Yerba Mate

Sprawdzone (i nie tylko) przepisy na smakołyki

Yerba Mate

Postautor: tereklo » sob sty 12, 2013 8:22 pm

Przy okazji jakiegoś konkursu internetowego wygrałam bombillę i torebkę yerba mate. Smak Napój Druida, ziele ostrokrzewu z dodatkiem pachnących płatków: róża, bławat i jeszcze coś. Smaczna. To dla tych, co nie lubią samego smaku yerby, ja lubię ten lekko goryczkowy, mocny smak.
Yerba mnie stawia na nogi, kawę piję chyba z przyzwyczajenia ale jak kawa to nie yerba i odwrotnie.
Polecam.
"Trzyma" dłużej niż kofeina z kawy, ma walory odżywcze (mikroelementy).
Mam takie okresy, że piję tylko Yerbę, teraz przychodzi taki czas.

Mówisz, Belvo, że ludzie aktywni, ludzie sukcesu potrzebują niewiele snu? [skrob] [devil]
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Czy jeszcze ktoś z nas mieszka całkiem sam?

Postautor: belva » sob sty 12, 2013 8:44 pm

tereklo pisze:Mówisz, Belvo, że ludzie aktywni, ludzie sukcesu potrzebują niewiele snu? [skrob] [devil]



Wielu tak mowi.. Pisarze.. aktorzy a szczegolnie ludzie biznesu.

Jezeli chodzi o yerbe to czy to nie jest przypadkeim to co wciaz pije Wojciech Cejrowski?
Jezeli tak to ona powoduje ze czlowiek robi sie zbyt "agresywnie opiniotworczy" na moj gust.
"Wielki sztorm pozostawił na plaży tysiące rozgwiazd. Starzec idący brzegiem morza brał rozgwiazdy do ręki i odnosił do wody. Co ty robisz, starcze? Zapytał go przechodzący obok młodzieniec - przecież tych rozgwiazd jest tutaj dziesiątki tysięcy, tak ich wszystkich nie uratujesz! Twoje staranie nie ma sensu.. Tymczasem starzec, wkładając kolejną rozgwiazdę do wody, odpowiedział: dla niej ma sens"
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Re: Czy jeszcze ktoś z nas mieszka całkiem sam?

Postautor: tereklo » sob sty 12, 2013 8:49 pm

belva pisze:Jezeli chodzi o yerbe to czy to nie jest przypadkeim to co wciaz pije Wojciech Cejrowski?
Jezeli tak to ona powoduje ze czlowiek robi sie zbyt "agresywnie opiniotworczy" na moj gust.


Czyżbyś w swej opinii sugerowała się zachowaniem wspomnianego Wojciecha Cejrowskiego?

Nie zgodzę się z powyższą opinią. Zależy to od charakteru człowieka a nie tego co wypije :) Na niektórych tak działa alkohol, no nie? Zjadanie czerwonego mięsa ponoc też wzbudza agresję [skrob]
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Czy jeszcze ktoś z nas mieszka całkiem sam?

Postautor: belva » sob sty 12, 2013 9:07 pm

tereklo pisze:
belva pisze:Jezeli chodzi o yerbe to czy to nie jest przypadkeim to co wciaz pije Wojciech Cejrowski?
Jezeli tak to ona powoduje ze czlowiek robi sie zbyt "agresywnie opiniotworczy" na moj gust.


Czyżbyś w swej opinii sugerowała się zachowaniem wspomnianego Wojciecha Cejrowskiego?

Nie zgodzę się z powyższą opinią. Zależy to od charakteru człowieka a nie tego co wypije :) Na niektórych tak działa alkohol, no nie? Zjadanie czerwonego mięsa ponoc też wzbudza agresję [skrob]



No taaaak.... powiedzmy ze niektore zachowania moga byc potegowane dodatkowo czyms.
Fakt ze ten czlowiek : 1) pije wciaz yerbe
2) jest bardzo agresywny

Czy przy tym wszystkim pije alohol i wcina befsztyki? Moze i tak bo ma jakas tam farme w Teksasie. Ale tego nie wiem.
Widze tylko i slysze to co widac i slychac .

Moze i bez yerby tez bylby taki?
"Wielki sztorm pozostawił na plaży tysiące rozgwiazd. Starzec idący brzegiem morza brał rozgwiazdy do ręki i odnosił do wody. Co ty robisz, starcze? Zapytał go przechodzący obok młodzieniec - przecież tych rozgwiazd jest tutaj dziesiątki tysięcy, tak ich wszystkich nie uratujesz! Twoje staranie nie ma sensu.. Tymczasem starzec, wkładając kolejną rozgwiazdę do wody, odpowiedział: dla niej ma sens"
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Yerba mate !

Postautor: Sz_elka » ndz sty 13, 2013 2:31 pm

Tytułem wstępu info z Herbata herbacie nierówna śr gru 05, 2012 12:41 pm !:
Sz_elka pisze:(...)Yerba mate - napar z listków mate, krzewu rosnącego w Ameryce Południowej, łagodnie orzeźwia (zawiera bowiem teinę), obniża poziom cholesterolu i hamuje apetyt, dlatego polecany jest przy dietach odchudzających. (...)

i dyskusja - "ku pamięci":
Rozmowa Basi z Tereklo;) na chacie [haha] pisze:
Baś_22 - 13 stycznia 2013, 12:36
od jakiego czasu jestem fanką Yerby :) i mam pytanie jaką ty pijesz?
tereklo - 13 stycznia 2013, 12:37
- Taragui Litoral - ona jest ze "smaczkiem"
- albo czystą Taragui
- cruis de Malta - dość wyrazista
- podobnie jak Amanda
- ewentualnie rosamonde ale tę najlepszą - same listki - delikatna
tereklo - 13 stycznia 2013, 12:38
i jeszcze co do Yerby - uważam, że najlepiej smakuje z ceramicznego naczynka albo drewnianego, najmniej z tykwy
Baś_22 - 13 stycznia 2013, 12:39
ja mam narazie Rosamonte
tereklo - 13 stycznia 2013, 12:39
na początek nie musisz kupowac naczynka tylko zaparz w kubku kamionkowym lub z grubej ceramiki
tereklo - 13 stycznia 2013, 12:39
rosamonte tez smaczna, tylko ja bym do niej dodała odrobinę mięty albo trawy cytrynowej
Baś_22 - 13 stycznia 2013, 12:40
właśnie sobie zamówiłam naczynko i bombilę, bo miałam pożyczone :) przesyłka własnie czeka w paczkomacie do odbioru
zamówiłam własnie tykwę, bo jakoś wydawała mi się najlepsza
tereklo - 13 stycznia 2013, 12:41
a jakie naczynko? gdzie zamawiałaś? zwykle dają próbki yerby, może u Ciebie tez czeka jakaś próbeczka :)
tykwa zaostrza smak yerby i więcej z nią zachodu, jak juz będziesz miała to dla porównania zaparz w najzwyklejszym gliniaku
a to pożyczone jakie miałaś? tez tykwę?
Baś_22 - 13 stycznia 2013, 12:42
zamawiałam tutaj http://www.yerbamarket.com
tereklo - 13 stycznia 2013, 12:43
ja tez u nich kiedys kupowałam
Baś_22 - 13 stycznia 2013, 12:43
no właśnie mam tykwę i jakoś tak mi bardziej pasuje "do reki" i że to naturalne :)
ale oczywiście spróbuję też w kubku :)
tereklo - 13 stycznia 2013, 12:44
tylko nie jakis porcelanowy ani inny elegancki - zwykły gliniak
kwestia smaku, mam też tykwę i drewniane i ceramiczne
Baś_22 - 13 stycznia 2013, 12:44
termometr już miałam w domu (kupiłam jak zaczełam przygode z szynkowarką :) )
tereklo - 13 stycznia 2013, 12:45
jakby Cię kiedy naszło to nie kupuj tej Yerby http://www.yerbamarket.com/product-pol- ... orada.html
a na lato polecam specjalną Yerbę do zalewania zimna wodą
Baś_22 - 13 stycznia 2013, 12:46
zamówiłam taką http://www.yerbamarket.com/product-pol- ... ordo-.html
tereklo - 13 stycznia 2013, 12:47
mam dokładnie taka samą - kupiłam dla syna - on woli z tykwy, bo jest duża :)
Baś_22 - 13 stycznia 2013, 12:47
a czemu jej nie kupować?
tereklo - 13 stycznia 2013, 12:48
dla mnie smakuje jak pety z papierosa ;>
chociaż na forach bardzo ją chwalą ;>
Baś_22 - 13 stycznia 2013, 12:52
no dzięki [prosi] bardzo cenna uwaga :)
a gdzie robisz zakupy?
tereklo - 13 stycznia 2013, 12:53
we Wrocławiu :) blisko rynku albo w herbatkowie przez internet (sklep ze Szczecina), mam ich na FB, ostatnio wygrałam u nich konkurs i dostałam bombillę i próbkę Yerby o wdzięcznej nazwie Napój Druida :D
Ostatnio zmieniony ndz sty 20, 2013 4:15 pm przez Sz_elka, łącznie zmieniany 2 razy
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Herbata herbacie nierówna!

Postautor: tereklo » ndz sty 13, 2013 6:02 pm

Sz_ela [prosi]
Jesteś mistrzem!
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Czy jeszcze ktoś z nas mieszka całkiem sam?

Postautor: Yennyfer » sob sty 19, 2013 7:50 pm

Teresko, uświadomiłaś mi, że od moich ostatnich imienin leży sobie na półce bombila i kilka torebek yerby. Chyba czas zacząć pić, moze choć trochę kawę zastąpi?
Próbowałam kawę zastąpić zieloną herbatą, ale nie działa na mnie pobudzająco.
A przy moim ciśnieniu bez wspomagaczy nie przetrwam dnia.
Awatar użytkownika
Yennyfer
Weterani
 
Posty: 1375
Rejestracja: pn lut 09, 2009 6:34 pm

Re: Czy jeszcze ktoś z nas mieszka całkiem sam?

Postautor: Baś_22 » sob sty 19, 2013 10:18 pm

Yenny ja też niedawno zaczęłam pic yerbę, bo chce całkiem wyeliminować kawę rozpuszczalną, którą pije po południu w pracy.
Rano piję gotowaną, przygotowywaną zgodnie z regułami Pięciu Przemian
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy jeszcze ktoś z nas mieszka całkiem sam?

Postautor: tereklo » sob sty 19, 2013 11:34 pm

Bo yerba mate jest dobra :) i zdrowa. [serce]
Trzeba tylko sobie smak dobrać do swoich upodobań. A kawa rozpuszczalna jest be. Nawet ta z dodatkiem guarany.
Ja mam w domu jeden zestaw a w pracy drugi.

I chciałabym takie matero, drewniane całe w okuciu

matero.jpg


albo takie wielkie, jak te z prawej

matero big.jpg
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Czy jeszcze ktoś z nas mieszka całkiem sam?

Postautor: magdziołek » ndz sty 20, 2013 8:31 am

A czy do parzenia yerby trzeba mieć specjalne naczynia?
"... miarą naszego życia są związki, które tworzymy"...
mój blog decoupage: http://madach.blog.onet.pl/
Awatar użytkownika
magdziołek
Weterani
 
Posty: 4432
Rejestracja: pn paź 15, 2007 6:28 am

Re: Czy jeszcze ktoś z nas mieszka całkiem sam?

Postautor: tereklo » ndz sty 20, 2013 8:58 am

Jeśli chcesz zacząć pić Yerbę, nie zaczynaj od herbatki Yerba mate w torebkach ekspresowych.
Powinno być właściwe naczynko, najczęściej z tykwy albo ceramiczne (najtrwalsze) lub drewniane. Pije się siorbiąc przez bombillę - bambusową lub metalową (najtrwalsza z alpaki) i wybrać gatunek Yerba mate o smaku dość łagodnym lub z dodatkiem smakowym.
To są koszty a nie wiadomo czy przypadnie do smaku, więc z doświadczenia radziłabym zakupić metalową bombillę (z rozkręcanym sitkiem albo taką jakby spiralę na końcu rurki) za nieduże pieniądze (do 20 - 25 zł), kupić małe opakowanie yerby - to jest trudne, bo bywa w dużych opakowaniach, ale moge podesłac Ci dwa smaki w niedużej ilości na próbę. Rurkę (bombillę) wkłada się do naczynka, zasypuje yerbą i zalewa wodą w temp 80-85 st C (najlepiej mieć termometr). Bez ponoszenia kosztów radziłabym zalać yerbę w zwykłym glinianym kubku (taki za 3-5 zł). Jak posmakuje, zaopatrzyć się w matero (naczynie do picia yerby) zależnie od upodobania - ceramiczne, z tykwy albo drewniane. Tykwa zaostrza smak i jest najbardziej czasochłonna w utrzymaniu dobrej formy, drewniane zwykle małe do picia kilku łyków mocnej yerby, ceramiczne najwygodniejsze i pojemnosciowo odpowiednie.
Yerba mate oprócz właściwości pobudzających (dłużej się utrzymuje niż po kofeinie z kawy) ma liczne walory odżywcze i pomagają w spalaniu tłuszczu a więc odchudzające.

Ja zakupy robię we Wrocławiu albo korzystam z usług tego sklepu http://www.herbatkowo.com.pl/

Basiu, a jak Twój nabytek się sprawuje? Pijesz yerbę? Smakuje Ci rosamonte?
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Czy jeszcze ktoś z nas mieszka całkiem sam?

Postautor: Baś_22 » ndz sty 20, 2013 10:10 am

Tereniu a gdzie robisz zakupy we Wrocławiu? Czy mogłabyś to miejsce mi polecić [?]
Najbliżej siebie mam ASTRĘ, gdzie jest olbrzymie stoisko herbaciano-kawowe oraz z wszelkimi
przyprawami z całego świata, ale kurcze trochę przesadzają tam z cenami :(
W takiej samej odległości od siebie co do ASTRY (tylko w drugą stronę) mam też MAGNOLIĘ i tam
pewnie też to wszystko można dostać. Jakoś nie lubię do niej chodzić na zakupy, może dlatego, że
zbudowano ją na terenach byłej rzeźni :(
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy jeszcze ktoś z nas mieszka całkiem sam?

Postautor: magdziołek » ndz sty 20, 2013 10:12 am

Teresko, w Skawinie ma herbaciarnię, gdzie mogę właśnie kupić yerbe liściastą, tylko nie wiem, czy jest smakowa. Ostatnio właśnie sprzedawca mi polecał yerba, ale mnie nie przekonał. Może w tygodniu się temu przyjrzę bliżej. :) .Ale powiem tak, z kawy nie zrezygnuję :)
"... miarą naszego życia są związki, które tworzymy"...
mój blog decoupage: http://madach.blog.onet.pl/
Awatar użytkownika
magdziołek
Weterani
 
Posty: 4432
Rejestracja: pn paź 15, 2007 6:28 am

Re: Czy jeszcze ktoś z nas mieszka całkiem sam?

Postautor: tereklo » ndz sty 20, 2013 10:21 am

Basiu, na Wita Stwosza jest Szczypta Świata a obok jeszcze drugi sklep z przyprawami itp, tam zwykle się zaopatruję (w jednym albo drugim, zależnie od asortymentu). Tam tez kupiłam mleko kokosowe w proszku, bardziej praktyczne od tego w puszkach (w tym drugim sklepie).
http://www.szczyptaswiata.pl/pol_m_Yerba-mate-163.html

Magdziołku, ja robię czasem przerwy w piciu kawy, wtedy piję yerbę i odwrotnie. W podróż zabieram do termosu yerbę na ciepło albo na zimno.
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Czy jeszcze ktoś z nas mieszka całkiem sam?

Postautor: donn » ndz sty 20, 2013 10:28 am

Tereniu yerba mate ci bardzo polecam ja pije już od dawna.. Zamawiam w yerbamarkecie.. A teraz to i w sklepach z herbatami da się kupić
"Kiedy wszystko układa się naprawdę źle, aby zyskać spokój ducha należy odnaleźć w swym sercu Najwyższą Formę Akceptacji Stanu Rzeczy, która brzmi " J*bał to pies "

Zapraszam na mojego bloga :) http://glowlifestyle.pl/
Awatar użytkownika
donn
Weterani
 
Posty: 918
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 9:58 am

Re: Czy jeszcze ktoś z nas mieszka całkiem sam?

Postautor: tereklo » ndz sty 20, 2013 10:35 am

Donn, dziękuję, ja tez yerbę piję od dawna, popieram twoje zdanie w temacie - warto się przekonać do tego napoju. Dodam jeszcze, że terere (yerba do zalewania zimna wodą) jest rewelacyjna w upału, zaden inny napój tek nie gasi pragnienia jednocześnie dostarczając to, co wychodzi nam z potem :)
W yerbamarkecie tez robiłam zakupy, dobry sklep. Większy wybór ma jednak herbatkowo (wcześniej podawałam link).
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Czy jeszcze ktoś z nas mieszka całkiem sam?

Postautor: donn » ndz sty 20, 2013 10:39 am

He he ja na terrere się jakoś jeszcze nie skusilam:-) a która yerba ci najbardziej smakuje?
"Kiedy wszystko układa się naprawdę źle, aby zyskać spokój ducha należy odnaleźć w swym sercu Najwyższą Formę Akceptacji Stanu Rzeczy, która brzmi " J*bał to pies "

Zapraszam na mojego bloga :) http://glowlifestyle.pl/
Awatar użytkownika
donn
Weterani
 
Posty: 918
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 9:58 am

Re: Czy jeszcze ktoś z nas mieszka całkiem sam?

Postautor: tereklo » ndz sty 20, 2013 10:51 am

Taragui - czysta albo Litoral.
Ostatnio próbowałam Napój Druida - dla mnie zbyt dużo dodatków smakowych ale tak 100g na pół kilo "wytrawnej" yerby daje ciekawy efekt - np. zmieszana z Cruz de Malta - tez ją pijam.
Teraz chcę się pokusić o taką po paragwajsku - drobniutko mieloną, Campesino Classic.

A Ty, Donn, jaka pijasz?
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Czy jeszcze ktoś z nas mieszka całkiem sam?

Postautor: Cebulka » ndz sty 20, 2013 12:05 pm

Hmm no myslałam że może bym i sobie kupiła na spróbowanie ale widzę że to skomplikowane i rytualne, więc skoro nie może być po prostu kupione w torebkach ekspresowych i zaparzone w normalnym kubku, to ja do jakiegoś zlotu poczekam, dacie mi spróbować z należytego osprzętu [lol]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Yerba Mate

Postautor: Baś_22 » ndz sty 20, 2013 12:41 pm

Hmm....a może ja szybciutko poproszę, aby przenieść te dywagacje o yerba do odrębnego tematu [prosi]
Może się przydać do wymiany doświadczeń i porad :)
Tereniu, dziękuję za info [prosi] oczywiście znam ten sklepik, tylko byłam w nim dawno :)
O ile pamiętam to on jest przed sklepikiem z przyprawami "Przyprawy świata" :)
Ostatnio zmieniony ndz sty 20, 2013 12:45 pm przez Baś_22, łącznie zmieniany 1 raz
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Yerba Mate

Postautor: Cebulka » ndz sty 20, 2013 12:43 pm

Hihi Basiu obudź się [haha]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Yerba Mate

Postautor: Baś_22 » ndz sty 20, 2013 12:47 pm

Cebulka pisze:Hihi Basiu obudź się [haha]

o kurna [haha] koniecznie muszę wypić szybciutko mocne yerba [haha], bo narazie była łagodna gotowana kawa [haha]
dzięki Cebulko [glupek]
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Yerba Mate

Postautor: Cebulka » ndz sty 20, 2013 12:51 pm

Ty też masz do picia jakąś taką tą dziwną słomkę? :D

Widzisz - czytamy sobie w myślach [tuli]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Yerba Mate

Postautor: Baś_22 » ndz sty 20, 2013 12:57 pm

To nie jest słomka tylko bombilla (czytaj bombija) ze stali szlachetnej (ja taką mam) :)
Zamówiłam sobie też bambusową no i specjalne mate z tykwy
P.S.
Ewa, jedną rzecz do potrzebnego zestawu na pewno już masz .......a mianowicie termometr [!]
(ten, którego używasz do parzenia szynki w szynkowarce) :) ...także dobry początek już jest :)
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Yerba Mate

Postautor: Cebulka » ndz sty 20, 2013 3:21 pm

Niestety termometr się zepsuł :/
Przesunęła mu się chyba skala, 100 stopni jest gdzieś w środku pomiędzy 100 i 0 [haha]
Muszę sobie jakiś nowy sprawić :d

Jak nie słomka jak w kształcie słomki i służy do tego co słomka [haha] Tyle że nie ze słomy [haha]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Yerba Mate

Postautor: Baś_22 » ndz sty 20, 2013 4:21 pm

Nie wiem w takim razie o jakiej słomce piszesz [?]
Do picia yerby z tego co wiem musi być "coś" z filtrem :) ale ja początkująca, więc może się nie znam [skrob]
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Yerba Mate

Postautor: Cebulka » ndz sty 20, 2013 4:39 pm

Ja tym bardziej się nie znam [haha]
Ale na obu zdjęciach zamieszczonych przez Tereskę widze że z naczyń wystają wypisz wymaluj słomki, czy one z filtrem czy nie to nie wiem ale dalibóg na moje oko tą herbatę pije się przez słomkę [lol]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Yerba Mate

Postautor: Baś_22 » ndz sty 20, 2013 5:20 pm

Bardzo serdecznie proszę [prosi] ....tutaj przegląd tych niby słomek [haha]
https://www.google.pl/search?q=bombilla ... 80&bih=880
ostatnio nabyłam taką bambusową :)
http://www.google.pl/imgres?hl=pl&sa=X& ... ,s:0,i:177
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Yerba Mate

Postautor: zomarel » pn sty 21, 2013 3:12 pm

tutaj poczytałam trochę o VERBA MATE
http://fitness.wp.pl/zdrowie/metody-nat ... lynie.html
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Re: Yerba Mate

Postautor: donn » pn sty 21, 2013 4:37 pm

te słomki to bombille one są metalowe taka łyżka z sitkiem na końcu i rurką :D najlepsze są srebrne z alpaki :D ale drożyzna straszna :) ja mam zwykle ze stali... i tez daje rade..
Matero to najlepsze okute tez srebrem a co z polo santo .. napewno nie tak sie pisze ale nie chce mi sie sprawdzać.. ze świetego drzewa po naszemu :D.. to drzewo podobno jeszcze dodaje mate smaku... :)
Teresko ja gustuje w tych mocniejszych mate Rosamonte ale ta mocna, czerwono czarne opakowanie z tego co pamietam.. payarito, pipore i amanda :) i one smakuja szczególnie to pierwsze zalanie .. jakby ktoś sobie zaparzył pełną popielniczke :D tak twierdzi moja koleżanka... Mi smakują całkiem dobrze :D
Cruz de malte tez lubie i te lajtową rosamonte.. :)
"Kiedy wszystko układa się naprawdę źle, aby zyskać spokój ducha należy odnaleźć w swym sercu Najwyższą Formę Akceptacji Stanu Rzeczy, która brzmi " J*bał to pies "

Zapraszam na mojego bloga :) http://glowlifestyle.pl/
Awatar użytkownika
donn
Weterani
 
Posty: 918
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 9:58 am

Re: Yerba Mate

Postautor: tereklo » pn sty 21, 2013 10:42 pm

Donn, pajarito faktycznie smakuje jak zalana popielniczka [jezyk2] nie lubie tej Yerby [pech]
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Yerba Mate

Postautor: Cebulka » wt sty 22, 2013 3:28 pm

OK, przyznaję, byłam, widziałam - ta słomka ma na końcu sitko [lol]
Ale akurat nie spróbowałam bo się jak na złość skończyła :(
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Następna

Wróć do Kulinaria

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości