Galaretki

Sprawdzone (i nie tylko) przepisy na smakołyki

Galaretki

Postautor: belva » śr wrz 25, 2013 5:18 pm

Uwilbiam domowe galaretki szczegolnie te z czarnej porzeczki ktore przypominaja mi dziecinstwo, moich rodzicow i lato spedzone na dzialce.
Jutro mam przyjecie i wymyslilam aby zrobic sernik z galaretka pokryty czekolada. Problem polega na tym .... jak dodac galaretke na sernik aby nie splynela?? [mysli]
"Wielki sztorm pozostawił na plaży tysiące rozgwiazd. Starzec idący brzegiem morza brał rozgwiazdy do ręki i odnosił do wody. Co ty robisz, starcze? Zapytał go przechodzący obok młodzieniec - przecież tych rozgwiazd jest tutaj dziesiątki tysięcy, tak ich wszystkich nie uratujesz! Twoje staranie nie ma sensu.. Tymczasem starzec, wkładając kolejną rozgwiazdę do wody, odpowiedział: dla niej ma sens"
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Re: Galaretki

Postautor: tereklo » śr wrz 25, 2013 6:18 pm

Ciepłą galaretkę (z porzeczek) wylać na sernik?
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Galaretki

Postautor: belva » śr wrz 25, 2013 7:10 pm

Wtedy rozleje sie na boki. Chce miec warstwe galaretki na serniku tak jak na torcie.
"Wielki sztorm pozostawił na plaży tysiące rozgwiazd. Starzec idący brzegiem morza brał rozgwiazdy do ręki i odnosił do wody. Co ty robisz, starcze? Zapytał go przechodzący obok młodzieniec - przecież tych rozgwiazd jest tutaj dziesiątki tysięcy, tak ich wszystkich nie uratujesz! Twoje staranie nie ma sensu.. Tymczasem starzec, wkładając kolejną rozgwiazdę do wody, odpowiedział: dla niej ma sens"
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Re: Galaretki

Postautor: tereklo » śr wrz 25, 2013 7:26 pm

To przecież są obramowania do ciast z galaretką, żeby się nie wylewała.
np:
http://misiadk.blox.pl/resource/forma.JPG
http://www.epiekarnia.com/pl/c/Ranty-cukiernicze/93
https://www.google.pl/search?safe=off&q ... =isch&um=1

albo zalewać w formie, w której piekło się ciasto.
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Galaretki

Postautor: Cebulka » śr wrz 25, 2013 7:26 pm

No to tak jak na tort - nie zdejmujesz blachy, tylko jak jest jeszcze w blaszce wylewasz (na mocno schłodzony, najlepiej kilka godzin w lodówce) taką też tężejącą galaretkę, żeby było widać, że ją już 'bierze', ale żeby płynna była :) Trochę będzie jej więcej po bokach, ale jak wyjmiesz całość z formy, można okroić :)

A jak robisz taką domową galaretkę, z jakiego soku? Czy kompotu?
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Galaretki

Postautor: belva » czw wrz 26, 2013 6:59 pm

Tak Cebulko. Tak zrobilam tylko ze jeszcze oddzielilam papierem na wszelki wypadek. szkoda tylko ze przepis byl na mala ilosc galaretki [mysli] Z pol litra wody wyszlo jej tyle co kot naplakal.
Na ciasto ulozylam truskawki i zalalam porzeczkowa galaretka. Myslalam ze to wyldzie duze ale wyszlo male...
Nie mam doswiadczenia w galaretkach...... [glupek]
"Wielki sztorm pozostawił na plaży tysiące rozgwiazd. Starzec idący brzegiem morza brał rozgwiazdy do ręki i odnosił do wody. Co ty robisz, starcze? Zapytał go przechodzący obok młodzieniec - przecież tych rozgwiazd jest tutaj dziesiątki tysięcy, tak ich wszystkich nie uratujesz! Twoje staranie nie ma sensu.. Tymczasem starzec, wkładając kolejną rozgwiazdę do wody, odpowiedział: dla niej ma sens"
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Re: Galaretki

Postautor: Cebulka » czw wrz 26, 2013 8:43 pm

Ja tylko chciałam wiedzieć jaki masz przepis, bo jak piszesz, że domowa to jestem zainteresowana, bo w sumie to tylko jak narazie takie torebkowe robiłam [glupek]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Galaretki

Postautor: belva » sob wrz 28, 2013 3:41 am

Tak domowa. Robilam ja wlasnym pomyslem i przemyslem. Woda cukier extrakt porzeczkowy, sok z cytryny i zelatyna. Jest to proste jak drut.
"Wielki sztorm pozostawił na plaży tysiące rozgwiazd. Starzec idący brzegiem morza brał rozgwiazdy do ręki i odnosił do wody. Co ty robisz, starcze? Zapytał go przechodzący obok młodzieniec - przecież tych rozgwiazd jest tutaj dziesiątki tysięcy, tak ich wszystkich nie uratujesz! Twoje staranie nie ma sensu.. Tymczasem starzec, wkładając kolejną rozgwiazdę do wody, odpowiedział: dla niej ma sens"
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Re: Galaretki

Postautor: Cebulka » sob wrz 28, 2013 10:03 am

belva pisze:r extrakt porzeczkowy,

Aha, o to właśnie pytałam, na czym zrobiłaś bazowy sok [lol] Dzięki [tuli]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm


Wróć do Kulinaria

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości