Akcesoria i sprzęty kuchenne

Sprawdzone (i nie tylko) przepisy na smakołyki

Akcesoria i sprzęty kuchenne

Postautor: ulotna chwila » czw sty 03, 2013 4:38 pm

Przeczesałam forum i nie znalazłam tutaj takiego wątku, więc zakładam nowy .

Dziewczyny muszę tzn chcę kupić garnek rzymski i tu pojawia się kilka pytań...

1. Jaką wybrać pojemność? ( z założenia garnek będzie służył do pieczenia chleba)
2. Niektóre garnki są w środku szkliwione, chyba lepsze te naturalne? [skrob]
3.Czy w codziennym użytkowaniu kształt pokrywy ma znaczenie?

na co jeszcze powinnam zwrócić uwagę?

Kolejny rzecz to naczynia do tadzinu, czy wiecie gdzie mozna cos takiego kupic?
na allegro coś tam było, ale sądząc po opisie nie były to przedmioty uzytkowe,
chciałabym kupić sobie 6 takich mniejszych, ale żeby były ładne, takie kolorowe ręcznie malowane
a może któraś z Was je ma?pokażcie, pochwalcie się
Mistrzyni w kocham Cię Misiu:-)
Awatar użytkownika
ulotna chwila
Weterani
 
Posty: 1182
Rejestracja: wt sie 04, 2009 5:18 pm

Re: Akcesoria i sprzęty kuchenne

Postautor: tereklo » czw sty 03, 2013 5:12 pm

Garnek rzymski szkliwiony łatwiej utrzymać w czystości, nieszkliwiony trzeba zawsze moczyć przed użyciem a szkliwiony trudniej oddaje wilgoć własnie potrzebną w środku no ale zaletą jest to, że nie pokrywa się patyna i żywność nie tak łatwo przywiera do powierzchni. Wielkość - weź pod uwagę, że oprócz chleba czasem przyrządzisz w nim mięso czy inne conieco - myślę, że wielkość zależy od tego jak duży bochenek chcesz mieć jednorazowo albo na ile osób obiad z garnka. Może to nie całkiem rzymski ale ten ikeowy jest ok http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80087711/
Naczynie do tadżinu do kupienia na allegro - ostatnio szukałam i były właśnie takie malutkie a ja chciałam większy, najlepiej przywieziony z Maroka. Ikea ma takie ale teflonowe http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60087707/ i chyba widziałam na stronie mediamarkt http://www.mediamarkt.pl/garnek-granchi ... mpaign=xml

Takie pięknie zdobione są raczej ozdobne a te użytkowe w gładkich kolorach. Najmniejsze to chyba średnica 20 cm. Chociaż tu ma taki śliczny malowany http://ziolowyzakatek.com.pl/tagine/

Czemu chcesz 6 sztuk małych? Będziesz używać go w piekarniku?
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Akcesoria i sprzęty kuchenne

Postautor: ulotna chwila » czw sty 03, 2013 5:38 pm

Tereklo...myślisz, że te małe z allegro się nadają do gotowania? w opisie aukcji napisano, że to ozdobne naczynka do np przechowywania biżuterii :d
muszę się za nimi porozglądać, może coś mi gdzieś w oko wpadnie

a chcę 6 sztuk żeby każdy gość dostał swoją porcję w swoim tadzinie

z rzymskich myślałam o 5 litrowym, tylko, czy to będzie dobry wybór ? [skrob]
a jak się piecze chleb, to do jakiej wysokości ma sięgać włożone tam ciasto chlebowe?
Ostatnio zmieniony czw sty 03, 2013 9:44 pm przez ulotna chwila, łącznie zmieniany 1 raz
Mistrzyni w kocham Cię Misiu:-)
Awatar użytkownika
ulotna chwila
Weterani
 
Posty: 1182
Rejestracja: wt sie 04, 2009 5:18 pm

Re: Akcesoria i sprzęty kuchenne

Postautor: tereklo » czw sty 03, 2013 5:53 pm

Te małe z allegro są albo ozdobne albo do przypraw. Ja poszukuję takiego ślicznego jak ma ta dziewczyna z blogu zielony zakątek. I chce większe takie 30 cm, bo przecież taki garnek stawia się na ogniu a małe to raczej pasowałoby w piekarniku, na pewno mniejsza cyrkulacja powietrza (wilgoci), uważam, że jeśli tajin to jeden duży.
Do pieczenia chleba lepszy jest garnek szkliwiony. Co do ilości ciasta - musisz dać nie więcej niż 2/3 wysokości dolnej części garnka. Pieczenie chleba w garnku to mniej więcej taki proces: namoczyć garnek, nasmarować tłuszczem (spryskać olejem) i wysypać otrębami; włożyc ciasto, przykryć garnek i odstawić do wyrośnięcia; garnek przykryty wstawić do zimnego piekarnika, właczyć na 220 st C, jak piekarnik się nagrzeje to zdjąć przykrywkę i piec chleb ok godziny (w zależności od wielkości chleba), po ok 10 - 15 min od odkrycia garnka obniżyc temp do ok 180 st C. Można piec pod przykryciem, wtedy dłużej ale nie mam zupełnie w tym praktyki.
Nie wiem od czego to zależy ale mimo smarowania czasem chleb przywiera do garnka.

Na tym blogu babka pisze o pieczeniu chleba. Ciekawy jest przepis na zakwas piwny, już się kiedys przymierzałam do tego ale ograniczyłam do minimum jedzenie chleba, więc odpuściłam na inne okazje.
http://pracowniawypiekow.blogspot.com/2 ... rtopf.html
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Akcesoria i sprzęty kuchenne

Postautor: tereklo » czw sty 03, 2013 6:02 pm

Nie wiem czy widziałas tę stronkę, Basia mi ją kiedys podesłała, mają dobre ceny garnków
http://www.aledobre.pl/s/garnek+rzymski?x=0&y=0
Ja mam taki zwykły szkliwiony http://www.aledobre.pl/6259,Garnek_rzym ... ramia.html
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Akcesoria i sprzęty kuchenne

Postautor: Sz_elka » czw sty 03, 2013 6:06 pm

Ja myślę, że nasze dziewczyny radzą sobie z pieczeniem chleba w garnku rzymskim, więc wystarczy pchnąć PM do Samanty czy Lucysi czy Misi viewtopic.php?f=8&t=462&start=365 i już wszystko będzie jasne!
Pisały o garnku rzymskim tutaj:
search.php?keywords=garnek+rzymski tylko trzeba wejść w posta! :D
Ostatnio zmieniony czw sty 03, 2013 6:15 pm przez Sz_elka, łącznie zmieniany 1 raz
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Akcesoria i sprzęty kuchenne

Postautor: ulotna chwila » czw sty 03, 2013 6:12 pm

Szela Ty naczelny ekotopikowy Sherlocku :d [tuli]
Mistrzyni w kocham Cię Misiu:-)
Awatar użytkownika
ulotna chwila
Weterani
 
Posty: 1182
Rejestracja: wt sie 04, 2009 5:18 pm

Re: Akcesoria i sprzęty kuchenne

Postautor: tereklo » czw sty 03, 2013 6:23 pm

A propos akcesoriów kuchennych :D jaka fajna karafka do grzanego wina :P
http://www.aledobre.pl/5235,Karafka_do_ ... _Nova.html


Sz_ela [prosi]
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Akcesoria i sprzęty kuchenne

Postautor: Sz_elka » czw sty 03, 2013 6:34 pm

Bardzo mi się spodobała odpowiedź agi - viewtopic.php?f=8&t=462&start=319 ;)
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Akcesoria i sprzęty kuchenne

Postautor: tereklo » czw sty 03, 2013 7:45 pm

Przymierzam się do zmiany piekarnika tzn teraz kuchenka ale chcę do zabudowy. Polecacie coś? Firmę?
Patrzyłam na taki co jest ciut niższy niz standard, wys. 46 cm, pojemność komory od 39 do 43 litrów - czy to za mało?
Jak uzbieram kasę (gdzies mi się rozsypała i trzeba ja pozbierać :P ) to mam zamiar kupić zmywarkę - proszę o podpowiedź jaką, tzn firma, model. Na pewno mała, szer 45 cm, do zabudowy, bo nad nią będzie płyta gazowa.
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Akcesoria i sprzęty kuchenne

Postautor: ulotna chwila » czw sty 03, 2013 8:47 pm

Tereklo...ten temat i u mnie jest na ciągłej tapecie.Co do piekarnika to koniecznie trzeba patrzec na zużycie energii, na to czy ma funkcje szybkie nagrzewanie, czy ma tzw chłodne drzwiczki, co do zmywarki to patrz na ilość decybeli, zużycie wody na jeden cykl zmywania, szybkie programy, temperatury, sposób ułożenia sztućców(czy kosz, czy górna półka)

no teraz to ja się zastanawiam dlaczego wczesniej nie przyszło mi do glowy ze nad zmywarke można dać płyte [skrob]
, za to do głowy mi przyszło zeby nad nią dac piekarnik, ale mi odradzono
Mistrzyni w kocham Cię Misiu:-)
Awatar użytkownika
ulotna chwila
Weterani
 
Posty: 1182
Rejestracja: wt sie 04, 2009 5:18 pm

Re: Akcesoria i sprzęty kuchenne

Postautor: tereklo » czw sty 03, 2013 8:57 pm

ulotna chwila pisze:Tereklo...ten temat i u mnie jest na ciągłej tapecie.Co do piekarnika to koniecznie trzeba patrzec na zużycie energii, na to czy ma funkcje szybkie nagrzewanie, czy ma tzw chłodne drzwiczki, co do zmywarki to patrz na ilość decybeli, zużycie wody na jeden cykl zmywania, szybkie programy, temperatury, sposób ułożenia sztućców(czy kosz, czy górna półka)


A jak jest lepiej z tymi sztućcami?
Mam mała kuchnię i myślałam o niższym piekarniku (wejdzie między szafki (wisząca/stojąca) ale czy nie za mały 43 l pojemności? Zwykle mają 60 l.

ulotna chwila pisze: no teraz to ja się zastanawiam dlaczego wczesniej nie przyszło mi do glowy ze nad zmywarke można dać płyte [skrob]
, za to do głowy mi przyszło zeby nad nią dac piekarnik, ale mi odradzono


A czemu nad zmywarką nie możesz dac piekarnika?
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Akcesoria i sprzęty kuchenne

Postautor: Cebulka » czw sty 03, 2013 9:07 pm

Teresko jaka by zmywarka nie była i tak będzie zbawieniem w stosunku do mycia ręcznego :D

U nas na dole jest półka na którą dajemy z reguły garnki lub miski (wchodzą trzy) i kosz na sztućce. W razie czego na dolnej półce są też składane drążki które można postawić gdyby nie mnieć garnków tylko mieć więcej talerzy - ale nam się nie zdarza praktycznie. Na górnej półce mamy rząd talerzy i z boku rząd szklanek i kubków. Jesteśmy zadowoleni, to dobry układ. U rodziców w zmywarce jest tak samo. Czy myśmy o zmywarkach juz gdzieś nie rozmawiali?

Dziadkowie mają kilka Taginów przywiezionych z Maroko, jak będę pamiętać to zrobię zdjęcia :)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Akcesoria i sprzęty kuchenne

Postautor: Baś_22 » czw sty 03, 2013 9:27 pm

Jak to dobrze, że poczytałam sobie ten temat :) Ja nigdy wcześniej nie widziałam i nie spotkałam się z taginem [skrob]
po prostu nie miałam pojęcia, że coś takiego istnieje :)
Teraz już wiem i może sobie kiedyś kupię żeby spróbować potrawy z niego :)
Dzięki dziewczyny za oświecenie mnie w tym temacie [prosi]
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Akcesoria i sprzęty kuchenne

Postautor: ulotna chwila » czw sty 03, 2013 9:39 pm

Tereklo...jak masz półkę na sztućce to zyskujesz dodatkowe miejsce na dole tam gdzie byłby koszyk, dla mnie półka to za dużo roboty, bo trzeba je układac na leżąco jeden obok drugiego, a w koszyku wrzucasz do przegródek i gotowe

a z piekarnikiem to odradzono mi ze względu na to, że bedzie ciągle zaparowywał od zmywarki, ale szczerze powiedziawszy aż tak tego nie analizowałam , byc moze jednak tak zrobie zeby zyskac dodatkową szafkę na dole, zdecydowalismy sie jednak na zabudowę zeby maksymalnie wykorzystac przestrzen

jeszcze w kwestii pojemności piekarnika, to w takim mniejszym indyka na święto dziękczynienia raczej nie upieczesz ;-)
a tak od strony praktycznej, to mysle, ze to dobry rozwiązanie
Teresko a pieczesz często na dwóch poziomach jednoczesnie? jesli nie, to chyba nie ma sie nad czym zastanawiac, no chyba ze nad tym indykiem :d

a czy piekarnik moze byc koło lodówki?(zakładając ze ma funcję chłodzenia obudowy)

Cebulko czy Ty masz kitchen aida? czy mi sie pokręciło?
Mistrzyni w kocham Cię Misiu:-)
Awatar użytkownika
ulotna chwila
Weterani
 
Posty: 1182
Rejestracja: wt sie 04, 2009 5:18 pm

Re: Akcesoria i sprzęty kuchenne

Postautor: tereklo » czw sty 03, 2013 9:48 pm

ulotna chwila pisze:a z piekarnikiem to odradzono mi ze względu na to, że bedzie ciągle zaparowywał od zmywarki


Miałam podobne wątpliwości co do płyty gazowej nad zmywarką ale pogadałam z "moim" majstrem od remontów i rozwiał wątpliwości, przecież kuchenka tez by się zaparowywała od zmywarki [skrob]

ulotna chwila pisze:jeszcze w kwestii pojemności piekarnika, to w takim mniejszym indyka na święto dziękczynienia raczej nie upieczesz ;-)


Póki co to rodzina dwuosobowa a częściej jednoosobowa, a ile tych okazji na indyka? Na dwóch poziomach nigdy jeszcze nie piekłam, jakoś nie wpadłam na to, ze tak można.

ulotna chwila pisze:a czy piekarnik moze byc koło lodówki?(zakładając ze ma funcję chłodzenia obudowy)


No ma chłodzoną obudowę, ale jeszcze dopytam majstra, bo u mnie by było obok siebie :(

Basiu, a ja Cię posądzałam, że tajin nie jest Ci obcy....

Cebulko, przy kupnie sprzętu sugerujecie się też marką? Jakas ulubiona? Dziadki używają tajin?
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Akcesoria i sprzęty kuchenne

Postautor: ulotna chwila » czw sty 03, 2013 9:48 pm

ja zachorowałam na takie
tagine_garnki_590.jpg


KRÓLESTWO ZA KONIA!!! :d
oszalałabym z radości gdyby takie cudeńka udało mi się gdzieś kupić! i chyba cena nie gra roli bo są przecudne [cool1]
Ostatnio zmieniony czw sty 03, 2013 10:00 pm przez ulotna chwila, łącznie zmieniany 1 raz
Mistrzyni w kocham Cię Misiu:-)
Awatar użytkownika
ulotna chwila
Weterani
 
Posty: 1182
Rejestracja: wt sie 04, 2009 5:18 pm

Re: Akcesoria i sprzęty kuchenne

Postautor: tereklo » czw sty 03, 2013 9:50 pm

[pijany] [pijany] [pijany] [pijany] [pijany]

no własnie takie
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Akcesoria i sprzęty kuchenne

Postautor: ulotna chwila » czw sty 03, 2013 9:56 pm

Tereklo...ale płyta jest płaska, a piekarnik pionowy [skrob] czy i to nie ma nic do rzeczy?
będę bardzo wdzięczna za info w temacie sąsiedztwa zimno/gorąco :-)

to jeszcze kwestia okapu/pochłaniacza
czy bezwzględnie(oczywiście dla własnego komfortu) trzeba poprowadzic rurę do kratki wentylacyjnej?bo spieram sie w tej kwestii z siostrą i ciekawe która ma rację
Mistrzyni w kocham Cię Misiu:-)
Awatar użytkownika
ulotna chwila
Weterani
 
Posty: 1182
Rejestracja: wt sie 04, 2009 5:18 pm

Re: Akcesoria i sprzęty kuchenne

Postautor: tereklo » czw sty 03, 2013 10:01 pm

Jak masz pochłaniacz z filtrem to rura wcale nie jest potrzebna, chociaz te pochłaniacze nie odprowadzają pary. Inne trzeba odprowadzić do pionu wentylacyjnego, no bo gdzie by miało odejść to co odchodzi? Przerabiałam obydwa rodzaje okapów, teraz nie mam żadnego. Na otworze do wentylacji mam kratkę (jest bezpośrednio nad kuchnią).
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Akcesoria i sprzęty kuchenne

Postautor: zomarel » czw sty 03, 2013 10:20 pm

W temacie odprowadzenia rury do kratki wentylacyjnej wiem jedno,że u nas przeprowadzana jest przynajmnie raz w roku kontrola drożności instalacji wentylacyjnej i nie ma prawa być cokolwiek zamontowane do komina wentylacyjnego,nawet wentylator,nie mówiąc o rurach :(
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Re: Akcesoria i sprzęty kuchenne

Postautor: tereklo » czw sty 03, 2013 10:32 pm

Zosiu, to zależy co i do jakiego kanału chcesz podłączyć. Ja mam taką podwójną kratkę (jak opisane poniżej) ale i tak nic nie mam do niej podłączone (póki co).

"Kuchnia musi mieć dobrą wentylację. Jeżeli jest wyposażona w kuchenkę gazową – powinna mieć wentylację grawitacyjną, jeśli w kuchenkę elektryczną, powietrze może być z niej usuwane grawitacyjnie lub mechanicznie. Musi być także nawiew świeżego powietrza przez nawiewniki zamontowane w kuchni lub w sąsiednich pomieszczeniach. Dodatkowo zwykle montuje się w kuchni okap. Może być wyposażony w zestaw filtrów i pracować jako pochłaniacz albo podłączony do kanału wentylacyjnego i działać jak wyciąg."

"Okap-pochłaniacz można zamontować w każdej kuchni, okap-wyciąg bez problemu tylko tam, gdzie jest dostęp do wolnego kanału wentylacyjnego. W kuchni z kuchenką gazową nie może to być jedyny kanał, bo w ten sposób pozbawi się kuchnię wentylacji grawitacyjnej wymaganej przepisami. Jeżeli nie ma dodatkowego kanału, który da się wykorzystać do podłączenia wyciągu, można zamontować specjalną podwójną kratkę wentylacyjną. Wyciąg podłącza się do górnej części kratki, dolna służy do wentylacji grawitacyjnej, gdy okap nie pracuje."

"UWAGA! W domu, w którym instaluje się wyciąg, nie powinno być kominka opalanego drewnem ani innego urządzenia z grawitacyjnym odprowadzeniem spalin, na przykład kotła lub podgrzewacza gazowego z otwartą komorą spalania."

http://www.mowimyjak.pl/dom/budowa-i-re ... 37422.html
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Akcesoria i sprzęty kuchenne

Postautor: Cebulka » czw sty 03, 2013 11:07 pm

tereklo pisze:Póki co to rodzina dwuosobowa a częściej jednoosobowa, a ile tych okazji na indyka? Na dwóch poziomach nigdy jeszcze nie piekłam, jakoś nie wpadłam na to, ze tak można.Cebulko, przy kupnie sprzętu sugerujecie się też marką? Jakas ulubiona? Dziadki używają tajin?

Teresko - lepiej załóż, że nie można :/
Bo dolne ciasto wychodzi spalone od dołu, górne spalone od góry a oba niedopieczone z tych przeciwnych stron. W każdym razie ja widziałam to w dwóch przypadkach na dwa, nigdy tak nie będę juz robić. Siostra tak wpakowała dwa serniki w Święta, w połowie pieczenia zamieniałyśmy je z mamą miejscami, no cyrk.

Jak chodzi o markę zmywarek to nie wiem właściwie. Powiem tak - jak się za dużo załaduje do rodziców drogiego Bosha to niedomywa i jak się załaduje za dużo do naszego taniego Ardo to też niedomywa [lol] Aczkolwiek do nowego domu na pewno jak jeszcze nas będzie na to stać, kupimy coś z wyższej półki. Miejscem newralgicznym zarówno w naszej i krakowskiej jest uszczelka pod śmigłem - wyciera się skubana, Jurek docina jakieś z dętki rowerowej [cool1] Ciekawe czy są jakieś które mają ten problem lepiej rozwiązany [skrob]

Dziadki Tagina uzywają, z tym że ciągle robią w nim jedną potrawę, jakoś nie udało mi się ich namówić, że można inne rzeczy też w nim robić. Taka jakas zapiekanka z żeberek lub udek kurczaka, ziemniaki, marchewka, pietruszka, cebula, czosnek. Trochę nam się to już przejadło, aczkolwiek złe nie jest :) Oni to robią na płytce kuchennej, bo mają prąd. Zdaje się że moczyli je w wodzie przed uzywaniem.
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Akcesoria i sprzęty kuchenne

Postautor: tereklo » czw sty 03, 2013 11:13 pm

Dzięi za onfo o zmywarkach. Jeszcze trochę wody upłynie nim kupię, ale dziś mam pilną robotę i jakoś nie mam weny twórczej, żeby się za nią zabrać. Stanowczo lepiej mi się "wzięło" za przegląd sprzetu AGD.
A tajin trzeba moczyć przed użyciem, jak każde naczynie ceramiczne poddawane wysokiej temperaturze. Tak sobie myślę, że w takim garnku pięknie by się udały parki (buchty, białe pączki) w wersji jeden większy do drugiego dania podobnie jak knedlik czeski. Hmmm jak kupie tajin to wypróbuję :)
Niech no ulotna znajdzie źródło na te śliczne malowane ;>
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Akcesoria i sprzęty kuchenne

Postautor: Sz_elka » czw sty 03, 2013 11:50 pm

jest tego trochę https://www.google.pl/search?q=tagine+n ... e&ie=UTF-8
i przepisów też ! :D
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Akcesoria i sprzęty kuchenne

Postautor: Baś_22 » pt sty 04, 2013 10:58 am

tereklo pisze: Niech no ulotna znajdzie źródło na te śliczne malowane ;>

o tak ! :) jak już mam kupić to żeby także oko cieszyło [haha]
ulotna to wiesz już jakie masz zadanie w Nowym Roku, koleżanki czekają [haha]
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Akcesoria i sprzęty kuchenne

Postautor: Sz_elka » pt sty 04, 2013 11:16 am

z podanego powyżej linku wybrałam pierwszy z brzegu
http://ziolowyzakatek.com.pl/tagine/
i poczytajcie w komentarzach: [rol]
http://www.getfarming.com.au/pages/farm ... Id=8030040
http://www.technolabo.ma/TL15-1.pdf
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Akcesoria i sprzęty kuchenne

Postautor: Sz_elka » pt sty 04, 2013 11:21 am

Baś_22 pisze:
tereklo pisze: Niech no ulotna znajdzie źródło na te śliczne malowane ;>

o tak ! :) jak już mam kupić to żeby także oko cieszyło [haha]
ulotna to wiesz już jakie masz zadanie w Nowym Roku, koleżanki czekają [haha]


Ja myslę Basiu, że Ty jesteś bliżej celu :
http://www.tunis.com.pl/strony-kontakt,2.html
http://www.tunis.com.pl/strony-o_nas,3.html

;> Mówię słuchać "babci" i sprawdzać co serwuje w podpowiedziach-linkach, a szybko dotrzecie do celu - ale nikt mnie poważnie nie traktuje! ;(
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Akcesoria i sprzęty kuchenne

Postautor: tereklo » pt sty 04, 2013 11:45 am

Szela, ale tam nie ma takich ładnych tajine http://www.tunis.com.pl/index.php?p=sea ... agine&pid=

A czy te garnki mogą służyć zamiast tajine? Zdaje się pokrywka tajine ma dziurkę a te garnki to chyba nie, ale też są śliczne. Cudo!
http://www.tunis.com.pl/kat-garnek,61.html
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Akcesoria i sprzęty kuchenne

Postautor: Cebulka » pt sty 04, 2013 11:22 pm

Ela, podpisuj linki, co jest w którym, a najlepiej zamieszczaj tylko jeden wybrany, to wtedy bardziej chce się klikać [tuli]

Potwierdzam, tagin ma w pokrywce z boku dziurkę, jak się gotuje to para nim wylatuje (wygląda trochę jak w czajniku, aczkolwiek nie gwiżdże ;) )
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Akcesoria i sprzęty kuchenne

Postautor: Baś_22 » sob sty 05, 2013 10:46 am

Sz_elka pisze: Ja myślę Basiu, że Ty jesteś bliżej celu :

Przy okazji podjadę tam i sprawdzę na miejscu co? i jak? i zdam relację :)
Możecie być pewne, że spytam o te ładne, kolorowe [haha]
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Akcesoria i sprzęty kuchenne

Postautor: tereklo » sob sty 05, 2013 7:39 pm

Znalazłam sklep internetowy - mają śliczne naczynia tajin i nie tylko
http://www.marokostyle.com/index.php?k5 ... ceramiczne
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Następna

Wróć do Kulinaria

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron