Bonsai / Penzai

Nasi milusińscy, nasze osiągnięcia, przyroda, wszelkie zdjęcia artystyczne

Bonsai / Penzai

Postautor: tomicron » pt lip 15, 2011 11:07 pm

Zapraszam do obejrzenia mojej fotorelacji z wystawy Bonsai, która odbyła się na pocz. lipca 2011 na dziedzińcu toruńskiego Ratusza.
Większość prezentowanych drzewek to uprawy zewnętrzne, zimowane w zadołowanej postaci w ogrodzie. Na niektórych fotkach widać jakim wymyślnym torturom są poddawane te rośliny, aby nadać im odpowiednią formę...
Widoczne na zdjęciach 4-7 drzewko oliwne ma blisko 100 lat [shock] i zostało sprzedane za, bagatela, 12.000 PLN :)

http://img836.imageshack.us/slideshow/w ... g1124d.jpg
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Postautor: saginata » sob lip 16, 2011 5:29 am

Tomi-wspania³a fotorelacja [brawo]
saginata
 

Postautor: Cebulka » ndz lip 17, 2011 4:02 pm

A mnie się podobają buki jako bonsai :)

Biedne z tą śrubą [shock]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: amita » czw lip 28, 2011 9:42 pm

Hmmm,Tomi,czy Ty czasem nie masz wrażenia,że ciężką kasę robią ludzie,ktrzy mają bladego pojęcia o ogrodnictwie.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: tomicron » pt lip 29, 2011 8:27 am

Hmmm, Ami nie nadanżam ;) Co masz na myśli ?
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Postautor: amita » pt lip 29, 2011 1:43 pm

[skrob] teraz to sama nie wiem [niewie]. Pewnie zszokowało mnie to 12000 tysięcy :D Ale nie bylam sprawiedliwa,bo jednak trzeba się znać żeby uformować bonsai.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: magdziołek » wt sie 02, 2011 8:12 pm

Kiedyś mój małżonek miał bzika na punkcie bonzaj, ale szybko mu przeszło, jak zamordowaliśmy 3 szt. w ciągu jednego sezonu... ;) . U nas w domu nie ma warunków dla takich rarytasów. ;) .
"... miarą naszego życia są związki, które tworzymy"...
mój blog decoupage: http://madach.blog.onet.pl/
Awatar użytkownika
magdziołek
Weterani
 
Posty: 4432
Rejestracja: pn paź 15, 2007 6:28 am


Wróć do Galeria zdjęć

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron