Kuchnia wloska

Sprawdzone (i nie tylko) przepisy na smakołyki

Postautor: lucysia » pt gru 09, 2011 5:16 pm

Tuńczyk jest okey tylko za dużo dałam pomidorów i jakoś tak z kwaśny był,następnym razem dam mniej i będzie lepiej
https://docs.google.com/presentation/d/ ... p=drivesdk
*******************************************************************************
http://kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com

Obrazek
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Postautor: belva » pt gru 09, 2011 5:28 pm

Lucysiu dlatego napisalam aby dac paste z pomidorow ( taka w tubce)
"Wielki sztorm pozostawił na plaży tysiące rozgwiazd. Starzec idący brzegiem morza brał rozgwiazdy do ręki i odnosił do wody. Co ty robisz, starcze? Zapytał go przechodzący obok młodzieniec - przecież tych rozgwiazd jest tutaj dziesiątki tysięcy, tak ich wszystkich nie uratujesz! Twoje staranie nie ma sensu.. Tymczasem starzec, wkładając kolejną rozgwiazdę do wody, odpowiedział: dla niej ma sens"
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Postautor: mietek » sob gru 10, 2011 8:50 pm

Cebulka pisze: No i strasznie woniało rybą :F (w sumie co się dziwic [lol] )


Domyślam się, że nie woniało rybą tylko było czuć zapach psującej się ryby, a to są różne rzeczy. ;)
Ja na rybie wychowany też i kurzęcie jadam jak i świninę czy krowinę i tu powiem jedno:
zepsute mięso albo zaczynające się psuć ma charakterystyczny zapach przynależny do gatunku.

I tak zepsuta wołowina śmierdzi ciut inaczej niż zepsuty świniak czy lekko psująca się kura, ale jeszcze nigdy nie słyszałem żeby ktoś na śmierdzącą wiepszowinę powiedział, że woniało wiepszowiną [haha]

Z rybami jest tak samo, każdy gatunek ma swój niepowtarzalny smak, a śmierdzące śmiedzą podobnie.

Polecam jeść tylko świeże ryby i dobrze oczyszczone, a spotka was zarzut jaki postawiła mi kiedyś moja teściowa : " jakie to dobre i w ogóle rybą nie smakuje i nawet rybą nie pachnie, jak to się robi tak..."

Niektórym jednak ten smród i smak równy temu smrodowi odpowiada i jedzą ryby z flakami (w całości) albo inne zgniłe już nico tzw. owoce morza.

pozdrawiam: [lol]
Awatar użytkownika
mietek
Weterani
 
Posty: 1472
Rejestracja: sob gru 06, 2008 6:59 pm

Poprzednia

Wróć do Kulinaria

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości