Bukiety

Nasi milusińscy, nasze osiągnięcia, przyroda, wszelkie zdjęcia artystyczne

Re: Bukiety

Postautor: Emmi » sob lis 12, 2016 8:47 am

Kurcze jak dawno nie zaglądałam na ten wątek, a tu tyle pięknych kwiatów i kompozycji [prosi1] W moim domu rzadko pojawiają się kwiaty cięte ale najbardziej podobał mi się bukiet z liliowców.
Załączniki
APDC6357.JPG
Ostatnio zmieniony sob lis 12, 2016 3:44 pm przez Emmi, łącznie zmieniany 1 raz
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Bukiety

Postautor: Cebulka » sob lis 12, 2016 2:39 pm

To akurat liliowce, ale zupełnie nie umniejsza to ich piękna [tuli]
Czy ne w wazonie też żyją tylko jeden dzień czy może dłużej? [skrob]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14920
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Bukiety

Postautor: Emmi » sob lis 12, 2016 3:47 pm

Cebulko :) tak, tak... poprawiłam... jak najbardziej liliowce, ale wstawiając zdjęcie myślałam o liliach. Chciałam właśnie napisać, że w przeciwieństwie do lilii, liliowce są nietrwałe. Kwiat mają tylko jeden dzień, ale za to mogłam sobie popatrzeć na wszystkie etapy rozwoju kwiatu i powiem Ci, że było to przepiękne :) Nie napisałam bo musiałam odejść od kompa.

Tak się zapatrzyłam na te wszystkie cudne bukiety, że znalazłam jeszcze jedne... ten z zeszłego roku, kwiaty z mojej łączki. Pisałam kiedyś, że tutaj nie ma łąk kwiatowych, więc sobie sama posadziłam...
Obrazek

A tak to to lubię prostotę, bo mnie najbardziej zachwycają wazony. A szklamych wypukłościach jestem po prostu zakochana :)
Obrazek
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Bukiety

Postautor: Cebulka » pn lis 14, 2016 12:14 pm

Ach piękny ten tulipanowy [pijany]
A ja nie umiem kupić sobie wazonu :(
Albo mi się w sklepie wydają zbyt fikuśne albo zbyt kwadratowe albo zbyt kolorowe albo zbyt kryształowe... [skrob] I kwiatki potem w słoikach trzymam :/
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14920
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Bukiety

Postautor: Emmi » pn lis 14, 2016 6:50 pm

Uwielbiam przedmioty ze zwykłego, białego szkła. Szklane wazony są jedyną rzeczą, którą wybieram natychmiast i wiem, że będzie to zakup trafiony. Z niczym tak szybko nie podejmuję decyzji :D Przynajmniej jedna rzecz, nad którą nie muszę się zastanawiać i debatować. Tylko ja znów nie przepadam za bardzo za kwiatami ciętymi. Tak więc droga Cebulko Ty masz kwiaty ale nie masz do nich wazonu, ja mam ich sporo ale nie mam co do nich włożyć [ubaw2] Hople są różne. Podobnie mam z kieliszkami i butelkami win. Obserwując mnie jak wnikliwie oglądam wina, likiery itd, mógłby ktoś wziąć mnie za konesera czy alkoholiczkę, a ja zachwycam się kształtem butelki a środek mało mnie obchodzi. Aby nie wyszło, że rozmawiamy nie na temat, do wstawię zdjęcie bukietu, który z racji alergicznych właściwości musiał pozostać na dworze.
Załączniki
APDC4986.JPG
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Bukiety

Postautor: Cebulka » pn lis 14, 2016 10:12 pm

Emmi pisze: Aby nie wyszło, że rozmawiamy nie na temat, do wstawię zdjęcie bukietu, który z racji alergicznych właściwości musiał pozostać na dworze.


O rany, jakoś tak nie pomyślałam, że mogę nie być jedyna która musi pogodzić pragnienie posiadania bukietów w domu z alergikiem [glupek]
Ja jestem uczulona na trawy (przy okazji właśnie się okazało że Magda też) więc to trochę później, zresztą nie mam typowych objawów kataralnych, tylko zatoki, a wiosną nic mi się nie dzieje poza tym że jak to ogrodnik 'choruję na wiosnę' i wiosenne pragnienie przyrody ciągnie mnie straszliwie do przywlekania różnych chabaździ i kwitnących gałęzi do domu. Jurek tymczasem uczulony chyba jest już na leszczynę, w każdym razie od lutego kicha, trze oczy i przez te właśnie zmrużone i złe wilkiem patrzy na jakąkolwiek przyrodę w wazonie [zly] Aby nie psuć miru domowego i nie prowadzić niepotrzebnie do pisania pozwów rozwodowych (oszczędzajmy lasy) wymyśliłam [!] - będę stawiać sobie bukiety na parapecie ZEWNĘTRZNYM okna wykuszowego [ubaw]
Tymczasem chwilowo nie posiadając ocieplenia domu nie posiadamy również parapetu zewnętrznego [glupek] ale nie dalej jak kilka dni temu wreszcie wywierciłam wystarczająco dużą dziurę w brzuchu i doczekałam się deski pod oknem udającej tymczasowo parapet zewnętrzny na którym można uzewnętrzniać (sic) bez alergicznych ograniczeń różne zapędy artystyczne [lol]

No to jaką dekorację ma osoba która nie przepada za Halloweenem i kręciła nosem na to jak wcześnie dekoruje się teraz lampkami sklepy przed Świętami? Niech pomyślę... [skrob] [rotfl]
Obrazek Obrazek
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14920
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Bukiety

Postautor: Baś_22 » wt lis 15, 2016 1:24 pm

Super pomysł [brawo]
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bukiety

Postautor: Emmi » wt paź 16, 2018 8:12 pm

Suszę sobie na zimowy bukiet do altany i na razie wygląda on tak...
Obrazek Obrazek
chociaż wciąż się tworzy bo przybywa elementów. Sama nie wiem jak będzie wyglądał w formie ostatecznej, co mi się podoba w ogrodzie to dodaję, ma być ciekawy kształt liści, zasuszonego kwiatostanu, łodyga... dzisiaj dodałam gałązki derenia o czerwonych łodygach, suche badyle po przekwitnięciu liliowców... trochę czerwieni...
Obrazek
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Poprzednia

Wróć do Galeria zdjęć

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron