Uwaga na:

Wszelkie inne NIEOGRODNICZE różności - dom, hobby, święta...

Re: Uwaga na:

Postautor: tereklo » śr lut 20, 2013 7:53 pm

Trzeba te uważać na karty płatnicze i kredytowe.
http://tech.wp.pl/kat,1009781,title,Mas ... omosc.html

"złodziei, którzy chcieliby położyć łapę na naszych pieniądzach nie brakuje. Takie rozwiązanie umożliwia łatwe skopiowanie danych z karty. W sieci dostępne są aplikacje, które umożliwiają przeprowadzenie takiego ataku nawet laikowi, który wykaże się odrobiną sprytu. Na poniższych materiałach wideo możecie zobaczyć, jak w łatwy sposób stać się ofiarą "zbliżeniowego" przestępcy, który potrafi nawet klonować kartę."





Neutralizacja
Na koniec z przymrożeniem oka zastanówmy się nad sposobami pozbycia się chipa RFID. Najprostszą metodą będzie wymiana karty w banku na klasyczny model. Jednak czasem może to być niemożliwe. Co proponujecie w tej sytuacji? Nacięcie lub przecięcie anteny? A może krótka wizyta w mikrofalówce? Jeśli nie chcesz zniszczyć karty, zawsze możesz skonstruować klatkę Faradaja - owinięcie folią aluminiową powinno wystarczyć.
Źródło: Dziennik Internautów / Niebezpiecznik.pl, SW, WP.PL
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Uwaga na:

Postautor: belva » sob lut 23, 2013 8:26 pm

A co z tym pokrowcem ktory pokazuja??
"Wielki sztorm pozostawił na plaży tysiące rozgwiazd. Starzec idący brzegiem morza brał rozgwiazdy do ręki i odnosił do wody. Co ty robisz, starcze? Zapytał go przechodzący obok młodzieniec - przecież tych rozgwiazd jest tutaj dziesiątki tysięcy, tak ich wszystkich nie uratujesz! Twoje staranie nie ma sensu.. Tymczasem starzec, wkładając kolejną rozgwiazdę do wody, odpowiedział: dla niej ma sens"
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Re: Uwaga na:

Postautor: tereklo » sob lut 23, 2013 8:30 pm

O co pytasz Belvo?
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Uwaga na:

Postautor: belva » ndz lut 24, 2013 8:23 pm

pokazywali jakis pokrowic na karte tak aby zlodziej nie mogl sie do niej dobrac.
"Wielki sztorm pozostawił na plaży tysiące rozgwiazd. Starzec idący brzegiem morza brał rozgwiazdy do ręki i odnosił do wody. Co ty robisz, starcze? Zapytał go przechodzący obok młodzieniec - przecież tych rozgwiazd jest tutaj dziesiątki tysięcy, tak ich wszystkich nie uratujesz! Twoje staranie nie ma sensu.. Tymczasem starzec, wkładając kolejną rozgwiazdę do wody, odpowiedział: dla niej ma sens"
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Re: Uwaga na:

Postautor: tereklo » ndz lut 24, 2013 8:30 pm

Wystarczy kawałek folii aluminiowej, może być po czekoladzie :)
Tworzy się wtedy klatka Faraday'a i emisja fal jest zablokowana. Ja swoją kartę noszę owiniętą w taką folię aluminiową kuchenną.
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Uwaga na:

Postautor: Baś_22 » ndz lut 24, 2013 10:16 pm

tereklo pisze: Ja swoją kartę noszę owiniętą w taką folię aluminiową kuchenną.

ale to dotyczy tylko tych kart zbliżeniowych, tak?
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uwaga na:

Postautor: tereklo » ndz lut 24, 2013 11:07 pm

Tak, chodzi o "zbliżeniówkę".
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Uwaga na:

Postautor: lucysia » pt mar 01, 2013 12:09 pm

Kurczę człowiek to potrafi wszystko obejść.Każdy alarm i zabezpieczenie przeskoczy.brrr
https://docs.google.com/presentation/d/ ... p=drivesdk
*******************************************************************************
http://kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com

Obrazek
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Re: Uwaga na:

Postautor: tereklo » wt kwie 09, 2013 5:28 pm

Dla tych co się wybierają autem do Łodzi (i po Łodzi)
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/lo ... omosc.html
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Uwaga na:

Postautor: cicho_borowska » śr kwie 10, 2013 8:38 am

Ja mieszkam dokładnie przy jednej z tych lokalizacji i potwierdzam, że fotoradar jest tam bardzo często. Jednakże jestem zwolenniczką tego radaru, ponieważ jest on w miejscu niebezpiecznym i totalnie lekceważonym przez kierowców. Zdarzają się tam nagminne przypadki znacznego przekraczania prędkości, a jest przejście dla pieszych idących do tramwajów, których przystanki są pomiędzy dwoma kierunkami ruchu jezdni dwupasmowych, bez sygnalizacji świetlnej. Po jednej stronie jest szkoła, po drugiej dom kultury. Nagminne jest również wyprzedzanie samochodów, które zatrzymały się, by przepuścić pieszych przez przejście dla pieszych. Dodatkowo, jest znak drogowy, ustawiony wystarczająco wcześniej, by móc zwolnić i informujący, że na tym odcinku, na długości 60 m, możliwa jest kontrola radarowa, więc nikt kierowców nie zaskakuje.

Co do ilości dziur w łódzkich drogach wolę się wypowiadać, bo były by to same kropki. :)
"Najtrudniejsze dzieło świata od łatwego trzeba rozpocząć, a największe dokonania od drobiazgów"
Lao Tsy
Awatar użytkownika
cicho_borowska
Weterani
 
Posty: 3355
Rejestracja: śr lip 18, 2007 12:36 pm

Re: Uwaga na:

Postautor: tomicron » śr kwie 10, 2013 1:22 pm

cicho_borowska pisze:Co do ilości dziur w łódzkich drogach wolę się wypowiadać, bo były by to same kropki. :)

A każdej dziurze odpowiadałaby 1 kropka ? [lol]
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Re: Uwaga na:

Postautor: tereklo » czw maja 16, 2013 6:25 am

Jakby się komu zepsuł rower gdzieś na drodze daleko od domu

przebita opona rowerzystki.wmv [ 1.6 MiB | Przeglądany 58118 razy ]



Uwaga techniczna - jakby się komuś nie wyświetlił filmik to znaczy, że brakuje wtyczki windows media player i trzeba ją doinstalować.
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Uwaga na:

Postautor: tomicron » czw maja 16, 2013 8:45 am

Dobre [kciuk1], a wcale nie w Polsce [rotfl]
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Re: Uwaga na:

Postautor: tereklo » sob maja 25, 2013 11:36 am

Jak widać, nie tylko zbliżeniowe karty da się wykorzystać i wyczyścić konto bankowe.

"Złodzieje weszli do domu nad ranem, splądrowali parter domu i garaż i wyszli z łupami. Gdy pan Patryk wstał, od razu zauważył brak portfeli. Natychmiast zastrzegł wszystkie pięć skradzionych kart kredytowych. Ale z bankowych wyciągów wyczytał, że między godz. 5 a 6 rano przeprowadzono nimi 124 transakcje, każda na 50 zł, czyli dokładnie tyle, ile wynosi limit jednorazowej operacji w mobilnym biletomacie.

Jednorazowej, bo po jej zakończeniu można użyć karty ponownie, potem kolejny raz i kolejny. Ten problem znany jest posiadaczom kart paypass z banków, w których nie można ustawić limitu liczby transakcji zbliżeniowych. Ale we wrocławskich biletomatach mobilnych to, że ktoś nie ma karty zbliżeniowej, a taką tylko na PIN, nie chroni go przed kradzieżą. Bo w nich płaci się zawsze bez użycia PIN."

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,3577 ... ytowe.html
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Uwaga na:

Postautor: Cebulka » sob maja 25, 2013 9:45 pm

Po co komuś 124 bilety na autobus? [skrob] [lol]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Uwaga na:

Postautor: Baś_22 » sob maja 25, 2013 10:11 pm

Cebulka pisze:Po co komuś 124 bilety na autobus? [skrob] [lol]

może je sprzedać
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uwaga na:

Postautor: amita » sob maja 25, 2013 10:14 pm

A komu? nawet ja umiałam sobie kupić sama w kiosku lub UWAGA! nawet w biletomacie w tramwaju. Najtrudniej jest na początku, gdy napisane jest "dotknij by rozpocząc". Jak ci jakiś usłużny pasażer dotknie ekran, to potem wszystko jest napisane a karty nie idzie włożyć gdzie indziej, bo musisz nią dotknąć ekranu. Bo w biletomacie na przystanku monetę mi się udało wcisnąć tam gdzie powinnam wsunąć kartę.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Re: Uwaga na:

Postautor: Baś_22 » ndz maja 26, 2013 9:50 am

amita pisze:A komu?

...potrzebującym [haha]
amita pisze: Bo w biletomacie na przystanku monetę mi się udało wcisnąć tam gdzie powinnam wsunąć kartę.

[radocha]
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uwaga na:

Postautor: zomarel » ndz maja 26, 2013 2:42 pm

Z aptek wycofują FERVEX bo zawiera bakterie.Więcej tutaj http://kontakt24.tvn24.pl/temat,wycofuj ... goryId=496
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Re: Uwaga na:

Postautor: megan » czw lip 25, 2013 3:31 pm

Chciałam Was przestrzec przed NOM niezależnym operatorem międzystrefowym.Firma tworzy fikcyjne umowy na usługi telekomunikacyjne,przysyła kuriera z niby aneksem do umowy z tp,Dziś moja M. podpisała u kuriera taką umowę,choć tłumaczyła,że mamy nie w domu i żeby kurier przyjechał później, jak wrócę.Gościowi śpieszyło się i koniecznie by M. podpisała i ta dała się podejść.Wróciłam,przeczytałam i krew mnie zalała [zly] [diabel] [wnerw] .Nierozmawiając z żadnym konsultantem,niepodając żadnych danych osobowych w tym peselu zawarta została umowa na przejście moje z TP co NOM.Na ich infolinii-umowa podpisana-umowa ważna.Na pytanie skąd mają moje dane osobowe-nie mogą mi na to pytanie odpowiedzieć,na zarzut że spreparowali umowę-to gadka że mają zewnętrznych konsultantów handlowych i to oni im przesłali moje zapotrzebowanie na ich usługi.Na pytanie o kontakt do takiego osobnika oni mi nie że nie mogą podać.Ręce opadają.Wysmarowałam już i wysłałam pismo o odstąpienie od umowy.A jak się przeoczy 10-dniowy termin to potem jest 400zł kary .Podzwoniłam trochę i poczytałam.To banda oszustów,A i jak poprosiłam konsultantkę o podanie nazwiska,bo ją nagrywam [oczywiście na niby] to wyskoczyła,że nie zgadza się na nagrywanie i rozłączyła się.
Nowy dzień-nowe wyzwania,a czasem i stare.
Awatar użytkownika
megan
Weterani
 
Posty: 628
Rejestracja: pt lip 31, 2009 9:46 am
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Uwaga na:

Postautor: Cebulka » czw lip 25, 2013 10:06 pm

Ale historia [shock]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Uwaga na:

Postautor: tomicron » czw lip 25, 2013 10:36 pm

Cebulka pisze:Ale historia [shock]

Ale histEria - kryzys Panie, kryzys
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Re: Uwaga na:

Postautor: Cebulka » czw lip 25, 2013 10:44 pm

Nie kryzys tylko wyzysk [zly]

Ramzes umarł kryzys żyje [rol]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Uwaga na:

Postautor: megan » pt lip 26, 2013 8:05 am

Zastanawiam się czy zgłosić to na policję lub prokuraturę,bo ktoś [tu pani Mariola Traczyk -podpis na umowie] bez mojej wiedzy i zgody tworzy umowę mnie obciążającą.I jeszcze dochodzi tu kradzież moich danych osobowych bo nigdy wcześniej i w żadnej formie nie miałam kontaktu z tą firmą. [zly]
Nowy dzień-nowe wyzwania,a czasem i stare.
Awatar użytkownika
megan
Weterani
 
Posty: 628
Rejestracja: pt lip 31, 2009 9:46 am
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Uwaga na:

Postautor: tomicron » pt lip 26, 2013 9:17 am

Meg - ja bym to zgłosił na policję i do rzecznika praw konsumenta, trzeba tępić takie bezprawne działania... a jakby mnie osobiście nadepnęli na odcisk to nie podarowałbym [!]
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Re: Uwaga na:

Postautor: Cebulka » sob lip 27, 2013 3:07 pm

Megan myślę że jak masz czas i nerwy, to bardzo dobrze zrobisz jeśli to zgłosisz - kropla drąży skałę, może po pierwszym zgłoszeniu nic nie zrobią (to niestety raczej pewne :( ), ale jak się ich nazbiera kilka, to ruszą trzy litery i ukrócą ten proceder [zly]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Uwaga na:

Postautor: amita » wt lip 30, 2013 9:41 pm

A M jest pełnoletnia? a nawet jeśli, to jak można za kogoś podpisać umowę? poza tym, zawsze możesz zażądać udowodnienia kontaktu z zewnetrznym konsultantem. W razie gdyby upierali się na to, że umową jest ważna. Zgłoś koniecznie, na policję i do Urzędu Ochrony Praw Konsumenta, oni mają siedziby przy starostwach i innych urzędach. Ja o tej firmie słyszałam w telewizji więc sprawa jest znana. Czasem nawet ogłoszenia reklamowe lecą coby nie dać się nabrać.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Re: Uwaga na:

Postautor: zomarel » pn wrz 02, 2013 9:12 pm

Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Re: Uwaga na:

Postautor: tereklo » pn wrz 23, 2013 2:48 pm

Przeglądając FaceBooka (i nie tylko) możemy się spotkać z taką pułapką

"Internet zalewa nowa fala scamu. Zjawisko to dotyczy oszustw polegających na wzbudzeniu u ofiary zaufania, a następnie wykorzystanie tego zaufania do wyłudzenia pieniędzy czy innych dóbr. Przestępcy wykorzystują przy tym rozmaite cechy charakteru, zarówno pozytywne, jak i negatywne, np. pychę i chciwość, empatię czy altruizm. Do tej pory najczęstszą formą scamu była korespondencja prowadzona w formie tradycyjnej lub elektronicznej. Przestępcy wykorzystywali również strony internetowe, gry sieciowe, programy oraz serwisy aukcyjne, na których dopuszczali się tego procederu. Teraz wykorzystują również naiwność i liczą, że niczego niespodziewająca się ofiara kliknie w wiadomość o makabrycznym wypadku."

więcej w linku:

http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Tra ... omosc.html
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Uwaga na:

Postautor: tomicron » pn wrz 23, 2013 10:19 pm

Coraz lepsze te metody wyłudzania... Aż grozą wieje z tego modemu [boisie]
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Re: Uwaga na:

Postautor: tereklo » czw paź 24, 2013 10:29 am

A teraz bankomaty we Wrocławiu (pewnie nie tylko tam)

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,3577 ... z2ic4gnaJs#LokWrocTxt?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Wrocław_gazeta
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Uwaga na:

Postautor: tereklo » czw paź 24, 2013 9:32 pm

Groźny w swoim działaniu wirus, można go "nabyć" niepostrzeżenie, działa parami, cwany chwyt na zgarnięcie kasy a użytkownikowi zaszyfrowanie całkowite (i brak dostępu) do danych

http://www.purepc.pl/internet/uwazaj_na ... _na_zawsze
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

PoprzedniaNastępna

Wróć do Hyde Park

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron