Tarty

Sprawdzone (i nie tylko) przepisy na smakołyki

Tarty

Postautor: Yennyfer » sob wrz 10, 2016 3:06 pm

Było trochę o tartach w wegetariańskich smakowitościach, ale odrębnego wątku nie mają.
A ja zaczęłam je robić, no i coraz bardziej nam smakują.

Ciasto robię takie - na oko - szklanka mąki, jedno żółtko, jakieś 100 g masła lub margaryny, dwie łyżki śmietany, no i z 100 g sera tartego, najlepiej cheddara, ale robilam z goudą i też jest ok. Zagnieść, schłodzić, wykleić spód do tarty, najlepiej ok 25 cm, ale ja robię w 30 cm i też jest ok.
Podpiec, wyjąć.

Farsz - smażę cebulkę, wędzony boczek w małych kawałakach, na to jak już się tłuszcz wytopi wrzucam pokrojone grzyby-osttnio kozaki i prawdziwki. Przesmażam, do tego jak przestygnie dodaję jajko, śmietanę, solę, dodaję posiekany drobno lubczyk i seler(gałązki) lub natkę pietruszki. Do tego dodaję sera żółtego startego. W wersji mniej zdrowej dodałam serka topionego, miałam za mało żółtego. No i to na tartę wykładam i do piekarnika. Aż się zetnie. I jemy - wszyscy chwalą.

Inspiracja - http://www.mojewypieki.com/przepis/tart ... mi-lesnymi
Awatar użytkownika
Yennyfer
Weterani
 
Posty: 1374
Rejestracja: pn lut 09, 2009 6:34 pm

Re: Tarty

Postautor: Cebulka » śr wrz 21, 2016 6:37 pm

Yenny a powiedz na jaki właściwie posiłek to robisz?
Bo mnie się strasznie podoba idea tart i chciałam je bardzo robić, ale na obiad to tak trochę mało, a my obiady jemy bardzo późno i przez to nie jemy raczej kolacji, kiedyś zrobiłam parę razy właśnie na kolację to zjedliśmy pół, a na następny dzień to już nie jest takie dobre :/
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Tarty

Postautor: Yennyfer » czw wrz 22, 2016 11:23 am

Zwykle jako kolacyjne. I zwykle robię od razu dwie.
No, ale mnie smakuje też odgrzewane, albo na zimno.
Awatar użytkownika
Yennyfer
Weterani
 
Posty: 1374
Rejestracja: pn lut 09, 2009 6:34 pm


Wróć do Kulinaria

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron