Melon do szampana...lub inne przepisy.

Sprawdzone (i nie tylko) przepisy na smakołyki

Melon do szampana...lub inne przepisy.

Postautor: lucysia » śr cze 27, 2007 7:56 pm

Czytałam o tym jakie to smaczne.A jak to wykonać i do czego jeszcze dodajecie melona?Może i ja zacznę chodować [lol]
https://docs.google.com/presentation/d/ ... p=drivesdk
*******************************************************************************
http://kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com

Obrazek
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Postautor: Cebulka » czw sie 02, 2007 10:52 am

Hej Onaelu - jak już wymyślisz co robisz ze swoim melonem i wyjdzie dobre to może tu wkleisz? [haha]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Onaela » ndz sie 26, 2007 10:19 pm

Hej Cebulko [?] :D
Ja juz swoje meloniki degustuje chyba z miesiąc. :) Najbardziej mi smakują w sałatce owocowej.Najpierw kilka porad praktycZnych dla tych,co chcą kupic melona w sklepie:
1)owoc powinien byc ładnie wybarwiony i przyjemnie,słodko pachnacy.

2)nie moze jednak byc mięki,bo bedzie sie rozlatywał i nie da sie pokroić w zgrabna kostkę.

3)wybieramy zawsze owoc ciężki,tzn o odpowiednim stosunku wagi do masy-mamy wówczas gwarancje ,ze będzie pyszny,soczysty,a nie "watowaty"

4)niektóre melony są tak soczyste,ze po rozkrojeniu wypływa z nich duużo pysznego soku,dlatego powinno się tą czynność przeprowadzac nad salaterką....Dzisiaj z mojej Melby "złapałam" szklanke soku [!]

Jutro przepis na "moją" sałatkę,a teraz pedzę do lodówki nałozyc sobie porcyjkę,bo naszła mnie ochota [lol]
Onaela
Weterani
 
Posty: 3761
Rejestracja: pn cze 14, 2010 12:02 pm

Postautor: Cebulka » pn sie 27, 2007 11:53 am

A mój melon dalej ani nie pachnie, ani nie mięknie przy szypułce... [zly]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: gaja » wt sie 28, 2007 7:05 pm

melon z szampanem jest pyszny.Dojrza³ego melona pokroiæ w kostkê,zalaæ niewielk± ilo¶ci± bia³ego wina odstawiæ do lodówki na kilka godzin ,dodaæ zimnego szampana [ca³± butelkê]w upalne dni smakuje niesamowicie,tylko ostro¿nie z przedawkowaniem ;) [lol] [lol] [lol]
gaja
 

Postautor: Onaela » ndz wrz 02, 2007 11:10 pm

A ja niezmordowanie te sałatki robię i jakoś nikt nie narzeka z tego powodu ;) Ale juz niedługo chyba zaśpiewam "adijo meloniki" [cry]

Sałatka z melona
1 melon
2 nektarynki
2 gruszki
1 banan
2 kiwi
średnie grono winogron jasnych
duża garść malin
garśc listków świezej melisy
sok z 1 limonki lub 1/2 cytryny
pół torebki cukru waniliowego
2 -3 łyzeczki cukru

Melona obrac,pokroić w gruba kostkę,nektarynki,gruszki ,banan i kiwi -nieco drobniej.Jagody winogron na pół.Dodać sok z limonki i cukier waniliowy,cukier.Melisę drobno posiekać,zostawiajac kilka całych listków do dekoracji..Całosc wymieszac,na wierzch posypac malinki ,udekorowac melisą i wstawić do lodówki na min 2 godz.

Smacznego!
Zdjecia sałatki w dziale "warzywa"-" melon" :)
Onaela
Weterani
 
Posty: 3761
Rejestracja: pn cze 14, 2010 12:02 pm

Postautor: Mikros » pn wrz 03, 2007 7:08 am

To i ja podam swój sprawdzony przepis na konfiturę.
Moim zdaniem najsmaczniejsza jest wykonana z melona odmiany Melba lub Emir. Wykorzystuję ją jako dodatek do herbatki, szampana lub ciast.

Konfitura z melona i cytrusów

Składniki:
1 cytryna, 1 pomarańcza, 1 duży melon (ok. 1 kg) lub 2 małe,
1 łyżeczka startego świeżego imbiru, 50 dag cukru

Wykonanie:
Pomarańczę i cytrynę dokładnie umyj, cieniutko obierz ze skórki. Skórki zalej wodą, gotuj przez 4 minuty, odcedź i pokrój na cienkie paseczki. Z owoców wyciśnij sok.
Miąższ melona po usunięciu skóry i pestek pokrój w kostkę i przełóż do miski.
Wlej sok z cytrusów, dodaj starty imbir, cukier i pokrojone skórki.
Przykryj ściereczką i pozostaw w zimnym miejscu przez 12 godzin. Następnie przełóż do garnka, i gotuj na mocnym ogniu ok. 6 minut, cały czas mieszając.
Wlej konfiturę do wyparzonych słoików, mocno zakręć i odwróć do góry dnem. Po ostudzeniu wstaw do spiżarni.
Smacznego [!] :D
Pozdrawiam [tuli]
Awatar użytkownika
Mikros
Weterani
 
Posty: 483
Rejestracja: czw lut 22, 2007 7:33 pm

Rodzynek brazylijski do szampana

Postautor: Sz_elka » wt gru 31, 2019 9:05 pm

Basia przypomniała mi naszego sylwestra 2009 z szampanem z wkładką - konfiturą z miechunki peruwiańskiej albo rodzynka brazylijskiego ofiarowanego mi przez Mikroska lata temu!
"Mikros - Rodzynek brazylijski
... Po zdjęciu osłonki owoc wielkości wiśni, koloru żółtego jest smaczny i nawet słodkawy. Lubimy go podjadać na surowo a przy nadmiarze owoców, zalewam je gorącym syropem i w słoiczki. W zimie super konfitura a i do szampana bardzo pasuje."
viewtopic.php?f=41&t=1436&p=79381&hilit=rodzynek+brazylijski#p79381

Znalazłam też stronkę zawierającą wiele informacji na temat rodzynka brazylijskiego czyli miechunki peruwiańskiej https://oliwka24.pl/miechunka-peruwianska/
- w tym przepis na nalewkę:
"Miechunka peruwiańska idealnie nadaje się do przygotowania zdrowotnej nalewki o unikalnym smaku. Z całą pewnością warto ją wykonać w domowym zaciszu, gdy trwa sezon na tę złotą jagodę, aby móc raczyć się nią podczas okresu jesienno-zimowego i nie tylko. Nalewkę przyrządza się na bazie wina – wystarczy 200g pokrojonego owocu na litr ciepłego wina."

- a także zdowotnościowy napar:
"Ze złotych jagód Inków przyrządza się także napary, które można nie tylko pić w celu wzmocnienia systemu immunologicznego i zredukowania poziomu cholesterolu we krwi, ale także można stosować je zewnętrznie. Idealnie sprawdzają się do przemywania skóry, gdyż wykazują działanie przeciwzapalne, tonizujące i regenerujące. Napary z miechunki świetnie sprawują się nie tylko w roli toniku, ale także płukanki do włosów. Są pomocne w walce z wypryskami i łupieżem, a dodatkowo sprzyjają pozbywaniu się ze skóry zmian pigmentacyjnych/potrądzikowych, gdyż wybielają je."
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Melon do szampana...lub inne przepisy.

Postautor: Cebulka » pt sty 17, 2020 12:07 am

A ja właśnie mam jeszcze w lodówce pół paczki tych rodzynków brazylijskich bo kupiłam żeby wreszcie spróbować iii... yyy... no niezbyt ciekawe to w smaku :/ Pewnie może jakby to mieć we własnej szklarni i zbierać dojrzałe to byłoby fajniejsze niż takie z marketu - ale tak jak jest to smakuje niby kiwi, niby agrestem, wszystko z posmakiem niedojrzałego pomidora [ubaw]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm


Wróć do Kulinaria

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron