Dobre zdjęcia - poradnik.

Nasi milusińscy, nasze osiągnięcia, przyroda, wszelkie zdjęcia artystyczne

Postautor: Cebulka » ndz cze 15, 2008 6:27 pm

Nie, z pewnością to są wszystko sztuczne i komputerowe - dlatego chcę, żeby moje zdjęcia nie były takie :)

Ale to Andrzeju super historia [brawo] [hahaha]

Był taki dowcip:
Nie ma brzydkich kobiet - są tylko mężczyźni, którzy nie potrafią obsługiwać Photoshop'a [lol] [lol] [lol]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Słoneczko » pn cze 16, 2008 5:23 am

Cebulko to tylko zabawa, przyznasz, że np. malarstwo też można nazwać sztucznym i zrobionym przez człowieka a jak zachwycamy się dziełami które wychodziły spod pędzla wielkich mistrzów choć czasem nic nie mają wspólnego z naturą. Czasem też masz jedną szansę by coś utrwalić swoim aparatem a tu wyjdzie zamazane. Nikogo nie chcę przekonywać, ale świat tylko w naturze jest naturalny a zdjęcia nawet robione bez obrabiania to już tylko nieudolna kopia czemu więc się nie pobawić? Wyobraźcie sobie aparat, który robi zdjęcie piwoni z zapachem...ile to jeszcze do wymyślenia.
Awatar użytkownika
Słoneczko
Weterani
 
Posty: 617
Rejestracja: śr kwie 18, 2007 11:42 am

Postautor: Słoneczko » pn cze 16, 2008 5:34 am

A to zdjęcie Andrzeja: Obrazek
jak obraz
Awatar użytkownika
Słoneczko
Weterani
 
Posty: 617
Rejestracja: śr kwie 18, 2007 11:42 am

Postautor: koliberek » pn cze 16, 2008 5:37 am

Hihi, Andrzeju po pierwsze daj link skąd ściagnąc ten program do obrabiania- tez bym się pobawiła moze jak sie uda:)
Po drugie jak się spotkamy to zycze sobie taka fotke, po której znajduje się lepsza prace od strzału ;)
"Miłość i spokój wykluczają się wzajemnie. Kto szuka w miłości spokoju przegrywa na starcie"
P. Coelho "Walkirie"
Awatar użytkownika
koliberek
Weterani
 
Posty: 5318
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:32 am

Postautor: Andrzej » pn cze 16, 2008 5:46 am

Ależ Koliberku, przecież widziałem Twe zdjęcia i zapewniam (jako męzczyzna):
- absolutnie Ci ten program nie będzie potrzebny. Obrabia się tylko wady a u Ciebie nic a nic nie ma do poprawiania :D
Pozdrawiam - Andrzej
Andrzej
Administrator
 
Posty: 2088
Rejestracja: pt sty 26, 2007 9:01 am

Postautor: Cebulka » pn cze 16, 2008 5:47 am

Słoneczko pisze: Wyobraźcie sobie aparat, który robi zdjęcie piwoni z zapachem...ile to jeszcze do wymyślenia.

Słoneczko [tuli] mnie też marzy się jakiś taki utrwalacz zapachów...
Wspaniale by było potem zimą przeglądać album ze zdjęciami bzów, konwalii, piwonii...
Ech, marzenia - nie bardzo sobie wyobrażam żeby to było możliwe, ale kto wie - głupich telefonów komórkowych też jeszcze niedawno nikt sobie nie wyobrażał :)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: koliberek » pn cze 16, 2008 5:59 am

Andrzej pisze:Ależ Koliberku, przecież widziałem Twe zdjęcia i zapewniam (jako męzczyzna):
- absolutnie Ci ten program nie będzie potrzebny. Obrabia się tylko wady a u Ciebie nic a nic nie ma do poprawiania :D


Andrzej dziekuję Ci bardzo jestes bardzo miły [oops]

Cebulka pisze:
Słoneczko pisze: Wyobraźcie sobie aparat, który robi zdjęcie piwoni z zapachem...ile to jeszcze do wymyślenia.

Słoneczko [tuli] mnie też marzy się jakiś taki utrwalacz zapachów...
Wspaniale by było potem zimą przeglądać album ze zdjęciami bzów, konwalii, piwonii...
Ech, marzenia - nie bardzo sobie wyobrażam żeby to było możliwe, ale kto wie - głupich telefonów komórkowych też jeszcze niedawno nikt sobie nie wyobrażał :)

Faakt Cebulko ;) zwłaszcza tych ze zszywaczem i zmywarką ;)
"Miłość i spokój wykluczają się wzajemnie. Kto szuka w miłości spokoju przegrywa na starcie"
P. Coelho "Walkirie"
Awatar użytkownika
koliberek
Weterani
 
Posty: 5318
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:32 am

Postautor: Andrzej » pn cze 16, 2008 12:30 pm

Słoneczko, jeśli chcesz się "pobawić" to tu jest sposób opisany jako: "Zaawansowane wygładzenie cery, czyli co zrobić żeby kobiety nas pokochały".
http://www.olympusclub.pl/images/storie ... ery/w1.pdf
Pozdrawiam - Andrzej
Andrzej
Administrator
 
Posty: 2088
Rejestracja: pt sty 26, 2007 9:01 am

Postautor: tuurma » pn cze 16, 2008 1:39 pm

Wiecie, komputerowa obróbka może zrobić wszystko. Już się przyzwyczaiłam do upiększanych modelek, a nawet znajomych, którym nikną zmarszczki, rosną piersi itd.

Ale szlag mnie trafił, jak otworzyłam ostatni Mój piękny ogród i ciężko znaleźć zdjęcie, które nie jest "kombinowane" z doklejonymi skądinąd kwiatami. I próbuj potem człowieku samemu uzyskać takie oszałamiające rabaty. Ech, płacz i zgrzytanie zębów. Rozumiem drobne poprawki, podbicie kontrastu, nawet kolorów kwiatów. Ale całe rabaty zrobione sztucznie z kwiatków pościąganych z różnych zdjęć [zly]
Awatar użytkownika
tuurma
Administrator
 
Posty: 2159
Rejestracja: pt maja 18, 2007 9:58 am

Postautor: Baś_22 » pn cze 16, 2008 1:47 pm

tuurma pisze: Ale całe rabaty zrobione sztucznie z kwiatków pościąganych z różnych zdjęć [zly]


Magda to jest tylko próba wpędzenia nas w kompleksy ale nie dajmy się zwieść tym pozorom i róbmy swoje a i tak wyjdziemy na tym lepiej :)
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: belva » pn cze 16, 2008 6:00 pm

tuurma pisze:Wiecie, komputerowa obróbka może zrobić wszystko. Już się przyzwyczaiłam do upiększanych modelek, a nawet znajomych, którym nikną zmarszczki, rosną piersi itd.

Ale szlag mnie trafił, jak otworzyłam ostatni Mój piękny ogród i ciężko znaleźć zdjęcie, które nie jest "kombinowane" z doklejonymi skądinąd kwiatami. I próbuj potem człowieku samemu uzyskać takie oszałamiające rabaty. Ech, płacz i zgrzytanie zębów. Rozumiem drobne poprawki, podbicie kontrastu, nawet kolorów kwiatów. Ale całe rabaty zrobione sztucznie z kwiatków pościąganych z różnych zdjęć [zly]


A gdzie sa te rabatki Tuurmo?? Ciekawa jestem bardzo.. [shock]
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Postautor: Cebulka » pn cze 16, 2008 6:09 pm

Belvo - tuurma miała teraz na mysli czasopismo "Mój Piękny Ogród" - wychodzi takie w Polsce :)
I stąd pozyczyliśmy tytuł działu dla naszych ogrodów [lol]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: tuurma » pn cze 16, 2008 6:23 pm

Właśnie, belvo. To gazeta, w której są np propozycje jak urządzić patio i mamy 4 zdjęcia niby tego samego patia. Tylko nikt go nie urządzał, doniczek nie nosił, płotu nie malował, tylko cała sceneria wyczarowana komputerowo, konewki nawet sztuczne doklejone.

To to jeszcze pikuś, ale np pokazują przepięknie i obficie kwitnącą w głębokim cieniu różę. Tylko, że ona w tym cieniu nie rosła bynajmniej - to sprytny magik od photoshopa ją wkleił w inną fotkę. A ty człowieku nie daj boże spróbuj ten pomysł powielić...
Awatar użytkownika
tuurma
Administrator
 
Posty: 2159
Rejestracja: pt maja 18, 2007 9:58 am

Postautor: belva » pn cze 16, 2008 7:36 pm

tuurma pisze:Właśnie, belvo. To gazeta, w której są np propozycje jak urządzić patio i mamy 4 zdjęcia niby tego samego patia. Tylko nikt go nie urządzał, doniczek nie nosił, płotu nie malował, tylko cała sceneria wyczarowana komputerowo, konewki nawet sztuczne doklejone.

To to jeszcze pikuś, ale np pokazują przepięknie i obficie kwitnącą w głębokim cieniu różę. Tylko, że ona w tym cieniu nie rosła bynajmniej - to sprytny magik od photoshopa ją wkleił w inną fotkę. A ty człowieku nie daj boże spróbuj ten pomysł powielić...



Oj to bardzo nieprofesjonalnie [rol]
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Postautor: amita » pn cze 16, 2008 8:22 pm

W kompleksy można się wpędzić...
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: Cebulka » pn cze 16, 2008 9:13 pm

tuurma pisze:Właśnie, belvo. To gazeta, w której są np propozycje jak urządzić patio i mamy 4 zdjęcia niby tego samego patia. Tylko nikt go nie urządzał, doniczek nie nosił, płotu nie malował, tylko cała sceneria wyczarowana komputerowo, konewki nawet sztuczne doklejone.

Wiesz tuurmo - mnie też strasznie wkurzyła właśnie ta poczwórna aranżacja balkonu [wnerw]
Inne wpadki też im się zdarzały (pamiętam jakieś mocno oszukiwane zdjęcie z noworoczynymi dekoracjami) ale z tymi balkonami to naprawdę było grubymi nićmi szyte... :/
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Słoneczko » wt cze 17, 2008 6:41 am

A ja widzę też plusy bo można wcześniej dopasować roślinki do swojego ogrodu i potem kiedy efekt jest zadawalający wsadzić wg tego obrazka. I potem nie ma przesadzania bo wszystko wcześniej zaplanowane. Jest przecież cała masa programów do urządzania wnętrz i nie trzeba malować po pięć razy bo odcień nie ten. Nie chodzi tu przecież o oszukiwanie tylko o pomoc. Wszystko, co ludzie wymyślili może być użyte w dobrym celu i po to by wkurzyć koleżankę wysyłając zdjęcie domu z wklejonym na podjeździe ekstra wozem i super facetem. 8)
Awatar użytkownika
Słoneczko
Weterani
 
Posty: 617
Rejestracja: śr kwie 18, 2007 11:42 am

Postautor: koliberek » wt cze 17, 2008 7:15 am

hm...a ja Was podziwiam, ze potraficie odróznic te "cyganione" fotki. Znaczy ja bym pewnie skopiowała pomysł np. z ta róza i dooopa by mi z tego wyszła [zly]
"Miłość i spokój wykluczają się wzajemnie. Kto szuka w miłości spokoju przegrywa na starcie"
P. Coelho "Walkirie"
Awatar użytkownika
koliberek
Weterani
 
Posty: 5318
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:32 am

Postautor: Cebulka » wt cze 17, 2008 7:34 am

Słoneczko - jak najbardziej się zgadzam, że to może być użyte w dobrych celach [tuli]

Tyle że jeśli używa się tego w czasopiśmie ogrodniczym to moim zdaniem dla własnego dobra powinni wprost napisać, że korzystali tu z dobrodziejstw techniki i że kompozycje na zdjęciach są tworzone komputerowo, to przecież żaden grzech, a człowiek odpowiednio się nastawi psychicznie "acha, to najbardziej optymistyczna wersja takiej rabaty" [lol]

Bo tak jak robią, ukrywając to, to niepotrzebnie niszczą zaufanie czytelników (przynajmniej moje) do rzetelności swoich porad [zly]

Oj, a farby na ścianach to ciężki temat [lol] My po pomalowaniu kawałka popatrzylismy po sobie... i pojechali po wiadro białej farby, żeby domieszać - bo kolor miał się nijak do tego w katalogach i tego namalowanego na puszce [haha] Ale zabawa była niezła :)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Słoneczko » wt cze 17, 2008 7:40 am

Miałam z tą farbą to samo Cebulko koszmarny kolor jaki zobaczyliśmy po pomalowniu wprawił nas w osłupienie... [shock]
Awatar użytkownika
Słoneczko
Weterani
 
Posty: 617
Rejestracja: śr kwie 18, 2007 11:42 am

Postautor: Słoneczko » wt cze 17, 2008 8:04 am

Jednak zakładając ten temat miałam na myśli metody, jakimi można się pobawić podczas obróbki zdjęć (to naprawdę frajda), przyznam szczerze, że bardzo podobały mi się podobne do obrazów zdjęcia Andrzeja i to właśnie one zainspirowały mnie do założenia tego tematu. Myślę, że tak pięknie obrobione zdjęcie wydrukowane w dużym formacie może zdobić każdą ścianę. Teraz widzę coraz więcej ludzi bawi się fotografią nie tylko jako dokumentem. Na rynku jest cała masa aparatów fotograficznych i trudno się zdecydować może to, co się chce robić potem ze zdjęciami może pomóc w wyborze. Moje dziewczynki robią ze zdjęć przy pomocy Corela śliczne szablony do blogów. Więc może spojrzeć na to z przymrużeniem oka?
Awatar użytkownika
Słoneczko
Weterani
 
Posty: 617
Rejestracja: śr kwie 18, 2007 11:42 am

Postautor: Andrzej » wt cze 17, 2008 11:01 am

Słoneczko, do tworzenia obrazków z fotografii przydatny będzie bardzo prosty w obsłudze (i raczej prymitywny) program
http://www.mediachance.com/digicam/enhancer.htm
Ale dla dzieci będzie w sam raz. :D

Wystarczy kilka kliknięć.
Przed zmianą - i po zmianie.
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam - Andrzej
Andrzej
Administrator
 
Posty: 2088
Rejestracja: pt sty 26, 2007 9:01 am

Postautor: Słoneczko » wt cze 17, 2008 11:31 am

Bardzo dziękuję, fakt Corel to nie jest program intuicyjny, ja się poddałam, bo jestem niecierpliwa i chcę szybko zobaczyć efekt moich działań. Poza tym jak każdy tutaj mam mało czasu a wiele srok za ogon łapię kiedyś przysiądę i przestudiuję dokładnie ten program Twoje programy są bardzo intuicyjne, chociaż z oświetleniem z boku trochę się pomęczyłam :).
Dziewczynom nieraz lepiej to wychodzi niż mnie, ale cóż to pokolenie wychowane na komputerach i tak ma być.
Awatar użytkownika
Słoneczko
Weterani
 
Posty: 617
Rejestracja: śr kwie 18, 2007 11:42 am

Postautor: Cebulka » wt cze 17, 2008 11:40 am

Piękny efekt wyszedł z tymi liśćmi na drzewie! [brawo]
A czy sa może jeszcze jakies style malarskie do wyboru? ;>
Kubizm, Picasso, malarstwo holenderskie itp...
To by dopiero była zabawa [!] [lol]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Andrzej » wt cze 17, 2008 11:49 am

Cebulka pisze:A czy sa może jeszcze jakies style malarskie do wyboru? ;>Kubizm, Picasso, malarstwo holenderskie itp...

Są, ale w innych programach np. w GIMPie lub PhotoFiltre :D

Obrazek
Pozdrawiam - Andrzej
Andrzej
Administrator
 
Posty: 2088
Rejestracja: pt sty 26, 2007 9:01 am

Postautor: koliberek » wt cze 17, 2008 4:18 pm

N nareszcie mogłam tez pooglądac, a nie tylko poczytac :)
Andrzeju podaj jakies linki ska ściągnąc te programy? Chętnie bym sie też pobawiła obróbką. Z gory dziękuję :)
"Miłość i spokój wykluczają się wzajemnie. Kto szuka w miłości spokoju przegrywa na starcie"
P. Coelho "Walkirie"
Awatar użytkownika
koliberek
Weterani
 
Posty: 5318
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:32 am

Postautor: Andrzej » pt cze 20, 2008 10:53 pm

Słoneczko, kiedyś słyszałem opinię, że "nie ma to jak złoto w fotografi".
Zwróć na to uwagę wykańczając kolorystyczną obróbkę zdjęcia.

To samo zdjęcie dwa razy:
Obrazek Obrazek

PhotoFiltre - Dopasowanie - Balans Kolorów
Kilka ruchów suwakami i już nieco lepiej.
Pozdrawiam - Andrzej
Andrzej
Administrator
 
Posty: 2088
Rejestracja: pt sty 26, 2007 9:01 am

Postautor: gao » sob cze 21, 2008 12:16 am

Andrzeju ! Mistrzu obróbki fotografii! ale Twoje winorosle, które przezentujesz na Swojej stronie i tutaj w Ekotopiku sa naturale. Tak?
pozdrawiam, gao
gao
Weterani
 
Posty: 210
Rejestracja: czw lip 19, 2007 7:59 pm

Postautor: Andrzej » sob cze 21, 2008 12:27 am

gao pisze:Andrzeju (...) Twoje winorosle, które przezentujesz na Swojej stronie i tutaj w Ekotopiku sa naturale. Tak?

[lol] [lol] [lol]
Zapewniam, że w 100% są takie jak w naturze.
Pozdrawiam - Andrzej
Andrzej
Administrator
 
Posty: 2088
Rejestracja: pt sty 26, 2007 9:01 am

Postautor: gao » sob cze 21, 2008 12:38 am

Andrzeju! szacunek, szacunek, szacunek, oraz ukłony, ukłony, ukłony.
pozdrawiam, gao
gao
Weterani
 
Posty: 210
Rejestracja: czw lip 19, 2007 7:59 pm

Postautor: Andrzej » sob cze 21, 2008 7:45 am

[oops]
Zupełnie na to nie zasługuję Gao.
Cała tajemnica to obornik, obornik, nawozy mineralne i... płytkie sadzenie. Krzewy sadzone "książkowo" czyli głęboko rosną u mnie wyraźnie słabiej.
Ot wszystko.
Pozdrawiam - Andrzej
Andrzej
Administrator
 
Posty: 2088
Rejestracja: pt sty 26, 2007 9:01 am

Postautor: Andrzej » sob cze 21, 2008 10:33 pm

Zapalony fotoamator nawet po ciemku szuka tematu do "pstryknięcia" [lol]

Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz cze 22, 2008 12:42 pm przez Andrzej, łącznie zmieniany 1 raz
Pozdrawiam - Andrzej
Andrzej
Administrator
 
Posty: 2088
Rejestracja: pt sty 26, 2007 9:01 am

PoprzedniaNastępna

Wróć do Galeria zdjęć

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron