Bounty

Sprawdzone (i nie tylko) przepisy na smakołyki

Bounty

Postautor: pedro » pn sie 18, 2008 7:38 am

Kuleczki „Bounty”.

Obrazek


Składniki:
- 200 g. wiórków kokosowych
- 70 g. cukru pudru
- 100 ml. Śmietany kremówki (30%)
- 70 g. masła

Na polewę:
- dwie tabliczki (200g.) dowolnej czekolady bez dodatków; biała, mleczna lub gorzka można też gatunki wymieszać

1. Do miski wsypujemy kokos i cukier puder.
2. W garnuszku roztapiamy masło ze śmietaną i wlewamy do wiórek i cukru.

Obrazek


3. Mieszamy i pozostawiamy chwilę do ostygnięcia, a następnie umieszczamy w zamrażarce na ok. 20 minut.
4. Wyjmujemy masę kokosową z zamrażarki, formujemy kulki i układamy na tacy lub dużym talerzu pokrytym folią aluminiową.


Obrazek


5. Gotowe uformowane kuleczki wsadzamy na kolejne 30-45 minut do zamrażalnika (dzięki temu łatwiej będzie je obtaczać w czekoladzie).

6. W międzyczasie rozpuszczamy czekoladę w mikrofalówce, kąpieli wodnej lub po prostu w garnuszku na małym ogniu energicznie mieszając aby jej nie przypalić.


Obrazek


7. Wyciągamy kuleczki i obtaczamy każdą z pomocą łyżki w płynnej czekoladzie i odkładamy na folię.


Obrazek

8. Wsadzamy do lodówki na około 30 minut (do czasu aż stężeje czekolada).
9. Smacznego

Obrazek


Uwagi:
-Przepis ten to świetna metoda na wykorzystanie wiórek kokosowych do sporządzania nalewki „Malibu”. Wiórki, które moczą się dwa tygodnie w alkoholu mają bardziej neutralny smak niż normalne dzięki czemu przysmak jest mniej słodki, ale raczej tylko dla dorosłych. :D
-Przy robieniu Bounty ze zwykłych wiórek lepiej nadaje się na polewę czekolada gorzka, bo nadzienie jest bardzo słodkie, ale to rzecz gustu.
- Deser należy przechowywać w lodówce i to najlepiej nie dłużej niż trzy dni.
Awatar użytkownika
pedro
Weterani
 
Posty: 356
Rejestracja: pn sie 11, 2008 6:20 pm

Postautor: Papcio » pn sie 18, 2008 10:11 am

Dzięki Pedro za przepis. Kulki bardzo smaczne, jadłem je polecam!
Zielonym do góry!
Awatar użytkownika
Papcio
Weterani
 
Posty: 699
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 11:07 am

Postautor: wac » pn sie 18, 2008 10:42 am

Mnie też smakowały. [wac]
Awatar użytkownika
wac
Weterani
 
Posty: 2058
Rejestracja: wt sty 30, 2007 11:56 am

Postautor: Cebulka » pn sie 18, 2008 10:46 am

Mnie tez smakowały a w lodówce mam litrowy słój własnie z wiórkami po nalewce ciągle nie przerobiony...
Mam nadzieję że się to nie zepsuło - ale raczej alkohol ma właściwości konserwujące [haha]

Zastanawiam się - czy te kulki które jedliśmy to były z kokosu po nalewce, czy nie? [skrob]
Bo muszę coś przynieśc do przcy urodzinowo i zastanawiam się, czy by sie to nadało, czy jest za bardzo teges... [pijany]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Papcio » pn sie 18, 2008 11:16 am

Cebulko myślę, że powinnaś zrobić te kulki, koleżanki będą zadowolone! Wiórkom nie powinno nic być, alkohol zakonserwował a wyjdą super. Pozdrowienia dla Szczypiorka!
Ja mam za zadanie domowe na dziś kupić składniki na kulki!
Zielonym do góry!
Awatar użytkownika
Papcio
Weterani
 
Posty: 699
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 11:07 am

Postautor: pedro » pn sie 18, 2008 3:19 pm

Cebulka pisze:Zastanawiam się - czy te kulki które jedliśmy to były z kokosu po nalewce, czy nie? [skrob]
[pijany]


Te , które spożywaliśmy to były kulki "abstynentki" :P

Wierzcie mi jednak, że te po nalewce będą duuuuuuużo lepsze :D

Proponuję Cebulko zrobić te w oparciu o zawartość tego słoja. Wszystkim będą smakować, a i szefostwo się nie połapie, że w pracy serwujesz alkohol. ;) No i będą typowo urodzinowe.
Awatar użytkownika
pedro
Weterani
 
Posty: 356
Rejestracja: pn sie 11, 2008 6:20 pm

Postautor: Cebulka » pn sie 18, 2008 3:48 pm

Hihi [rotfl]
Dobra, spróbuje dziś trochę wiórków i zobaczę... [haha]
Dzięki pedro!
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: magdziołek » pn sie 18, 2008 7:38 pm

Cebulko, popieram Pedro, zrób z tymi wiórkami nasączonymi alkoholem, to świetny sposób na "przemycenie alkoholu "do pracy ;) ... . Myślę, że szefostwo też skosztuje i nie będzie mogło powiedzieć nic złego o ciachach ;) . Są rewelacyjne .
Awatar użytkownika
magdziołek
Weterani
 
Posty: 4432
Rejestracja: pn paź 15, 2007 6:28 am

Postautor: Cebulka » wt sie 19, 2008 4:46 pm

Hmm... wiórki są mniam [pijany]
Żeby tylko zostało coś do niedzieli, bo jak tak zaczęłam próbować... [rotfl]

Dość mocno czuć je alkoholem - ale może dodatek masła, cukru i czekolady to złagodzi nieco ;)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: mietek » czw paź 29, 2009 6:56 pm

Jakoś tak tu trafiłem przypadkiem [skrob] i skojażyłem z czymś co robi moja małżonka i pewnie to nie to samo lecz moze się komuś przydać ;)
W zasadzie to to samo i tak samo się robi, a różnicą jest to, że do masy z wiórkami dodaje płatki owsiane no i formując kulki do środka daje wisienkę z wiśni w spirytusie. Na koniec kulkę oblepioną w czekoladzie obtacza w wiórkach kokosowych.
Trochę to czasochłonne jest, ale efekt wart zachodu

M.
Awatar użytkownika
mietek
Weterani
 
Posty: 1472
Rejestracja: sob gru 06, 2008 6:59 pm

Postautor: kotkaaa » pt paź 30, 2009 1:20 pm

Pedro poglądałam zdjęcia ostatnie piękne smakowicie ,powiedz czy Ty to sam tak wyrabiałeś [shock] mieszałeś ,i jeszcze dekoracja do zdjęcia [lol] no chłopie szacunek wielki .przepis wygląda ciekawi trza zrobić
Awatar użytkownika
kotkaaa
Weterani
 
Posty: 575
Rejestracja: pn cze 04, 2007 8:02 pm

Postautor: pedro » pt paź 30, 2009 3:36 pm

Przyznaję się (bez bicia [panzielony] ), że te kuleczki robiła moja córka, ja tylko zdjęcia robiłem. Ja nawet takich rzeczy nie jadam. W domu odpowiadam za sprawy mięsno - wędliniarskie i ......... no to, z czego robi się nalewki [szampan] . Jednak bardzo lubię działać w kuchni i może jeszcze jakiś ciekawy przepisik wrzucę.
Awatar użytkownika
pedro
Weterani
 
Posty: 356
Rejestracja: pn sie 11, 2008 6:20 pm

Postautor: kotkaaa » czw lis 26, 2009 3:21 pm

Właśnie zrobiłam sobie w końcu te kuleczki ,mniam [lol]
Awatar użytkownika
kotkaaa
Weterani
 
Posty: 575
Rejestracja: pn cze 04, 2007 8:02 pm

Postautor: Cebulka » czw lis 26, 2009 8:47 pm

Chyba trzeba zrobić malibu [skrob] [haha]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm


Wróć do Kulinaria

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości