pyszna sałatka makaronowa

Sprawdzone (i nie tylko) przepisy na smakołyki

pyszna sałatka makaronowa

Postautor: mama » wt lis 20, 2007 5:16 pm

kupujemy 2 chińskie zupki ,makaron kruszymy na dno miski bez przypraw, które są w środku opakowania.Na makaron wsypujemy groszek lub kukurydzę konserwową , pokrojone w kostkę :kilka jaj gotowanych , ananas , ogórki kiszone kilka marchewek puszkę tuńczyka lub szynki doprawiamy solą zostawiamy na kilka godzin albo najlepiej na noc aż makaron napęcznieje doprawiamy majonezem lub jogurtem naturalnym to jest pyszne polecam i życzę smacznego barbara
Awatar użytkownika
mama
Ekoludki
 
Posty: 124
Rejestracja: pn lis 19, 2007 7:19 am

Postautor: Onaela » śr lis 21, 2007 12:09 am

Mamuniu-a jak ten makaron napęcznieje,skoro w tej sałątce nie ma żadnego płynu [?]
Onaela
Weterani
 
Posty: 3761
Rejestracja: pn cze 14, 2010 12:02 pm

Postautor: wac » śr lis 21, 2007 4:53 am

Czyżby makaron nie gotowany? [wac]
Awatar użytkownika
wac
Weterani
 
Posty: 2058
Rejestracja: wt sty 30, 2007 11:56 am

Postautor: Cebulka » śr lis 21, 2007 10:13 am

wac - tak - tego makaronu w chińskich zupkach się nie gotuje, tylko zalewa wrzątkiem z przyprawami i czeka 5 minut :) On jest chyba jakoś tak wstępnie smażony.

Ale mnie też zastanawia, z czego on ma w tej sałatce napęczniec - wyssie wilgoc z wszystkich produktów? [skrob]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: wac » śr lis 21, 2007 10:34 am

Rozumiem. [wac]
Awatar użytkownika
wac
Weterani
 
Posty: 2058
Rejestracja: wt sty 30, 2007 11:56 am

Postautor: mama » śr lis 21, 2007 1:58 pm

kochani w tych chińskich zupkach ten makaron nie jest surowy on napęcznieje sokiem z ananasa ,ogórka i reszty warzyw zapewniam jest pyszna i urośnie cała miska ja ją uwielbiam ,spróbujcie ,polecam .barbara
Awatar użytkownika
mama
Ekoludki
 
Posty: 124
Rejestracja: pn lis 19, 2007 7:19 am

Postautor: Emmi » pt gru 28, 2007 4:55 pm

ale te chińskie zupki są bardzo niezdrowe... :(
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: mama » sob gru 29, 2007 7:45 am

witam emmi - z tych zup chińskich biorę tylko makaron a resztę przypraw wyrzucam ,jeśli córka zaparza sobie rosół to też mówię i odradzam że nie zdrowe,bo myślę właśnie wrogo o tych przyprawach. Jednak po tym makaronie w sałatce mi nic nie jest ,a jestem osobą ,która musi być na diecie .Ale jeśli tego makaronu znasz szkodliwe składniki to chętnie skorzystam i poczytam , co napiszesz i będe wdzięczna ..Przyznam że nie czytałam na paczce .Zpodziękowaniem .Barbara.
Awatar użytkownika
mama
Ekoludki
 
Posty: 124
Rejestracja: pn lis 19, 2007 7:19 am

Postautor: Emmi » sob gru 29, 2007 10:56 am

tak dokładnie Ci nie napiszę, bo u mnie takich zupek nie znjadziesz, nafaszerowane są różnego rodzaju g... i pełne konserwantów, jak nie w standartowej formie to utajnionej w procesie przygotowawczym... wiem, bo sama swego czasu tym cudem się zajadałam [oops] ale na szczęście oprzytomiałam z lekkimi tylko problemami zdrowotnymi. Dodam, że akurat ja mam zdrową wątrobę więc obyło się bez większych problemów ;) natomiast te dania wszelkie ,,myju jungi pungi itd,, szczerze odradzam :)
Jak Cię intereuje sam makaron, to polecam sklepy albo ze zdrową żywnością, albo działy z artykułami chińskimi i tam nabyć odpowiedni makaron, pęczniał będzie tak samo, a będzie zdrowszy :)
Przyprawy są zdradliwe, bo diabelnie słone, co bardzo źle działa na nerki... ogólnie jest to szajs i dobrze, że tego nie jesz :)
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: mama » sob gru 29, 2007 12:12 pm

dzięki ,unikam chemii jak ognia ,bo kiedyś dostałam chemię w szpitalu, tylko się wkopałam tym makaronem bo fajny przepis ,staram sie ,jeść wszystko zdrowe nie kupuję frytek, napoi sztucznych i t d . dzięki ,zacznę kombinować,po swojemu [lol] dużo zdrówka [!]
Awatar użytkownika
mama
Ekoludki
 
Posty: 124
Rejestracja: pn lis 19, 2007 7:19 am

Postautor: Emmi » sob gru 29, 2007 3:03 pm

mama pisze: tylko się wkopałam tym makaronem

Bez przesady. Przepis fajny a przy okazji można było pogadać na temat zupek zum jung ;)
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: mama » sob gru 29, 2007 3:59 pm

pozdrowienia i dosiego roku 2008 w zdrowiu [lol]
Awatar użytkownika
mama
Ekoludki
 
Posty: 124
Rejestracja: pn lis 19, 2007 7:19 am

Postautor: Emmi » sob gru 29, 2007 4:03 pm

A może znasz /znacie jeszcze jakieś fajne sałatki z makaronem?
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: mama » sob gru 29, 2007 9:41 pm

kupuję makaron kokardki kroję ugotowaną pierś w kostkę groszek z marchewką kukurydzę ananas jogurt naturalny i gotowe ,jeśli ktoś woli majonez to z majonezem .
Awatar użytkownika
mama
Ekoludki
 
Posty: 124
Rejestracja: pn lis 19, 2007 7:19 am

Postautor: mama » sob gru 29, 2007 9:56 pm

a to jest mój przepis wymyślony przeze mnie który uwielbiam : matiasy wymoczone w kostkę pokroić ,dodać jabłka ugotowane na pół twardo, też pokrojone w kostkę dużo jogurtu naturalnego i kminek 2łyżeczki, wszystko wymieszać jest pyszne i lekko strawne a kminek pomoże na dobre trawienie ,smacznego . [lol] [lol]
Awatar użytkownika
mama
Ekoludki
 
Posty: 124
Rejestracja: pn lis 19, 2007 7:19 am

Postautor: belva » wt lip 22, 2008 2:08 pm

A moze chcecie przepis na salatke z ryzu.. mojego pomyslu??
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Postautor: Cebulka » wt lip 22, 2008 2:19 pm

Pewnie, że chcemy [jupi]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: belva » wt lip 22, 2008 3:24 pm

Cebulka pisze:Pewnie, że chcemy [jupi]


No dobra to:

Ugotowac dwie garsci ryzu na lebka ( ok 10 garsci ) na sypko i al dente..
Dodac: puszke tunczyka,( ten skladnik jest niezbedny)
i swiezy ogorek pokrojony w mala kostke, opcjonalne
puszke ugotowanej fasoli ( odcedzonej i wyplukanej)
3 pomidory pokrojone a gruba 3-4cm kostke ( najlepsze te z mala iloscia soku)Ten skladnik jest niezbedny
kopiasta lyzka caparow i lyzka octu w ktorym jest( ten skladnik jest niezbedny)
2-3 jajka na twardo pokrojone w cwiartki.. ( ten skladnik jest niezbedny)
garsc krewetek juz ugotowanych ( opcjonalne)


2 lyzki oliwek ( opcjonalne)
szczypiorek, swieza bazylia (opcjonalne)

Jezeli tunczyk nie jest w oleju to trzeba dodac troche oliwy sol i pieprz

Najpierw w salaterce duzej i plaskiej dac wszystkie skladniki oprocz ryzu i jajka.. Nastepnie delikatnie wymieszac z nimi ryz i na koniec ubrac cwiartkami jajek.. Ta salatka musi miec capary.. bez nich sie nie uda..
Ryz oczywiscie musi byc wystudzony
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Postautor: Cebulka » śr lip 23, 2008 7:30 am

Dzięki belvo [tuli]
Rozglądnę się za kaparami, może gdzieś będą :)

Swoja drogą ma ktoś przepis jak zrobic nasturcję a'la kapary? [lol]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: koliberek » śr lip 23, 2008 9:24 am

Cebulka pisze:Dzięki belvo [tuli]
Rozglądnę się za kaparami, może gdzieś będą :)

Swoja drogą ma ktoś przepis jak zrobic nasturcję a'la kapary? [lol]


Sprawdź w encyklopedii, bo mam wrażenie, ze na kafe o to pytałam i ktos mi coś odpisał wtedy. Nie zrobiłam i dlatego nie pamiętam szczegółow
"Miłość i spokój wykluczają się wzajemnie. Kto szuka w miłości spokoju przegrywa na starcie"
P. Coelho "Walkirie"
Awatar użytkownika
koliberek
Weterani
 
Posty: 5318
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:32 am

Postautor: Cebulka » śr lip 23, 2008 9:27 am

O ile wtedy pamiętam odpowiedź była "jak grzybki" a tymczasem grzybki to każdy jednak troche robi inaczej, w innym occie, z warzywami lub bez i nie wiem - czy te nasiona też obgotowywac trzeba? [skrob]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: koliberek » śr lip 23, 2008 9:38 am

naprawde tak było??hm..no to juz nie wiem :( A może w sklepie na skład kaparów w słoiku popatrzec, mozna będzie wywnioskowac zalewe ;)
"Miłość i spokój wykluczają się wzajemnie. Kto szuka w miłości spokoju przegrywa na starcie"
P. Coelho "Walkirie"
Awatar użytkownika
koliberek
Weterani
 
Posty: 5318
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:32 am

Postautor: belva » czw lip 24, 2008 12:16 am

Cebulka pisze:O ile wtedy pamiętam odpowiedź była "jak grzybki" a tymczasem grzybki to każdy jednak troche robi inaczej, w innym occie, z warzywami lub bez i nie wiem - czy te nasiona też obgotowywac trzeba? [skrob]


Tak cebulko ale wszyscy gotuja je w occie z woda.. z dodatkiem soli.. Tak tez zrobilabym nasturcje.. Woda pol na pol z octem posolic i mniam.. [kucharz]
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Postautor: Cebulka » czw lip 24, 2008 5:17 am

belva pisze:Tak cebulko ale wszyscy gotuja je w occie z woda.. z dodatkiem soli.. Tak tez zrobilabym nasturcje.. Woda pol na pol z octem posolic i mniam.. [kucharz]


Małe przejęzyczenie pewnie - grzyby gotuje się najpierw pół godziny w wodzie z cebulą, a potem dopiero zalewa octem. Przynajmniej u nas :) I właśnie nie wiem, czy te kapary tak samo.
Kiedys muszę dokładniej ten problem przestudiować - ale narazie to nastrucji nie mam [lol]
I muszę sprawdzić, jak właściwie maja smakowac kapary [haha]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: belva » czw lip 24, 2008 6:16 pm

Cebulka pisze:
belva pisze:Tak cebulko ale wszyscy gotuja je w occie z woda.. z dodatkiem soli.. Tak tez zrobilabym nasturcje.. Woda pol na pol z octem posolic i mniam.. [kucharz]


Małe przejęzyczenie pewnie - grzyby gotuje się najpierw pół godziny w wodzie z cebulą, a potem dopiero zalewa octem. Przynajmniej u nas :) I właśnie nie wiem, czy te kapary tak samo.
Kiedys muszę dokładniej ten problem przestudiować - ale narazie to nastrucji nie mam [lol]
I muszę sprawdzić, jak właściwie maja smakowac kapary [haha]


No widzisz.. a ja myslalam ze wszyscy tak robia jak ja.. [oops]
Grzyby zalewam woda z octem i przyprawami..cebulka, jarzynkam i gotuje w nim i odcedzam ze smieci zatrzymujac wode z octem z gotowania.. Gotowanie w occie powoduje to ze jarzyna czy grzyb nie rozgotowuja sie.. Mozna tez grzybki odcedzic z octu i zalac oliwa, dodajac swieze przyprawy.. Jak kto woli.. Ladnie wygladaja w sloiku wraz z grzybkami malenkie marchewki i sliczne perlowe cebulki..
Mozna tez w ten sam sposob zrobic tzw. " giardiniere" czyli pikle z jarzynek..
Cebulko.. trudno jet opisac smak caparow .. trzeba sprobowac chyba te orginalne.. Na pewno sa w sprzedarzy..

Zastanawiam sie czy mozna je po prostu uprawiac w ogrodzie w polskim klimacie?? [robal]
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Postautor: madeelaine » pn sie 04, 2008 1:38 pm

A czy kto¶ jest chêtny na sa³atkê makaronow± z wêdzonym kurakiem? [lol]
madeelaine
 

Postautor: Cebulka » pn sie 04, 2008 2:58 pm

Ja [jupi]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: cicho_borowska » pn sie 04, 2008 3:02 pm

I ja [kokarda]
"Najtrudniejsze dzieło świata od łatwego trzeba rozpocząć, a największe dokonania od drobiazgów"
Lao Tsy
Awatar użytkownika
cicho_borowska
Weterani
 
Posty: 3355
Rejestracja: śr lip 18, 2007 12:36 pm

Postautor: madeelaine » śr sie 06, 2008 9:00 am

:)
makaron w kszta³cie ry¿u,
wêdzone udko z kurczaka,
puszka kukurydzy,
puszka czerwonej fasoli,
papryka czerwona surowa,
majonez, sól i pieprz

ja makaronu daje na tzw "oko", majonezu te¿, zreszt± jak w ka¿dej sa³atce proporcje s± ruchome, wychodzi rewelacyjna mo¿na spróbowaæ dodaæ zamiast kurczaka tuñczyka w kawa³kach w sosie w³asnym

ja robie np taki makaron na ciep³o, który jak mój marek poczuje to zamyka siê w ³azience i czeka a¿ zapach zniknie ;) makaron spaghetii, tuñczyk w kawa³kach w sosie w³asnym podgrzewamy na oliwie, dodajemy oliwki czarne pokrojone w plasterki, dodajemy makaron spgahetti-oczywi¶cie ugotowany, sól, pieprz, troche soku z cytryny i pietrzuszki zielonej- mniam mniam, tak zrobionego makaronu mogê zje¶æ ca³± paczkê na raz, kto mnie widzia³ to siê domy¶la ¿e to nie lada wyczyn ;) :P
madeelaine
 

Postautor: tereklo » śr kwie 04, 2012 11:52 am

Sałatka jak dla mnie rewelka, myślę, że z dodatkiem jajek też będzie ok, zamiast makaronu z zupek chińskich można dodać makaron ryżowy albo gwiazdeczki.

Sałatka z tuńczyka z chrzanem

zupka chińska "Rosół z kurczaka", 1 opakowanie
puszka tuńczyka w kawałkach w oleju roślinnym 185g, 1 puszka
ogórki konserwowe, 3 sztuki
papryka konserwowa, 3 płaty
pokrojony drobno koperek (może być mrożony), garść
Olej słonecznikowy, 1 łyżka
chrzan żurawinowy, 4 kopiaste łyżeczki
majonez, 1 kopiasta łyżka

Makaron z zupki chińskiej pokruszyć do miski i posypać załączonymi do niej przyprawami. Następnie dodajemy kawałki tuńczyka wraz z olejem.Ogórki i paprykę kroimy w plastry i dodajemy do sałatki wraz z pokrojonym koperkiem. Następnie dodajemy wszystkie składniki na sos i dokładnie całość mieszamy. Wstawiamy do lodówki na 2-3 godziny aż makaron zmięknie.
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka


Wróć do Kulinaria

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości