Obiad - propozycje

Sprawdzone (i nie tylko) przepisy na smakołyki

Postautor: belva » ndz lis 13, 2011 5:49 pm

Sagi a tesciowa nie jest zadowolona z twojej nowej sylwetki??

Zobaczcie jaka Lasagne zrobila moja corcia


Obrazek

Podobno zeby miec ladna skore trzeba jesc tluszcz [diabel] ( to tak na pocieche)
"Wielki sztorm pozostawił na plaży tysiące rozgwiazd. Starzec idący brzegiem morza brał rozgwiazdy do ręki i odnosił do wody. Co ty robisz, starcze? Zapytał go przechodzący obok młodzieniec - przecież tych rozgwiazd jest tutaj dziesiątki tysięcy, tak ich wszystkich nie uratujesz! Twoje staranie nie ma sensu.. Tymczasem starzec, wkładając kolejną rozgwiazdę do wody, odpowiedział: dla niej ma sens"
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Postautor: Cebulka » ndz lis 13, 2011 6:12 pm

Mniam [jezyk]
Tylko brak odrobiny sosu i mmmmhmmm....
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Cebulka » pt sty 13, 2012 4:10 pm

Baś_22 pisze:
Cebulka pisze: Świetne są kurczakowe biusty z imbirem i czosnkiem - zdrowe na pewno również :)

...że niby jak [?] upieczone np. w rękawie [?] :)


Pewnie też by mozna :)

Ale ja robię inaczej, przepis z kuchnia.tv, jakiś taki duży murzyn gotował [haha]

Piersi z kurczaka pokroic w paski (kostkę), wymieszac ze zgniecionym lub posiekanym czosnkiem (około 1 b.duży ząb na pierś) i startym na grubej tarce imbirem (tak powiedzmy maksymalnie kawałek wielkości kciuka) i solą. Na patelni rozgrzac olej z masłem, wrzucic kurczaka i podsmażyc nie za mocno, aż się lekko zezłoci i wszystko zacznie pięknie pachniec. Teraz zalac - w oryginale śmietaną kremówką ;> Można robic wersje light ze śmietaną, czy się jogurt zetnie - nie próbowałam. Niezłe też z mlekiem kokosowym. Poddusic jeszcze około 5 minut, podawac z ryżem - my wolimy z makaronem.

Dla kogoś kto nie boi się trochę ostrzejszej kuchni - PYCHA [jezyk]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: magdziołek » ndz sty 15, 2012 8:28 pm

Brzmi bardzo apetycznie, myślę, że zrobię podobnie w tygodniu, ale zamarynuję filecik w tych wszystkich przyprawach a upiekę go na grillu :)

Chciałam Wam powiedzieć, że pyszny do mięs jest sos zrobiony z czerwonej porzeczki, z ostrą papryczką... rewelacyjny :)
"... miarą naszego życia są związki, które tworzymy"...
mój blog decoupage: http://madach.blog.onet.pl/
Awatar użytkownika
magdziołek
Weterani
 
Posty: 4432
Rejestracja: pn paź 15, 2007 6:28 am

Postautor: belva » pn sty 16, 2012 1:55 am

Cebulka pisze:Mniam [jezyk]
Tylko brak odrobiny sosu i mmmmhmmm....


Jakiego sosu Cebulko? [shock]
"Wielki sztorm pozostawił na plaży tysiące rozgwiazd. Starzec idący brzegiem morza brał rozgwiazdy do ręki i odnosił do wody. Co ty robisz, starcze? Zapytał go przechodzący obok młodzieniec - przecież tych rozgwiazd jest tutaj dziesiątki tysięcy, tak ich wszystkich nie uratujesz! Twoje staranie nie ma sensu.. Tymczasem starzec, wkładając kolejną rozgwiazdę do wody, odpowiedział: dla niej ma sens"
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Postautor: Cebulka » pn sty 16, 2012 9:17 am

A nie wiem, pewnie pomidorowy by pasował - brakowało mi na tym zdjęciu jakiegoś artystycznego maźnięcia, żeby coś spływało... :D

Zresztą osobny sos pomidorowy podany do lazanii to nie jest głupi pomysł, zwłaszcza jeśli akurat wyjdzie bardziej sucha :)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: belva » pn sty 16, 2012 6:57 pm

Cebulka pisze:A nie wiem, pewnie pomidorowy by pasował - brakowało mi na tym zdjęciu jakiegoś artystycznego maźnięcia, żeby coś spływało... :D

Zresztą osobny sos pomidorowy podany do lazanii to nie jest głupi pomysł, zwłaszcza jeśli akurat wyjdzie bardziej sucha :)


No wlasnie.. kto powiedzial ze nie mozna?? :D

Jedyne co to... lasagna nie powinna byc nigdy sucha.. Sa tam obowiazkowo dwa podstawowe sosy. : bolonski , gdzie juz jest sporo pomidora i beszamelowy. Final powinien byc bardzo kremowy..ale niezbyt czerwony.
"Wielki sztorm pozostawił na plaży tysiące rozgwiazd. Starzec idący brzegiem morza brał rozgwiazdy do ręki i odnosił do wody. Co ty robisz, starcze? Zapytał go przechodzący obok młodzieniec - przecież tych rozgwiazd jest tutaj dziesiątki tysięcy, tak ich wszystkich nie uratujesz! Twoje staranie nie ma sensu.. Tymczasem starzec, wkładając kolejną rozgwiazdę do wody, odpowiedział: dla niej ma sens"
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Postautor: tereklo » pt mar 02, 2012 2:55 pm

Sernik na słono.
Inspirowałam się tym przepisem ze strony www.apetycik.pl

Czas przygotowania: 60 min.
Czas pieczenia: 50 min.
Składniki na ciasto:
15 dkg maki pszennej
7 dkg maki żytniej razowej
12,5 dkg masła
0,5 łyżeczki soli kamiennej
0,5 łyżeczki cukru
1 łyżeczka ziaren kminku
1 łyżeczka ziaren czarnuszki
woda
Składniki na nadzienie:
3 (ok. 0,5 kg) nieduże pory
5 dkg boczku wędzonego
6 dkg masła
40 dkg półtłustego białego sera
5 jaj, żółtka oddzielone od białek
1 łyżka mąki ziemniaczane
5 dkg żółtego sera
sól, biały pieprz, tymianek, cząber, lebiodka, rozmary
Sposób przygotowania:
Z mąki pszennej, mąki razowej, soli, cukru, kminku, czarnuszki i zimnego masła zagnieść szybko kruche ciasto, dodając 2 łyżki zimnej wody. Uformować kulę, odstawić do lodówki
na 30 min. Pory oczyścić, pokroić na 1,5 cm kawałki, udusić do miękkości na łyżce masła dolewając w razie potrzeby odrobinę wody. Przyprawić solą i tymiankiem, odparować, odstawić do wystudzenia. Boczek pokroić w kostkę, zrumienić na patelni, odsączyć
z tłuszczu na papierowym ręczniku.
Biały ser, żółtka i resztę masła utrzeć w mikserze, przełożyć do miski. Do masy dodać mąkę ziemniaczaną, pory, boczek, pokrojony w kostkę ser żółty i przyprawy. Białka ubić z solą, delikatnie wymieszać z masą. Dużą tortownicę wylepić ciastem, wlać masę serową, wstawić do nagrzanego do 2000C piekarnika.
Piec na złoty kolor ok. 50 min. Podawać na ciepło lub wystudzony.

Mój sernik:
Upieczony bez spodu, wysmarowałam foremkę aluminiową tłuszczem i posypałam grubo tartym chlebem razowym.

Sera pół kilo zmieliłam, białka z 5 jaj ubiłam ze szczyptą soli, dodałam żółtka i ubiłam, dodałam część sera, 2 łyżki mąki ziemniaczanej, dużo mrożonej zielonej pietruszki i mrożonych listków oregano, pieprz, sół, skruszone papryczki habanero i trochę kminku.
Pod koniec pieczenia na wierzch wyłożyłam sos z musu z dyni, pokrojonych grilowanych papryk i oliwek. Posypałam po wierzchu gruba solą - to wszystko na 20 minut przed końcem pieczenia.

Do tego surówka z pomidorów w kawałkach i zielonej sałaty, do tego troszkę czosnku i pokropione oliwą i cytryną, posypane ziołami prowansalskimi.

Obrazek Obrazek Obrazek
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Postautor: Baś_22 » pt mar 02, 2012 4:53 pm

Łoj mamuniu ale to pysznie wygląda :-P [brawo]
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Cebulka » pt mar 02, 2012 5:28 pm

Taka smakowita wolna wariacja na temat quiche lorraine [lol]
Kurczę, ale bym zjadła [jezyk]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: tereklo » pt mar 02, 2012 5:38 pm

Cebulka pisze:Taka smakowita wolna wariacja na temat quiche lorraine [lol]
[jezyk]

Mimo wszystko do tarty lotaryńskiej to się nijak nie ma.

Moja uwaga - traci pikanterię przypraw w trakcie pieczenia, więc trzeba doprawiać mocniej niż sie oczekuje mocy przypraw i aromatów w smaku końcowym. Myślę, że ser żółty byłby fajny na wierzchu, taki zapieczony.
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Postautor: saginata » pt mar 02, 2012 6:25 pm

£o mamunu [shock]
Ale smakowicie wygl±da!!!!!!!!!!!
saginata
 

Postautor: Tosia » pt mar 02, 2012 7:42 pm

tereklo pisze:
Cebulka pisze:Taka smakowita wolna wariacja na temat quiche lorraine [lol]
[jezyk]

Mimo wszystko do tarty lotaryńskiej to się nijak nie ma.

Moja uwaga - traci pikanterię przypraw w trakcie pieczenia, więc trzeba doprawiać mocniej niż sie oczekuje mocy przypraw i aromatów w smaku końcowym. Myślę, że ser żółty byłby fajny na wierzchu, taki zapieczony.


Tereklo pewno to pyszne :D ale jak dla mnie to wersja na słodko bez dodatków proszę ;) [lol]
Pozdrowienia Tosia.
Awatar użytkownika
Tosia
Weterani
 
Posty: 2131
Rejestracja: ndz lip 06, 2008 10:31 am

Re: Obiad - propozycje

Postautor: koliberek » ndz lip 29, 2012 11:03 am

Moj pomysl na obiad dzis.

Wariacje lodowkowe.
Zaczelo sie od tego, ze mialam cala piers z indyka i grzebalam po necie w poszukiwaniu jakiegos fajnego przepisu. Gdy juz znalazlam cos co mnie interesowalo, a chcialam zeby to bylo cos w sosie i w moim przypadku wchodzily w gre diwe wersje sosu: curry albo musztardowo-chrzanowy, okazalo sie ze nie mam smietany. Jest niedziela i w Niemczech sklepy nieczynne, wiec opcja dokupienia potrzebnych skladnikow nie wchodz w gre. Trzeba zrobic z tego co jest w domu, a w lodowce poza wspomniana piersia indycza byly:
ser zolty w plastrach, reszta niebieskiego sera plesniowego, jajka (3 ostatnie), majonez, schinkenwurst (w plastrach), co wtlumaczeniu mialoby oznaczac kielbase szynkowa, ale w niczym tej naszej pysznej wedliny nie przypomina. Jest to cos bardziej zblizonego do mortadeli.

No to postanowilam z tego zrobic kieszonki z indyka:
piers pokroic na plastry i rozbic dosc mocno, tutaj rada praktyczna. Mieso z drobiu fajnie rozbija sie przez woreczek foliowy, co chroni zarowno tlucek jak i sciany czy szafki przed zabrudzeniami.
Przyprawic ja uzylam: soli, pieprzu, slodkiej papryki i majeranku.
Na polowie plastra miesa polozyc: plaster wedliny, kawalek sera plesniowego, plaster sera zoltego. Mieso zlozyc na pol i brzegi jesze troche pobic tluczkiem zeby sie sklepily ( ma to wyglad mniej wiecej rozka), opanierowac jak kotlety, przy czym ja do jajka dodalam troche mleka i troche majonezu.
az pozostalo tylko usmazyc. Mam zamiar zrobic to w dosc glebokim tluszczu, zeby wszystko sie dobrze w srodku dopieklo. O smaku poki co nic nie powiem, mam nadzieje, ze bedzie niezle. Podam z ziemniakami i slataka z pomidora i ogorka kiszonego.
Dam znac czy smakowalo :)
"Miłość i spokój wykluczają się wzajemnie. Kto szuka w miłości spokoju przegrywa na starcie"
P. Coelho "Walkirie"
Awatar użytkownika
koliberek
Weterani
 
Posty: 5318
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:32 am

Re: Obiad - propozycje

Postautor: Baś_22 » ndz lip 29, 2012 11:22 am

[brawo] Koli :) z opisu wygląda bardzo smakowicie i na pewno będzie dobre :-P
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Obiad - propozycje

Postautor: koliberek » ndz lip 29, 2012 9:11 pm

Basiu dziekuje :*

Potwierdzam, wyszlo bardzo smaczne.
Chlopaki palaszowali az im sie uszy trzesly.
"Miłość i spokój wykluczają się wzajemnie. Kto szuka w miłości spokoju przegrywa na starcie"
P. Coelho "Walkirie"
Awatar użytkownika
koliberek
Weterani
 
Posty: 5318
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:32 am

Re: Obiad - propozycje

Postautor: lucysia » czw lut 28, 2013 12:46 pm

Makaron w sosie:

Miałam podsmażone pieczarki na masełku w lodówce więc skombinowałam taki obiad:

podsmażyłam wędlinkę podwawelską(można dać boczuś)
dodałam ząbek czosnku i średnia cebulkę
podsmażyłam wszystko chwilkę dodałam pieczarek
wrzuciłam trochę sera żółtego
rozmiąchałam jajo z około szkl. kwaśnej śmietany,dosoliłam popieprzyłam
poddusiłam wszystko jeszcze trochę

W czasie gdy robiłam sos gotowałam makaron(u mnie świderki)
Można wrzucić makaron na patelnię i pomiąchać razem,można na talerz makarone i polać sosem.

Wybitną kucharką nie jestem ,ale rodzinka talerze wylizywała :d ,a i mi bardzo smakowało.
Smacznego.
Ostatnio zmieniony sob mar 02, 2013 12:24 pm przez lucysia, łącznie zmieniany 1 raz
https://docs.google.com/presentation/d/ ... p=drivesdk
*******************************************************************************
http://kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com

Obrazek
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Re: Obiad - propozycje

Postautor: Yennyfer » pt mar 01, 2013 8:47 pm

Lucysia, podobne to do spagetti carbonara - makaron, boczek/kiełbasa, czosnek, śmietana i jajko :-)
Awatar użytkownika
Yennyfer
Weterani
 
Posty: 1375
Rejestracja: pn lut 09, 2009 6:34 pm

Re: Obiad - propozycje

Postautor: lucysia » sob mar 02, 2013 12:23 pm

podobne tylko z pieczarkami :d
https://docs.google.com/presentation/d/ ... p=drivesdk
*******************************************************************************
http://kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com

Obrazek
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Re: Obiad - propozycje

Postautor: Baś_22 » pt mar 22, 2013 4:27 pm

Wczoraj zaserwowałam sobie takie pulpeciki :)

Obrazek

Cytrynowe pulpeciki
dla 2-4 osób

Składniki na pulpeciki:
0,5 kg mielonego mięsa,
1 cebula,
1 jajko,
3 łyżki bułki tartej,
przyprawy: sól, pieprz, gałka muszkatołowa,

Składniki na sos:,
pęczek koperku,
2 szklanki bulionu warzywnego lub drobiowego,
sok z połowy cytryny,
pół szklanki śmietany,
2 łyżki mąki,
przyprawy: sól, pieprz,

Opis przygotowania
czas przygotowania: do 20 min
1. Pulpeciki: cebulę drobno siekamy i podsmażamy na łyżce tłuszczu. Mięso przekładamy do miski, dodajemy jajko, bułkę tartą, przestudzoną cebulę, przyprawiamy solą, pieprzem i gałką i dokładnie mieszamy. W garnku zagotowujemy 2 szklanki bulionu. Z masy mięsnej formujemy klopsiki wielkości orzecha włoskiego, wrzucamy do gotującego się bulionu. Gotujemy około 10 minut i wyjmujemy łyżką cedzakową na talerz. Bulion zachowujemy do sosu.

2. Sos: śmietanę mieszamy z mąką, sokiem z cytryny i kilkoma łyżkami gorącego bulionu. Całośc wlewamy do gorącego bulionu i gotujemy kilka minut. Do sosu wkładamy pulpety i podgrzewamy całośc kilka minut. Na końcu dokładamy posiekany koperek, przyprawiamy w razie potrzeby solą i pieprzem.

U mnie podane z ziemniaczkami i buraczkami z własnych przetworów.
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Obiad - propozycje

Postautor: Cebulka » pt mar 22, 2013 5:15 pm

Hihi a u mnie dzis pulpeciki w sosie koperkowym, no wypisz wymaluj jak te tu, tylko że nie dodałam gałki, ale jak wcisnę cytrynę do sosu to cytrynowe nawet będą [haha]

Tylko pewnie tak artystycznie to ich nie podam :(
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Obiad - propozycje

Postautor: Baś_22 » pt mar 22, 2013 6:50 pm

No proszę, czyli pulpeciki na czasie [kciuk2]
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Obiad - propozycje

Postautor: mietek » pn cze 17, 2013 4:54 pm

Taki tu temat mamy: obiad propozycje

Ostatnio w nowy nałóg wpadłem i kiedy wracam od lekarza zawsze sprawdzam co "dziś" proponują na obiad.
To taki zestaw dnia - zawsze za 17 zł ,tablicę z menu wystawiają na środek chodnika- i już po krótkim czasie okazało się, ze mają niewiele do zaproponowania.
Wracam do do domu i pytam co dziś na obiad proponowano? - a odpowiedź pada trafna niemal w 90%

Jak ktoś kto mnie zna i miałby zgadywać co ja ugotowałem ....[hmm] trafiłby niemal 100% mówiąc zupę, a na pytanie jaka już tylko1/2 szans na pomyłkę zielona albo czerwona - na pewno gęsta i sycąca [haha]

Jest jednak jedno ale :czasem zupa ma inny kolor - jeśli jest to żur, albo grochówka - co do ostatniej tu już w kolory można łatwiej trafić :D

Dziś smażone świeżutkie fląderki z pieczywem własnego chowu + ogóreczek małosolny (samodzielnie kiszony jednak pozyskany na targu warzyw) [mniam]
Awatar użytkownika
mietek
Weterani
 
Posty: 1472
Rejestracja: sob gru 06, 2008 6:59 pm

Re: Obiad - propozycje

Postautor: Sz_elka » pn cze 17, 2013 6:08 pm

Już niedługo i ja będę cieszyła się ze smażonych fląderek! :D
Mogłąbym u Ciebie się stołować - uwielbiam zupy! :)
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Obiad - propozycje

Postautor: Cebulka » pn cze 17, 2013 11:42 pm

Z rozpędu przeczytałam 'flądry własnego chowu' i tak się aż zastanowiłam - to Mietek miał kury hodowac czy ryby? [skrob] [glupek]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Obiad - propozycje

Postautor: tereklo » wt cze 18, 2013 5:19 am

Cebulka pisze:Z rozpędu przeczytałam 'flądry własnego chowu' i tak się aż zastanowiłam - to Mietek miał kury hodowac czy ryby? [skrob] [glupek]


[lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol]
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Obiad - propozycje

Postautor: Sz_elka » wt cze 18, 2013 7:59 am

tereklo pisze:
Cebulka pisze:Z rozpędu przeczytałam 'flądry własnego chowu' i tak się aż zastanowiłam - to Mietek miał kury hodowac czy ryby? [skrob] [glupek]


[lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol]


Znając Mietka - wszystko jest możliwe! [lol] [lol] [lol]
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Obiad - propozycje

Postautor: tereklo » ndz wrz 29, 2013 1:54 pm

Na obiad mięso mielone z makaronem - prozaiczne, no nie? Ale jak podane! [mniam] do tego kolorowa surówka ze świeżych warzyw.

Obrazek Obrazek

Większa porcja i dokładniejsze zwinięcie rulonu spowoduje, że makaron rozłoży się falą w przekroju.
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Obiad - propozycje

Postautor: Baś_22 » ndz wrz 29, 2013 8:08 pm

Tereniu super [brawo] :)
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia

Wróć do Kulinaria

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości