Ciasta drożdżowe

Sprawdzone (i nie tylko) przepisy na smakołyki

Re: Ciasta drożdżowe

Postautor: tereklo » pt sty 23, 2015 3:30 pm

No cudne te Twoje drożdżowe kwiaty, chyba się skuszę na spróbowanie (a w portki i tak już ledwie wchodzę [lol] ) [mniam]
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Ciasta drożdżowe

Postautor: tereklo » sob sty 31, 2015 7:11 pm

tereklo pisze:No cudne te Twoje drożdżowe kwiaty, chyba się skuszę na spróbowanie (a w portki i tak już ledwie wchodzę [lol] ) [mniam]


No i się skusiłam :) tylko bez nutelli (nie jadam), warstwy posypałam michałkami i drobno posiekanymi orzechami włoskimi a najpierw posmarowałam roztopionym masłem (tak cienko, pędzelkiem).
IMAG4485.jpg
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Ciasta drożdżowe

Postautor: Tosia » sob sty 31, 2015 9:15 pm

Tereniu [hi] widać że pyszne [mniam]
Pozdrowienia Tosia.
Awatar użytkownika
Tosia
Weterani
 
Posty: 2131
Rejestracja: ndz lip 06, 2008 10:31 am

Re: Ciasta drożdżowe

Postautor: Baś_22 » sob sty 31, 2015 11:24 pm

No pieknie Tereniu [brawo] ....az tutaj u mnie pachnie i już czuję ten smak ....mniam [mniam]
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ciasta drożdżowe

Postautor: tereklo » śr lut 18, 2015 11:35 am

tereklo pisze:No i się skusiłam :) tylko bez nutelli (nie jadam), warstwy posypałam michałkami i drobno posiekanymi orzechami włoskimi a najpierw posmarowałam roztopionym masłem (tak cienko, pędzelkiem).

Przepis zmodyfikowałam, zamiast michałków pod nóż poszły wszystkie niedojedzone ;> czekoladki (te z nadzieniem też i białe trufle, i crispersy ;> ) i świąteczne mikołajki, do tego garść orzechów i rodzynek. Warstwy posmarowane masłem, na to "słodkie resztki" i.... PYCHOTA!!!
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Poprzednia

Wróć do Kulinaria

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości