Grzyby

Nasi milusińscy, nasze osiągnięcia, przyroda, wszelkie zdjęcia artystyczne

Postautor: donn » śr wrz 09, 2009 8:08 pm

a ja poczekam aż w moim lesie wyrosną :D ;)
"Kiedy wszystko układa się naprawdę źle, aby zyskać spokój ducha należy odnaleźć w swym sercu Najwyższą Formę Akceptacji Stanu Rzeczy, która brzmi " J*bał to pies "

Zapraszam na mojego bloga :) http://glowlifestyle.pl/
Awatar użytkownika
donn
Weterani
 
Posty: 918
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 9:58 am

Postautor: tomicron » czw wrz 10, 2009 8:44 am

Emmi pisze:Obrazek

Emmi, możesz zdradzić jaki to gatunek ?
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Postautor: megan » czw wrz 10, 2009 8:58 am

Moim zdaniem to jest koźlarz babka :D Jak ja lubię zbierać grzyby [lol] ale obecnie nie możliwe do realizacji,maluchy za małe na grzybobranie-a w lesie tyle dobra:kozaczki,kurki,podgrzybki,maślaczki różnakie,lejki ...nie wspominając o prawdziwkach.....ach....ach :?
Nowy dzień-nowe wyzwania,a czasem i stare.
Awatar użytkownika
megan
Weterani
 
Posty: 628
Rejestracja: pt lip 31, 2009 9:46 am
Lokalizacja: mazowieckie

Postautor: Emmi » czw wrz 10, 2009 5:38 pm

Nie mam pojęcia jak poprawić aby w błąd nie wpowadzał ten post, oczywiśćie jest tak jak piszą dziewczyny.

To jest oczywiście nieaktualne, chodzi o zupełnie innego grzyba
Tomicron :) Grzybiarzem jest mąż i on tego grzyba zna pod nazwą foletka, nie pamięta jego normalnej nazwy, ale! Jeśli rośnie on u Ciebie, to zerwać go nie możesz, bo jest pod ochroną [rol]
Właśnie dowiedziałam się o tym przed chwilą od męża, który zapytał się mnie, czy aby nie wstawiłam fotki razem z prezentowanymi do garnka [shock] Bo jemu zrobiliśmy tylko zdjęcie [rol]
Jeśli ubolewasz nad tym, to jest Was już dwóch, mój mąż ubolewa za każdym razem gdy je widzi :)
Ja znów w ogóle nie znam się na grzybach, ale chętnie chodzę z mężem, bo uwielbiam robić zdjęcia :D
Ostatnio zmieniony pt wrz 11, 2009 7:13 pm przez Emmi, łącznie zmieniany 1 raz
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: Irenna » czw wrz 10, 2009 5:48 pm

,,a to moje grzybki........................ Obrazek Obrazek Obrazek czy fajne ?
Awatar użytkownika
Irenna
Ekoludki
 
Posty: 127
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 8:45 am

Postautor: cicho_borowska » czw wrz 10, 2009 5:54 pm

Jasne, że fajne :-D
"Najtrudniejsze dzieło świata od łatwego trzeba rozpocząć, a największe dokonania od drobiazgów"
Lao Tsy
Awatar użytkownika
cicho_borowska
Weterani
 
Posty: 3355
Rejestracja: śr lip 18, 2007 12:36 pm

Postautor: Emmi » czw wrz 10, 2009 6:02 pm

Bardzo ładne zdjęcia wstawiłaś, mężowi ślinka poleciała na ich widok :D
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: Irenna » czw wrz 10, 2009 6:07 pm

,,ale jak nie popada innych nie bedzie....jest sucho...................nawet bardzo...............[papa]
Awatar użytkownika
Irenna
Ekoludki
 
Posty: 127
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 8:45 am

Postautor: Emmi » czw wrz 10, 2009 6:11 pm

Oj mam nadzieję, że i u Ciebie będą wreszcie. U mas też późno, bo późno ale sezon się nareszcie zaczął.
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: kotkaaa » pt wrz 11, 2009 6:18 am

Emmi ten grzybek to dla mnie też kożlarek ,rośnie w brzozach na trawce.
Awatar użytkownika
kotkaaa
Weterani
 
Posty: 575
Rejestracja: pn cze 04, 2007 8:02 pm

Postautor: saginata » pt wrz 11, 2009 6:38 am

Ja te¿ my¶lê,¿e grzyb Emmi to ko¼larz-bia³awy http://www.grzyby.pl/gatunki/Leccinum.htm
saginata
 

Postautor: donn » pt wrz 11, 2009 10:35 am

fajne fajne :)
"Kiedy wszystko układa się naprawdę źle, aby zyskać spokój ducha należy odnaleźć w swym sercu Najwyższą Formę Akceptacji Stanu Rzeczy, która brzmi " J*bał to pies "

Zapraszam na mojego bloga :) http://glowlifestyle.pl/
Awatar użytkownika
donn
Weterani
 
Posty: 918
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 9:58 am

Postautor: Emmi » pt wrz 11, 2009 7:06 pm

Normlanie jak przysłowiowa ,,gęś z prosięciem,, rozmawiałam z małżonkiem [rol] On miał na myśli jakiś fioletowawy, który minęliśmy w lesie, a ja o tym tutaj... teraz dopiero małżonka do kompa ściągnęłam i tak, to koźlarz, jak to nazwał ,,pospolity,,
Tomicron :) bardzo Cię przepraszam

To jest nauczka nie debatować o grzybach jak mąż nie ma czasu ;) Po prostu musi siadać do kompa.
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: mietek » pt wrz 11, 2009 9:18 pm

tomicron pisze:
Emmi pisze:Obrazek

Emmi, możesz zdradzić jaki to gatunek ?

Ja nazywam takie: grzyb nieładny i choć niemal pewny jestem, że to jadalne to i tak nie biorę. Tak jak z dziewczynami [lol] jak nie podoba się to ... nie ...nie.. nie..


M,
Awatar użytkownika
mietek
Weterani
 
Posty: 1472
Rejestracja: sob gru 06, 2008 6:59 pm

Postautor: Emmi » sob wrz 12, 2009 8:03 am

mietek pisze:Ja nazywam takie: grzyb nieładny i choć niemal pewny jestem, że to jadalne to i tak nie biorę. Tak jak z dziewczynami [lol] jak nie podoba się to ... nie ...nie.. nie..


M,


[skrob] Zainteresowała mnie bardzo Twa teoria Mietku :)
Ja rozgraniczam grzyby na kurki, które rozpoznaję i na grzyby z gąbką od spodu. Czy może te ładne zawsze są jadalne? :D Bo wtedy rozszerzyłabym zakres zbierania, tylko nie wiem co tu począć z muchomorem, który bardzo mi się podoba i według mnie jest prześliczny [skrob] [haha]

Widzę Mietku :) że z Ciebie wielki esteta :)

Mąż jak czasami przyniesie grzyby to mam naprawdę olbrzymie wątpliwości patrząc na ich wygląd, czy są jadalne [skrob]
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: amita » sob wrz 12, 2009 9:39 am

Zdrowe podejście,Mietek masz.Jak jesteś tylko nieomal pewny,to lepiej nie jeść :)
Ja zbieram grzyby sporadycznie i wielu gatunków już nie pamiętam.A jest dużo dziwaków,jak najbardziej jadalnych.Za to kurek już nie pomylę ;>
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: mietek » sob wrz 12, 2009 5:12 pm

Emmi pisze:
[skrob] Zainteresowała mnie bardzo Twa teoria Mietku :)
Ja rozgraniczam grzyby na kurki, które rozpoznaję i na grzyby z gąbką od spodu. Czy może te ładne zawsze są jadalne? :D Bo wtedy rozszerzyłabym zakres zbierania, tylko nie wiem co tu począć z muchomorem, który bardzo mi się podoba i według mnie jest prześliczny [skrob] [haha]

Widzę Mietku :) że z Ciebie wielki esteta :)

Muchomory podobno (te czerwone w białe kropki) są jadalne i dodawały wigoru wikingom podczas napadów na europę, a moim zdaniem są całkowicie bezpieczne bo tak ładne że szkoda zrywać i jeść - ZAZNACZYĆ MUSZĘ NIGDY TEGO NIE JADŁEM - no może raz ;)

M.
Awatar użytkownika
mietek
Weterani
 
Posty: 1472
Rejestracja: sob gru 06, 2008 6:59 pm

Postautor: .. » sob wrz 12, 2009 6:42 pm

Ja ostatnio by³am z rodzicami na grzybach-i znale¼lismy tylko 5 ma¶laków.W lesie jest bardzo sucho.Przyda³by siê deszcz.Bardzo lubiê chodziæ na grzyby.
..
 

Postautor: żabcia » ndz wrz 13, 2009 1:33 pm

widzę że chyba pierwsza rozpoczęłam sezon grzybowy w tym roku,to zbiór sprzed trzech dni,specjalnie wzięłam wolny czwartek na grzyby :D Obrazek,to same maślaczki,trafiłam jeszcze dwie kanie,troszkę opieńków-tak na jeden obiad dla dwojga i z piętnaście koźlaczków,podgrzybka ani jednego.
Awatar użytkownika
żabcia
Weterani
 
Posty: 849
Rejestracja: wt lut 03, 2009 10:22 am

Postautor: saginata » ndz wrz 13, 2009 1:56 pm

¯abciu-ale zbiór [shock] [brawo]
saginata
 

Postautor: beza » ndz wrz 13, 2009 2:06 pm

Ale duuużo maślaków. Jeszcze nie widziałam ich w takiej ilości. Uwilelbiam maślaki zwłaszcza duszone, jak prześlizgują się przez przełyk. Gorzej z ich czyszczeniem i obieraniem ze skóry.
kwiaty kwitną nawet wtedy,
gdy nikt im się nie przygląda...

Phil Bosmans
Awatar użytkownika
beza
Weterani
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt lip 17, 2007 11:36 am

Postautor: żabcia » ndz wrz 13, 2009 6:11 pm

Bezo,czyściłam je 3 dni,na zmianę,trochę ja trochę Janusz,bo zachłannie zbierałam też malutkie,fajniutkie,no to miałam za swoje. [diabel] Było ich 7 kg.
Awatar użytkownika
żabcia
Weterani
 
Posty: 849
Rejestracja: wt lut 03, 2009 10:22 am

Postautor: .. » pn wrz 14, 2009 7:19 pm

Ale du¿o grzybów [shock]

Ja znowu dzi¶ by³an z rodzicami i rodzeñstewm-i nawet nam siê uda³o nazbieraæ na sosik.Bardzo lubiê grzybowy sosik :D

[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b30eccb33d2225ee][img:29cdef73a9]http://images43.fotosik.pl/198/b30eccb33d2225eem.jpg[/img:29cdef73a9][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4e199ebb6eaed173][img:29cdef73a9]http://images44.fotosik.pl/198/4e199ebb6eaed173m.jpg[/img:29cdef73a9][/URL]
..
 

Postautor: Onaela » pn wrz 14, 2009 7:26 pm

Madziu [tuli] -jakbym już gdzieś widziała ten grzybowy las.... [skrob] [lol]

Acha,i fajne masz leginsy ;) [haha]
Onaela
Weterani
 
Posty: 3761
Rejestracja: pn cze 14, 2010 12:02 pm

Postautor: .. » pn wrz 14, 2009 7:28 pm

Dziêki ciociu Elu [tuli]
..
 

Postautor: amita » pn wrz 14, 2009 10:15 pm

Rasowa grzybiareczka z koszyszkiem :)
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: cicho_borowska » wt wrz 15, 2009 7:33 am

Madziu, śliczne zbiory. [brawo]

Kapelusik też masz bardzo ładny. :-D
"Najtrudniejsze dzieło świata od łatwego trzeba rozpocząć, a największe dokonania od drobiazgów"
Lao Tsy
Awatar użytkownika
cicho_borowska
Weterani
 
Posty: 3355
Rejestracja: śr lip 18, 2007 12:36 pm

Postautor: beza » czw wrz 17, 2009 8:56 pm

Madziu, śliczne zbiory, a Ty wyglądasz sama jak ten grzybek w kapelusiku :*
kwiaty kwitną nawet wtedy,
gdy nikt im się nie przygląda...

Phil Bosmans
Awatar użytkownika
beza
Weterani
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt lip 17, 2007 11:36 am

Postautor: Emmi » sob wrz 19, 2009 2:30 pm

mietek pisze:
Muchomory podobno (te czerwone w białe kropki) są jadalne i dodawały wigoru wikingom podczas napadów na europę, a moim zdaniem są całkowicie bezpieczne bo tak ładne że szkoda zrywać i jeść - ZAZNACZYĆ MUSZĘ NIGDY TEGO NIE JADŁEM - no może raz ;)

M.


Oo! dzięki :) Małżonek ostatnio nażekał na monotonię kulinarną, to na nim wypróbuję te muchomorki czerwone w białe kropki :) A jak przy okazji dodatkowo wigoru dostanie, to też dobrze ;) Jak to wigor taki terytorialny, to może dzięki tym grzybkom będę miała resztę działki przekopane? [haha] I górkę gliniastą mógłby mi wreszcie przenieść [skrob]
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: mietek » sob wrz 19, 2009 5:38 pm

Emmi pisze: Oo! dzięki :) Małżonek ostatnio nażekał na monotonię kulinarną, to na nim wypróbuję te muchomorki czerwone w białe kropki :) A jak przy okazji dodatkowo wigoru dostanie, to też dobrze ;) Jak to wigor taki terytorialny, to może dzięki tym grzybkom będę miała resztę działki przekopane? [haha] I górkę gliniastą mógłby mi wreszcie przenieść [skrob]


Byle nie poszedł w ślad Wikingówi i z siekierą nie latał [strach] [haha]

M.
Awatar użytkownika
mietek
Weterani
 
Posty: 1472
Rejestracja: sob gru 06, 2008 6:59 pm

Postautor: Emmi » ndz wrz 20, 2009 12:41 pm

Myślałam już o tym :D Za wczasu łopatę mu w rękę dam, co by ona mu przypominała co ma robić :) Ja mam już to wszystko opcykane [haha]
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: kotkaaa » czw wrz 24, 2009 6:51 am

Emmi no i jak działeczka przekopana ;) Zapewne szkoda Ci było zrywaćtak piękne grzybki [lol]
Awatar użytkownika
kotkaaa
Weterani
 
Posty: 575
Rejestracja: pn cze 04, 2007 8:02 pm

PoprzedniaNastępna

Wróć do Galeria zdjęć

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron