Dlaczego kobiety żyją dłużej?

... a więc coś na wesoło

Dlaczego kobiety żyją dłużej?

Postautor: Anamaria » czw lut 22, 2007 10:13 pm

Przeczytałam dziś taki tekst. Wprawdzie dotyczy realiów amerykańskich, ale polskie kobiety są przecież jeszcze bardziej zapracowane.

Rodzice oglądali tv i mama powiedziała: "Jest już późno, jestem zmęczona, pójdę spać".
Poszła do kuchni zrobić kanapki dla nas na jutrzejszy lunch, wypłukała kolby kukurydzy, wyjęła mięso z zamrażarki na jutrzejszą kolację, sprawdziła ile jest płatków śniadaniowych w puszce, nasypała cukru do cukierniczki, położyła łyżki i miseczki na stole i przygotowała ekspres do zaparzenia kawy na jutro rano. Potem włożyła już upraną odzież do suszarki, załadowała nową partię do pralki, uprasowała koszulę i przyszyła guzik. Sprzątnęła ze stołu pozostawioną grę, postawiła telefon na ładowarkę i odłożyła książkę telefoniczną do szuflady. Podlała kwiaty, opróżniła kosze na śmieci i powiesiła ręcznik do wysuszenia.
Potem ziewnęła, przeciągnęła się i poszła do sypialni. Zatrzymała się przy biurku i napisała kartkę do nauczyciela, odliczyła trochę kasy na wycieczkę w teren i wyciągnęła podręcznik schowany pod krzesłem. Podpisała kartkę urodzinową dla przyjaciółki, zaadresowała kopertę i nakleiła znaczek oraz zapisała, co kupić w sklepie spożywczym.
Obie kartki położyła obok torebki.
Potem Mama zmyła twarz mleczkiem "trzy w jednym", posmarowała się kremem "na noc i przeciw starzeniu", umyła zęby i opiłowała paznokcie.
Ojciec zawołał: "Myślałem że poszłaś do łóżka". "Właśnie idę" - odpowiedziała Mama. Wlała trochę wody do miski psa i wypuściła kota na dwór, potem sprawdziła czy drzwi są zamknięte i czy światło na zewnątrz jest zapalone. Zajrzała do pokoju każdego dziecka, wyłączyła lampki i telewizory, powiesiła koszulki, wrzuciła brudne skarpety do kosza i krótko pogadała z jednym z dzieci, jeszcze odrabiającym lekcje.
W swoim pokoju Mama nastawiła budzenie, wyłożyła ubranie na jutro, naprawiła stojak na buty. Dopisała 3 rzeczy do listy 6 najważniejszych czynności do wykonania jutro.
Pomodliła się i wyobraziła sobie, że osiągnęła swoje cele.
W tym samym czasie Tata wyłączył telewizor i oznajmił "w powietrze":
"Idę spać". Co też bez namysłu uczynił.
Coś nadzwyczajnego w tej historii? Zastanawiasz się, dlaczego kobiety
żyją dłużej? "BO JESTEŚMY SKONSTRUOWANE NA DŁUGI PRZEBIEG".... (i nie możemy umrzeć wcześniej, bo tyle mamy jeszcze do zrobienia !!!)
Obrazek
Awatar użytkownika
Anamaria
Weterani
 
Posty: 3178
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 2:36 pm

Postautor: *kati » czw lut 22, 2007 10:23 pm

Anamario - nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać z tego... kawału?? Mnie to jednak ubawiło :D :lol: :rotfl:
Awatar użytkownika
*kati
Weterani
 
Posty: 314
Rejestracja: pt lut 02, 2007 7:07 pm

Postautor: Anamaria » czw lut 22, 2007 10:28 pm

To nie kawał, to raczej samo życie. Jakbym siebie widziała jeszcze parę lat temu :lol: A na koniec dnia podpierałam się nosem jak ta osobniczka pod tekstem.
Awatar użytkownika
Anamaria
Weterani
 
Posty: 3178
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 2:36 pm

Postautor: *kati » czw lut 22, 2007 10:34 pm

A do tego jak pozwolisz sobie na chwilę wytchnienia to zaraz masz wyrzuty sumienia, że czas tracisz... Też to mam czasami... a przecież ja w domu "siedzę" :? Och, ten komputer, taka strata czasu, a tyle można w tym czasie zrobić hi hi ha ha :wink:
Awatar użytkownika
*kati
Weterani
 
Posty: 314
Rejestracja: pt lut 02, 2007 7:07 pm

Postautor: saginata » pt lut 23, 2007 9:40 am

Anamario-wspania³e-mi m±¿ du¿o pomaga,dzieciaki maj± swoje obowi±zki-ale ile jest tych drobnych spraw o których tylko ja muszê pamiêtaæ????
A czo³gam siê tak gdy za du¿o naplanujê-ale ju¿ jestem w tym wieku,¿e przestajê mieæ wyrzuty sumienia gdy si±dê przed komputerem :lol: -skoro siedzê w domu-to nie mogê byæ go³os³owna-tylko troszkê dos³ownie posiedzieæ :lol: -chyba zaczynam dorastaæ :lol: :lol: :lol:
saginata
 

Postautor: lucysia » pt lut 23, 2007 10:31 am

Oj kiedyś na zaprzyjażnionym topiku przeczytałam post na temat książki"Dlaczego mężczyżni kochają zołzy".Mądra książka ,naprawdę.Uczy właśnie ograniczenia pewnych żeczy które bierzemy na swoje barki i nie marudzenia ,jeżeli małżonek,np:bawi się czymś zamiast pracować,albo nie spędza z nami tyle czasu ile byśmy chciały.Podstawa:szanuj się a inni będą cię szanowali.Jakże stara prawda.Jak uciekasz to goni,a jak mu matkujesz,pamiętasz o wszystkim,to jakoś tak mamusiejesz,prawda?Od tamtej pory ja się zołzuję dzięki komputerowi.Jestem gospodynią domową i w moim przypadku to się raczej nie zmieni.Więc jak mam się odciąć od domu?Właśnie komputer mi w tym pomaga.Ja przy kompie a mąż usypia małą co drugi,trzeci dzień.A co niech też ma zabawę :lol: Wiadomo do garów nie zagonię,ale już do zanoszenia własnych ciuchów do prania i owszem.Nie ma w łazience,nie jest wyprane!
Szanujmy się i nie bierzmy wszystkiego na swoje barki.Ja się nie wtrącam do pewnych spraw męża ,bo jak zacznę to jeszcze jeden obowiązek mi dojdzie.Przecież to wygodne jak ktoś za nas coś zrobi.Ja też to lubię.I tak mam tych zadań domowych i nie tylko,że hej!!!A jak się trochę pozołzuję to i mąż zobaczy jak duzo żona robi i jakie to czasochłonne :lol: A co nie wolno mi :lol:
Ninię też trochę zagonię do swoich obowiązków jak przyjdzie czas i trochę mi odejdzie.Tylko teściówka ma wolne,w końcu już i tak się natyrała w swoim życiu,ma teraz prawo się zołzować.Jej też wolno :lol:
https://docs.google.com/presentation/d/ ... p=drivesdk
*******************************************************************************
http://kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com

Obrazek
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Postautor: wac » pt lut 23, 2007 11:13 am

Zauważam pierwsze oznaki strajku. [wac]
Awatar użytkownika
wac
Weterani
 
Posty: 2058
Rejestracja: wt sty 30, 2007 11:56 am

Postautor: saginata » pt lut 23, 2007 12:28 pm

Jakiego strajku Wac-przecie to w "Humorze "umieszczone-potraktujmy to pó³ zartem pó³ serio-wiadamo -prawda zawsze le¿y po ¶rodku-a ¿e siê troszkê pou¿alamy-takie nasze kobiece prawo :lol:
saginata
 

Postautor: Andrzej » pt lut 23, 2007 12:57 pm

Hahahaha...... :D
Wac, na 21 użytkowników Ekotopiku jest nas tylko dwóch.
Nie mamy więc najmniejszych szans wygrania słownych dysput z paniami :lol:
Zawsze nas zapędzą "w kozi róg" :lol:
Pozdrawiam - Andrzej
Andrzej
Administrator
 
Posty: 2088
Rejestracja: pt sty 26, 2007 9:01 am

Postautor: wac » pt lut 23, 2007 1:41 pm

Andrzej - ale tym temacie coś jest prawdy, przypomnij temat o taczkach, a dlaczego kobiety żyją dłużej? - bo , bo jeżdżą mniejszymi taczkami. [wac]
Awatar użytkownika
wac
Weterani
 
Posty: 2058
Rejestracja: wt sty 30, 2007 11:56 am

Postautor: saginata » pt lut 23, 2007 2:12 pm

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
saginata
 

Postautor: *kati » pt lut 23, 2007 2:51 pm

Ha ha ha... miało być humorystycznie, a tu sie na dłuższą dysputę szykuje... i znów odwieczna polemika między kobietami i mężczyznami po przeciwnych stronach barykady. No cóż, kobietę ciężko przegadać, a w takich propotcjach to panowie niestety nie mają nawet promila szansy :wink: :D
Panowie, my jednak naprawde Was miłujemy!! :wink:
Awatar użytkownika
*kati
Weterani
 
Posty: 314
Rejestracja: pt lut 02, 2007 7:07 pm

Postautor: wac » pt lut 23, 2007 6:11 pm

*kati pisze: No cóż, kobietę ciężko przegadać, a w takich proporcjach to panowie niestety nie mają nawet promila szansy
Skoro wspomniało się o promilach, to wac koło tego nie może przejść obojętny, a że już jest po 18-tej, to za Zdrowie naszych pań. [wac]
Awatar użytkownika
wac
Weterani
 
Posty: 2058
Rejestracja: wt sty 30, 2007 11:56 am

Postautor: lucysia » pt lut 23, 2007 7:24 pm

Ależ wac jaki strajk?Jak się trochę pozołzujemy to więcej postów na forum powstanie :lol: A herbatkę poproszę [wac]
https://docs.google.com/presentation/d/ ... p=drivesdk
*******************************************************************************
http://kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com

Obrazek
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Postautor: *kati » pt lut 23, 2007 9:32 pm

No to ZA ZDROWIE PANÓW i ja się cherbatki napiję... z wkładeczką ma się rozumieć :wink: [piwko] [piwo]
Awatar użytkownika
*kati
Weterani
 
Posty: 314
Rejestracja: pt lut 02, 2007 7:07 pm

Postautor: *kati » pt lut 23, 2007 9:43 pm

Nie umiem poprawiać postu wiec chociaż tą HERBATKĘ poprawnie napiszę :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Awatar użytkownika
*kati
Weterani
 
Posty: 314
Rejestracja: pt lut 02, 2007 7:07 pm

Postautor: lucysia » sob lut 24, 2007 11:10 am

*kati pisze:No to ZA ZDROWIE PANÓW i ja się herbatki napiję... z wkładeczką ma się rozumieć :wink: [piwko] [piwo]


Poprawiłam ci kati,ale weszło w cytat.Wejdz w edycję po prawej stronie twojego postu i wyświetli ci się od nowa teks do pisania .Popraw i wyślij.
https://docs.google.com/presentation/d/ ... p=drivesdk
*******************************************************************************
http://kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com

Obrazek
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Postautor: Sz_elka » sob lut 24, 2007 12:28 pm

*kati pisze:No to ZA ZDROWIE PANÓW i ja się herbatki napiję... z wkładeczką ma się rozumieć :wink: [piwko] [piwo]


To i ja się dołączam! ;) [szampan] [wac] [piwo]
Bez Panów Świat oczywiście byłby [lol] ... NIJAKI!!! [śle_całusy]
Ostatnio zmieniony śr lut 02, 2011 7:52 pm przez Sz_elka, łącznie zmieniany 1 raz
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: saginata » sob lut 24, 2007 12:56 pm

Macie racjê-nijak nam by³oby na tym ¶wiecie bez panów-WASZE ZDROWIE PANOWIE [URL=http://imageshack.us][img:80b484c653]http://img338.imageshack.us/img338/2773/2kuflezpiwemvv2.gif[/img:80b484c653][/URL]
saginata
 

Postautor: wac » sob lut 24, 2007 1:56 pm

Dziękujemy za toasty, za nasze zdrowie, a może by tak?: Za Zdrowie Wszystkich Uczestników Ekotopiku, Na zdrowie [wac] [szampan] [piwo] [wac] [szampan] [piwo]
Awatar użytkownika
wac
Weterani
 
Posty: 2058
Rejestracja: wt sty 30, 2007 11:56 am

Postautor: Andrzej » sob lut 24, 2007 2:21 pm

Tak jest.
Wołam za Wacem:
- Za Zdrowie Wszystkich Uczestników Ekotopiku ! [szampan]
- Za zdrowie Pań ! [szampan]
Pozdrawiam - Andrzej
Andrzej
Administrator
 
Posty: 2088
Rejestracja: pt sty 26, 2007 9:01 am

Postautor: *kati » sob lut 24, 2007 2:44 pm

No i proszę... jednak można milutko i słodziutko - bez sporów i waśni!!!
Wac - Twoja herbatka ma jakąś cudowną moc pojednawczą - rób dużo zapasów, bo pewnie jeszcze nie raz się przyda :wink: [szampan] [piwko] [piwo] [wac] [tuli]

Dzięki za wskazówki na temat poprawek :flower:
Awatar użytkownika
*kati
Weterani
 
Posty: 314
Rejestracja: pt lut 02, 2007 7:07 pm

Postautor: Anamaria » sob lut 24, 2007 9:56 pm

No i proszę jaką dyskusję wywołałam .... mimo woli :D

Dołączam się do toastów, wiwat panie i panowie!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
Anamaria
Weterani
 
Posty: 3178
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 2:36 pm

Postautor: lucysia » ndz lut 25, 2007 12:08 pm

Oj i ja się dołączę [piwo] [piwo] [szampan] [piwko] [piwko]
Wczoraj ja abstynentką byłam,to dziś się dołączę :lol:
https://docs.google.com/presentation/d/ ... p=drivesdk
*******************************************************************************
http://kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com

Obrazek
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Postautor: Baś_22 » ndz lut 25, 2007 5:18 pm

Luuuuuudzie!!!!! A co tu się dzieje!!!! taka balanga na oczach wszystkich :D :D :D
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: lucysia » ndz lut 25, 2007 7:59 pm

To tak mimo chodem basiu [lol]
https://docs.google.com/presentation/d/ ... p=drivesdk
*******************************************************************************
http://kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com

Obrazek
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Postautor: Nina » ndz lut 25, 2007 8:31 pm

Dołanczam się z toastem za wszystkich uczestników ekotopiku za nasze zdrowie <piwo>
Awatar użytkownika
Nina
Weterani
 
Posty: 785
Rejestracja: sob sty 27, 2007 6:03 pm

Postautor: Nina » ndz lut 25, 2007 8:34 pm

Prosze mi napisac jak mam wstawiac obrazki z piwem a z tym piwem w nawiasie to córka mnie w maliny wpuściła jeszcze z kolcami [oops]
Awatar użytkownika
Nina
Weterani
 
Posty: 785
Rejestracja: sob sty 27, 2007 6:03 pm

Postautor: saginata » ndz lut 25, 2007 8:42 pm

Nino-nie wpu¶cila w maliny-piwo w nawiasie kwadratowym-robiê próbê [piwo]
saginata
 

Postautor: saginata » ndz lut 25, 2007 8:44 pm

Jest-po wpisie robisz spacjê i wtedy nawias[] a w ¶rodku napis piwo.Wszystko obja¶ni³a Cebulka w komunikatach-Bu¼ki-sprobuj jeszcze raz :D
saginata
 

Postautor: Anamaria » ndz lut 25, 2007 9:59 pm

No, chyba polubię piwo, aż mi ślinka leci patrząc na te kufle
Obrazek
Awatar użytkownika
Anamaria
Weterani
 
Posty: 3178
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 2:36 pm

Postautor: Nina » pn lut 26, 2007 5:14 pm

Co tam jedno [piwo] ja mam cała beczke :D Obrazek
Awatar użytkownika
Nina
Weterani
 
Posty: 785
Rejestracja: sob sty 27, 2007 6:03 pm

Następna

Wróć do Humor

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości