Odstraszacze zwierząt

... czyli nasze obserwacje z ogródka

Odstraszacze zwierząt

Postautor: tereklo » czw cze 06, 2013 9:04 pm

Zasłyszane z rozmowy ogrodników-szkółkarzy:
Sarny podjadały roślinki w szkółce, gospodarz rozwiesił odstraszacze z bambusa - grube pędy bambusa (średnica ok 8 - 10 cm) pociął na kawałki i zawiesił po trzy, różnej długości na kółku metalowym. Klekotki poruszane przez wiatr stukały o siebie i wydawały odgłos odstraszający sarny. Można takie gotowe w sklepach z pamiątkami, tylko koszty :( Drugio z ogrodników twierdził, że zwierzęta szybko się uczą i taki odstraszacz jest skuteczny stosunkowo krótko.
Spróbowac można.

O, coś w tym stylu

bambus.jpg
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Odstraszacze zwierząt

Postautor: amita » pt cze 07, 2013 8:50 am

Na ludzką zwierzynę pomoże? normalnie dziś mnie kobieta zbulwersowała wręcz. Stoję sobie z koleżanką, a po drugiej stronie ulicy, koło mojego skalniaka stoi pani z synkiem, tak ze 6 lat. I to dziecko zaczyna wspinać się po moim skalniaku! No wiec krzycze do pani: prosze zabrac to dziecko z mojego ogródka! A pani ze spokojem: ale dlaczego pani krzyczy? przecież zwróciłam mu uwagę. A dzieciak nadal na moim skalniaku. Więc mówię, że nie krzyczę tylko zwycajnie podniosłam glos, bo jej zwrócenia uwagi chyba nie usłyszał. Nosz kurde, przecież widać, że to czyjaś praca jest, i na bank nie do wspinania służy.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7632
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Re: Odstraszacze zwierząt

Postautor: tereklo » pt cze 07, 2013 9:29 am

Na ludzką zwierzynę to jakaś broń palna albo dodatek do napojów ;>
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Odstraszacze zwierząt

Postautor: tereklo » pn sie 05, 2013 6:15 am

Znalezione w necie - sposób na nornice

"Dzialka podziurawiona jak ser szwajcarski. Czy ktos z szanownych Grupowiczow
ma metode na skuteczne wyproszenie tych lokatorow. Znam te metode z piciem
piwa i przyzwyczajeniem sie do nornic, jednak nawet po wypiciu skrzynki
jakos nie moge zniesc gadziny."

[lol]
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Odstraszacze zwierząt

Postautor: amita » pn sie 05, 2013 8:08 am

Trzeba zwiekszyć dawkę...
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7632
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Re: Odstraszacze zwierząt

Postautor: Fil » sob sie 31, 2013 8:07 pm

[radocha] Ja zakupiłam w Tchibo solarnego odstraszacza. Wkurza mnie potwornie, bo co 30 sekund wydaje z siebie przedziwny dźwięk, ale póki co nie zauważyłam, żeby nornice znikły. Nadal pojawiają się świeże korytarze. Kiedyś czytałam, że w początkowej fazie używania odstraszaczy jest to zjawisko normalne, bo nornice próbują się wydostać poza zasięg dźwięku i szukają miejsca/kierunku. U mnie raczej się kręcą w kółko :/ Ciekawe czy Tchibo uwzględniłoby reklamację [skrob]
Awatar użytkownika
Fil
Weterani
 
Posty: 490
Rejestracja: pt sie 10, 2007 12:03 pm
Lokalizacja: wiocha pod Warszawą :)

Re: Odstraszacze zwierząt

Postautor: Cebulka » sob sie 31, 2013 11:04 pm

Żeby nie wyszło że to solarny odstraszacz właściciela ;>
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14920
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Odstraszacze zwierząt

Postautor: amita » ndz wrz 01, 2013 1:56 pm

Im właściciel dalej tym mniej go drażnią gryzonie :) może ma to sens [skrob]
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7632
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Re: Odstraszacze zwierząt

Postautor: Sz_elka » wt wrz 24, 2013 10:41 am

amita pisze:Trzeba zwiekszyć dawkę...

Amita [ubaw2]
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice


Wróć do Zdjęcia chorób i szkodników

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość