polskie ogrody botaniczne, itp. ...

Nasi milusińscy, nasze osiągnięcia, przyroda, wszelkie zdjęcia artystyczne

polskie ogrody botaniczne, itp. ...

Postautor: tomicron » ndz sie 29, 2010 6:35 pm

Zapraszam na fotorelację z odwiedzonego przeze mnie 01.07.2010 Arboretum Wirty (Borzechowo pow. starogardzki). Jest to najstarszy w Polsce leśny ogród dendrologiczny. Oki, dość tego patosu ;) Wstęp kosztował mnie zwalające z nóg 3,50 zł ;D Toi-toie darmowe [kciuk1] Samo arboretum jest dość sporą kolekcją łączącą majestatyczne wiekowe okazy drzew z najnowszymi osiągnięciami rodzimych szkółkarzy (młodzież). To co mi się spodobało albo mnie zainteresowało czy zdumiało starałem się sfotografować [rol]. BTW - tabliczki to bardzo ciekawa lektura :P
E Voilla:
EDIT
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
/EDIT
Parczelina trójlistkowa - chyba muszę na nią zapolować - nie da się opisać jak ten krzew cudownie pachnie, tak upojnie, miodowo. Wystarczy znaleźć się w promieniu 10 m i już się ją wyczuwa w powietrzu :P
Oliwnik - ach ten śródziemnomorski wygląd i krzew niewysoki, dobry do małych ogrodów [kciuk1]
10 na 10 dla modrzewia odm. 'Kórnik' - brawo polscy hodowcy [brawo]
Irgi Dammera już kupiłem :)

Plusy dodatnie:
+ znająca się na swoim fachu, zaangażowana i pracowita obsługa, dzięki której wszystko jest utrzymane w doskonałym stanie
+ szkółka oferująca w przystępnych cenach ogromne ilości materiału roślinnego
Plusy ujemne:
- nie wszystkie rośliny mają oznaczenia (zwłaszcza dotyczy to kilkuletnich roślin)
- w Borzechowie nie ma porządnego drogowskazu, którędy dojechać do Arboretumjpg][img]http211-1375200394-72627//ekotopik
Ostatnio zmieniony wt lip 30, 2013 5:13 pm przez tomicron, łącznie zmieniany 1 raz
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Re: polskie ogrody botaniczne, itp. ...

Postautor: tereklo » ndz lip 28, 2013 9:46 am

Szkoda, że nie ma już tutaj zdjęć :(
Tomi a może masz gdzieś w czeluściach komputera i uzupełnisz wątek?

Byłam w ogrodach Hortulus w Dobrzycy (zachodniopomorskie). Ogród podzielony tematycznie, ciekawy. Wrzucę kilka fotek a póki co link do ich strony
http://www.hortulus.com.pl/
Ogród w pobliżu Koszalina a 20 km od Kołobrzegu. Ok 3 km od głównej trasy DK11
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: polskie ogrody botaniczne, itp. ...

Postautor: tereklo » ndz lip 28, 2013 11:05 pm

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: polskie ogrody botaniczne, itp. ...

Postautor: Cebulka » ndz lip 28, 2013 11:10 pm

No no aż tak źle na tym towarzystwie nie wyszłaś, przepiękne ogrody [brawo]

Na przedostatnim zdjęciu jest dziurawiec który koniecznie bym chciała mieć [!]
Czy ktoś wie jak on się nazywa? [skrob]
Miałam go w wiązance ślubnej :)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: polskie ogrody botaniczne, itp. ...

Postautor: tereklo » ndz lip 28, 2013 11:12 pm

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: polskie ogrody botaniczne, itp. ...

Postautor: tereklo » ndz lip 28, 2013 11:19 pm

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: polskie ogrody botaniczne, itp. ...

Postautor: tereklo » ndz lip 28, 2013 11:25 pm

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: polskie ogrody botaniczne, itp. ...

Postautor: tereklo » ndz lip 28, 2013 11:30 pm

Cebulko, to chyba dziurawiec bezwonny - ten to być może odmiana ‘Red Attraction’ dziurawca farbierskiego.

Ogrody w ogrodzie - z podziałem na ogród śródziemnomorski, wiejski, romantyczny (biały) itd
Dużo ziół (nawet owocujące pomidory), fenkfuł (ładny czarny odcień zieleni), kładki, ławeczki, krzesła i nawet domek Baby Jagi z gospodynia na ławeczce ;>
Wisteria "puszczona" na takim stelażu-tunelu, wiele roślin jednorocznych kwitnących i tez wystawione rośliny niezimujące w gruncie jak chociażby kuflik czy oleandry.
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: polskie ogrody botaniczne, itp. ...

Postautor: Cebulka » ndz lip 28, 2013 11:35 pm

Dzięki - muszę kiedyś kupić nasionka jak gdziekolwiek będą... (pewnie jednoroczne obydwa [skrob] )

Obił mi się tam o oczy ozdobny podagrycznik ;> Może Magdziolek się w tej sprawie wypowie albo lepiej niech się nie wypowiada bo by trzeba wykropkować [rotfl]

Super fotka zachodu [prosi]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: polskie ogrody botaniczne, itp. ...

Postautor: tereklo » ndz lip 28, 2013 11:36 pm

Podagrycznik specjalnie fotnęłam :> a propos rozmów tu na forum. A zachód słońca to już z 11 piętra Arki w Kołobrzegu.

Dziurawiec bezwonny jest byliną ale zdaje się trudno ją przezimować. Należy do roślin kolekcjonerskich.
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: polskie ogrody botaniczne, itp. ...

Postautor: tomicron » pn lip 29, 2013 5:02 pm

Nonono - widzę, że Hortulusy trzymają fason i coraz więcej roślin upychają [panzielony] Byłem tam 3 lata temu...
Zaginionych fotek z Wirt poszukam - może gdzieś jeszcze są ?
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Re: polskie ogrody botaniczne, itp. ...

Postautor: koliberek » pn lip 29, 2013 5:39 pm

qrcze ale sie tam zmienilo od czasu gdy ja tam bylam ostatnio, tak lekko liczac 10 lat z gorka chyba [skrob]
Fajne fotki Teresko [kciuk2]
"Miłość i spokój wykluczają się wzajemnie. Kto szuka w miłości spokoju przegrywa na starcie"
P. Coelho "Walkirie"
Awatar użytkownika
koliberek
Weterani
 
Posty: 5318
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:32 am

Re: polskie ogrody botaniczne, itp. ...

Postautor: tereklo » pn lip 29, 2013 5:51 pm

Podoba mi się ta kompozycja
Obrazek

kolor petunii (surfinii?) powalający - prawie czarny
Obrazek

a to wygląda jak psie kupy ;>
Obrazek
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: polskie ogrody botaniczne, itp. ...

Postautor: żyjąca marzeniami » pn lip 29, 2013 8:17 pm

tereklo pisze:a to wygląda jak psie kupy ;>
Obrazek


Eee...Całkiem jak moje babeczki [ubaw]
Pozdrawiam Amelia
Awatar użytkownika
żyjąca marzeniami
Weterani
 
Posty: 452
Rejestracja: pt lip 12, 2013 8:20 am
Lokalizacja: woj.świętokrzyskie

Re: polskie ogrody botaniczne, itp. ...

Postautor: Cebulka » pn lip 29, 2013 10:05 pm

Hihi no mnie się to też momentalnie z kupami skojarzyło ale stwierdziłam że nie wypada napisać [ubaw] [ubaw] [ubaw]

Ogród węzłowy zdaje się Amita chciała kiedyś zakładać :d
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: polskie ogrody botaniczne, itp. ...

Postautor: tereklo » pn lip 29, 2013 10:12 pm

Cebulka pisze:Hihi no mnie się to też momentalnie z kupami skojarzyło ale stwierdziłam że nie wypada napisać [ubaw] [ubaw] [ubaw]


[szok] [milczy] [wstydzi] [wstydzi] [wstydzi] [zalamka]
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: polskie ogrody botaniczne, itp. ...

Postautor: amita » wt lip 30, 2013 9:26 pm

Cebulko, na moim areale to tylko można zrobić coś podobnego. Zrobię fatkę i wstawię, ale uprzedzam, nie przestrzyżone, bo jakoś Adaś zapał stracił.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Re: polskie ogrody botaniczne, itp. ...

Postautor: cicho_borowska » pn wrz 16, 2013 9:20 pm

Fajne te ogrody. W Hortulusie też kiedyś byłam. Śliczny ogród. :D
Pierwszy weekend września spędziłam na Kaszubach. Odwiedziłam kilka fajnych miejsc. :D Między innymi Ogród Botaniczny w Gołubiu. Niezbyt wielki, ale urokliwy. :D Taki jak lubię, czyli nie idealny lecz zadbany w sam raz. :D
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony pn wrz 16, 2013 9:26 pm przez cicho_borowska, łącznie zmieniany 1 raz
"Najtrudniejsze dzieło świata od łatwego trzeba rozpocząć, a największe dokonania od drobiazgów"
Lao Tsy
Awatar użytkownika
cicho_borowska
Weterani
 
Posty: 3355
Rejestracja: śr lip 18, 2007 12:36 pm

Re: polskie ogrody botaniczne, itp. ...

Postautor: Cebulka » pn wrz 16, 2013 9:25 pm

Bardzo ładne aranżacje [brawo]

Co to może być za krzew z czerwonawymi liśćmi na zdjęciu z katalpą po zdjęciach z owockami derenia? [skrob]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: polskie ogrody botaniczne, itp. ...

Postautor: cicho_borowska » pn wrz 16, 2013 9:27 pm

Chyba to był judaszowiec. :D Rośliny wszystkie miały opisy, ale było ich tyle, że nie spamiętałam. :D
"Najtrudniejsze dzieło świata od łatwego trzeba rozpocząć, a największe dokonania od drobiazgów"
Lao Tsy
Awatar użytkownika
cicho_borowska
Weterani
 
Posty: 3355
Rejestracja: śr lip 18, 2007 12:36 pm

Re: polskie ogrody botaniczne, itp. ...

Postautor: tereklo » pn wrz 16, 2013 9:32 pm

A to wrzosowisko... [pijany]
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: polskie ogrody botaniczne, itp. ...

Postautor: Cebulka » pn wrz 16, 2013 9:59 pm

Fajna też ta ścieżka z kółek na dogranych zdjęciach - ciekawe, czy to beton tak wylane? [skrob]
Bo zbyt równe żeby to były cięte plastry drzewa chyba [rol]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: polskie ogrody botaniczne, itp. ...

Postautor: tomicron » pn wrz 16, 2013 10:07 pm

Byłem tam w 1. połowie lata 2012, ale o tej porze wrzosowisko wygląda dużo okazalej. Mnie najbardziej podobał się jednak ten widok ze skarpy w te dolinę z linią kolejową :)
Borosia, byłaś też w ogrodach pokazowych we Franku (przy DK22) ? ...to dokładnie 50 km od Gołubia.
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Re: polskie ogrody botaniczne, itp. ...

Postautor: Emmi » wt wrz 17, 2013 10:05 am

O kurcze, dopiero dzisiaj odkryłam ten wątek... :/ A takie cudne miejsca, fotki :)
My byliśmy w ogrodzie... parku... nie pamiętam jak to nazwali w Żelazowej Woli ale szału nie było. To znaczy, na pewno pomysł super w dodatku jak teren ten był zaniedbany. Mnie za to zafascynowało jak w sposób tani można zagospodarować duży teren roślinnością. Drzewa oczywiście stare ale różnorodność roślinna partii przyziemnej dość skąpa w różnorodność gatunkową ale poprzez sadzenie całych łąk, czy mieszanie ze sobą tych samych roślin w różnych kompozycjach spowodowała, że ten cały teren nie wydawał się nudny, a wręcz przeciwnie.
(początek czerwca br)
Załączniki
APDC1279.JPG
APDC1272.JPG
APDC1271.JPG
APDC1269.JPG
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: polskie ogrody botaniczne, itp. ...

Postautor: tomicron » wt wrz 17, 2013 1:00 pm

Odnalazłem fotki z Franka - oprócz ogrodów tematycznych mają tam tez sporą szkółkę :)


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Re: polskie ogrody botaniczne, itp. ...

Postautor: Cebulka » wt wrz 17, 2013 3:00 pm

Fajne to rondo warzywnicze [lol]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: polskie ogrody botaniczne, itp. ...

Postautor: tereklo » wt wrz 17, 2013 5:03 pm

i ani śladu ślimaków [szok]
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: polskie ogrody botaniczne, itp. ...

Postautor: tereklo » pt wrz 27, 2013 8:56 pm

A tego w Hortulusie nie widziałam

http://wiadomosci.wp.pl/gid,16027899,ka ... leria.html


Tomi, dobrze, że udało Ci się odnaleźć fotki [tuli] Żywotnikowiec japoński [skrob] kiedys miałam w swoim ogrodzie, ciekawe czy się uchował [skrob]
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: polskie ogrody botaniczne, itp. ...

Postautor: tomicron » pt wrz 27, 2013 9:51 pm

tereklo pisze:Tomi, dobrze, że udało Ci się odnaleźć fotki [tuli] Żywotnikowiec japoński [skrob] kiedys miałam w swoim ogrodzie, ciekawe czy się uchował [skrob]
Tam w Borzechowie jest dość surowy klimat, a jednak żyje i ma się dobrze :)
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Re: polskie ogrody botaniczne, itp. ...

Postautor: tereklo » wt paź 07, 2014 7:31 pm

Jesienny "koncert" roślin w Wojsławicach - trawy i kwiaty jesieni

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


i jadalne owoce - kto zgadnie co to? drzewo na ostatnim zdjęciu powyżej :)
Obrazek
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: polskie ogrody botaniczne, itp. ...

Postautor: Cebulka » wt paź 07, 2014 7:35 pm

Te owoce to strzelam że któryś dereń (Kousa chyba [skrob] )
Ale ten pniak z opieńkami to niezły - ciekawe jak to zrobili, że akurat na wystawę urosły [lol]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: polskie ogrody botaniczne, itp. ...

Postautor: tereklo » wt paź 07, 2014 7:41 pm

Cebulka pisze:Te owoce to strzelam że któryś dereń (Kousa chyba [skrob] )

Cebulko, bingo! Smakują prawie jak liczi (powiedziałabym, że smaczniejsze).
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Następna

Wróć do Galeria zdjęć

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości