Różne urządzenia związane z kulinariami :)

Sprawdzone (i nie tylko) przepisy na smakołyki

Różne urządzenia związane z kulinariami :)

Postautor: koliberek » sob maja 31, 2008 7:39 am

Zakładam ten temat, zeby Wam pokazac w jakiej wedzarni moi koledzy robia pyyyszneee ryby. Nie znalazałam innego odpowiedniego miejsca. Cebulko jesli jest coś odpowiedniego to po prostu przenieś, albo połącz. Natomiast myślę, ze moze fajnie będzie konsultować rózne urządzenia, polecać jakies ciekawsze itd.
A oto wędzak:
Obrazek Obrazek Obrazek
Na dnie tej skrzyni są trociny z drzew owocowych. Skrzynia jak na ostatniej fotce jest zamknieta szczelnie. Pod wpływem ciepła, trociny się nagrzewają i dym z nich wspanaile wedzi położone na zawieszonym ruszcie rybki. My mielismy pstragi. Pychotka...mniammm...
"Miłość i spokój wykluczają się wzajemnie. Kto szuka w miłości spokoju przegrywa na starcie"
P. Coelho "Walkirie"
Awatar użytkownika
koliberek
Weterani
 
Posty: 5318
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:32 am

Postautor: Baś_22 » sob maja 31, 2008 9:54 am

Pomysłowe Dobromirki z tych Twoich kolegów [haha]
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: wac » sob maja 31, 2008 10:07 am

Super Koliberku, widać, że społeczeństwo już dojrzało, aby robić zdrowe wyroby na własne i innych potrzeby. Przykładem jest przenośna skrzynia do wędzenia chociaż można ją jeszcze udoskonalić) montując termometr na górnej pokrywie (do perfekcji już całkiem blisko) [lol] Jako stacjonarna grillo-wędzarka, też bardzo dobrze się sprawdza niby nie duża, ale 15 kg. mięsiwa się tu zmieści, a z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że "wiemy co jemy" [lol] [lol] [lol] [wac]
Obrazek
Awatar użytkownika
wac
Weterani
 
Posty: 2058
Rejestracja: wt sty 30, 2007 11:56 am

Postautor: koliberek » sob maja 31, 2008 10:21 am

wac pisze: Przykładem jest przenośna skrzynia do wędzenia chociaż można ją jeszcze udoskonalić) montując termometr na górnej pokrywie (do perfekcji już całkiem blisko) [lol] Jako stacjonarna grillo-wędzarka, też bardzo dobrze się sprawdza niby nie duża, ale 15 kg. mięsiwa się tu zmieści, a z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że "wiemy co jemy" [lol] [lol] [lol] [wac]


Znaczy masz na myśli ta skrzynię na moich fotkach??
Obrazek[/quote]
N atym zdjęciu to chyab Twoja stacjonarna wędzarnia tak?
"Miłość i spokój wykluczają się wzajemnie. Kto szuka w miłości spokoju przegrywa na starcie"
P. Coelho "Walkirie"
Awatar użytkownika
koliberek
Weterani
 
Posty: 5318
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:32 am

Postautor: wac » sob maja 31, 2008 12:30 pm

koliberek pisze:
wac pisze: Przykładem jest przenośna skrzynia do wędzenia chociaż można ją jeszcze udoskonalić) montując termometr na górnej pokrywie (do perfekcji już całkiem blisko) [lol] Jako stacjonarna grillo-wędzarka, też bardzo dobrze się sprawdza niby nie duża, ale 15 kg. mięsiwa się tu zmieści, a z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że "wiemy co jemy" [lol] [lol] [lol] [wac]


Znaczy masz na myśli ta skrzynię na moich fotkach??
N atym zdjęciu to chyab Twoja stacjonarna wędzarnia tak?

Nic dodać, nic ująć. 2 X tak. [wac]
Awatar użytkownika
wac
Weterani
 
Posty: 2058
Rejestracja: wt sty 30, 2007 11:56 am

Postautor: koliberek » sob maja 31, 2008 12:42 pm

hm...no to ja nie wiem, czy 15 kg tam wejdzie. W kazdym razie jednorazowo weszło 18 pstragów, co dawało ok. 8 kg
"Miłość i spokój wykluczają się wzajemnie. Kto szuka w miłości spokoju przegrywa na starcie"
P. Coelho "Walkirie"
Awatar użytkownika
koliberek
Weterani
 
Posty: 5318
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:32 am

Postautor: Cebulka » pn cze 02, 2008 11:26 am

Koliberku - gratuluje tysiąca postów :)
Temat jak najbardziej na swoim miejscu jest :)

A czy w takiej skrzynio-wędzarni jak mają koledzy to szynkę lub jakies większe mięso tez uwędzi? Bo rybom to chyba dużo nie trzeba... [rol]
Czy tym dymem da się jakos sterować?
Ogólnie pomysł takiej magicznej skrzyni bardzo mi się spodobał! [jupi] ;>
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: koliberek » pn cze 02, 2008 12:34 pm

o dzieki, patrz, nawet nie zauwyzałam tego magicznego tysiaka :)
Co do Twoich pytan, nie wiem. Odpowiem za kilka dni jak kolega, który to robił wróci po urlopie do pracy.
osobiscie mysle, ze mozna uwędzic mieso tylko pewnie dłużej potrwa, sterowanie chyba zalezy jaki duży ogien pod spodem sie bedzie palił.
Ja w kazdym razie mam juz wstepnie nagrana taka skrzynie i napewno będe eksperymentowała z miesami tez ;)
"Miłość i spokój wykluczają się wzajemnie. Kto szuka w miłości spokoju przegrywa na starcie"
P. Coelho "Walkirie"
Awatar użytkownika
koliberek
Weterani
 
Posty: 5318
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:32 am

Postautor: koliberek » pn cze 02, 2008 12:48 pm

chciałam wam jeszcze cos polecić, jesli spotkacie w sklepach taki przyrząd do obierania i krojenia ananasa to polecam:
http://www.tchibo.pl/is-bin/INTERSHOP.e ... KU=0012489
Ja taki dostałam w prezencie od znajomej z Holandii, super sprawa
"Miłość i spokój wykluczają się wzajemnie. Kto szuka w miłości spokoju przegrywa na starcie"
P. Coelho "Walkirie"
Awatar użytkownika
koliberek
Weterani
 
Posty: 5318
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:32 am

Postautor: Cebulka » pn cze 02, 2008 12:52 pm

Dobra, jak on kroi i wykrawa środek, to rozumiem, ale obieranie...?

Swoją drogą musze się wreszcie pobawić z jakims ananasem i pokazać wam, jak ananasy obiera sie w tropikach - bo to zarówno mam wrażenie kosztuje najmniej cześci jadalnych ananasa jak też jest bardzo dekoracyjne :)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: koliberek » pn cze 02, 2008 12:55 pm

ooo...to koniecznioe pokaż :)
No obiera jakby to opisać...nie wiem, bedziesz u mnie to Ci pokażę :)
"Miłość i spokój wykluczają się wzajemnie. Kto szuka w miłości spokoju przegrywa na starcie"
P. Coelho "Walkirie"
Awatar użytkownika
koliberek
Weterani
 
Posty: 5318
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:32 am

Postautor: Sz_elka » sob cze 07, 2008 12:28 am

Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Onaela » sob gru 13, 2008 12:32 am

Toster

I pomyśleć,że do niedawna wcale go nie doceniałam...Mam na myśli taki,z którego wyskakują grzanki.Znajomy podsunął mi świetny sposób na profilaktykę przeciwprzeziebieniową ;)
Wiadomo,że czosnek ,to naturalny antybiotyk,ale nie wszyscy mogą go jeść na surowo :? .Poddany obróbce termicznej traci nieprzyjemne właściwosci,a wiec nie powoduje zgagi i traci nieprzyjemny zapach.

Chlebek tostowy smaruję z obydwu stron cienko masłem,na to wyciskam ząbek czosnku (jeden na 2 grzanki)i odrobinę świeżego imbiru,wcieram nożem,aby sie ładnie zlepiło i do tostera :) .Po chwili wyskakują pyszne ,pachnące i chrupiące grzanki [kciuk2] Przygotowanie takiego śniadania nie trwa dłużej niz zrobienie kanapek :)
Do tego herbata z pokrojonym na cieniutkie plasterki świeżym imbirem i wszelkie wirusy i bakterie trzymają sie z daleka :)

Jek znudzą sie grzanki czosnkowe,mozna dla odmiany serwować na słodko-z dzemem :)
Onaela
Weterani
 
Posty: 3761
Rejestracja: pn cze 14, 2010 12:02 pm

Postautor: Danuta » ndz sie 16, 2009 10:48 pm

Tak ...też tak robię ....ale kiedyś , kiedy istniały jeszcze piece kaflowe, przypiekało się kromkę chleba na piecu , w gorący chleb wcierało się czosnek i posmarowało się masłem, które w momencie wpiło w kromkę
Danuta
Ekoraczki
 
Posty: 15
Rejestracja: sob sie 15, 2009 8:26 pm


Wróć do Kulinaria

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości