A to jest temat Cebulki :)

Nasi milusińscy, nasze osiągnięcia, przyroda, wszelkie zdjęcia artystyczne

Postautor: cicho_borowska » pn gru 17, 2007 1:01 pm

"Raluj" zatem Cebulko, to fantastyczy czas taka przeprowadzka i niech Ci się uleży jak należy. [śle_całusy]
"Najtrudniejsze dzieło świata od łatwego trzeba rozpocząć, a największe dokonania od drobiazgów"
Lao Tsy
Awatar użytkownika
cicho_borowska
Weterani
 
Posty: 3355
Rejestracja: śr lip 18, 2007 12:36 pm

Postautor: Emmi » pt gru 28, 2007 2:43 pm

Cebulko droga :) Pisz jak Ci się mieszka w nowym miejscu :)
To że jesteś zadowolona to już wiemy, wiemy też że masz już stół :D ach, jak ja lubię czytać i czuć jak ktoś jest pełen energii pozytywnej, wtedy i ja sama cieszę się wraz z tą osobą :)
[hurra]
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: Cebulka » pn gru 31, 2007 4:24 pm

Emmi - świetnie się mieszka :)
Oprócz stołu mamy łóżko oraz piękną choinkę i dużo dużo dużo pudeł [haha]

Na szczęście kuchnia jest tu w pełni umeblowana, więc po tym jak udało mi się parę dni temu skończyć porządne szorowanie szafek, to pudeł z rzeczami kuchennymi będę mogła się pozbyć i porozkładać, ale jakoś dziwnym trafem jeszcze nie było czasu :)

Pudeł z ubraniami pozbędziemy się jak tylko Jurek przybije plecy od szafy, bo "odeszły", mamy nadzieję że może uda nam sie za to zabrać jutro, albo jeszcze dziś przed północą ;>

Więcej relacji później :*
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Cebulka » śr sty 30, 2008 10:57 am

Tak więc wreszcie siadłam napisać conieco dokładniej o moich obecnych warunkach mieszkaniowo-ogrodniczych :D

Mieszkanie które tu wynajmujemy jest na pierwszym piętrze w rzędzie czteropiętrowych starych bloków. Między blokami sa drzewa, więc nawet nie jest tak źle, nie mamy wrażenia, że ktoś nam bezpośrednio w okna patrzy [rol] Parapety zarówno wewnętrzne i zewnętrzne są szerokie... [jupi] [haha] Jedno duże okno mam południowo-zachodnie, i dwa północno-wschodnie, w tym jedno kuchenne - zobaczymy, czy jakies zioła tam pociągną. Do tego sucha piwnica z małym okienkiem. Meble mamy takie trochę każdy z innej wsi, ale co nam to przeszkadza :) I ciągle przed nami malowanie.

Ale teraz rzecz ważniejsza [lol]
Ojciec Jurka ma 10 min pod Jaworznem kawał działki w fajnym miejscu, ale niestety nie mozna sie na niej budować, bo jest to pas ochrony lasu czy cos w tym stylu. Nie mozna budować i nie mozna stawiać nic stałego, ale jakieś takie marne ogrodzenie i kilka drzewek, to sie chyba nikt nie przyczepi... [lol] W każdym razie wynika z tego wszystkiego że będę mieć się gdzie wyżyć ogrodniczo, narazie zbieram kasę na postawienie ogrodzenia [haha] Jak narazie będzie to kawałek 40x20m - chyba mi starczy na początek, będzie potem to można ewentualnie powiększyć :D Myślę zacząć przede wszystkim od części uprawnej - czyli posadzić drzewka owocowe, bo zanim zaowocują... Oczywiście mam juz jakiś plan, ale on dosć płynny jest jak narazie :) Ale lista roślin które muszę mieć jest dość stała, zmieniam tylko ewentualnie miejsca :) Narazie jeszcze nie wiem, jaka tam właściwie jest ziemia, i co tam będzie rosło, ale to się sprawdzi w praktyce [haha] Ogólnie rzecz biorąc jestem do sprawy narazie nastawiona o tak:
[radocha]
Tylko wolałabym jednak, żeby to ogrodzenie juz było, bo to załatwianie stempli, kogoś do wkopania itp itd to mnie trochę przeraża :/
Może mi ktoś powiedzieć, ile mniej więcej kosztuje taka jabłonka czy śliwa w szkółce? Nigdy na to nie patrzyłam...
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: dadi » śr sty 30, 2008 12:18 pm

A to już różnie zależy od szkółki .
Jesienią kupowałam kosztele i oliwkę w doniczce po 19 zł ,kopane są tańsze o ok.5-9 zł . A malutką winnicę też zaplanowałaś? Do tej szkółki pod Olkuszem to tylko chwilka
Awatar użytkownika
dadi
Weterani
 
Posty: 52
Rejestracja: śr maja 09, 2007 7:50 am

Postautor: Cebulka » śr sty 30, 2008 12:34 pm

Dadi - dzięki za ceny :)
Wygląda na to, że nie są z kosmosu - chociaż jak się to przemnoży przez ilość jaką bym chciała mieć... Dobra, może nie wszystko naraz - a zresztą drzewka się sadzi jesienią, może do tego czasu odłożę coś na fundusz "drzewkowy" [haha]
Winnica - obowiązkowo [haha] Do p. Piątka niedaleko, a i może Andrzej mi podrzuci jakieś zbywające sadzonki (mam taką cichą nadzieję [oops] ) Tylko muszę przestudiowac porządnie temat o winogronach, może jest tam napisane, co ile się je sadzi - wtedy będę wiedziała ile krzaków mi potrzeba :)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: cicho_borowska » śr sty 30, 2008 6:32 pm

Ja kopane drzewka kupowałam właśnie po około 10 zł. Około ponieważ taka wyszła średnia.
Cebulko cieszę się razem z Tobą. :*
"Najtrudniejsze dzieło świata od łatwego trzeba rozpocząć, a największe dokonania od drobiazgów"
Lao Tsy
Awatar użytkownika
cicho_borowska
Weterani
 
Posty: 3355
Rejestracja: śr lip 18, 2007 12:36 pm

Postautor: Cebulka » śr sty 30, 2008 7:02 pm

cicho-borowska - :*

Uff - wybaczcie, ale musze to sobie gdzieś zapisać, bo dam głowę że znów zapomnę, nigdy nie potrafię pamiętać obu tych nazw naraz a wreszcie doszłam, która sie jak nazywa [lol]
Wierzba - Hakuro-Nishiki
Wiśnia piłkowana - Kiku-shidare-zakura
(chociaż w przypadku wiśni dalej nie wiem, czy nie lepsza jest "Kanzan" ;) [skrob] )
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: belva » czw cze 12, 2008 4:31 pm

Cebulko kochana.. przejzalam twoj reportarz o Roztoczu... Cos pieknego!! Az sie poplakalam [oops]
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Postautor: Cebulka » czw cze 12, 2008 4:44 pm

Belvo - bardzo sie cieszę, że dostarczyłam ci takich wzruszeń [tuli]
Roztocze naprawdę jest piękne - sielskie, spokojne i dzikie :)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Sz_elka » pt lut 11, 2011 8:51 pm

Cebulko! [robal] Coś zaniedbałaś swój temat :? , a szkoda! [hmm]
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Cebulka » sob lut 12, 2011 11:19 am

A bo powstał chwilowo, jak nie miałam pomysłu gdzie co dac ;)
Teraz forum ma na tyle rozbudowaną strukturę, że nie mam prolemu, gdzie które zdjęcia wrzucic, czy o co gdzie zapytac [tuli]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Sz_elka » ndz mar 27, 2011 11:58 am

Daję tu, bo nie mam lepszego pomysłu na szybko! :)
Przed chwilką dostałam MMSa i co najważniejsze, udało mi się go zgrać na kompa i macie: Obrazek

Uzupełnione treścią :
"Pozdrowienia z drugiego śniadania. Właśnie zaingurowaliśmy 9ty miesiąc wycieczką nad Morskie Oko. Pozdrów cały Ekotopik :-) buziaki E i J i M " :D
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: tuurma » ndz mar 27, 2011 4:46 pm

M jak Młode, czy jest jakieś postanowienie w kwestii imienia? Smacznego!
Awatar użytkownika
tuurma
Administrator
 
Posty: 2159
Rejestracja: pt maja 18, 2007 9:58 am

Postautor: Anamaria » ndz mar 27, 2011 4:56 pm

[haha] zuch ta nasza Cebulka! 9ty miesiąc a ona piesze wycieczki w górach robi [brawo]
Awatar użytkownika
Anamaria
Weterani
 
Posty: 3178
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 2:36 pm

Postautor: koliberek » ndz mar 27, 2011 6:18 pm

o Qrde, no szacun ;)
Pozdrowienia Ewuś :*
"Miłość i spokój wykluczają się wzajemnie. Kto szuka w miłości spokoju przegrywa na starcie"
P. Coelho "Walkirie"
Awatar użytkownika
koliberek
Weterani
 
Posty: 5318
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:32 am

Postautor: Cebulka » wt mar 29, 2011 12:00 pm

Dzięki Szeluś, nie wiedziałam czy uda ci się to na kompa zgrać [tuli]

Żeby tylko ktoś nie pomyślał, że ja te 18km na nogach - jednak bez przesady [haha]
W górę i na dół jechaliśmy tramwajem konnym, spaceru tyle co od przystanku konnego pod schronisko (jakieś 4km w sumie) i dookoła jeziora (z tym że hihi wracaliśmy środkiem jeziora - TOPRowcy powiedzieli, że absolutnie spokojnie można dalej chodzić, ścieżka po lodzie szeroka i udeptana a dookoła teraz prawie nikt nie chodzi [lol] )

Tak - M od Magdy - chyba tak będzie :D
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: tuurma » wt mar 29, 2011 1:18 pm

Imię niczego sobie, a nieskromnie powiem, że znam same fajne Magdy :)

Spacer nad Morskie Oko to pikuś, dzisiaj mi się śniłaś, że po górach jakąś terenówką z Jurkiem mieliście przeprawy z terrorystami, były jakieś przepychanki samochodowe jak na filmach, a potem pościg pieszy za ostatnią ocalałą terrorystką :) Jak się podoba? Naprawdę nic nie brałam, ja tak po prostu mam [lol]
Awatar użytkownika
tuurma
Administrator
 
Posty: 2159
Rejestracja: pt maja 18, 2007 9:58 am

Postautor: ulotna chwila » wt mar 29, 2011 1:22 pm

OOO widzę, że Cebulka stopkę zmieniła :D

będę dociekliwa....Magda, czy Magdalena, bo to dwa różne imiona :D
wszystkie Magdaleny i jedna Magda jaką znam, to bardzo fajne babki.
a na drugie?imię po mamie, albo babci, albo prababci?
czy nie planujecie?
Mistrzyni w kocham Cię Misiu:-)
Awatar użytkownika
ulotna chwila
Weterani
 
Posty: 1182
Rejestracja: wt sie 04, 2009 5:18 pm

Postautor: amita » wt mar 29, 2011 9:43 pm

Oddaję glos na Madzię :) Znam kilka a jedną darzę szczególną sympatią ;>
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: Baś_22 » śr mar 30, 2011 9:19 am

Cebulka pisze:Żeby tylko ktoś nie pomyślał, że ja te 18km na nogach - jednak bez przesady [haha]
W górę i na dół jechaliśmy tramwajem konnym, spaceru tyle co od przystanku konnego pod schronisko


...no masz szczęście, bo już się zbierałam żeby Ciebie [lanie] za takie eskapady w Twoim stanie [haha] chyba, że miało to być igranie z losem i liczyłaś na to, że w razie czego położną był by Człowiek Gór [haha]
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Sz_elka » śr mar 30, 2011 7:48 pm

Baś_22 pisze: chyba, że miało to być igranie z losem i liczyłaś na to, że w razie czego położną był by Człowiek Gór [haha]


- raczej stała vipowska wejściówka tatrzańska! ;>
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: amita » śr mar 30, 2011 8:36 pm

Baś_22 pisze: chyba, że miało to być igranie z losem i liczyłaś na to, że w razie czego położną był by Człowiek Gór [haha]


Ja też myślę,że Jurek dałby radę ;>
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: Cebulka » sob kwie 02, 2011 8:50 pm

Napisałam sporego posta parę dni temu ale mi go zjadło [zly]

To tylko wkleję wam parę fotek (jak oczywiście Fotosik łaskawie pozwoli :/ )

Jako że jechaliśmy 'po pańsku' było sporo okazji do fotografowania koników :)
Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Była piękna pogoda i świeży śnieg [super]
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dookoła Morskiego Oka piękne widoczki i panoramy - gałęzie przy Mnichu to oczywiście limby :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Okazało się że zimą podobno bezpieczniej jest iść środkiem jeziora niż dalej ścieżką, bo zachodnia strona jeziora jest zagrożona lawinami a tymczasem lód na jeziorze grubaśny - to idziemy ;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I jeszcze na pożegnanie panorama z Głodówki
Obrazek Obrazek
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: magdziołek » ndz kwie 03, 2011 5:49 am

Cebuleczko, widoki cudne i to już wiosną [shock] a koniki jakie milusie. I piszesz, że szliście środkiem zamarzniętego jeziora [shock] za żadne pieniądze nie dałabym się namówić na takie "atrakcje". Podziwiam. :)
"... miarą naszego życia są związki, które tworzymy"...
mój blog decoupage: http://madach.blog.onet.pl/
Awatar użytkownika
magdziołek
Weterani
 
Posty: 4432
Rejestracja: pn paź 15, 2007 6:28 am

Postautor: Cebulka » ndz kwie 03, 2011 7:53 pm

Magdziołku - a ja ci mówię, że byś poszła :D
Ja też się na samą myśl o tym pukałam w głowę, jeszcze w ciąży... [strach]- a jakoś tak tam na miejscu to właśnie wydawało się najnaturalniejszą rzeczą na świecie :)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: tomicron » ndz kwie 03, 2011 9:29 pm

Piękna pogoda, piękne pejzaże ...i ta ścieżka na nieskazitelnie gładkiej tafli :D - świetne fotki, Cebulko [brawo]
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Postautor: Papcio » pn kwie 04, 2011 12:47 pm

Cebulko, Twoje podpisy są ciekawe!
Własne doświadczenie?
Ja tak miałem :) :)
Zielonym do góry!
Awatar użytkownika
Papcio
Weterani
 
Posty: 699
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 11:07 am

Postautor: Anamaria » ndz kwie 10, 2011 7:10 pm

[super] Piękna wycieczka i super zdjęcia!
Ach zazdroszczę Ci Cebuleczko tych wycieczek... Dlaczego ja mam tak daleko do Tatr? [zly]
Awatar użytkownika
Anamaria
Weterani
 
Posty: 3178
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 2:36 pm

Postautor: Cebulka » pn kwie 11, 2011 1:11 pm

Alu - ale za to ja mam dwa razy dalej nad morze niż ty [haha]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: belva » pn kwie 11, 2011 2:47 pm

Cebulko, ale tam zima jeszcze!! [shock]
"Wielki sztorm pozostawił na plaży tysiące rozgwiazd. Starzec idący brzegiem morza brał rozgwiazdy do ręki i odnosił do wody. Co ty robisz, starcze? Zapytał go przechodzący obok młodzieniec - przecież tych rozgwiazd jest tutaj dziesiątki tysięcy, tak ich wszystkich nie uratujesz! Twoje staranie nie ma sensu.. Tymczasem starzec, wkładając kolejną rozgwiazdę do wody, odpowiedział: dla niej ma sens"
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Postautor: Sz_elka » ndz wrz 18, 2011 2:07 pm

Cebulkowstwo znowu w swoich ukochanych Tatrach i MMSem mnie uraczyli, więc przesyłam dalej, ku Waszej uciesze również! :D

Obrazek przekazuje Cebulkowy dopisek: "Pozdrowienia z Doliny Chochołowskiej od naszej trójki! :)"
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

PoprzedniaNastępna

Wróć do Galeria zdjęć

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron