Grillowanie

Sprawdzone (i nie tylko) przepisy na smakołyki

Grillowanie

Postautor: tereklo » pt wrz 02, 2011 8:50 am

Zauważone w necie, nie pamiętam strony źródłowej:


Sposób na przyrządzenie kurzych skrzydełek w kształcie tulipanów.

----
Poprawione: już jest strona źródłowa, więc usunęłam swój link.
Szela :*
Ostatnio zmieniony ndz wrz 04, 2011 6:49 pm przez tereklo, łącznie zmieniany 1 raz
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Postautor: Cebulka » pt wrz 02, 2011 2:24 pm

O, te widzę oskórowane - i to jest dobry pomysł [!]
Chodziłam kiedyś na taki kurs kuchenny i tam też je robiliśmy, ale zostawiało się skórę i niezbyt mi to pasowało - myślałam jednak, że bez skóry to się rozlecą albo coś [skrob]

A to to za kompozycje smakowe w tych miskach? :D

Myśmy je nurzali w gęstym cieście naleśnikowym i smażyli w głębokim tłuszczu :)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: tereklo » pt wrz 02, 2011 3:12 pm

Cebulko, one są raczej ze skórą, bo tak jak piszesz, mięsko by się rozpadło. Ta skóra jest wewnątrz mięska, ja tam dokładam jeszcze kawałeczek innego albo trochę mielonego, ostatecznie warzywko (papryka, oliwka).
Ta ciemna marynata to z sosem sojowym i miodem a ta druga to zwyczajna z oliwą i z ziołami.
Znalazłam źródło załaczonych zdjęć - tu jest lepiej widoczne i opisane. Widzę, że można tak tez zrobić z udkami.
http://wedlinydomowe.pl/grillowanie-i-p ... ndrzejam_c

Cebulko, co jeszcze fajnego pokazywali na takim kursie kulinarnym? Ja kiedyś podpatrzyłam warkocze z polędwiczek wieprzowych - dużo szybciej się smażyły i byłu z wierzchu chrupiące a w środku soczyste. ale to nie na kursie tylko gdzieś u znajomych.
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Postautor: Cebulka » sob wrz 03, 2011 7:30 am

A jakoś tak się zasugerowałam trzecim zdjęciem, na którym jak popatrzyłam dokładniej to widzę że pierwszy jest gotowy a drugi nie, że skórę można zdjąc... No właśnie, skóre w środku i taka nawet nie wypieczona... [rol] Dobra - marudzę, w końcu sama jadłam i smakowało [lol]

Warkocze z polędwicy robiliśmy też :)
Aczkolwiek trzeba to potem bardzo umiejętnie obrabiac termicznie - jest znacznie większe ryzyko że się wysuszy (co właśnie nam się przytrafiło [haha] )

Ech, miałam kiedyś powklejac co ciekawsze zdjęcia i przepisy - tylko ten brak czasu... I jeszcze Fotosik znów nie chce sam zdjęc zmniejszac, poczekam aż mu przejdzie [lol]
Gddzieś tu jest temat w którym chyba opisałam początek kursu - tylko nie pamiętam gdzie i jak się nazywa [skrob]

Mam drania - "Smaki Europy" tu w Kulinariach :D
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm


Wróć do Kulinaria

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości