Nalewki, likiery, wina - linki i skany przepisów

Sprawdzone (i nie tylko) przepisy na smakołyki

Postautor: Sz_elka » ndz sie 21, 2011 8:36 pm

http://pl.wikipedia.org/wiki/Szara%C5%8 ... %C4%85kowy
http://wino.org.pl/forum/viewthread.php?tid=7785
Kiedyś Mama przytargała takie strąki do domu, ale ja byłam niekumata i nie pamiętam do czego, i czy w ogóle go zużyłyśmy - chyba Mama go ubiłą w moździerzu jak podsechł, ale nie pamiętam, co dalej się działo z tym proszkiem - przy okazji zapytam! :)
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Sz_elka » ndz gru 04, 2011 8:44 pm

Wzięłam z tematu: "Ciekawe strony www" - "nie ogrodniczo ale za to wyskokowo :D" - co by w jednym miejscu były te ważne informacje! ;>

lucysia pisze:Forum baaardzo rozległe,wiedzy bez liku.Jeśli ktoś potrzebuje to polecam:

http://alkohole-domowe.com/forum/


tereklo pisze:Od początków swojej "wyskokowej" przygody korzystam z wiedzy na tym forum http://wino.org.pl/forum/
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Nalewki, likiery, wina - linki i skany przepisów

Postautor: Sz_elka » sob lis 10, 2012 8:32 pm

A może trochę takiej wiedzy - pół żartem pół serio ;>
http://www.youtube.com/watch?v=3Uwg1p15Klc
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Re:

Postautor: Sz_elka » pn lis 12, 2012 11:46 pm

tereklo pisze: W EMPiku pojawiła się w promocji książka pt. Wielka księga nalewek w opracowaniu Jana Rogali, wydawnictwo Olesiejuk (parenaście zeta)

Właśnie skany tej książki podał w pdfie do ściagnięcia Pedro w drugim poście tego tematu! :D
Tam też znalazłam 3 przepisy na piołunówkę - Basiu ;) Jeszcze jeden przepis na "Kwietnikową" piołunówkę dołączam - tylko skan słaby! :/
Nalewki skany.doc
(853.5 KiB) Pobrany 629 razy
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Nalewki, likiery, wina - linki i skany przepisów

Postautor: zomarel » wt lis 13, 2012 12:01 am

Nooooooo wlasnie o tej książce wspominałam.Szelka [brawo]
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Re: Nalewki, likiery, wina - linki i skany przepisów

Postautor: Sz_elka » wt lis 13, 2012 4:46 am

Warto wiedzieć kiedy i co zbierać - Zbiory alkoholowe! ;>

https://www.google.com/calendar/embed?s ... JnnnCUCmmw

Chwilowo mamy ciszę i degustacje .... co poniektórzy, co na czas zareagowali na powyższe wytyczne! [devil]
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Nalewki, likiery, wina - linki i skany przepisów

Postautor: Sz_elka » czw lis 15, 2012 10:25 pm

A na tej stronce można porobić zdrowe zakupy: ;>
http://www.spragnieninatury.pl/zaprawki ... k-c23.html
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Drinki

Postautor: Sz_elka » czw sty 02, 2014 9:31 pm

Parę linków może warto by wkleić znowu :D

http://www.interia.tv/wideo-te-drinki-b ... Id,1270622
Te drinki będą hitem karnawału!
Shrubs to koktajle, w których główną rolę odgrywa... ocet. Zalewa się nim owoce, dodaje cukru i wody – i gotowe! Octowo-owocową marynatę można połączyć z alkoholem, ale doskonale smakuje ona również bez niego. Shrubs podbiły już bary i puby w Stanach Zjednoczonych, a teraz triumfalnie wkraczają do Europy; w dodatku w okresie najbardziej sprzyjającym ich popularyzacji - w karnawale!

http://magazyn-kuchnia.pl/magazyn-kuchn ... nawal.html
Amerykańskie drinki na karnawałAga i James Hilferty 26.12.2013
W miksologii, czyli sztuce przyrządzania koktajli, Ameryka jest nie do pobicia. Europa może tylko stać, bić brawo i się uczyć. O najnowszych trendach w tej dziedzinie piszą nasi korespondenci z Florydy

Shrub margarita
Shrubs (ang. krzewy) to nowy pomysł na kwaśny składnik w koktajlach - owoce w occie z dodatkiem cukru i wody. Sposób konserwowania octem owoców, takich jak jeżyny, maliny czy truskawki, jest znany w USA od XVIII w. Teraz Amerykanie zaczęli dodawać takie marynaty do drinków. Shrubs przydają koktajlom głębi i charakteru.

Shrub malinowy
• 2 szklanki malin
• 1 gałązka rozmarynu
• 1 listek laurowy
• 2,5 szklanki octu winnego
• 1 szklanka syropu cukrowego (woda wymieszana z cukrem w proporcji 1:1)

Shrub margarita
• 65 ml tequili
• 30 ml Triple Sec (np. Cointreau)
• 15 ml shrubu malinowego

Oraz:
• kostki lodu
• sól i malina do dekoracji

Sposób przygotowania
Maliny, rozmaryn i listek laurowy zalewamy octem i pozostawiamy na noc. Zlewamy płyn, odciskając maliny. Przecedzony płyn mieszamy z taką samą ilością syropu cukrowego, gotujemy około 10 minut i schładzamy.
Składniki drinka wstrząsamy w wypełnionym lodem shakerze. Brzeg kieliszka do martini zanurzamy w soli, do kieliszka wkładamy lód i wlewamy przez sitko zawartość shakera. Dekorujemy maliną.

Roccio
LATYNOAMERYKAŃSKA GORĄCZKA
Tropikalne koktajle - Mojito, Mai Tai, Pina colada - są na czasie bez względu na porę roku i stale powstają nowe wariacje na ich temat. Jedną z nich jest Roccio, drink stworzony na otwarcie festiwalu Key West Bacchanalia na Florydzie przez Ahmeda Naveirę, ambasadora Rums of Puerto Rico.
Składniki
• 5 plasterków kiwi
• 50 ml białego rumu z Puerto Rico (np. DonQ Crystal)
• 20 ml soku z cytryny
• 65 ml soku z białych winogron
• lód

Sposób przygotowania
Rozgniatamy w shakerze 4 plasterki kiwi z rumem i sokiem z cytryny. Dodajemy sok z winogron i lód, mocno wstrząsamy, cedzimy do schłodzonego kieliszka koktajlowego. Ozdabiamy plasterkiem kiwi.

Manhattan z domowym bitters
Bitters, czyli wysokoprocentowe alkohole nasycone ziołami, przyprawami, korzeniami, korą czy owocami od lat rządzą w barach za Atlantykiem. Oprócz standardowych, takich jak angostura (ostra, leśna) czy Peychaud's (lekko anyżkowy), dostępne są tysiące innych smaków, np. selerowe lub z ostrych papryczek.

Bitters z rodzynkami i wanilią
• 6 lasek wanilii przekrojonych wzdłuż na pół
• 1/2 szklanki rodzynek
• 2 gwiazdki anyżu
• skórka z 1/2 cytryny
• 2 goździki
• 10 jagód jałowca
• 750 ml mocnej (najlepiej 100 proof) whiskey

Manhattan z domowym bitters
• 65 ml whisky (najlepiej amerykańskiej)
• 20 ml słodkiego wermutu (np. czerwone Martini & Rossi Sweet)
• 1 łyżeczka domowego bitters
• wisienka koktajlowa (maraska) do dekoracji

Sposób przygotowania
Wszystkie składniki wkładamy do szklanego słoja, zalewamy whiskey i zakręcamy. Przechowujemy w ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej przez 20 dni, codziennie potrząsając słojem. Po tym czasie przelewamy bitters przez filtr do kawy do czystej butelki.

Whisky, wermut i bitters wlewamy do wypełnionej lodem szklanicy. Mieszamy łyżką barmańską, aż się schłodzi, delikatnie, tak aby koktajl pozostał przejrzysty. Przelewamy przez sitko do schłodzonego kieliszka koktajlowego i dekorujemy wisienką.

Vodka Martini
KLASYKa (Z OSOBISTYM AKCENTEM)
Klasyczne koktajle już od jakiegoś czasu przeżywają w USA renesans. W barach znów królują Martini, Old Fashioned, Manhattan i inne kreacje. Warto odnowić znajomość z klasyką - w końcu te drinki przetrwały próbę czasu! Wystarczy dodać coś od siebie i sukces murowany.

Składniki
• 65 ml wódki
• 15 ml wytrawnego wermutu (np. białe Martini Rossi Dry)
• zielona oliwka bez pestki
• kawałek kiełbaski chorizo i sera pleśniowego (z niebieską pleśnią) do dekoracji

Sposób przygotowania
Wlewamy wódkę i wermut do wypełnionego lodem shakera. Mieszamy łyżką barmańską, aż się schłodzi, delikatnie, tak aby koktajl pozostał przejrzysty. Przelewamy przez sitko do schłodzonego kieliszka koktajlowego. Nadziewamy na szpikulec oliwkę, chorizo i ser. Takim "koreczkiem" dekorujemy drinka.

Poncz Negroni z mandarynkami
PONCZ
Przygotowany wcześniej poncz to idealny pomysł dla tych, którzy chcą cieszyć się towarzystwem gości, nie marnując czasu na robienie drinków.
Składniki
• 4 mandarynki
• 1 czubata łyżka cukru
• 1 szklanka słodkiego wermutu (np. czerwone Martini & Rossi Sweet)
• 1 szklanka campari
• 1,3 szklanki ginu
• 2 butelki schłodzonego wina musującego (na przykład prosecco)

Sposób przygotowania
Obieramy dwie mandarynki. Rozgniatamy miąższ i mieszamy z cukrem oraz sparzoną skórką z jednej mandarynki. Wrzucamy do dużej misy ponczowej lub dzbanka. Wlewamy wermut, campari i gin. Chłodzimy w lodówce przez noc. Tuż przed podaniem wyjmujemy owoce i skórkę, odciskając z nich jak najwięcej płynu. Dodajemy zimne wino musujące i obrane, pokrojone w plasterki pozostałe mandarynki. Podajemy w wypełnionych lodem, dużych, schłodzonych kieliszkach do wina.
Uwaga: warto mieć pod ręką syrop cukrowy do ewentualnego doprawienia ponczu, który, przez dodatek campari, jest gorzkawy.
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Nalewki, likiery, wina - linki i skany przepisów

Postautor: Cebulka » czw sty 02, 2014 10:19 pm

Uff jednak winny ten ocet [ubaw]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Nalewki, likiery, wina - linki i skany przepisów

Postautor: zomarel » pt sty 03, 2014 5:51 pm

[skrob] Ale czy to zdrowe połączenie [lol] .Pamiętam jak nam wciąż powtarzano,że ocet jest wrogiem czerwonych ciałek krwi [lol]
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Re: Nalewki, likiery, wina - linki i skany przepisów

Postautor: zomarel » sob cze 14, 2014 9:07 pm

TERENI NALEWKA Z MARUNY:
"zalewam listki spirytusem 70% w ciemnym naczyniu, odstawiam na 2 tyg, potem zlewam a listki zalewam syropem cukrowym, po kilku dniach mieszam oba nalewy"
Wkleiłam, żeby nie szukać w czeluściach mini czatu :D
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Re: Nalewki, likiery, wina - linki i skany przepisów

Postautor: tereklo » ndz kwie 19, 2015 10:54 am

Wyszperane przez Romana [prosi] - wino z własnej winnicy

Wino_z_wlasnej_winnicy_www.pdf
(532.06 KiB) Pobrany 668 razy
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Nalewki, likiery, wina - linki i skany przepisów

Postautor: tereklo » śr maja 13, 2015 9:13 pm

Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Nalewki, likiery, wina - linki i skany przepisów

Postautor: Cebulka » śr maja 13, 2015 10:14 pm

A ja właśnie dziś byłam po pędy, zasypane cukrem kilka minut temu [super]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Nalewka z kwiatów czarnego bzu

Postautor: Tosia » ndz maja 29, 2016 9:03 am

Wiedźma pisze:W tamtym roku robiłam nalewkę pierwszy raz. Wyszła super dobra . Polecam przepis, który znalazłam w necie :

50 baldachów kwiatów czarnego bzu, 2 cytryny, 2-3 limety, 70 dag cukru, 1 l spirytusu 96-proc., łyżeczka korzeni arcydzięgla
Z cukru oraz litra wody ugotować syrop i odstawić do przestygnięcia. Cytryny wyszorować namydloną szczoteczką, opłukać gorącą wodą, pokroić w plasterki, oczyścić z pestek. Do wyparzonego wrzątkiem słoja włożyć kwiaty czarnego bzu, przekładając je plasterkami cytryny. Zalać syropem, przykryć słój płótnem i postawić na 10 dni w nasłonecznionym miejscu. Co jakiś czas mieszać zawartość słoja wyparzoną łyżką i sprawdzać, czy sok nie fermentuje. Następnie sok, który puściły kwiaty, zlać do garnka przez sito wyłożone gazą, wymieszać ze spirytusem i sokiem wyciśniętym z limet. Przelać do dwóch litrowych butelek, dodać do każdej po pół łyżeczki korzenia arcydzięgla, szczelnie zakręcić i odstawić na 4 tygodnie. Co 3-4 dni wstrząsać butelkami. Potem odstawić nalew na 2 tygodnie, aby stał się klarowny. Następnie delikatnie zlać płyn znad osadu, a osad przecedzić przez sito wyłożone papierowym ręcznikiem. Uzyskany alkohol dolać do nalewu. Ta nalewka powinna dojrzewać 3-4 tygodnie.

Nie wiem czy pamiętacie o takiej nalewce bo pyszna i zdrowa :D u mnie już stoi i się robi :D bo już bez kwitnie
W tym przepisie jest dodatek korzenia arcydzięgla :/ ja nie daje bo bez jest o niebo smaczniejsza :D

A tu jeszcze fajne przepisy na nalewki :D https://nalewkownia.wordpress.com
Pozdrowienia Tosia.
Awatar użytkownika
Tosia
Weterani
 
Posty: 2131
Rejestracja: ndz lip 06, 2008 10:31 am

Re: Nalewki, likiery, wina - linki i skany przepisów

Postautor: lucysia » pn maja 30, 2016 12:04 pm

Ja robię wino z czarnego bzu.Pyycha.Dzis idę po kwiatki
https://docs.google.com/presentation/d/ ... p=drivesdk
*******************************************************************************
http://kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com

Obrazek
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Re: Nalewki, likiery, wina - linki i skany przepisów

Postautor: Emmi » pt sie 03, 2018 8:06 am

Przejrzałam temat ale mam gości i tak nie bardzo mam jak wczytywać się w linki. Potrzebuję sprawdzonego przepisu na nalewkę z mirabelki i z owoców czarnego bzu. Robicie może?
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Nalewki, likiery, wina - linki i skany przepisów

Postautor: Cebulka » czw sie 16, 2018 7:35 pm

Oj nie, takich cudów jeszcze nie próbowałam robić [ubaw2]
Nie wiem jak się zachowają pestki czarnego bzu zalane alkoholem z drelować przecież się tego nie da [skrob]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Nalewki, likiery, wina - linki i skany przepisów

Postautor: zomarel » ndz sie 26, 2018 5:04 pm

Hej Emmi,robiłaś nalewkę z mirabelki?Ja tylko raz robiłam,miała być z soku mirabelki,a wyszedł nektar alkoholizowany [ubaw2] .
Ostatnio zmieniony ndz sie 26, 2018 5:07 pm przez zomarel, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Re: Nalewki, likiery, wina - linki i skany przepisów

Postautor: zomarel » ndz sie 26, 2018 5:04 pm

Hej Emmi,robiłaś nalewkę z mirabelki?Ja tylko raz robiłam,miała być z soku mirabelki i wyszedł nektar alkoholizowany [ubaw2] .
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Re: Nalewki, likiery, wina - linki i skany przepisów

Postautor: Emmi » pn sie 27, 2018 7:59 am

Właśnie SIĘ robi :) Niestety musieliśmy wziąć przepis z netu, więc nie wiadomo co z tego wyjdzie. Zależało mi na jakimś sprawdzonym, pewnym ale cóż... Nawet na FB w wiejskej krainie pytałam i nikt nie podjął tematu... boją się? No nie wierzę, że nie robią... [mysli] A ma być dla mojego taty, który nie ma żołądka i ma być to forma zamiennika z braku pewnych ,,dobych" bakterii, które stracił wraz z usuniętym organem.
A czemu pytasz? Robisz może jakieś nalewki? :)
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Nalewki, likiery, wina - linki i skany przepisów

Postautor: amita » wt sie 28, 2018 7:47 am

Generalnie nalewki robię zawsze tak samo na początku, ale z przepisów można fajne dodatki zastosować. Np. gruszki z goździkami, lipa z wanilią,na co sama bym nie wpadła :D
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Re: Nalewki, likiery, wina - linki i skany przepisów

Postautor: Yennyfer » pt lis 30, 2018 8:31 pm

Powiem tak - robię ze zwykłej pigwy i z pigwy gruszkowej czy może raczej pigwowcem, ale u nas się na to pigwa gruszkowa tez mówi.
W tym roku gruszkową dostałam zieloną, a ta cholera zamiast dojrzeć - zgniła. Więc robię ze zwykłej - obie dobre.

Uprzedzam - moje nalewki są robione "na oko"
Więc tak na oko kilogram owocu zalewam ok pół litrem spirytusu, zakręcam mocno i odstawiam na conajmniej 6 tygodni w ciemne miejsce. Co jakiś czas potrząsam słojem. Jak minie te 6 tygodni, zlewam spirytus z sokiem owocowym do słoja, a owoce zasypuję pół kilogramem cukru i dobrze mieszam. Owocki w cukrze znów idą do ciemnego, na jakieś 2 tygodnie, czasem dłużej. też potrząsam tym słojem. Jak sok osiągnie mniej więcej ten sam poziom co linia owoców lub widzę, że cały cukier się rozpuścił, a poziom soku się nie podnosi - zlewam sok, z pozostałe owoce zalewam 2 szklankami gorącej wody. I tak zostawiam, aż woda całkiem wystygnie, znów odsączam i mieszam sok spirytusowy, sok z cukrem, ostygniętą wodę z resztką soku i przecedzam dwa razy przez tetrę. Potem, do tego odcedzonego dodaję płynnego, spadziowego miodu, conajmniej szklankę. Mieszam wszystko i degustuję [winko] [ubaw] I to jest najprzyjemniejsze ;-) Zwykle dodaję do tego odrobinę wody, bo na samym spirytusie jest pioruńsko mocne.

Każdą inną nalewkę robię tak samo, z pominięciem miodu, wtedy sypię po prostu więcej cukru. Malinówka też musiała być super, bo widzę, że i tej została tylko 1 butelka...
Na zlanie czeka dereń, sliwka, gruszka no i dziś nastawiłam pigwę.

A, pyszna jest miętówka - ale trzeba zlać spirytus po ok 24 godzinach - gdy mięta jest sztywna, jakby papierowa. Wtedy kolor jest piękny, a jak mięta zmięknie, nalewka zrobi się szarobura. Przyznam, że w tym roku zrobiłam na mięcie arabskiej - jest super, tylko chyba ciut za mocna.
Awatar użytkownika
Yennyfer
Weterani
 
Posty: 1374
Rejestracja: pn lut 09, 2009 6:34 pm

Re: Nalewki, likiery, wina - linki i skany przepisów

Postautor: Baś_22 » sob gru 01, 2018 3:24 pm

Yenny rozumiem, że owoce pigwowca są pozbawione gniazd nasiennych i starte?
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nalewki, likiery, wina - linki i skany przepisów

Postautor: Alcyk » sob gru 01, 2018 8:07 pm

Basiu, ale to chyba nalewka z pigwy a nie z pigwowca
Pozdrawiam
Alicja

Úsměv trvá chvilku, ale někdy se na něj vzpomíná celý život.
Awatar użytkownika
Alcyk
Weterani
 
Posty: 433
Rejestracja: pt sie 22, 2008 9:37 am

Re: Nalewki, likiery, wina - linki i skany przepisów

Postautor: Yennyfer » ndz gru 02, 2018 8:36 am

Tak Basiu, zarówno pigwę jak i pigwowca kroję na kawałki, zalewam same owoce, bez pestek. Im mniejsze kawałki tym lepiej.
Awatar użytkownika
Yennyfer
Weterani
 
Posty: 1374
Rejestracja: pn lut 09, 2009 6:34 pm

Re: Nalewki, likiery, wina - linki i skany przepisów

Postautor: Baś_22 » ndz gru 02, 2018 2:34 pm

Dzięki Yenny, tak myślałam :) Sama tak robiłam, ale Twój przepis troszkę się różni od mojego więc przy okazji skorzystam z niego.
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nalewki, likiery, wina - linki i skany przepisów

Postautor: Cebulka » czw gru 06, 2018 8:11 pm

Dzięki Yenny :)
Już na oko mniej więcej wiem co i tak, to jak mi się zachce, to się wezmę [ubaw]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Nalewki, likiery, wina - linki i skany przepisów

Postautor: Sz_elka » czw gru 06, 2018 9:31 pm

A owoce pigwowca trzeba obrać za skórki? [skrob]
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Nalewki, likiery, wina - linki i skany przepisów

Postautor: Baś_22 » pt gru 07, 2018 11:48 am

Ja nigdy nie obierałam, tylko wycinałam gniazda nasienne. Praca koszmarna, bo to diabelstwo twarde jak kamień ....uffff
Tarło się w miarę znośnie.
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nalewki, likiery, wina - linki i skany przepisów

Postautor: Cebulka » sob gru 15, 2018 10:42 pm

Ja nie obieram ani pigwowca ani pigwy :)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Poprzednia

Wróć do Kulinaria

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron