Mikrofalówka

Sprawdzone (i nie tylko) przepisy na smakołyki

Mikrofalówka

Postautor: wac » pt maja 16, 2008 2:56 pm

Korzysta ktoś z mikrofalówki? jeśli tak to proszę mnie ciemnego uświadomić, co można i jak przyrządzać potrawy w mikrofalówce? [wac]
Awatar użytkownika
wac
Weterani
 
Posty: 2058
Rejestracja: wt sty 30, 2007 11:56 am

Postautor: tuurma » pt maja 16, 2008 3:43 pm

Ja nie przyrządzam, tylko odgrzewam. Dowolną potrawę można podgrzać, chociaż rzeczy smażone np. kotlety czy zapiekanki z mikrofali wychodzą takie "gumowate".

Czasem zamiast podgotowywać warzywa (ziemniaki, marchewkę itp) do wrzucam na parę minut do mikrofali (bez wody).
To samo można zrobić z mięsem wymagającym długiego duszenia.

Może są inni, bardziej doświadczeni, lub entuzjaści gotowania w mikrofalówce. Ja poprzestaję na tym, co wymieniłam, ale pomimo tego uważam, że to bardzo pożyteczne urządzenie.
Awatar użytkownika
tuurma
Administrator
 
Posty: 2159
Rejestracja: pt maja 18, 2007 9:58 am

Postautor: koliberek » sob maja 17, 2008 9:42 am

Ja podobnie jak tuurma nie gotuje w mikrofali, w ogóle mało z niej korzystam, głownie dlatego, że mi nie smakuje jedzenie z niej, ale fakt, ze do szybkiego odgrzania np. zupy, mleka jest bardzo dobra. Mozna też odświeżyć chleb czy ciasto. Natomiast podobnie jak tuurma nie polecam podgrzewania w niej mięs. Aha dobra jest do podgrzania Ryby wędzonej - jeśli chce się jeśc na ciepło.
"Miłość i spokój wykluczają się wzajemnie. Kto szuka w miłości spokoju przegrywa na starcie"
P. Coelho "Walkirie"
Awatar użytkownika
koliberek
Weterani
 
Posty: 5318
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:32 am

Postautor: tuurma » sob maja 17, 2008 9:46 am

Do mleka genialna - nie przypala się garnek. Chociaż też może wykipieć :)
Awatar użytkownika
tuurma
Administrator
 
Posty: 2159
Rejestracja: pt maja 18, 2007 9:58 am

Postautor: amita » sob maja 17, 2008 6:03 pm

Ja tu chyba coś wczoraj pisałam...
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: Baś_22 » sob maja 17, 2008 8:09 pm

Przed laty używałam mikrofalówki do szybkiego pogrzewania potraw i do pieczenia ciasta, gdyż była to mikrofalówka z piekarnikiem w jednym :) Rewelacyjnie piekło się w niej ciasta, nigdy się nie przypalały :)
Zrezygnowałam jednak z niej, bo była duża i okrutnie ciężka i zajmowała dużo miejsca w kuchni :( a poza tym nie służy ona najlepiej naszemu organizmowi.
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Anamaria » sob maja 17, 2008 11:09 pm

Ja też po zachłyśnięciu się przed laty tą nowinką dałam sobie spokój. Potrawy z nie nie smakowały tak jak przy tradycyjnej obróbce. Teraz służy mi tylko do podgrzewania, szczególnie naleśników, różnych klusek, pierogów itp.
Awatar użytkownika
Anamaria
Weterani
 
Posty: 3178
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 2:36 pm

Postautor: Cebulka » ndz maja 18, 2008 11:58 am

Mikrofala jest u rodziców - ale też nie przyszło nam nigdy do głowy uzywać jej do gotowania czegokolwiek (jedynie robiłam w niej rybę w folii taką żeby była bez tłuszczu :) )

Służy nam do odgrzewania - właśnie mleka, tata odgrzewa sobie w niej obiad (dobrze przykrywać talerz folią taką specjalną do mikrofali, nie wysusza się wtedy), świetna jest do zmiękczania masła jak się go zapomniało wczesniej wyjąć - ale tak dosłownie kilka sekund, albo do takiej super odchudzajacej przekąski - ser żółty pokrojony w gruba kostkę i roztopiony, potem to polane keczupem... mniam [jezyk]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Baś_22 » ndz maja 18, 2008 5:02 pm

Zapomniałam dodać, że używałam jej jeszcze do szybkiego rozmrażania mięsa :)
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Badja » ndz maja 25, 2008 10:16 am

Ja też odgrzewam głównie i rozmrażam. Dobrze rozmraża się chleb, mięso na zupę, wędliny wolę rozmrozić w lodówce.
Aha, odgrzewane mięso lub kotlety można zawinąć w folię i wtedy nie robi się gumowate.
Badja [slonce]
Awatar użytkownika
Badja
Weterani
 
Posty: 304
Rejestracja: pn lut 26, 2007 11:26 am

Postautor: Cebulka » ndz maja 25, 2008 2:33 pm

Oczywiście napiszmy jasno i wprost, że taką folię do mikrofalówek, zeby ktoś przez przypadek z rozpędu sreberka nie wpakował... [haha]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: juleczka2 » pn maja 26, 2008 11:19 am

Ja natomiast nigdy nie miałam ,nie mam i nie wiem czy będę miała.Zbierałam opinię ,ale że po włożeniu potrawy prawdopodobnie i włączeniu powinno się wychodzić z kuchni na czas pracy,bo szkodliwie promieniuje,to mnie to odstraszyło.Czy to prawda?
Awatar użytkownika
juleczka2
Weterani
 
Posty: 225
Rejestracja: czw mar 20, 2008 8:49 pm

Postautor: Cebulka » pn maja 26, 2008 11:56 am

Juleczko - nie wiadomo, czy to promieniowanie jest faktycznie szkodliwe i na ile szkodliwe. Zresztą podobno równie szkodliwe jest promieniowanie komórek, zwłaszcza że trzymasz ją w tym czasie przy samej głowie... [rol]
Nie wypowiadam się, bo nie wiem, chociaz faktycznie na początku kiedy wchodziły na rynek pojawiało sie sporo takich opinii :) Ale w każdym razie nie wychodziłam w czasie mikrofalowania z kuchni [lol]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm


Wróć do Kulinaria

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron