Pan Ś L E D Ź !!!

Sprawdzone (i nie tylko) przepisy na smakołyki

Re: Pan Ś L E D Ź !!!

Postautor: Cebulka » sob mar 02, 2013 10:05 pm

Dzięki :)
Właśnie szukam śledzi które ewentualnie mozna potem dalej przerobic na sałatkę, Magdziołek kiedys wspominała że swoje pomidorowe robi czasem na tych Wiejskich, mój dziadek też z nich robi fajną sałatkę (zrobię na jakąś najbliższą okazję :) )

Świeżego śledzia to jeszcze nie widziałam [lol] Świeże 'u nas na dole' to są pstrągi i karpie ;)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Pan Ś L E D Ź !!!

Postautor: tereklo » sob mar 02, 2013 10:16 pm

Jak dojdzie do kolejnego spotkania to wezmę te doralowskie, wiejskie, kłodzkie, domowe - podobne w smaku, mogą być bazą. Smakowe tez pyszne. Jako bazę lubię takie różowe - a'la łosoś.

Przy okazji - chyba już wspominałam, robię sałatkę śledziową: wołowina z rosołu i śledzie. Zaskakujące połaczenie a jaki smak!
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Pan Ś L E D Ź !!!

Postautor: Cebulka » sob mar 02, 2013 10:20 pm

tereklo pisze: wołowina z rosołu i śledzie. Zaskakujące połaczenie a jaki smak!

[milczy]
Zaskakujące doprawdy :shock:
Z majonezem czy jak to? [skrob]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Pan Ś L E D Ź !!!

Postautor: tereklo » ndz mar 03, 2013 9:46 am

Dokładnego przepisu nie mam, pochodzi z czasów, kiedy mieszkałam w innej części Polski.
Smak trzeba dopasować do swojego podniebienia.

Sałatka z wołowiny i śledzi:
wołowinę z rosołu pokroić w paski (kawałki) wielkości kawałków śledzia - śledź (2 płaty) wymoczony, osuszony w ręczniku, krojony w paseczki max 2 cm szerokości. Proporcje mięsa i śledzia 1:1.
Ogórek konserwowy (średniej wielkości) pokroić w drobniutką kostkę (nie na tarce), do tego ze 2-3 cebulki przerośniętej dymki (najlepsze szalotki) też z drobniutką kostkę. Dodać płaską łyżeczkę dobrej łagodnej musztardy (żeby nie zdominowała smaku ogórków), oleju łagodnego (z pestek winogron). Mięso i śledzie delikatnie oprószyć mielonym pieprzem (może być biały), można dodać troszkę roztartego cząbru, wymieszać i wkładać do słoika przelewając sosem olejowym. Sałatka nie ma pływać w oleju, ma być tylko mocno smarowana sosem. Odstawić na minimum 24 godz w chłodne miejsce.

Jeśli kto lubi ostrzejsze to do sosu dodać trochę soku z cytryny albo octu winnego, balsamicznego (białego) albo zwykłego.
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Pan Ś L E D Ź !!!

Postautor: mietek » ndz mar 03, 2013 2:11 pm

tereklo pisze:Mietek ma "spaczone" pojęcie śledzia :) Mieszkając nad morzem myśli - śledź: świeża ryba.


Oj tam, ojtam - zaraz spaczone pojęcie [oops] [haha]
A skoro o przepisach zaczyna być mowa to muszę powiedzieć, że ostatnio szukam rozwiązań najprostrzych i jeden jako godny uwagi (pewnie wszystkim znany) tu zamieszczam.
Dowolny śledź - zarówno świeży jak i ten solony należy wymoczyć w wodzie przez taki czas by jego smak nam odpowiadał. Świeżego moczymy w wodzie z solą by się nasolił, a tego solonego w czystej wodzie by oddał nadmiar soli ;)
Po moczeniu i "ocieknięciu" z nadmiaru wody jest już gotowy do spożycia jednak nie miało być aż tak prosto zatem w czasie kiedy śledź sobie ocieka należy pokroić w drobniutką kostkę ogórki kiszone (najlepiej własnej produkcji bo te nam najbardziej smakują)
Następnie półmisek na którym będziemy podawać śledzia posmarować olejem do sałatek, na to ułożyć śledzie skórą w dół, a wierzch obficie posypać majerankiem - tego majeranku nie żałować - to ma wyglądać jak kaszanka czyli tyle samo białych kropek śledzia widać co czarnych majeranku.
Można to odrobinkę posypać pieprzem lecz to zupełnie niepotrzebne.
Obok śledzia, a właściwie między płaty śledzia układamy wzdłuż pokrojone ogórki + jakieś przyozdupcenie z zielonej natki pietruszki i całość zalać olejem tak by nic nie wystawało ponad powierzchnię oleju bo uschie a najsmaczniejsze są dopiero po minimum trzech dobach leżakowania w lodówce.

Jeszcze tylko kilka uwag technicznych: to mają być filety, a nie płaty czy też pokrojone kawałki filetów.
Ogórek też obok tak by to ładnie wyglądało.
I ostatnia uwaga - jak ktoś lubi lekki posmak kwasowości tak jak ja do moczonych śledzi na etapie moczenia można dodać trochę octu, żadnych kombinacji z sokiem z cytryny - no ale to już tylko rzecz gustu :D
Awatar użytkownika
mietek
Weterani
 
Posty: 1472
Rejestracja: sob gru 06, 2008 6:59 pm

Re: Pan Ś L E D Ź !!!

Postautor: mietek » ndz mar 03, 2013 2:47 pm

Cebulka pisze: Świeżego śledzia to jeszcze nie widziałam [lol]

świeży może wyglądać np. tak ;) https://www.youtube.com/watch?v=QFoSEnG-x0E
Awatar użytkownika
mietek
Weterani
 
Posty: 1472
Rejestracja: sob gru 06, 2008 6:59 pm

Re: Pan Ś L E D Ź !!!

Postautor: tereklo » ndz mar 03, 2013 8:10 pm

Dziś zrobiłam według tego przepisu
Składniki:

3-4 płaty śledzi (filety Matjas)
1 cytryna
2 raczej niewielkie cebule
1 szklanka oliwy
pieprz i majeranek
Wykonanie:

Śledzie moczymy w wodzie – zmieniamy ją 2 razy aby usunąć nadmiar soli. Jeśli chcesz uzyskać bardziej słone śledzie mocz je krótko.
Kroimy cytrynę i cebulę w cienkie plasterki, a śledzie w wygodne do jedzenia kawałki
Na dnie słoika układamy kilka krążków cebuli, plasterek cytryny i dodajemy szczyptę pieprzu i majeranku, następnie kilka kawałków śledzi.
Przekładanie powtarzamy, aż słoik się zapełni.
Na koniec zalewamy wszystko oliwą w taki sposób, aby wypełniła 3/4 słoika.
Chowamy słoik do lodówki na dobę.
Śledzie najlepsze są po 2 dniach,

Na źródłowej stronie są zdjęcia http://www.ziolaiprzyprawy.info/2012/12 ... TOdgjCjOSo
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Pan Ś L E D Ź !!!

Postautor: Sz_elka » pn mar 04, 2013 10:34 pm

Cebulka pisze:Mietku takie:
http://www.lisner.pl/pl/produkty/przetw ... ebula.html

W większości marketów da się je kupić. Są fajną podstawą do robienia coś z nich dalej (w pomidorach, do sałatki itp) - no ale cena (koło 10zł) mi nie pasuje :D


Tylko, że to są śledzie z octem spirytusowym i jeszcze z paru składnikami E .... :?
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Pan Ś L E D Ź !!!

Postautor: Cebulka » pn mar 04, 2013 10:48 pm

No pewnie że z octem - kobito, śledzie bez octu? [shock]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Pan Ś L E D Ź !!!

Postautor: Tosia » wt mar 05, 2013 7:26 am

Cebulka pisze:No pewnie że z octem - kobito, śledzie bez octu? [shock]

a dlaczego nie ????

Ja robię tak
Matiasy wymoczę z soli,kroje na kawałki i do tego ogórek konserwowany w słupki, cebula czerwona w piórka jogurt i majonez tak pół na pół, można dodać pieprz jak ktoś lubi ostrzejsze :P

A i majonez "kielecki" a jogurt musi być fajny gęsty.
J śledzie po wiejsku kupuje w lidlu ,ale jak dla mnie są za kwaśne, Romek lubi :P
Pozdrowienia Tosia.
Awatar użytkownika
Tosia
Weterani
 
Posty: 2131
Rejestracja: ndz lip 06, 2008 10:31 am

Re: Pan Ś L E D Ź !!!

Postautor: mietek » wt mar 05, 2013 4:56 pm

Cebulka pisze:.. kobito, śledzie bez octu? [shock]


Jeszcze nie dawno też tak myślałem, a i przyznam się bez bicia, że kilka kropli octu poprawia mi smak zatem nie boję się go używać.

Dla przypomnienia powiem tylko, że przepis który podałem wcześniej ( śledź w majeranku) też nie zawiera w oryginale żadnego octu - ja jednak wolę jak kilka kropli octu przemknie gdzieś koło śledzia, ale jest to wersja opcjonalna o której wspomniałem w uwagach.

Coś mi się jednak zdaje, że nie jedliście tak przygotowanego śledzia, a warto spróbować. Sposób bardzo prosty.
Jak pierwszy raz spotkałem ten sposób przyrządzenia śledzia - odrzuciłem pomysł w całości i nie ośmieliłem się się tego zrobić aż do czasu degustacji :D
Awatar użytkownika
mietek
Weterani
 
Posty: 1472
Rejestracja: sob gru 06, 2008 6:59 pm

Re: Pan Ś L E D Ź !!!

Postautor: tereklo » wt mar 05, 2013 5:37 pm

No to spróbuj jeszcze takiej wersji - solony płat śledzia dobrze opłukać pod bieżącą wodą, włozyc na chwilę do lodowatej wody. Osuszyć w bibule (ręcznik), skropić octem (tym spirytusowym) i posypać obficie świeżo zmielonym pieprzem (grubo mielony). Nie czekać, zjeść ;> Najlepiej smakuje do kieliszka wytrawnej wódki.
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Pan Ś L E D Ź !!!

Postautor: Cebulka » wt mar 05, 2013 8:52 pm

Tosiu - majonez kielecki jest kwaśny (ma w składzie ocet) a już nie chodzi mi o to że musi koniecznie być ocet, tak mi się późno w nocy napisało - ale coś kwaśnego :)
Moja teściowa robiła takie śledzie - pokrojone filety z tacki polewane olejem, kropione sokiem z cytryny i przekładane majerankiem i gniecionym czosnkiem. Dla amatorów ostrych smaków - ale niezłe, oj niezłe :P
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Pan Ś L E D Ź !!!

Postautor: amita » wt mar 05, 2013 9:15 pm

To jak z galaretą, musi być "kilo octu".
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Re: Pan Ś L E D Ź !!!

Postautor: Tosia » wt mar 05, 2013 10:33 pm

[quote="Cebulka"]Tosiu - majonez kielecki jest kwaśny (ma w składzie ocet) a już nie chodzi mi o to że musi koniecznie być ocet, tak mi się późno w nocy napisało - ale coś kwaśnego :)

Cebulko ten majonez daje smaku temu jogurtowi :D a ilość tego octu w majonezie jest znikoma tak że można śmiało go jeść :D
Pozdrowienia Tosia.
Awatar użytkownika
Tosia
Weterani
 
Posty: 2131
Rejestracja: ndz lip 06, 2008 10:31 am

Re: Pan Ś L E D Ź !!!

Postautor: amita » wt mar 05, 2013 11:18 pm

Ja tam patriotycznie używam świdnickiego do wszystkiego :)
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Re: Pan Ś L E D Ź !!!

Postautor: mietek » pn kwie 01, 2013 6:06 pm

Cebulka pisze: Świeżego śledzia to jeszcze nie widziałam [lol]


Tak wygląda nieświeży śledź: http://www.youtube.com/watch?v=mmtP32xB-Bo i choć jest jeszcze jadalny, chcąc poznać prawdziwy smak śledzia należy unikać tych które wyglądają tak jak na tym filmiku.
Zamieszczam link do tego filmiku, bo może komuś podczas jakiejś wycieczki nad może uda się spotkać ze świeżym śledziem - to przepis na solenie może się przydać do tego by przywieść sobie kulinarną pamiątkę z nad morza.
Kobiety w tym filmiku niedokońca wiedzą co mówią i nie odróżnia śledzia od szprota, ale pomysł z soleniem nie jat taki głupi :)

W drugiej części: http://www.youtube.com/watch?v=WDJGHRez ... =endscreen jest też nie głupi sposób na kulinarną pamiątkę z nad morza - czyli smażone tuszki - które to można zalać lekką zalewą octową według przepisu: osolona woda + cebulka + szczypta cukru + ziele angielskie + liść laurowy + marchewka i ziarna gorczycy, pieprz, zagotować, a kiedy warzywa zmiękną wlać octu (ja daję w proporcji 1 część octu na 3 części płynu z zalewy - jest dość kwaśne - jak ktoś woli łagodniejsze smaki może być proporcja 1-4) po ostudzeniu zalewy zalać nią ryby w słoikach - tak przygotowane słoje mogą sobie stać bez lodówki do dwóch tygodni.

Jeszcze tylko jedna, jak mam nadzieję cenna uwaga: na początku filmiku cz.2 wyraźnie widać jak wygląda nieświeży śledź - czerwone i rozpadające się mięso a do tego ryba jest niedokładnie wyczyszczona - takie coś można w ostateczności zjeść zaraz po przygotowaniu (jak ktoś jest bardzo głodny) - nie nadaje się do przetworów które mają być przechowane dłużej. Przepis na rolmopsy też dobry i sprawdzony jednak nie z takich śledzi (w stanie zaawansowanego rozkładu) - takie rolmopsy zamienią się w płynną breję już po trzech dniach, a tak przygotowane rolmopsy ze świeżego śledzia dopiero po trzech dniach nabierają odpowiedniego smaku - po siedmiu dniach są najsmaczniejsze.

P.S.
Ta zalewa o której napisałem wyżej równie dobrze nadaje się do każdej ryby smażonej.
Awatar użytkownika
mietek
Weterani
 
Posty: 1472
Rejestracja: sob gru 06, 2008 6:59 pm

Re: Pan Ś L E D Ź !!!

Postautor: Baś_22 » śr lut 05, 2014 8:31 pm

Ostatnio zajadam się śledziem w oleju z cebulką i żurawiną.
Kończy się jeden słoik to idę kupuję około 1 kg śledzi solonych i robię sobie kolejną partię [haha]

Obrazek Obrazek

Dzisiaj śniadanko składało się właśnie ze śledzika i świeżo upieczonych bułeczek orkiszowo-żytnich na zakwasie,
no i oczywiście był także zdrowotnościowy sos czosnkowy ....no po prostu niebo w gębie [haha]

Obrazek

Śledzie w oleju z cebulką i żurawiną
Składniki:
80 dkg solonych filetów śledziowych
2 średnie cebule
pół szklanki suszonej żurawiny
olej rzepakowy
natka pietruszki (może być mrożona)
sól, pieprz

Wykonanie:
Śledzie moczymy przez kilka godzin w zimnej wodzie (zmieniając wodę co jakiś czas). Cebulę obieramy i siekamy
w kosteczkę lub piórka (wg uznania). Posypujemy ją solą i pieprzem i odstawiamy.
Żurawinę zalewamy ciepłą wodą, aby lekko zmiękła.
Wymoczone śledzie kroimy w kawałki i przekładamy do miski. Dodajemy odcedzoną żurawinę, cebulę i natkę pietruszki.
Polewamy wszystko olejem i mieszamy. Doprawiamy solą i pieprzem.
Przekładamy do słoika i polewamy olejem (ilość wg uznania).
Odstawiamy do lodówki.
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pan Ś L E D Ź !!!

Postautor: zomarel » śr lut 05, 2014 10:12 pm

Basiu,a Ty przypadkiem nie masz zakazanych śledzików,czy Ciebie to inna dieta obowiązuje niż Marka [lol]
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Re: Pan Ś L E D Ź !!!

Postautor: Baś_22 » śr lut 05, 2014 10:24 pm

zomarel pisze:Basiu,a Ty przypadkiem nie masz zakazanych śledzików,czy Ciebie to inna dieta obowiązuje niż Marka [lol]

Zosiu ja już nie muszę trzymać tej diety wątrobowej [jupi]
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pan Ś L E D Ź !!!

Postautor: Cebulka » czw lut 06, 2014 8:02 pm

Bez czegoś kwaśnego, cytryna, ocet? Ale nieźle brzmi [jezyk]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Pan Ś L E D Ź !!!

Postautor: annorl1 » czw lut 06, 2014 9:46 pm

Basia, powinnaś dostać porządne [lanie] na widok zdjęcia dostałam ślinotoku, a śledzi w domu brak ;(
"To możli­wość spełnienia marzeń spra­wia, że życie jest tak fascynujące. "
P.Coelho
Awatar użytkownika
annorl1
Weterani
 
Posty: 583
Rejestracja: sob lip 13, 2013 4:34 pm
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pan Ś L E D Ź !!!

Postautor: Baś_22 » czw lut 06, 2014 10:48 pm

upss .... [ubaw2]
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pan Ś L E D Ź !!!

Postautor: annorl1 » pt lut 07, 2014 12:18 pm

kupiłam dzisiaj śledzie i wieczorem działam z przepisem [mniam]
trochę obawiam sie tylko obecności żurawiny, ale jak nie spróbuje nie będę wiedziała czy słusznie czy też nie :P
"To możli­wość spełnienia marzeń spra­wia, że życie jest tak fascynujące. "
P.Coelho
Awatar użytkownika
annorl1
Weterani
 
Posty: 583
Rejestracja: sob lip 13, 2013 4:34 pm
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pan Ś L E D Ź !!!

Postautor: Baś_22 » pt lut 07, 2014 4:24 pm

annorl1 pisze:trochę obawiam sie tylko obecności żurawiny, ale jak nie spróbuje nie będę wiedziała czy słusznie czy też nie :P

...to zrób część śledzi z żurawiną a resztę jak zwykle :) jak posmakują to następnym razem zrobisz z całości :)
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pan Ś L E D Ź !!!

Postautor: annorl1 » pt lut 07, 2014 6:57 pm

kurde, a wiesz Basiu, że zupełnie o tym nie pomyślałam [glupek]
"To możli­wość spełnienia marzeń spra­wia, że życie jest tak fascynujące. "
P.Coelho
Awatar użytkownika
annorl1
Weterani
 
Posty: 583
Rejestracja: sob lip 13, 2013 4:34 pm
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pan Ś L E D Ź !!!

Postautor: zomarel » pt lut 07, 2014 9:34 pm

Basiu,a jak się ma ten przepis do śledzi matiasów w oleju?Może nie trzeba ich już moczyć [mysli]
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Re: Pan Ś L E D Ź !!!

Postautor: Baś_22 » pt lut 07, 2014 9:40 pm

Zosiu ja nawet jak kiedyś kupowałam śledzie już w oleju to i tak je płukałam, moczyłam i sama dodawałam
cebulkę i olej. Lubię wiedzieć w czym rybka pływa [ubaw2]
Oczywiście można spróbować z nich zrobić te z żurawiną i pewnie będą zjadliwe [mniam]
Ostatnio zmieniony pt lut 07, 2014 9:42 pm przez Baś_22, łącznie zmieniany 1 raz
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pan Ś L E D Ź !!!

Postautor: annorl1 » pt lut 07, 2014 9:41 pm

Zosiu, ja właśnie robiłam z takich w oleju i ich nie moczyłam, zawsze takie kupuję, bo tych solonych nie potrafię i nie mam cierpliwości robić :p
jak wyjdą okaże sie jutro :)
"To możli­wość spełnienia marzeń spra­wia, że życie jest tak fascynujące. "
P.Coelho
Awatar użytkownika
annorl1
Weterani
 
Posty: 583
Rejestracja: sob lip 13, 2013 4:34 pm
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pan Ś L E D Ź !!!

Postautor: zomarel » pt lut 07, 2014 9:44 pm

Baś_22 pisze:Zosiu ja nawet jak kiedyś kupowałam śledzie już w oleju to i tak je płukałam, moczyłam i sama dodawałam
cebulkę i olej. Lubię wiedzieć w czym rybka pływa [ubaw2]
Oczywiście można spróbować z nich zrobić te z żurawiną i pewnie będą zjadliwe [mniam]

A,to nie w tym rybka lubi pływać [drink]
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Re: Pan Ś L E D Ź !!!

Postautor: Baś_22 » pt lut 07, 2014 9:47 pm

annorl1 pisze:Zosiu, ja właśnie robiłam z takich w oleju i ich nie moczyłam, zawsze takie kupuję, bo tych solonych nie potrafię i nie mam cierpliwości robić :p

Aniu a co tu jest do potrafienia??? [skrob] zalewasz je zimną wodą, którą parę razy wymieniasz i masz gotowe, wymoczone śledzie.
Kroisz cebulkę, śledzie w kawałki. Dodajesz olej,pieprz i sól jak trzeba i koniec ....to idzie błyskiem, więc i cierpliwość nie zdąży się
wyczerpać [haha]
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pan Ś L E D Ź !!!

Postautor: Baś_22 » pt lut 07, 2014 9:48 pm

zomarel pisze:
Baś_22 pisze:Zosiu ja nawet jak kiedyś kupowałam śledzie już w oleju to i tak je płukałam, moczyłam i sama dodawałam
cebulkę i olej. Lubię wiedzieć w czym rybka pływa [ubaw2]
Oczywiście można spróbować z nich zrobić te z żurawiną i pewnie będą zjadliwe [mniam]

A,to nie w tym rybka lubi pływać [drink]

...nosz kurcze Zośka, Ty się uspokój, błagam [ubaw2] ....tylko o tym pływaniu i pływaniu [drink] [drink] [drink]
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kulinaria

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości