Zapiekane kotelty z indyka z serem i ananasem :)

Sprawdzone (i nie tylko) przepisy na smakołyki

Zapiekane kotelty z indyka z serem i ananasem :)

Postautor: ewalukas » czw kwie 01, 2010 7:40 am

Przepis na te pyszne kotlety dostałam od kucharzy, którzy przygotowywali u nas chrzciny [lol] bardzo, bardzo dobre, u mnie często powtarzane, jednak nie zawsze z serem i ananasem.

Składniki podaję ogólnie, ciężko powiedzieć ile, bo to zależy ile mamy mięsa [lol]
Potrzebujemy więc:

- mięso mielone z indyka (ja kupuję pierś i mielę sama)
- jajko
- przyprawy (sól, pieprz)
- majonez
- sezam
- ser żółty w plastrach
- ananas w plastrach
* opcjonalnie bułka tarta

Do mięsa dodajemy jajko i przyprawiamy do smaku (często zamiast soli i pieprzy przyprawiam przyprawą do kurczaka). Dodajemy majonez (tak na ok 0,5 kg mięsa jakieś 2-3 łyżki). Dokładnie mieszamy. Masa mięsna powinna się zrobić taka lepiąca. Jeżeli wydaje nam się zbyt płynna możemy dodać bułkę tartą. Ale.... cały myk jest w tym, że one powinny być takie, co to ma się wrażenie, że nic z nich nie ulepimy [lol]
Kotlety formujemy mokrymi rękoma. Obtaczamy w sezamie i smażymy na złoto. Kotlety surowe powinny być takie, że ciężko nam przenieść na patelnię, bo się rozwala :P Jednak po obsmażeniu z jednej strony kotlety robią się zwarte i bez problemy już się przekręca. Po usmażeniu kotlety są delikatne i suche (!!) w środku.

Plaster ananasa przekrajamy w poprzek na dwa (no chyba, że chcemy mieć grubo ;) ). Na każdego kotleta kładziemy ananasa, na to plaster sera i wkładamy do piekarnika (ok. 180 st.). Zapiekamy chwilę dopóki ser się fajnie nie roztopi, ale jednak nie spłynie z kotleta.

Podajemy z frytkami lub smażonymi kartofelkami (polecam te z Lidla przyprawione) i surówką.
ewalukas
Ekoludki
 
Posty: 192
Rejestracja: śr mar 17, 2010 9:35 pm

Postautor: melisa34 » czw kwie 01, 2010 10:13 am

Ewo, litości: :D :D :D Jutro post!!!! [lol]
Przepis wypróbuję na na bank, mniam.
Awatar użytkownika
melisa34
Ekoludki
 
Posty: 85
Rejestracja: czw mar 11, 2010 9:36 pm

Postautor: ewalukas » czw kwie 01, 2010 10:37 am

melisa34 pisze:Ewo, litości: :D :D :D


nie ma zlituj [lol]
Jutro post!!!! [lol]


a dzisiaj? 8)
ewalukas
Ekoludki
 
Posty: 192
Rejestracja: śr mar 17, 2010 9:35 pm

Postautor: melisa34 » czw kwie 01, 2010 12:07 pm

A dzisiaj lecieć po indyka? [lol] [lol] [lol]

A kurczak może być? Bom już po zakupach u Szubryta (wędlinki i miąsko dobre) i kolejka była jak ho, ho...
Awatar użytkownika
melisa34
Ekoludki
 
Posty: 85
Rejestracja: czw mar 11, 2010 9:36 pm

Postautor: ewalukas » czw kwie 01, 2010 12:14 pm

nie wiem, ale podejrzewam, że z kurczakiem to już nie to ;)
indyka kupuję zwykle w ubojni, świeżutkiego, takiegoo co to wczoraj wieczorem jeszcze latał [lol]
ewalukas
Ekoludki
 
Posty: 192
Rejestracja: śr mar 17, 2010 9:35 pm

Postautor: ulotna chwila » pt kwie 09, 2010 8:26 pm

Sama bym pewnie na to nie wpadła żeby taki garniak zastosować na mielonych , bo na schaboszczakach i owszem :D
tak sobie myślę, że jak zgubię jeszcze kilka kilo to zrobię je sobie w nagrodę :D
Mistrzyni w kocham Cię Misiu:-)
Awatar użytkownika
ulotna chwila
Weterani
 
Posty: 1182
Rejestracja: wt sie 04, 2009 5:18 pm

Postautor: knutsel29 » pt kwie 30, 2010 7:48 am

Dzieki, wiem co dzisiaj zaserwuje na obiad. Ewa [kwiat]
Witam wszystkich i zapraszam na kubek herbaty :)
knutsel29
Weterani
 
Posty: 114
Rejestracja: śr gru 30, 2009 6:36 am


Wróć do Kulinaria

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości