Jak to zrobić w 5 min

Sprawdzone (i nie tylko) przepisy na smakołyki

Jak to zrobić w 5 min

Postautor: mietek » wt paź 25, 2011 4:03 pm

Wiem... tak sięm nie da.. a jednak...

Nie powiem gdzie, ale siem da [lol]

W pewnym hotelu, już ciut przed świtem zajżałem jako głodny do restauracji by co nie co przekąsić i nie interesowała mnie oferta z karty.

Poprosiłem o kawałek dowolnego mięsa, tak coby chłapnąć, przełknąć, popić piwem i OK.

Za dwie min. kielner pyta o sałatkę, surówkę - ja odpowiadam NIE - gyza mięsa i piwo [lol]

Za następne 3 min. dostaję ładnie ułożoną pierś kurzą z grila przyozdupconą kawałkami pieczywa oraz pomidorkiem z czupryną z kiełków (nawet nie wiem czego) i ładnie to wyglądało.

A że jednak i oczami człek jada - zamiast zamówić porządne danie powtórzyłem to zamówienie razy trzy.


Dopowiem tylko, że za każdym razem kucharz przyozdupcył to inaczej i zawsze tak, że chciałem więcej.

Na szczęście kolejne piwa wypełniły żołądek i już tam nic nie mogłem zmieścić [lol]

Fotek niestety nie mam, ale postaram się odtworzyć ich wygląd na poczet forum.

Jednak jak kto robi ładne na tależu i to w 5 min. do tego nie z proszku to to po co założyłem taki wątek.

Lubię zjeść uczciwie, sam ugotować a czasu coraz mniej.


Jednym z takich prostych dań jest np: chlebek smażony - ale o tym potem jak zrobię to poopowiadam.

mietek :D
Awatar użytkownika
mietek
Weterani
 
Posty: 1472
Rejestracja: sob gru 06, 2008 6:59 pm

Re: Jak to zrobić w 5 min

Postautor: mietek » pn lip 30, 2012 9:56 pm

a JEDNAK NIE :D

Pięć minut to jadnak mało, w mokrofali odgrzać i tyle... a jednak siem da - długo szukałem i mam kilka prostych potraw do wykonania w 5 min. (chlebek smażony się nie zmieścił, więc o nim już nie piszę - 10 min min. [oops] )
Jajecznica na masełku z jednego jaka = 100%
Pierś z kurczaka równie dobrze mieści się w czasie
Jak starczy czasu zrobię jakie fotki i podam opis na teszybkie wynalazki.

pozdrawiam: M
Awatar użytkownika
mietek
Weterani
 
Posty: 1472
Rejestracja: sob gru 06, 2008 6:59 pm

Re: Jak to zrobić w 5 min

Postautor: Cebulka » wt lip 31, 2012 7:32 am

Chlebek smaży się dłużej niż surowe mięso z kurczaka? [skrob]

Rozumiem że w konkurencji biorą udział tylko potrawy przygotowywane 'od zera' czyli nie może być makaron ugotowany poprzedniego dnia?
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Jak to zrobić w 5 min

Postautor: tereklo » wt lip 31, 2012 9:33 am

Tego jeszcze nie było, smażenie ze stoperem :) ale udało się. Grzanka francuska się mieści. Rozbić jajeczko, dodać odrobinę mleka, wytaplać w tym chlebek a w międzyczasie rozgrzac patelnię. Do tego ćwiartki pomidorów.

Mieciu, z niecierpliwością czekam na przepisy pięciominutówek.

Swoją drogą mój tato robił kapustę pięciominutówkę - tak ją nazywaliśmy. Oj, smaczne wspomnienie...
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Jak to zrobić w 5 min

Postautor: magdziołek » wt lip 31, 2012 3:10 pm

Chlebek "smażony" czy zrumieniony w 5min... i jeszcze o smaku czosnku... zwyczajnie w tosterze i taki gorący ponacierany ząbkiem czosnku i pokrojony w kosteczkę, super dodatek do każdej sałatki :) i bez tłuszczu oczywiście [lol]
"... miarą naszego życia są związki, które tworzymy"...
mój blog decoupage: http://madach.blog.onet.pl/
Awatar użytkownika
magdziołek
Weterani
 
Posty: 4432
Rejestracja: pn paź 15, 2007 6:28 am

Re: Jak to zrobić w 5 min

Postautor: belva » pn sie 06, 2012 11:30 pm

a w miedzyczasie jak ten chlebek sie smazy to mozna szybciutko zrobic do niego:

Pomidory rozkroic na pol i wyjac z nich sok z pestkami oraz pokroic na malutkie kosteczki .
swiezy czosnek rowniez pokroic bardzo drobno
swiezy origano tez posiekac, polac wszystko lyzeczka oliwy i leciutko posolic.

Na Takie grzanki cieplutkie nakladac lyzeczka ta salatke ale tylko na gryz..
to chyba nawet mniej niz 5 minut

To po wlosku nazywa sie bruschetta
"Wielki sztorm pozostawił na plaży tysiące rozgwiazd. Starzec idący brzegiem morza brał rozgwiazdy do ręki i odnosił do wody. Co ty robisz, starcze? Zapytał go przechodzący obok młodzieniec - przecież tych rozgwiazd jest tutaj dziesiątki tysięcy, tak ich wszystkich nie uratujesz! Twoje staranie nie ma sensu.. Tymczasem starzec, wkładając kolejną rozgwiazdę do wody, odpowiedział: dla niej ma sens"
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Re: Jak to zrobić w 5 min

Postautor: Baś_22 » wt sie 07, 2012 9:33 am

super jedzonko [brawo]
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak to zrobić w 5 min

Postautor: mietek » wt sie 14, 2012 2:55 pm

Cebulka pisze:Chlebek smaży się dłużej niż surowe mięso z kurczaka? [skrob]

Rozumiem że w konkurencji biorą udział tylko potrawy przygotowywane 'od zera' czyli nie może być makaron ugotowany poprzedniego dnia?

Ja nie mam tostera, zatem aby obsmażyć "na rumiano" z dwóch stron, następnie natrzeć czosnkiem, a potem posypać żółtym serem i ponownie podgżać tak by ser się stopił to niestety 10 min.
Czasu smażenia kurczaka jeszcze nie mierzyłem, ale pierś kurza pokrojona na kształt frytek i gotowana w rosołku mieści się w czasie (uważam nawet, że niepowinno się jej gotować dłużej)
W czasie kiedy kroimy mięso w czajniku (ja mam elektryczny) gotuje się 0.5 ltr wody, do gara ląduje kostka buljonowa [oops] zalewamy ją tym wrzątkiem i wrzucamy do tego mięsko które gotuje się jeszcze 3 min.
Po tym czasie łyżką cedzakową wyłowimy kurze frytki wykładamy na tależ + kiszony ogórek i bułeczka a do pozostałego buljonu koncentrat z buraków [oops] szczypta cukru i cztery krople soku z cytryny i mamy popitkę :D

Szału może tu nie ma, ale pierwszy głód zaspokojony, wiemy co jemy a czas to dokładnie 5 min.
Awatar użytkownika
mietek
Weterani
 
Posty: 1472
Rejestracja: sob gru 06, 2008 6:59 pm

Re: Jak to zrobić w 5 min

Postautor: Sz_elka » pn wrz 24, 2012 8:16 am

tereklo pisze: ... Swoją drogą mój tato robił kapustę pięciominutówkę - tak ją nazywaliśmy. Oj, smaczne wspomnienie...


... no i gdzie przepis? [skrob]
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice


Wróć do Kulinaria

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości