Galasy

... czyli nasze obserwacje z ogródka

Postautor: Onaela » śr kwie 22, 2009 9:34 am

Tylko nie próbuj tego Sagi ! [diabel]

Tylko patrzeć,jak jakieś ufoludki sie wylęgną ! [haha]
Onaela
Weterani
 
Posty: 3761
Rejestracja: pn cze 14, 2010 12:02 pm

Postautor: Anamaria » śr kwie 22, 2009 10:30 am

To SZALEJ JADOWITY, roślina silnie trująca. Ale rośnie w oczkach i ryby od tego nie padają [shock] Liście ma podobne do marchwi, kwitnie na biało.
Na pewno nieraz spotkałyście "toto" w przyrodzie.
W linku poniżej jest zdjęcie tego korzenia (nomen-omen z forum o oczkach wodnych):

http://images.google.pl/imgres?imgurl=h ... l%26sa%3DG
Awatar użytkownika
Anamaria
Weterani
 
Posty: 3178
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 2:36 pm

Postautor: saginata » śr kwie 22, 2009 11:43 am

Dziêki Alu [tuli]
saginata
 

Postautor: tomicron » śr kwie 22, 2009 1:50 pm

Anamaria pisze:To SZALEJ JADOWITY, roślina silnie trująca.

[shock] Przecież pełno tego chwasta rośnie w toruńskim parku w okolicach stawów (pomijając już to że na brzegu Wisły są całe zagajniki). Mam nadzieję że liście tego cholerstwa nie mają tyle tej cykuty :? Tam pełno dzieci się bawi wiosną i latem...
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Postautor: Onaela » śr kwie 22, 2009 1:59 pm

Szalej jest mi znany z liści,ale nie wiedziałąm,że on ma takie bulwy pod ziemią [shock]
Onaela
Weterani
 
Posty: 3761
Rejestracja: pn cze 14, 2010 12:02 pm

Postautor: saginata » śr kwie 22, 2009 3:01 pm

Z tego co poczyta³am wynika,¿e ca³a ro¶lina jest silnie truj±ca http://pl.wikipedia.org/wiki/Szalej_jadowity
saginata
 

Postautor: beza » śr kwie 22, 2009 3:10 pm

To już wiem skąd to powiedzenie: żeś się szaleju najadł...
kwiaty kwitną nawet wtedy,
gdy nikt im się nie przygląda...

Phil Bosmans
Awatar użytkownika
beza
Weterani
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt lip 17, 2007 11:36 am

Postautor: Cebulka » śr kwie 22, 2009 6:01 pm

Rany trzy dni człowieka nie ma a wy tu jakieś kokony obcego roztrząsacie [shock] [strach]

Nie miałam pojęcia, że szalej tak wygląda [skrob]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: cicho_borowska » czw kwie 23, 2009 6:10 pm

[shock] [shock] [shock]
"Najtrudniejsze dzieło świata od łatwego trzeba rozpocząć, a największe dokonania od drobiazgów"
Lao Tsy
Awatar użytkownika
cicho_borowska
Weterani
 
Posty: 3355
Rejestracja: śr lip 18, 2007 12:36 pm

Postautor: tomicron » śr maja 13, 2009 10:09 pm

A cóż to za Marsjanin ? [shock] Mam nadzieję że nie jest szkodnikiem bo szkoda byłoby zwalczać coś tak pięknego...

Obrazek Obrazek
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Postautor: Onaela » śr maja 13, 2009 10:15 pm

Stonka wystroiła sie na dyskotekę ! [haha]
Onaela
Weterani
 
Posty: 3761
Rejestracja: pn cze 14, 2010 12:02 pm

Postautor: tomicron » śr maja 13, 2009 10:23 pm

Hehe - o takich mechanizmach adaptacyjnych nie pomyslałem :D
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Postautor: farmerka63 » czw maja 14, 2009 8:22 am

Matko! Jaki piękny! To chrząszcz z rodziny biegaczowatych. O ile mnie pamięć nie myli - biegaczowate są pod ochroną.
Awatar użytkownika
farmerka63
Weterani
 
Posty: 1287
Rejestracja: ndz mar 02, 2008 3:21 pm

Postautor: tomicron » czw cze 04, 2009 9:01 pm

Wreszcie się dowiedziałem jak się nazywa ten Marsjanin ;) to biegacz złocisty (Carabus auratus). Miałaś rację Farmerko - jest pod ochroną, ale jest też owadem pożytecznym - drapieżnikiem. Poluje na owady ich larwy i na ślimaki [diabel]
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Postautor: amita » czw cze 04, 2009 9:29 pm

Tomi,podeślij go do mnie,bo już nie mam sił do tych wstrętnych ślimorów.O ile całkowicie odpuściłam winniczkom,bo doszłam do wniosku w poprzednim sezonie,że są szkodliwe,ale nie aż tak,to teraz mam jakieś jeszcze inne bez skorup.Małe,czarne,obrzydliwe,małe brązoe,też obrzydliwe i wielkie brązowe,jeden rodzaj do długie,cienkie,drugi to takie obrzydliwe,wielkie i grube.Fuj....Jak sobie pomyślę,że właśnie mają orgię w mojej sałacie to mnie [trzesie]
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Poprzednia

Wróć do Zdjęcia chorób i szkodników

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość