Wybieramy imię dla pieska Onaeli :):)

Nasi milusińscy, nasze osiągnięcia, przyroda, wszelkie zdjęcia artystyczne

Wybieramy imię dla pieska Onaeli :):)

Postautor: Onaela » ndz maja 13, 2007 10:08 pm

.I stało sie-mam drugiego pieska :).Dzisiaj zakupiliśmy dość spontanicznie,bez głebszego zastanawiania się szczeniaczka rasy syberian husky.Jest piękny!!! [lol] nie potrafiliśmy mu sie oprzeć;).Wprawdzie jest bez "papierów"(koszt rodowodowego szczeniaka tej rasy to 1000-2000zł),ale posiada cechę szczególnie poszukiwaną przez miłośników tej rasy-ma jedną teczówkę w kolorze błękitnym [shock] [lol] ,a drugą brązową.(to widac na zdjeciach )
Wyglada na to,ze to prawdziwy arystokrata z dalekiej Północy ;) .
Jednak spontaniczne zakupy mają swoje złe strony-jak poczytałam trochę o tej rasie,dowiedziałam się,że mogę spodziewać sie róznego rodzaju demolek-w tym w ogrodzie [cry] .
Oj,chyba to bedzie trudna miłość [lol]

Pies nie ma jeszcze imienia,dlatego proszę Was o pomoc w tym względzie.
Pomózcie znależć mi jakieś ładne, niepospolite i pasujace do niego imię :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Onaela
Weterani
 
Posty: 3761
Rejestracja: pn cze 14, 2010 12:02 pm

Postautor: Cebulka » ndz maja 13, 2007 10:43 pm

Ależ piękny mały dżentelmen...

Już myślę :)
Pierwsze co przyszło mi do głowy to Sid. Nie wiem czemu, tak po prostu ;)

A jak przyjął go dotychczasowy pies?
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Onaela » ndz maja 13, 2007 10:48 pm

Sid? ładne,ale jakos trudno się wymawia i nie ma zdrobnienia;)(Sidek,Siduś [?] [lol] )
Myśl dalej Cebulko-nie ukrywam,ze liczymy ;) na Twoją inwencję [lol]
Onaela
Weterani
 
Posty: 3761
Rejestracja: pn cze 14, 2010 12:02 pm

Postautor: Sz_elka » pn maja 14, 2007 6:16 am

A może przewidywalnie :D ,czyli......DEMOLKA ??? [diabel]
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Anamaria » pn maja 14, 2007 6:40 am

Ale śliczny smyk! Pasuje mi do niego imię Huzar, nie wiem dlaczego, samo jakoś tak mi się nasunęło, pewnie z powodu żywiołowości psiaka.
A może Urwis, albo Kumpel, a może Prezes (na wypadek gdyby Wami rządził Obrazek )
Ostatnio zmieniony pn maja 14, 2007 6:49 am przez Anamaria, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Anamaria
Weterani
 
Posty: 3178
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 2:36 pm

Postautor: Cebulka » pn maja 14, 2007 6:42 am

Myślę myślę...

Tak mi przyszło do głowy - skoro jeden pies nazywa aię Max to może drugiego nazwij... Mix [lol]

Ale lepiej nie, bo sie psiakom namiesza... [haha]

A jak miała na imię mamuśka? Bo psy zdaje się powinno nazywac się na taką samą literę. :)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: MaWi » pn maja 14, 2007 6:45 am

Onaelu - piesek CUDNY!!! Gratuluję!:)
Miałam w życiu tylko Owczarki Niemieckie. Ich imiona to Mat (i tak wszyscy wołali "Mati"), Set i Oskar. Twój prześliczny szczeniaczek nie jest jednak wilczurkiem, wiec nie wiem?;)
Szelko - tylko nie Demolka! Odpukaj szybko w niemalowane!:)
Kilka imion psów znajomych: Bartek, Focus, Axel, Wezyr.
A to Onaelu strona z imionami dla psow:
http://www.twoj-pies.pl/infopage.php?id=13
Może jeszcze kilka ciekawych propozycji, by Onaela miała w czym wybierac?:)
Awatar użytkownika
MaWi
Weterani
 
Posty: 190
Rejestracja: pt lut 02, 2007 12:34 pm

Postautor: Nina » pn maja 14, 2007 2:22 pm

Onelu fajny piesek i te śliczne ślepka a może by mu dać na imię Hektor [lol]
Awatar użytkownika
Nina
Weterani
 
Posty: 785
Rejestracja: sob sty 27, 2007 6:03 pm

Postautor: saginata » pn maja 14, 2007 4:04 pm

Pies ¶liczny-widaæ ,¿e psotnik-a skoro buszuje po sieci -to mo¿e Haker [lol]
saginata
 

Postautor: wac » pn maja 14, 2007 4:16 pm

A ja mojego "Buzek" nazwałem i też się cieszy. [wac]
Awatar użytkownika
wac
Weterani
 
Posty: 2058
Rejestracja: wt sty 30, 2007 11:56 am

Postautor: Onaela » pn maja 14, 2007 6:23 pm

Hej,hej!
Dziękuje wszystkim bardzo za odzew i kilka fajnych propozycji imienia :) .Wszystkie wynotuję i będziemy się zastanawiać nad wyborem najtrafniejszego ;)
Nie będzie miał na imie Hektor,bo mielismy juz dwa psy o takim imieniu i obydwa odeszły przedwczesnie [cry] [cry] .

Pytałaś Cebulko jak reguje Max na nowego kumpla-praktycznie totalnie go ignoruje-udaje,ze nie widzi nikogo [lol] Zawsze był zazdrosnikiem,ale za jakis czas mu z pewnoscią to przejdzie.Podobnie było z Hektorem.
Staramy sie,aby nie odczuwał,ze jest teraz mniej ważny od jakiegoś bąbla ;) .Smakołyki dostaja obydwa jednocześnie(choc niekoniecznie to samo ;) ),głaszczemy obydwa jednocześnie itp..
Wszyscy mówia ,ze od śmierci Hektora ma bardzo smutne oczy [cry] ,więc ten nowy nabytek jest też z myśla o towarzyszu dla niego.

Bąbla nazywamy narazie roboczo "Syberiusz" [lol] .Jest strasznie fajny-bardzo zywiołowy,psoci,biega w koło ,a jak sie zmęczy,to spi :) Ma już swoja toaletę ;) ,zawsze biega sie załatwić w to samo miejsce,choć niekoniecznie ja je akceptuję ;) .Muszę popracować na jego zmianą :)
Mawi-dziekuje za adres stronki-będe studiowac w wolnej chwili,a teraz lecę jeszcze do ogrodu,bo jutro ma padać [cry]

Ps.Jeśli jeszcze jakieś propozycje-to bardzo proszę.Decyzja zapadnie do końca tygodnia,bo trzeba jechać go zaszczepic i zarejestrować przy okazji.
Onaela
Weterani
 
Posty: 3761
Rejestracja: pn cze 14, 2010 12:02 pm

Postautor: Weigela » pn maja 14, 2007 8:05 pm

Piękny pieseczek,ma taką tajemniczą mordkę.Może Ramzes? Ramzi?
Awatar użytkownika
Weigela
Weterani
 
Posty: 549
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 3:46 pm

Postautor: Cebulka » wt maja 15, 2007 6:37 am

Onaelu - nie wiem czy Syberiusz, ale nad Syriuszem to bym się zastanowiła... W końcu Syriusz to właśnie 'psia gwiazda', może przyniesie mu szczęście [tuli] Tylko ze zdrobnieniem byłby problem trochę fajnym. Chociaż... - Syri, Siri :D

Pomyślałam natomiast, że może niegłupie byłoby imię które będzie nosił mój czarnobiały kot norweski leśny (jeśli kiedyś będę takiego miała, ale ogólnie to zamierzam :) ) - Emir. I tak patrząc na Twojego Srebrnika myślę że do niego też by pasowało (zwłaszcza gdyby przytył ;) ) bo husky jak dorosną to wyglądają tak trochę dziko-tajemniczo. A jako zdrobnienie mogłoby być Miruś :)

Mieliśmy też kiedyś kota w takiej srebrnej tonacji i miał na imię Silver. Chociaz dla psa to gorsze, bo ciężko go wygodnie wykrzykiwać ;)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Baś_22 » wt maja 15, 2007 10:55 am

Elu a może BERY :D
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: dadi » wt maja 15, 2007 6:06 pm

A może juz tym "Bąblem" zostanie?

Moja suczka ma 16 miesiecy ,ok. 40kg wagi , a ja nadal mówię do niej "dzidzia" tak jak wtedy kiedy wiozłam ja do domu
Awatar użytkownika
dadi
Weterani
 
Posty: 52
Rejestracja: śr maja 09, 2007 7:50 am

Postautor: Onaela » śr maja 16, 2007 12:01 am

No to mam niezły dylemat-tyle fajnych imion,a pies tylko jeden [cry]

Codziennie poznaję nowe cechy jego charakteru-generalnie nie jest nawet bardzo psotny (wychowałam juz kilka piesków od szczeniaka,wiec mam porównanie ;) ),ale dzisiaj chodzę w kazdym kapciu innym [lol] Jutro będe szukać sztuk do pary [lol]
Onaela
Weterani
 
Posty: 3761
Rejestracja: pn cze 14, 2010 12:02 pm

Postautor: Nina » pt maja 18, 2007 6:48 pm

A może Syriusz?:)
Awatar użytkownika
Nina
Weterani
 
Posty: 785
Rejestracja: sob sty 27, 2007 6:03 pm

Postautor: Badja » pt maja 18, 2007 6:52 pm

Albo Borys?
Badja [slonce]
Awatar użytkownika
Badja
Weterani
 
Posty: 304
Rejestracja: pn lut 26, 2007 11:26 am

Postautor: Cebulka » pt maja 18, 2007 7:07 pm

I jak Elu - bo tu wszyscy czekamy z niecierpliwością - zdecydowaliście sie juz na jakieś imie? [tuli]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Wybieramy imię dla pieska Onaeli :):)

Postautor: Andrzej » sob maja 19, 2007 6:20 pm

Onaela pisze:(...) ma jedną teczówkę w kolorze błękitnym [shock] [lol] ,a drugą brązową. (...) dowiedziałam się,że mogę spodziewać sie róznego rodzaju demolek-w tym w ogrodzie [cry]

To może... Pirat [lol]
Pozdrawiam - Andrzej
Andrzej
Administrator
 
Posty: 2088
Rejestracja: pt sty 26, 2007 9:01 am

Postautor: saginata » ndz maja 20, 2007 9:53 am

Zazwyczaj te robocze nazwy przyjmuj± siê naj³atwiej-mo¿e zostanie Syberiusz????
saginata
 

Postautor: wac » ndz maja 20, 2007 10:19 am

Czyżby szykowano się do chrzcin?, a może warto pomyśleć o rodzicach chrzestnych? [wac]
Awatar użytkownika
wac
Weterani
 
Posty: 2058
Rejestracja: wt sty 30, 2007 11:56 am

Postautor: Onaela » ndz maja 20, 2007 9:18 pm

Kochani! Bardzo wszystkim dziekuje za zangazowanie w kwestii wyboru imienia dla naszego pieska :)
Wac-jesteś chyba jasnowidzem [lol] -dzisiaj były chrzciny [!]

Mielismy dziś gości na obiedzie i zapowiedziałam im,że nie wypuszczę z domu,jak nie zapadnie decyzja w sprawie imienia ;) .Dyskusja była burzliwa,rozpatrywaliśmy rózne aspekty kazdej z Waszych propozycji,jednak ostatecznie przegłosowaliśmy imię Tyberiusz.
(Tibi,Tybi).Wszystkim się podobało,a poza tym pies juz reaguje na imię Syberiusz,więc nie odczuje zmiany jednej literki z przodu ;) .Tak więc Sagi miałaś trochę racji :) Mamy od dziś w domu imiennika cesarza rzymskiego ;)
Rodzicami chrzestnymi zostali Monika i Tomek :)

A zeby było śmiesznie,to Tibi dzisiaj podczas obiadu podawanego w ogrodzie wpadł do oczka wodnego [shock] [lol] .Wędrował brzegiem po kamieniach ,które sie obsuneły i mały, tłusty kłębek runął do wody [lol]
Jednak zachował zimną krew i dzielnie dopłynął do brzegu,gdzie czekali juz ratownicy [lol] [lol] [lol] Jak chrzest,to chrzest!!!

Boję się,ze takie kapiele mogą mu sie spodobać ;)

Myślę,ze nie będziecie mieli nic przeciwko temu,ze co jakis czas wkleję aktualne zdjęcie psiaka :)
A jutro kompleksowe szczepienia [cry] .
Onaela
Weterani
 
Posty: 3761
Rejestracja: pn cze 14, 2010 12:02 pm

Postautor: Cebulka » pn maja 21, 2007 6:40 am

Onaelu - pewno że nie będziemy mieć nic przeciwko [tuli] Tibi wydaje się być uroczym małym psim dżentelmenem ;)

Faktycznie, jak przyzwyczai się do kąpieli w oczku to nici z lilii wodnych a i rybki zejdą na zawał...:/
Ale husky chyba nie należą do psów które 'naturalnie' ciągnie do wody?
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: amita » śr maja 23, 2007 10:02 pm

Do Tyberiusza to on jeszcze musi urosnąć :D Ależ cudny jest.I dzielny,tak dopłynąć z zimną krwią.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: Onaela » śr maja 23, 2007 10:09 pm

Właśnie nie wiem dlaczego,ale Tibi ma straszną słąbość do wody [lol] .Uwielbia sie taplać w szklanej misie,która onegdaj była poidełkiem dla ogrodowych ptaszków :) .Najpierw pije z niej wodę,potem wchodzi do niej przednimi łapkami i tapla się,a czasem nawet potrafi zasnąć z głowa w misce [lol] .
Onaela
Weterani
 
Posty: 3761
Rejestracja: pn cze 14, 2010 12:02 pm

Postautor: Emmi » sob maja 26, 2007 8:40 pm

Onaelu :D Piesek prześliczny! Szkoda, że dopiero teraz trafiłam ten temat, ale widzę, że imię wybrałaś już i nawet właśnie z ,,sz,, bo napisałabym Ci, że podobno psy bardzo dobrze słyszą ten dzwięk ,,sz,, i warto wybierać takie imię aby zawierało w sobie właśnie ,,sz,, Potem, wrazie potrzeby nawet wystarczy zasyczeć i zjawi się ;)
Nie wiem czy znasz tą rasę, jeśli nie, to będziesz miała cudną okazję poznać psa, który ,,gada,,. ,,Gada,, psim językiem. Rasy zaprzęgowe porozumiewają się. Nie tylko szczekają jak inne pieski ale również łączą różne sylaby - trudno to opisać, jak zacznie ,,gadać,, będziesz wiedziała o co mi chodzi. Ja w prawdzie nie mam czystego huskiego, chociaż moja to podobno jakaś rasa północna (bo spotkałam pare razy kropka w kropkę identycznego pieska, ale nie było jak zapytać się o rasę), chociaż mnie się wydaje, że moja ma jednak troszkę z owczarka niemieckiego... nieważne. W olbrzymim % płynie w niej krew z pólnocy i jak siądzie przede mną i zacznie ,,gadać,, to ja aż się śmieję. Coś niesamowitego!
Dodam jeszcze tak na zaś, że te pieski pomimo, że uwielbiają zimą tarzać się po śniegu i nie ździw się jak będzie Ci nocować na dworze w mróz, to jednak musisz uważać na deszcz. Nie może przemoczyć futerka, bo ma skłonności do przeziębnień.
Jeśli nie znasz tej rasy to daj znać, napiszę Ci więcej :)
Jest cudny!!!! [lol]
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: Onaela » sob maja 26, 2007 10:19 pm

Hej Emmi-wielkie dzięki za info ;) .Strasznie mnie zainteresowałąś tą psią mową [shock] -pierwsze słyszę..Widzę ,ze Ty nie tylko ptaszkami się interesujesz,ale i pieskami :) .Poczytałam troche w necie o tej rasie,ale o psiej mowie i skłonnościach do przeziębień tam nic nie było [cry] I o tym 'sz' w imieniu-bardzo to ciekawe... [rol]
Chętnie dowiem się więcej,jeśli znajdziesz troche czasu :) Tylko nie pisz mi,ze przesadzają kwiatki w ogrodzie,bo to juz wiem :D .Czytałąm tez,ze psy tej rasy są bardzo inteligentne,duzo rozumieją,co wcale nie znaczy,ze chętnie wykonują wszystkie polecenia ;) Po prostu mają charakterek ;)
Onaela
Weterani
 
Posty: 3761
Rejestracja: pn cze 14, 2010 12:02 pm

Postautor: Emmi » sob maja 26, 2007 10:55 pm

O przesadzaniu kwiatków w ogrodzie to znów ja nie wiedziałam :D Być może twój psiaczek jeszcze za mały aby ,,gadać,, ale powinien zacząć już niedługo. Robi się już późno, więc tak na razie króciutko. Dużo jedzą, są raczej ciche, nie są szczekaczkami, szczekają jak zajdzie taka potrzeba. Nie pozwól aby każdy go głaskał. Mają tendencję do dominowania nad innymi zwierzakami, szczególnie psami. Wymagają konsekwentoności, są słabymi stróżami, uwielbiają swobodę i muszą mieć dużo ruchu. Uwielbiają gonić zwierzynę, za zającem jak poleci to go nie przywołasz. Z tą swobodą to chodzi mi o to, że lubią się wybrać na spacer niekoniecznie z właścicielem ;)
Tak jeszcze o głaskaniu, bo wspomniałam. Moją wziełam jak miała pól roku, wypatrzył ją mąż. Zdąrzyła poznać syna jak ja przyszłam. Podeszła do mnie, dała się pogłaskać i czekała aż zabierzemy ją do domu. Od pierwszego dnia nikomu prócz naszej trójki nie dała się pogłaskać. Na wyciągniętą rękę w jej kierunku reaguje unikiem ewentualnie warknięciem, czy zaszczekaniem, że nie! Pare osób jest, które ją mogą dotknąć ale sama ich wybrała. Masz szczeniaczka więc trzeba na niego uważać, aby nie zwichrować jego charakteru. A jeszcze jedno, nigdy przenigdy nie wolno go zbić. Co innego gazetą, że coś tam nabroił, a co inego zbić. Przepraszam, że o tym pisze. Ale to bardzo ważne, jeżeli ktoś z domowników go zbije, pies to zapamięta, nie bedzie agresywny, ale straci do tej osoby zaufanie, szacunek i oddanie. Ten pies potrafi to pokazać. To pies inteligentny, z własną dumą i godnością.
A wracając do ,,gadania,, to ja wiem kiedy chce pić, jeść, wyjść czy pobawić się :D a jej gadanie? to na przykład coś takiego, tylko musisz to nagłos przeczytać z takimi odstępami jak ja podam
łauł ła auł , łaa ułał ła
:) to coś niesamowitego :D

miało być krótko... no ale ja mogę godzinami gadać o nich... z racji, że moja jest w sporej domieszce z huskich to musiałam poznać tą rasę bliżej ;)Co by stworzyć jej najlepsze warunki rozwojowe. No i jest już 2 lata z nami... a działo się przez ten czas, oj działo... :D
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: Onaela » ndz maja 27, 2007 10:08 pm

Dziękuje Ci bardzo Emmi-strasznie to ciekawe,co piszesz [shock]

A nasz psiak dzisiaj,po dwóch tygodniach od zakupu wyglada tak:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Czy nie sądzicie,że jest bardzo podobny do mojego avatarka ;)
Onaela
Weterani
 
Posty: 3761
Rejestracja: pn cze 14, 2010 12:02 pm

Postautor: Emmi » pn maja 28, 2007 9:39 am

Rzeczywiście!! Jakby twój awatarek został wybrany z myślą o Tyberiuszu :) Przepiękny jest.
Dobrze go wyczesywać, bo niedługo będzie mu taka szczenieca sierść schodzić, to sporo wyczesywania przed Tobą :)
Ja moim to daję tak raz na dwa tygodnie surowe jajko to mają ładną, mięciutką sierść.
Co Ci jeszcze napisać o tej rasie?
Powtórzę jeszcze raz, że trzeba być konsekwentnym w wychowaniu, Tyberiusz musi wiedzieć, kto w jego nowym stadzie rządzi ;) Są to tak inteligentne psy, że nie potrzeba używać gazety czy innych środków, wystarczy stanowczo zakazać czy powiedzieć, że to jest źle. Niesamowicie są inteligentne. Ale łobuzerskie. Moja gryzła i psociła do 2 lat. Ale my w bloku. One potrzebują przestrzeni, do szczęścia potrzebują się wybiegać. Muszą dostawać zadania, bo inaczej usychają z nudy. Aa! są uparte, niepokorne, swawolne - stąd ta konsekwencja.
Stróże z nich marne, chociaż moja ostatnio na działce leżała przy wózku i pilnowała malca, więc może jednak będzie z niej jeszcze jakiś stróż ;) Ale jak nam ktoś wchodził na posejsę, to mało była tym zainteresowana, moja druga sunia, już by do tej osoby wyrwała z jazgotem. Ta nie. Huskie nie pilnują terenu, raczej stada :) To są psy myśliwskie, więc przygotuj się na polowanie na krety i inne futrzaki wchodzące na teren działki ;)
A wspomniałam o dziecku, może chcesz wiedzieć...
Huski + dziecko
Z własnych obserwacji, opinni u paru innych właścicieli i wyczytanych źródeł potwierdza się, że Huskie kochają dzieci. Mojej mój roczny smyk w gardziel niemalże zagląda i rączką dotyka zęby i nic się nie dzieje. Sama garnie się do niego. Kiedy jestem w ogródku a malec obudzi się i płacze przybiega do mnie, a jak krata przymknięta, to będzie ,,gadać,, nawoływać mnie, żebym przyszła. Potrafi mnie jeszcze ponaglać ! [lol] Tak mi się przypomniało, jak budzik zadzwoni, a syn nie reaguje to go budzi :D Niesamowicie inteligentna psina.
Ale wracamy do tematu dzieci. Pomimo, że gdzieś trafiłam, że huskie raczej nie nadają sie do maluchów, bo te są dla nich za powolne, tak ja nie mam zastrzeżeć, wspaniale opiekuje się bąblem, ale przyznaję rację, że jako rasa kochająca ruch, długie spacery, to na pewno lepszym kompanem są większe dzieci. Ja moją biorę na spacery, do sklepu, już mam wizję, że na działce to ja na rowerze ona obok - to są klimaty dla nich. Ale uważaj koniecznie na ich samowolę, one kochają urywać się z domu na samotne spacery, wyprawy, pamiętaj, że w nich drzemie dusza przodków wilków! trafiłam kiedyś program o nich, że one mają nadal bardzo dużo genów z wilka. Samowola - samotne spacery i niezawsze umieją wrócić, czy chcą wrócić. Bo dla nich najbliższe kilometry od domu to ich dom. Dlatego regularne, długie spacery powinny zadowolić go.
Jeszcze coś... to rasa stadna, trafiłam, że najgorszą karą dla nich jest zostawienie ich samych w domu i muszę przyznać, że to prawda. Naszczęcie w domu jest jeszcze jeden pies, więc nie zostaje jakby sam, ale starajcie się go nie zostawiać samego, bez tego drugiego psa. One bardzo źle znoszą to, wręcz odbierają to jako odrzucenie, porzucenie, że nawaliły w czymś... itd.
Nie wiem co Ci jeszcze o nim napisać... może jak będziesz miała pytania, to napiszesz a ja może będę znała odpowiedź :)
A! ze względu, że to rasa pociągowa, to powinnaś nabyć smycz - takie szelki zakładane na tłów, w sklepie będą wiedzieć. Taka standartowa smycz nie nadaje się, niesamowicie umordujesz się na spacerach. One kochają ciągnąć, tak więc jak będzie starszy zaprzęg z taczki, sanek ;) powinien mu odpowiadać, ba! pracując będzie szczęśliwy :)

Tak jeszcze na koniec. To psy żyjące w stadzie, w hierarchi społecznej psiej i przywódca jest silny, sprawiedliwy, dodatkowo okazujący sympatię, serdeczność itd - taki musi być opiekun huskiego.
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: Cebulka » pn maja 28, 2007 9:59 am

Emmi - fajnie opisałaś to 'gadanie' - i to chyba właśnie to co robi psiak Jurka jak coś koniecznie chce nam przkazać ;) (rasy: miał-być-York-ale urósł [lol] ) Nie jest to szczekanie, nie jest to skamlanie ani warczenie, a w transkrypcji ludzkiej wygląda właśnie tak jak napisałaś. Myśmy na to mówili 'burczenie' ale faktycznie chyba 'gadanie' najlepiej oddaje sens sprawy :D
A o zdjęcie Twojego słoneczka możemy poprosić? Czy to ta 'Piękna' ze zdjęcia? :D

Onaelu - taki przebłysk geniuszu - może zrobisz mu zaprzęg z kosiarką? [lol] [lol] [lol]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Następna

Wróć do Galeria zdjęć

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron