Boże Narodzenie

Wszelkie inne NIEOGRODNICZE różności - dom, hobby, święta...

Re: Boże Narodzenie

Postautor: mietek » śr gru 11, 2013 6:14 pm

mietek pisze:BIGOS.
Świąteczny bigos.
Tak naprawdę to kapusta z grzybami podawana w wigilie (wcześniej użyta jako farsz do pierogów wigilijnych z kapustą i grzybami ?), a dopiero w kolejne dni świąt nabiera smaku i charakteru.
Pierwszy dzień świąt mógł mieć w swej bogatej ofercie białą kiełbasę na śniadanie, plastry szynki oraz wędlin róże smaki - to co nie zostało zjedzone tylko z powodu nadmiaru podaży gospodarz podsmaży i doda do kapusty z grzybami - tej co została z dnia poprzedniego.
Na obiad też w święta podaż mięs wszelakich winna być rozmaita - no ale i ile można zjeść, a i jak przygotować potrawę z mięsa zająca po 5 dkg. na osobę, a potem po 7 dkg. z królika .. gęsi, dzika i co tam kto złapał przed świętami stojąc w świątecznej kolejce..
Pamiętamy też, że w wigilie ryba dominowała, a dziś w święto to już profanacja...
Wszystkie resztki mięs wszelakich bigos przyjmie - wystarczy pokrojone mięsa podlać resztkami białego barszczu z kiełbasą, czy żurem (co komu tam zostało) podgotować, do gara z kapustą dodać, całość razem zagotować i na balkon lub do lodówki...
Dzień drugi to już raczej dobijanie masy ciała zatem ciasta i desery górują. Zapominamy o chlebach , kaszach i innych takich - to wszystko też nadaje się do naszego przyszłego bigosu (oczywiście z odpowiednim umiarem) [haha]
Krótko mówiąc: jak na to dobrze popatrzeć to nic się nie zmarnuje, a bigos stanie się prawdziwym bigosem, bo to chyba taka jest tradycja świątecznego bigosu spożywanego z okazji powitania nowego roku (świąteczny jest jak najbardziej - wszak resztki zbierane od świąt, świąteczny bo w sylwestra i nowy rok podawany, a co najważniejsze - możemy sobie życzyć wzajem by w następnym roku bigos był co najmniej tak bogaty jak ten albo i lepszy)

Czego sobie i Wam wszystkim życzę [wink]


P.S.
I oby był tak bogaty coby przynajmniej do trzech króli starczyło, a najlepiej jeszcze dłużej, wszak do wiosny droga daleka i mroźna i w śniegu niewiele jadalnego rośnie.
Awatar użytkownika
mietek
Weterani
 
Posty: 1472
Rejestracja: sob gru 06, 2008 6:59 pm

Re: Boże Narodzenie

Postautor: mietek » śr gru 11, 2013 6:36 pm

Miał być Edit a wyszło jak wyszło [haha]
Krótko mówiąc ostatnia wersja jest moim zdaniem lepsza, wszak jednak jeszcze nie ostateczna [hahaha]
Awatar użytkownika
mietek
Weterani
 
Posty: 1472
Rejestracja: sob gru 06, 2008 6:59 pm

Re: Boże Narodzenie

Postautor: Cebulka » śr gru 11, 2013 6:38 pm

Tylko jakoś ten chleb i ciasta w bigosie mi nie leżą [lol]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Boże Narodzenie

Postautor: mietek » śr gru 11, 2013 6:52 pm

Cebulka pisze:Tylko jakoś ten chleb i ciasta w bigosie mi nie leżą [lol]

Chleb z umiarem, oczywiście pasuje jak najbardziej ( a pisałem przecie ,że z umiarem ma być)zaś z ciast to np. śliwki, i inne owoce tak by całości nie wywalać ko kosza.
[hmm] popracuję jeszcze nad odświeżaniem ciast jako masy mąkowej - już coś kiedyś takiego robiłem - po świętach będzie jak znalazł.
Awatar użytkownika
mietek
Weterani
 
Posty: 1472
Rejestracja: sob gru 06, 2008 6:59 pm

Re: Boże Narodzenie

Postautor: żyjąca marzeniami » śr gru 11, 2013 11:10 pm

Kobietki kochane kwiatowe kule są łatwe w wykonaniu,jedynie ciut czasochłonne.
Zrobienie jednej zajmuje około 2 godz.
Dla 6 latki może to być nudne zajęcie,ale to też zależy od dziecka.Moje trolęta lubią takie zajęcia.

Poniżej przykład ostatniego ich główkowania :) Zrobiły nowe,inne kusudamy bez znajomości diagramu [shock]
Z lewej kusudama córki(lat 10) ,z prawej syna(lat 7,5).Ponieważ użyły po 2 kolory i niedokładnie posklejały,kule zgubiły ciut forme.
Teraz kleją kolejne,ale już bardziej dokładnie,bo wiedzą co i jak :D
1.JPG
kusudama
2.JPG
kusudamaa
Pozdrawiam Amelia
Awatar użytkownika
żyjąca marzeniami
Weterani
 
Posty: 452
Rejestracja: pt lip 12, 2013 8:20 am
Lokalizacja: woj.świętokrzyskie

Re: Boże Narodzenie

Postautor: Cebulka » śr gru 11, 2013 11:19 pm

mietek pisze:[hmm] popracuję jeszcze nad odświeżaniem ciast jako masy mąkowej - już coś kiedyś takiego robiłem - po świętach będzie jak znalazł.

Jak masz stare wyschnięte ciasta, to lepiej przerób na bajaderki [mniam]
Widziałam też gdzieś pomysł żeby je mielić i używać zamiast bułki tartej do wysypywania blach pod ciasta.

O rany, źle posklejane? A ja myślałam, że to jakas nowa, jeszcze bardziej interesująca forma? [ubaw]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Boże Narodzenie

Postautor: amita » śr gru 11, 2013 11:39 pm

Acha, ciut zgubiły formę? to mi brakuje wyobraźni jakby nie zgubiły :D my manualni nie jesteśmy, robótki precyzyjne odpadają, mnie szlag trafia. Ja lubię duże formy :D
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Re: Boże Narodzenie

Postautor: zomarel » czw gru 12, 2013 12:16 am

A,może tutaj dodać linki z mini czatu [mysli],byłyby "pod ręką i w temacie :D .
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Re: Boże Narodzenie

Postautor: Sz_elka » ndz gru 15, 2013 12:27 pm

A może komuś adwentowy kalendarz? [mysli] http://www.zjedztoziom.com/kalendarz-ad ... ar-witnica
20131204-kalendarz-adwentowy-piwo-witnica.jpg
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Onaela-moje królestwo :)

Postautor: Onaela » czw gru 19, 2013 12:40 am

Pogoda wiosenna,szkoda,ze nie mozna popracować w ogrodzie,bo trzeba przygotowywać Swieta [choineczka] Ale mam nadzieję,ze po świętach też będzie tak ciepło :)
Nie wiem,czy mamy temat o dekoracjach świątecznych? Ponieważ nie widziałam,to wkleję tutaj moje wianki bozonarodzeniowe. Robiłam je wczoraj i dzisiaj kończyłam. Zrobiłam ich siedem- dwa już powędrowały do ludzi,resztę pójdzie w najbliższym czasie do zaprzyjaźnionych domów. Tylko dwa zostają w domu. Można je wpowiesić na drzwiach,położyć na stole ,ale najładniej wyglądają z grubą świecą. Do wianuszka dodaję pudełko z pierniczkami [kalorie] Oprócz wianków zrobiłam też 3 stroiki na gąbce florystycznej ( na cmentarz) ,ale nie obfociłam,bo już ciemno było .
PC190037.JPG
PC190038.JPG
PC190039.JPG
PC190040.JPG
PC190042.JPG
PC190051.JPG
PC190048.JPG
PC180030.JPG
PC180031.JPG
Onaela
Weterani
 
Posty: 3761
Rejestracja: pn cze 14, 2010 12:02 pm

Re: Onaela-moje królestwo :)

Postautor: Baś_22 » czw gru 19, 2013 10:02 am

Elu przepiękne te stroiki [brawo] aż mnie zainspirowałaś i sama się też zabiorę za zrobienie paru sztuk [prosi]
Tylko materiał muszę nagromadzić :)
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Onaela-moje królestwo :)

Postautor: Onaela » pt gru 20, 2013 12:29 am

Basiu-to podpowiem CI,że najpierw musisz zrobić podstawę,czyli okrąg z elastycznych pędów,np wierzby czy winobluszczu splecionych i związanych A potem do tej podstawy mocujesz drucikiem gałązki iglaków. Ja mocowałam je cienitkim drucikiem miedzianym,który daje się wiazać jak nitka na supełek :). Pracochłonne dość są te wianki-zrobienie jednego to ok 1 godz [shock] Ale warto !
Onaela
Weterani
 
Posty: 3761
Rejestracja: pn cze 14, 2010 12:02 pm

Re: Onaela-moje królestwo :)

Postautor: Baś_22 » pt gru 20, 2013 1:25 am

Elu dzięki za podpowiedź [prosi]
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Boże Narodzenie

Postautor: Cebulka » pt gru 20, 2013 11:31 pm

Tak, taki temat o dekoracjach na Boże Narodzenie jest i niniejszym przeniosłam wianki na prawowite miejsce [lol]

Poniżej jeszcze zdjęcie wianka Magdziołka, tylko już nie chce mi się o tej porze dochodzić jak pozyskać link który wyświetla zdjęcie z czyjegoś załącznika [glupek], to wkleję tak:
download/file.php?mode=view&id=1803

Swoją drogą to narobiłyście mi smaka na wianki, może też coś jeszcze wykonam [skrob] Sprawdzę czy nie trzeba przyciąć winorośli [lol]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Boże Narodzenie

Postautor: belva » ndz gru 22, 2013 1:55 pm

Rozwinely sie moje Bozonarodzeniowe Paperwhites... Hurraaaa!!!! Pachna na caly pokoj!!
Załączniki
024.JPG
"Wielki sztorm pozostawił na plaży tysiące rozgwiazd. Starzec idący brzegiem morza brał rozgwiazdy do ręki i odnosił do wody. Co ty robisz, starcze? Zapytał go przechodzący obok młodzieniec - przecież tych rozgwiazd jest tutaj dziesiątki tysięcy, tak ich wszystkich nie uratujesz! Twoje staranie nie ma sensu.. Tymczasem starzec, wkładając kolejną rozgwiazdę do wody, odpowiedział: dla niej ma sens"
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Re: Boże Narodzenie

Postautor: amita » ndz gru 22, 2013 6:33 pm

Belvo, ależ one mają ciekawy pokrój. Bardzo ładne są. Choć chyba trochę je wyciągnęło? pewnie w naturze wyglądają oszałamiająco.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Re: Boże Narodzenie

Postautor: belva » ndz gru 22, 2013 6:46 pm

amita pisze:Belvo, ależ one mają ciekawy pokrój. Bardzo ładne są. Choć chyba trochę je wyciągnęło? pewnie w naturze wyglądają oszałamiająco.


Troche tak ale I tak w naturze one nie chca kwitnac... [choinka]
"Wielki sztorm pozostawił na plaży tysiące rozgwiazd. Starzec idący brzegiem morza brał rozgwiazdy do ręki i odnosił do wody. Co ty robisz, starcze? Zapytał go przechodzący obok młodzieniec - przecież tych rozgwiazd jest tutaj dziesiątki tysięcy, tak ich wszystkich nie uratujesz! Twoje staranie nie ma sensu.. Tymczasem starzec, wkładając kolejną rozgwiazdę do wody, odpowiedział: dla niej ma sens"
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Re: Boże Narodzenie

Postautor: tomicron » ndz gru 22, 2013 7:21 pm

Piękny BN-owy narcyz [super]
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Re: Boże Narodzenie

Postautor: Baś_22 » czw gru 26, 2013 9:02 pm

Za wzorem i podpowiedzią Onaeli i ja zrobiłam bożonarodzeniowe stroiki i wianki [prosi] [tuli] Jakoś tak się złożyło, że
robiłam je pierwszy raz. Może nie wyszły mi tak pięknie jak Eli ale i tak jestem z nich dumna :)
Stroki z mahoni i największy wianek zaniosłam na grób rodziców i brata. Jeden zawisł na drzwiach wejściowych, no i jeden ten ze świecą
postawiłam na stół. Prezentował się bardzo ładnie :)

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Ten zagościł na stole świątecznym a ten po prawej na pierwszym zdjęciu zawisł na drzwiach.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A w wazonie zagościł taki stroik :)

Obrazek

Choineczka pełna tajemniczego światła i wspaniałych kolorków [choineczka]

Obrazek Obrazek Obrazek
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Boże Narodzenie

Postautor: Cebulka » czw gru 26, 2013 9:08 pm

Piękne są [super] [prosi]

A cóż to za fiuterał na pierwszym planie na choince? [ubaw]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Boże Narodzenie

Postautor: tereklo » czw gru 26, 2013 9:22 pm

Basiu, piękne Twoje stroiki i choinka też [hi]
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Boże Narodzenie

Postautor: Baś_22 » czw gru 26, 2013 9:38 pm

Cebulka pisze:A cóż to za fiuterał na pierwszym planie na choince? [ubaw]

To nie futerał Ewa [ubaw2] to mini skarpetka zrobiona na drutach :) w innych miejscach wiszą jeszcze:
czapeczka z pomponikiem, serducho i rękawiczka z jednym palcem :) Kasia dostała je w prezencie od
koleżanki z Irlandii - takie mini robótki na drutach na choinkę :)
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Boże Narodzenie

Postautor: Baś_22 » czw gru 26, 2013 9:39 pm

Oooo!!! to bardzo się cieszę, że Wam się podobają moje wianki i stroiki [prosi]
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Boże Narodzenie

Postautor: Onaela » ndz gru 29, 2013 12:48 pm

Bardzo ładne wianuszki Basiu [brawo] Można wykazać się inwencją twórczą przy ich dekoracji [panzielony] Widziałam też na cmentarzu podobne wianki udekorowane kwiatkami zrobionymi z liści klonowych i utrwalonymi lakierem. Fajny efekt był.W przyszłym roku wykorzystam ten pomysł.

Moja choinka ,od paru lat jest ubierana trochę sentymentalno- magicznie. Wprawdzie na fotkach tego nie widać,ale są na niej ozdoby z lat mojego dziciństwa,takie niezbyt urodziwe bombki z wiśniami czy szyszki,są też bombki,jakich już chyba nie robią- z taką misterną dziurą w środku-te są bardzo ładne. Są też ozdoby ,w jakie była ubrana pierwsza choinka " na swoim",zdobywane w stanie wojennym. Do tych mam szczególny sentyment. I mimo ,że upłynęło już od tego sporo lat,nadal ładnie się prezentują złote jabłuszka,pajacyki,rybki czy duży księżyc.
Są na niej aniołki z makaronu,które dostałam kilka lat temu od zaprzyjaźnionego dzieciaka,który mocno wyrósł w miedzyczasie :D ,jest szydełkowy aniołek od nieżyjącej już przyjaciółki,i trochę nowszych ozdób,z których większosć też ma swoją historię .Są Dwie bombki -wyjątkowe prezenty-jedna z nich to ręcznie malowana ,ozdobiona licznymi kryształkami Svarowskiego,a druga ( ten zielony domek) to też jakaś markówka ręcznie malowana.
Taka choinka to niezła podróż sentymentalna przeż życie.... :)
PC190054.JPG
PC190068.JPG
PC190053.JPG
PC190056.JPG
PC190060.JPG
PC190072.JPG
Onaela
Weterani
 
Posty: 3761
Rejestracja: pn cze 14, 2010 12:02 pm

Re: Boże Narodzenie

Postautor: Emmi » ndz gru 29, 2013 7:08 pm

Onaelo :)
Takie choinki moim zdaniem są najpiękniejsze. Sama bardzo lubię prezenty świąteczne w formie bombek. Potem podczas ubierania choinki każda z bombek ma swój ładunek emocjonalny i wspomnienia. A ozdoby otrzymane od osób nieżyjących już są po prostu bezcenne.

Wianuszki przepiękne :) Naprawdę śliczne.
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Boże Narodzenie

Postautor: Onaela » pn gru 30, 2013 5:50 pm

Dzięki Emmi,świetnie to podsumowałaś [blowkiss]
Onaela
Weterani
 
Posty: 3761
Rejestracja: pn cze 14, 2010 12:02 pm

Re: Boże Narodzenie

Postautor: belva » czw sty 02, 2014 1:19 am

Moja choinka tez jest taka Onaelu. Pelna wspomnien o ludziach ktorzy podarowali mi zabawke na choinke. Moj tata byl majstrem w robieniu zabawek na choinke z papieru ......z czasow kiedy szklane bombki byly rzadkoscia.
Choinka pelna pamiatek.
Mam bombki jeszcze z Wloch z pierwszego Bozego Narodzenia po slubie.
"Wielki sztorm pozostawił na plaży tysiące rozgwiazd. Starzec idący brzegiem morza brał rozgwiazdy do ręki i odnosił do wody. Co ty robisz, starcze? Zapytał go przechodzący obok młodzieniec - przecież tych rozgwiazd jest tutaj dziesiątki tysięcy, tak ich wszystkich nie uratujesz! Twoje staranie nie ma sensu.. Tymczasem starzec, wkładając kolejną rozgwiazdę do wody, odpowiedział: dla niej ma sens"
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Re: Boże Narodzenie

Postautor: cicho_borowska » czw sty 02, 2014 1:31 pm

I moja taka jest :) Każdy z nas ma ponadto własną bombkę,ale kiedyś już wstawiałam ich zdjęcia. :)Od ubiegłego roku wiszą na niej dwie nowe bombki- szykowny bucik na szpilce dla Kamili i domek dla ptaszków dla Ani. :) W tym roku mamy sosnę z Borowej. :)
"Najtrudniejsze dzieło świata od łatwego trzeba rozpocząć, a największe dokonania od drobiazgów"
Lao Tsy
Awatar użytkownika
cicho_borowska
Weterani
 
Posty: 3355
Rejestracja: śr lip 18, 2007 12:36 pm

Re: Boże Narodzenie

Postautor: Emmi » sob sty 04, 2014 8:18 am

Każdego roku dokupujemy kilka bombek bądź dzieci robią nową ozdobę choinkową, która już na stałe wchodzi w kolejnych latach w poczet jej ubioru. Któregoś roku mąż z synem byli w Turcji i jakoś tak przypadkiem wpadły nam w oko bombki orientalne. W tym roku wszyscy panowie łącznie z mężem robili zawieszki świąteczne i ostatnia zawieszka- rybka nie doczekała się zawieszenia i mąż położył ją na choince. Przepięknie wygląda i zarazem będzie już elementem wystroju. Rok rocznie jak będziemy ją znajdować wśród ozdób będziemy przypominać sobie tegoroczną zabawę. Każda z ozdób choinkowych coś lub kogoś wspomina.

Wspomniane zawieszki świąteczne wykonane przez panów dużych i małych :)

Obrazek
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Boże Narodzenie

Postautor: zomarel » sob sty 04, 2014 7:17 pm

Bardzo dobry pomysł z zawieszkami.Własnoręcznie wykonane,a nie jakieś tam naklejki kupione w markecie [brawo] i dla pracusiów [blowkiss] [blowkiss] [blowkiss]
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Re: Boże Narodzenie

Postautor: żyjąca marzeniami » pt lis 21, 2014 9:32 pm

W tym roku papier i klej zastąpiłam wstążkami,cekinami i szpilkami i oto efekty :) Kilka z moich ozdób świątecznych [wstydzi]
Jeszcze wiele w nich niedociągnięć,ale z każdą kolejną ozdóbką nabieram większej wprawy :D


Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Amelia
Awatar użytkownika
żyjąca marzeniami
Weterani
 
Posty: 452
Rejestracja: pt lip 12, 2013 8:20 am
Lokalizacja: woj.świętokrzyskie

Re: Boże Narodzenie

Postautor: amita » pt lis 21, 2014 10:27 pm

Amelio [brawo] ależ Ty jesteś uzdolniona...
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

PoprzedniaNastępna

Wróć do Hyde Park

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron