Polecane gotowe mieszanki ziołowe

Sprawdzone (i nie tylko) przepisy na smakołyki

Polecane gotowe mieszanki ziołowe

Postautor: Cebulka » pt lip 20, 2007 11:17 am

Hej

Ostatnio odkryłam coś takiego co nazywa się "czubryca zielona", więc pędzę lecę podzielić się tym odkryciem z Wami ;)

Znalazłam coś takiego u znajomych w kuchni i myślałam że to takie zioło (już oczyma duszy widziałam roślinki u mnie na balkonie ;) ), ale niezastąpione Google mówią że jest to mieszanka przyprawowa:

"Czubryca.
Skład:cząber górski,oregano,majeranek,papryka słodka,lubczyk.
Zastosowanie: doskonała aromatyczna przyprawa bardzo popularna w kuchni bułgarskiej.
Służy głównie doprzyprawianiadań mięsnych.dań z roślin strączkowych oraz wędlin i zup. "

lub tak:
Skład :cząber, koper, natka pietruszki, lubczyk korzeń mielony, czosnek granulowany, kozieradka, sól.

Są też źródła twierdzące czubryca jest nie mieszanką ale bułgarską rośliną (!) podobną do naszego majeranku - ale jednak większość źródeł mówi o mieszance i próbując jej smaku też mi się tak wydaje.

tak czy inaczej - polecam
My dołożyliśmy do serka śmietankowego razem z ząbkiem czosnku i cebulką a na to plastry pomidora. MNIAM co za uczta dla podniebienia...!! [haha]

W smaku podobna jest do niezastąpionej "Przyprawy włoskiej" jeśli ktoś używa.
Aromatyczna, nieco ostra.

Acha - oczywiście obie mieszanki sa bez glutaminianu :D
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Emmi » wt gru 11, 2007 12:44 pm

Ooo!!! bardzo ciekawe :) dzięki :D
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy


Wróć do Kulinaria

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości