Obiad - propozycje

Sprawdzone (i nie tylko) przepisy na smakołyki

Postautor: cicho_borowska » sob wrz 12, 2009 1:11 pm

Honorku i nie gniewaj się, ale bałam się, że wołowina zginie mi, więc i ją tu wkleję :*
BITKI WOŁOWE W SOSIE OGÓRKOWYM:
- plastry sympatycznej wołowiny (zrazówka, ligawa)
- sok z kiszonych ogórków (najlepiej własnej roboty)
- ogóreczki kiszone (też swoje raczej) - sztuk kilka
- boczek wędzony (kawałek lub lepiej kilka plastrów)
- cebula - ilość dowolna - jak kto lubi
- grzyby suszone - ilość też - jak dla kogo (ja daję sporą garść)
- czosnek
- pieprz
- sól
Pokrojoną na grubsze plastry wołowinkę zalewamy sokiem z kiszonych ogórków. Niech stoi w lodówce kilka godzin, a najlepiej przez noc.
Po tym czasie zamarynowane mięso osuszamy papierowym ręcznikiem, lekko rozbijamy tłuczkiem.
Pieprzymy, solimy leciutko (sok z ogórków jest słony, więc ostrożnie), doprawiamy czosnkiem - może być granulowany.
Przyprawione mięsko wrzucamy na gorącą patelnię, obsmażamy na rumiano z obu stron.
Przekładamy do brytfanki.
Wrzucamy do tego pokrojona cebulkę oraz wcześniej podsmażony boczek.
Podlewamy marynatą - czyli sokiem z ogórasków (w którym moczyło się mięsko). Jak zbraknie marynaty - dodać wody.
Ma się dusić do pół-miękkości.
Osobno namaczamy suszone grzybki, jak "namokną" - zagotowujemy i dodajemy wraz z wodą, w której się gotowały do brytfanki z wołowiną.
Gdy mięso jest już prawie miękkie dodajemy pokrojone w kostkę ogórki kiszone.
I niech całość - "dojdzie" !
Potem można zagęścić sos zasmażką lub dodać śmietany - co kto lubi
Smakuje wyśmienicie z kluseczkami albo z kaszą gryczaną.

Przepis może zapodałam skomplikowanie, ale wierzcie mi - robi się dużo szybciej niż klasyczne zrazy zawijane, a smak podobny.
Wpadłam na ten pomysł, kiedy dysponowałam... taką hmmm żylastą wołowiną. Wiedziałam, że namoczenie mięsa w jakimś kwasie może pomóc. Za octem średnio przepadam (z resztą synuś wtedy młody był, więc nie chciałam). Ponieważ w lodówce miałam resztę ogórków (znaczy głownie sok ogórkowy) to sobie wymyśliłam. Potem coś dopracowałam i jest przepis !
Teraz właśnie moje popisowe danie bulgoce na kuchence, a ja w związku z tym miałam chwilkę, żeby do Was napisać.
"Najtrudniejsze dzieło świata od łatwego trzeba rozpocząć, a największe dokonania od drobiazgów"
Lao Tsy
Awatar użytkownika
cicho_borowska
Weterani
 
Posty: 3355
Rejestracja: śr lip 18, 2007 12:36 pm

Postautor: mietek » sob wrz 12, 2009 6:08 pm

Oj!... gotujesz coś co lubię, a że głodny jestem [diabel] .......
ale mi narobiła smaka ;)

to dobre jest jadłem , próbowałem i takie czasem robię z mięsa wszelkiego [prosi]

M.
Awatar użytkownika
mietek
Weterani
 
Posty: 1472
Rejestracja: sob gru 06, 2008 6:59 pm

Postautor: kotkaaa » ndz wrz 13, 2009 7:47 am

Aja robię jeszcze szybszą wersję .
Do miski daję ;mięsko pokrojone w większą kostkę ,ogóreczki pokrojone w kosteczkę ,cebulka też pokrojona ,marchewka ztarta na większych oczkach,pieczarki.Do tego zioła 2 łyżki musztardy troszkę tłuszczu ,papryka o soli nie zapominam.Wszystko wymieszać ,do rękawa do pieczenia i piekę w 180 ok 1 godzinki
Awatar użytkownika
kotkaaa
Weterani
 
Posty: 575
Rejestracja: pn cze 04, 2007 8:02 pm

Postautor: mietek » ndz wrz 20, 2009 12:16 pm

[Nie 10:56] Onaela: a teraz spadam do kuchni robić mielone,jarzynkę z buraczków i barszcz biały


M.;)
Awatar użytkownika
mietek
Weterani
 
Posty: 1472
Rejestracja: sob gru 06, 2008 6:59 pm

Postautor: Onaela » ndz wrz 20, 2009 12:27 pm

[lol] Wszystko udało się,jak należy ;) [haha]
A teraz spadam nastawić ziemniaczki :D
Obiady niedzielne jemy o 14:00 :)
Onaela
Weterani
 
Posty: 3761
Rejestracja: pn cze 14, 2010 12:02 pm

Postautor: mietek » ndz wrz 20, 2009 12:57 pm

Zatem smacznego ;)
Pytanie mam takie: jak wybielić czerwony barszcz na biały? [skrob] [haha]


M.
Awatar użytkownika
mietek
Weterani
 
Posty: 1472
Rejestracja: sob gru 06, 2008 6:59 pm

Postautor: mietek » ndz wrz 20, 2009 3:33 pm

Mania pisze: moze masz na mysli smazone kartofelki z jajkiem na patelni?
tfu..
Ten Twój smalczyk ze skwarkami na patelnię + trochę musztardy + łycha chrzanu podusić razem dodać łyżkę śmietany i w tym podgżać gotowane jejo na twatdo. - podawać z ziemniakami [lol]

M.
Awatar użytkownika
mietek
Weterani
 
Posty: 1472
Rejestracja: sob gru 06, 2008 6:59 pm

Postautor: Mania » ndz wrz 20, 2009 4:06 pm

a ja tak:

Ziemniaki ugotowane poprzedniego dnia, pokroić w grube plastry.
Obrumienić na smaczyku ze skwarkami.

Dorzucić na koncu jajka, wymieszać. Posypać czym kto ma.
Koniec.

Do tego maślanka.

heheh i znowu mniej roboty :) a jakie dobre:)
Awatar użytkownika
Mania
Weterani
 
Posty: 728
Rejestracja: czw sty 22, 2009 7:03 pm

Postautor: Mania » ndz wrz 20, 2009 4:08 pm

wiem jak wybielić czerwony barszcz.

Nie raz to robiłam. :)

Podaję przepis :)

Gotować czerwony barszcz
po pierwsze
za długo

po drugie
na dużym ogniu

złapie sinawy kolorek i wtedy dolać śmietany.

gotowe:)

Pytanie było łatwe :)
Awatar użytkownika
Mania
Weterani
 
Posty: 728
Rejestracja: czw sty 22, 2009 7:03 pm

Postautor: mietek » ndz wrz 20, 2009 5:34 pm

Mania pisze:a ja tak:

Ziemniaki ugotowane poprzedniego dnia, pokroić w grube plastry.
Obrumienić na smaczyku ze skwarkami.

Dorzucić na koncu jajka, wymieszać. Posypać czym kto ma.
Koniec.

Do tego maślanka.

heheh i znowu mniej roboty :) a jakie dobre:)

Pychotka pod warunkim że sięm ma 20 lat i jest sięm bardzo zakochanym ;) A co potem ? w kącu kiedyś trza coś zjeść??

M.
Awatar użytkownika
mietek
Weterani
 
Posty: 1472
Rejestracja: sob gru 06, 2008 6:59 pm

Postautor: Mania » ndz wrz 20, 2009 6:02 pm

eeee tam

Ja jestem cały czas zakochana w życiu.
a jedzenie?
cóż to tylko dodatek do życia :)
Awatar użytkownika
Mania
Weterani
 
Posty: 728
Rejestracja: czw sty 22, 2009 7:03 pm

Postautor: angela » pn wrz 28, 2009 8:48 pm

saginata pisze:PIECZONY BIGOS
Kapusta świeża poszatkowana+marchew starta na tarce jarzynowej-wrzucamy to na wrzątek i chwilę obgotowujemy[na półmiękko].Zestawic z ognia [ma byc odkryte]-i gdy wystygnie wycisnąć rękami i wrzucić odciśniętą kapuchę do duzej michy.Dodać uduszone mięsko pokrojone w grubą kostkę,kiełbasę przysmazoną z cebulką,liść laurowy i ziele angielskie,maggi,,parę grzybków odgotowanych i pokrojonych,sól,pieprz.Do swieżej dodaję kilka łyzek koncentratu pomidorowego,do młodziutkiej-wiosennej-garść siekanego koperku,do kwaszonej łyżkę powideł śliwkowych i majeranek.Wszystko mieszam w misce-dolewam rosołek z duszonego mięsa-próbuję-i jak dobre nakładam do dużego gara[mój jest emaliowany i cały metalowy].
Wkładam odkryte do piekarnika i ustawiam temp.200 stopni.-mozna na sam początek i więcej-ale jak zacznie sobie pyrkać-to zmniejszyć na 170-150-zależy od piekarnika[ma lekko pyrkać]
Piecze się tak 2-3 godziny-wolniutko.Nie mieszam-ale zaglądam-aby wierzch się ładnie przypiekł a nie spalił.Można wyłączyć po 2 godzinach-i niech tak postoi jeszcze w ciepłym piekarniku.
Na drugi dzień można przemieszac i popiec jeszcze 1/2 -1 godziny-ale jest dobry już po pierwszym pieczeniu.


Tak sobie grzebałam w wyszukiwarce, bo właściwie z racji tego, że jestem wege, gotuję różne wynalazki, a zupełnie zaskakujące (nawet dla mnie :P ) okazało się to, że nie wiem jak zrobić zwykły tradycyjny bigos [rol]
Stąd pytanie do Was, bardziej tradycyjnych w kuchni ;)
Powyższy przepis mówi o kapuście surowej, ale dalej wspomina także o kwaszonej. Poratujcie proszę przepisem na taki najzwyklejszy bigos [oops]
angela
Ekoludki
 
Posty: 63
Rejestracja: czw cze 07, 2007 8:04 am

Postautor: amita » pn wrz 28, 2009 9:10 pm

Ja robię tak: ze 3 kilo kapusty kiszonej (kupnej niestety,więc trzeba obgotować i sprawdzić kwaśność) i z 1,5 kilo mięs.W tym boczek wędzony,bo kapusta chuda w zęby gryzie;)Daję ów boczek,kawałek łopatki,trochę schabu,biodrówki.Ogólnie mięsa,gdyż nie mam dojścia do dobrej kiełbaski i mi bigos,jako,że gotowany minimum 3 dni potem kiełbasą zalatuje.Tak że ja robię z mięskiem.Pokrojone na kostkę mięso wysmażam z boczkiem.Kiedy kapusta jest akurat w smaku,wrzucam przesmażone mięso.Gotuję razem ze 2-3 godziny.Wyłączam.Na drugi dzień doprawiam,daję suszone grzybki i gotuję znów ze 2-3 godz.Między czasie próbujemy ;) Na koniec robię zasmażkę z margaryny i mąki,ale tylko tak minimalnie,coby kawałki kapusty nie latały w zębach.Przyprawy: sól,pieprz,liść laurowy,jagody jałowca,ziele.Dla zbytku można wlać czerwonego,wytrawnego wina,ale ja preferuję owo winko dla kucharki.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: mietek » pn wrz 28, 2009 10:15 pm

amita pisze:Ja robię tak: ze 3 kilo kapusty kiszonej (kupnej niestety,więc trzeba obgotować i sprawdzić kwaśność) i z 1,5 kilo mięs.W tym boczek wędzony,bo kapusta chuda w zęby gryzie;)Daję ów boczek,kawałek łopatki,trochę schabu,biodrówki.Ogólnie mięsa,gdyż nie mam dojścia do dobrej kiełbaski i mi bigos,jako,że gotowany minimum 3 dni potem kiełbasą zalatuje.Tak że ja robię z mięskiem.Pokrojone na kostkę mięso wysmażam z boczkiem.Kiedy kapusta jest akurat w smaku,wrzucam przesmażone mięso.Gotuję razem ze 2-3 godziny.Wyłączam.Na drugi dzień doprawiam,daję suszone grzybki i gotuję znów ze 2-3 godz.Między czasie próbujemy ;) Na koniec robię zasmażkę z margaryny i mąki,ale tylko tak minimalnie,coby kawałki kapusty nie latały w zębach.Przyprawy: sól,pieprz,liść laurowy,jagody jałowca,ziele.Dla zbytku można wlać czerwonego,wytrawnego wina,ale ja preferuję owo winko dla kucharki.

Podoba mnie się ten przepis [lol] niemal mój [haha]
Jednak tak, a w dodatku z mąką to u mnie tylko kapusta "świeża" (mąka niekonieczna)
Z kapustą kiszoną to (moje doświadczenie) od samego początku gotowania max tłuszczu, który i tak się znajdzie - zatem sos z wcześniej smażonego mięsa, a i boczek od razu do kapusty - szybciej zmięknie a i charakteru nabierze oraz smaku.
Jak mocno kwaśna (bo nie kontrolowana akurat wyszła) wal w gar cukinię - rozgotowując się zastąpi wspomnianą przez amitkę mąkę.
Ostatni mój sugerowany składnik: baranina - daje fajny, charaktrerystyczny smak [lol]

A mój przepis to:

Najprościej zrobić ze trzy rodzaje mięsa duszonego we własnym sosie (u nas zwane -szmurowane)i jak już prawie miękkie wrzuć do gotującej się kiszonej kapusty oraz dużo suszonych grzybów ( niektórzy dodają też suszone śliwki) albo trochę cukru.

NIe jest ważne jakie mięso trafi do gara - ważne żeby byłu różne i dużo - mile widziana dziczyzna, ale jak nie ma to może być drób bądź ostatecznie kiełbasa wszelkich rodzajów,
Proporcje to: 1 część mięsna 1 częsć kapusty 1 część woda i inne warzywa [!] zapomniałbym dodać ze dużo, dużo zeszklonej cebuli z boczkiem mile widziane, a nawet konieczne..


M.
Awatar użytkownika
mietek
Weterani
 
Posty: 1472
Rejestracja: sob gru 06, 2008 6:59 pm

Postautor: mietek » pn wrz 28, 2009 10:43 pm

angela pisze:
saginata pisze:PIECZONY BIGOS..... sobie grzebałam w wyszukiwarce, bo właściwie z racji tego, że jestem wege, gotuję różne wynalazki, a zupełnie zaskakujące (nawet dla mnie :P ) okazało się to, że nie wiem jak zrobić zwykły tradycyjny bigos [rol]
Stąd pytanie do Was, bardziej tradycyjnych w kuchni ;)
Powyższy przepis mówi o kapuście surowej, ale dalej wspomina także o kwaszonej. Poratujcie proszę przepisem na taki najzwyklejszy bigos [oops]


Tak sobie dokładniej przejżałem Twój post i nie wiem czy Amita i ja daliśmy Ci to czego oczekiwałaś? [lol]
Z kapusty robi się wiele rzeczy, a czasem jedno i to samo ma wiele nazw...
NIe do końca wiem co to jest wege - nie mylę z wegetą [lol] - ma niewiedza dotyczy masła...
Mam prosty przepis zwany w moich stronach "kapusta na krótko"
świeża kapusta gotowana w osolonej wodzie +łyżka masła i z dodatkiem zeszklonej cebuli oraz cukini w proporcji 2:1:1 , a cała reszta to to fantazja i rzecz gustu bo np: grzyby, papryka , zielony groszek itd. itd to znów zioła: majeranek pieprz, mielona ... i co tam kto chce. Na pewno mnie będzie smakowało najlepiej z zielonum groszkiem i dużą ilością koperku [haha]
A! jeszcze jedno: żeby to jaki taki smak miało należy to doprawić "do smaku" dodając w odpowiednich ilościach odrobinę cukry i soku z cytryny (w najgorszym przypadku octu)

M. ;)
Awatar użytkownika
mietek
Weterani
 
Posty: 1472
Rejestracja: sob gru 06, 2008 6:59 pm

Postautor: angela » wt wrz 29, 2009 7:35 am

"Wege" oznaczało, że jestem wegetarianką, stąd moja niewiedza co do gotowania niektórych mięsnych potraw. Ale że żyję wśród niewegetarian, to gotować trzeba wszystko ;)
Pewnie, że daliście to czego oczekiwałam, dzięki wielkie za przepisy obojgu!
angela
Ekoludki
 
Posty: 63
Rejestracja: czw cze 07, 2007 8:04 am

Postautor: donn » wt wrz 29, 2009 8:28 am

angela a prosze pdaj przepisy na wegetariańskie jedzonko...
"Kiedy wszystko układa się naprawdę źle, aby zyskać spokój ducha należy odnaleźć w swym sercu Najwyższą Formę Akceptacji Stanu Rzeczy, która brzmi " J*bał to pies "

Zapraszam na mojego bloga :) http://glowlifestyle.pl/
Awatar użytkownika
donn
Weterani
 
Posty: 918
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 9:58 am

Postautor: angela » wt wrz 29, 2009 8:55 am

Przeszukaj moje posty, coś tam już podawałam, m.in. parę pomysłów na kotlety wegetariańskie, czy zupę z soczewicy :)
angela
Ekoludki
 
Posty: 63
Rejestracja: czw cze 07, 2007 8:04 am

Postautor: amita » wt wrz 29, 2009 10:50 am

Mietek,dobry pomysł z tą cukinią,bo zasmażkę dodaję trochę nielegalnie,wciskając mężowi,że nie daję.Choć zasmażka ma taki specyficzny posmak i mi lepiej smakują flaczki i bigos z nią.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: mietek » wt wrz 29, 2009 11:20 am

amita pisze:Choć zasmażka ma taki specyficzny posmak i mi lepiej smakują flaczki i bigos z nią.

Fajny specyficzny posmak daje dodatek prażonej cebuli ;) chociaż ona jest chyba z niewielkim dodatkiem dodatkiem mąki [?]

M.
Awatar użytkownika
mietek
Weterani
 
Posty: 1472
Rejestracja: sob gru 06, 2008 6:59 pm

Postautor: donn » wt wrz 29, 2009 4:42 pm

dzięki angela popatrze sobie
"Kiedy wszystko układa się naprawdę źle, aby zyskać spokój ducha należy odnaleźć w swym sercu Najwyższą Formę Akceptacji Stanu Rzeczy, która brzmi " J*bał to pies "

Zapraszam na mojego bloga :) http://glowlifestyle.pl/
Awatar użytkownika
donn
Weterani
 
Posty: 918
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 9:58 am

Postautor: saginata » pt paź 02, 2009 11:57 am

Z wczorajszego obiadu zosta³y mi nale¶niki.Wymy¶li³am wiêc sobie,¿e ugotujê barszczyk czerwony-i zrobiê krokiety.Tylko z farszem mia³am k³opot.Nasz³a mnie ochota na cukiniê-no i tak zrobi³am:
na patelni usma¿y³am cebulkê,doda³am pokrojony w kostkê wêdzony filet z indyka[niedu¿o],doda³am pokrojon± w kawa³eczki m³odziutk± cukiniê-i doda³am czosnek.Doprawi³am sol± i pieprzem.Podusi³am razem-ale zrobi³o mi siê troszkê za bardzo wilgotne-wiêc wy³o¿y³am wszystko na durszlak-i ods±czy³am.Na ka¿dy nale¶nik k³ad³am troszkê farszu-i troszkê startego sera.
Zawija³am,obtoczy³am w jajku i w bu³ce-i obsma¿y³am na rumiano.W³o¿y³am na chwileczkê do nagrzanego piekarnika-i wysz³o pyszne danie.

[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=11ede92a19832731][img:0509e3f495]http://images50.fotosik.pl/208/11ede92a19832731m.jpg[/img:0509e3f495][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4a11467987f58000][img:0509e3f495]http://images49.fotosik.pl/208/4a11467987f58000m.jpg[/img:0509e3f495][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=8387248ce593bb4f][img:0509e3f495]http://images46.fotosik.pl/208/8387248ce593bb4fm.jpg[/img:0509e3f495][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9275f6750be2d84c][img:0509e3f495]http://images40.fotosik.pl/204/9275f6750be2d84cm.jpg[/img:0509e3f495][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=79a603987653d83a][img:0509e3f495]http://images43.fotosik.pl/208/79a603987653d83am.jpg[/img:0509e3f495][/URL]
saginata
 

Postautor: donn » pt paź 02, 2009 1:22 pm

Sagi ale smakowicie to wygląda :)

a u mnie sie jeszcze nie zdarzyło żeby naleśniki zostały :D
"Kiedy wszystko układa się naprawdę źle, aby zyskać spokój ducha należy odnaleźć w swym sercu Najwyższą Formę Akceptacji Stanu Rzeczy, która brzmi " J*bał to pies "

Zapraszam na mojego bloga :) http://glowlifestyle.pl/
Awatar użytkownika
donn
Weterani
 
Posty: 918
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 9:58 am

Postautor: saginata » pt paź 02, 2009 1:55 pm

Usma¿y³am nale¶ników z 1l mleka-a zapomnia³am,¿e stare dziecki w³a¶nie wyjecha³y :)
saginata
 

Postautor: Samanta » pt paź 02, 2009 4:33 pm

Angela, a chcesz może taki bigos? Jest na słodko więc nie każdy się od razu zachwyci ale może Ci podpasuje. Właściwie nie tyle jest słodki, co słodkawy, zresztą wszystko jest kwestią smaku. Przepis podała Seniorka na forum Cin Cin a pochodzi z miesięcznika "Kuchnia". Ja oczywiście wprowadziłam swoje zmiany.

Bigos na słodko
http://www.cincin.cc/index.php?showtopi ... s+s%B3odki

1/2 kg kiszonej kapusty (niezbyt kwaśnej)
1 jabłko
po 8 - 10 dkg suszonych śliwek i moreli
kilka ziaren jałowca
1 liść laurowy
1 łyżeczka czarnuszki ( nie ma obowiązku)
1/2 główki kapusty włoskiej
kminek
po 8 - 10 dkg rodzynek i orzechów ziemnych
1 łyżka cukru
10 dkg masła
sól, pieprz
1 łyżka koncentratu pomidorowego
Kiszoną kapustę podsmażamy na połowie masła, aż się porządnie zrumieni. W dużym garnku zagotowujemy pół szklanki wody i przekładamy do niej kiszoną kapustę. Dodajemy starte jabłko, pokrojone w paski śliwki i morele, jałowiec, liść laurowy, czarnuszkę , sól i pieprz.
W drugim garnku dusimy na pozostałym maśle posiekaną kapustę włoską z dodatkiem kminku, soli i pieprzu.
Gdy zmięknie, wrzucamy ją do garnka z kiszoną kapustą. Dodajemy rodzynki, uprażone połówki orzeszków i łyżkę cukru.
Dusimy razem 10 - 15 minut. Dodajemy koncentrat pomidorowy i jeszcze chwilę razem dusimy. Bigos najlepiej smakuje następnego dnia.
Można dodać do niego ćwierć szklanki czerwonego wytrawnego wina. Jest doskonały.

Moje zmiany:
Smażąc kapustę kiszoną na patelni, jednoczesnie dusiłam włoską w garnku i to do tego garnka dolewałam wody. Potem do tego dodałam tę usmażoną kiszoną kapustę i reszte składników, podlewałam winem.. Wina mogło być ok. 1/2 szklanki i to wcale nie było za dużo.
Następnym razem wypróbuję wersję z ciecierzycą zamiast orzeszków ziemnych bo ja bardzo lubię ciecierzycę i tutaj bardzo by mi pasowała.

Obrazek
Jeśli mówisz do Boga, to się modlisz. Jesli Bóg mówi do ciebie, masz schizofrenię.
Awatar użytkownika
Samanta
Weterani
 
Posty: 1868
Rejestracja: sob paź 18, 2008 10:40 pm

Postautor: angela » sob paź 03, 2009 8:50 am

Super, dzięki za przepis! wypróbuję na pewno, bigos wegetariański w sam raz dla mnie :)
angela
Ekoludki
 
Posty: 63
Rejestracja: czw cze 07, 2007 8:04 am

Postautor: Cebulka » śr paź 07, 2009 9:16 am

Oj, az się obśliniłam na te Sagiowe naleśniki... [jezyk]

Szkoda, że mnie się po prostu nie opłaca odpalać piekarnika na jedzenie na dwie osoby :(
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: saginata » śr paź 07, 2009 9:50 am

Ewcia-nie musisz ich zapiekaæ-ser siê tez rozpu¶ci przy samym obsma¿aniu-SPRAWDZONE :D

A mnie znowu nasz³o na cukiniê-zerwa³am maleñkie-i znowu przemy¶lam-i chyba pójd± do risotto-przesma¿ê cukiniê z cebulk±-i mo¿e jak± wêdlink± czy miêseczkiem-i wymieszam z ugotowanym ry¿em-musi byæ dobre :D
saginata
 

Postautor: donn » czw paź 15, 2009 9:30 am

a macie jakieś fajne przepisy na dania jednogarnkowe??
jak jestem sam z dzieciakami to nie chce mi sie 2 dań gotować.. bo i tak nie ma kto zjeść
"Kiedy wszystko układa się naprawdę źle, aby zyskać spokój ducha należy odnaleźć w swym sercu Najwyższą Formę Akceptacji Stanu Rzeczy, która brzmi " J*bał to pies "

Zapraszam na mojego bloga :) http://glowlifestyle.pl/
Awatar użytkownika
donn
Weterani
 
Posty: 918
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 9:58 am

Postautor: saginata » czw paź 15, 2009 10:15 am

Donn zobacz tutaj http://ekotopik.mojeforum.net/temat-vt153.html?postdays=0&postorder=asc&start=0
saginata
 

Postautor: donn » czw paź 15, 2009 3:17 pm

Sagi dziękii :) jak ja to zrobiłam ze tego niewidziałam to nie wiem [lol]
"Kiedy wszystko układa się naprawdę źle, aby zyskać spokój ducha należy odnaleźć w swym sercu Najwyższą Formę Akceptacji Stanu Rzeczy, która brzmi " J*bał to pies "

Zapraszam na mojego bloga :) http://glowlifestyle.pl/
Awatar użytkownika
donn
Weterani
 
Posty: 918
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 9:58 am

Postautor: saginata » czw paź 15, 2009 3:26 pm

Nie ma tam tego wiele-ale mo¿e co¶ znajdziesz-a nic mi ciekawego do g³owy w tej chwili nie przychodzi z jednogarnkowych-chyba,¿e leczo,fasolka po bretoñsku,jakie¶ zapiekanki.....
saginata
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kulinaria

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron