Jak utwardzic drogę?

Wszelkie inne NIEOGRODNICZE różności - dom, hobby, święta...

Jak utwardzic drogę?

Postautor: tereska33 » pn paź 20, 2014 2:34 pm

Moja droga dojazdowa na działkę jest w przeważającej ilości z gliny.Niestety po wykopaniu dołów pod wodę i prąd działka wygląda koszmarnie.Cała glina która znajduje się normalnie jakieś 20 cm pod warstwą czarnej ziemi znalazła się tym samym na wierzchu.Teraz po prostu pływamy w błocie. Nie mamy pomysłu jak ją utwardzić.Wiem,wiem kostka ale na ten moment nas nie stać na taki wydatek. Wiem, że są jeszcze płyty ażurowe lub kratki. Ktoś z Was miał podobny problem? Co robić?
tereska33
Ekoraczki
 
Posty: 1
Rejestracja: wt wrz 23, 2014 8:20 am

Re: Jak utwardzic drogę?

Postautor: Cebulka » pn paź 20, 2014 5:58 pm

Hej :)

Poniekąd problem mam ten sam (bo z drogi dojazdowej do działki zdjęliśmy wierzchnią warstwę do rozsypania po ogrodzie a na drodze została spodnia warstwa) ale jednak u nas jest o tyle przyjemnie, że nie glina a kamienisty piach - na drogę akurat nadaje się nieźle [lol]

Pewnie najlepiej by było wysypać parę wywrotek żwiru (tylko zaznaczyć koniecznie że ma być na drogę, kliniec a nie obły). Niestety tanie to nie jest (zależy jak i gdzie się uda załatwić) ale jeśli w przyszłości myślicie o kostce, asfalcie czy czymkolwiek innym to i tak nie można tego kłaść prosto w glebę tylko trzeba mieć podbudowę ze żwiru. Ewentualnie mógłby być gruz budowlany - tylko trzeba by trafić drobny, albo poświęcić trochę sił i czasu na wywożenie największych kawałów po których auto nie powinno jeździć.

Kostki lub płyty chodnikowe polecam zdobywać 'za flaszkę' - starczy podejść jak gdzieś widać że wymieniają chodniki przed blokami czy na drogach. Oczywiście nie zawsze się uda - ale wtedy pozostaje tylko wykombinować transport - płacony, mężowy lub własnoręczny [haha]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Jak utwardzic drogę?

Postautor: magdziołek » pn lis 03, 2014 10:08 pm

Miałam podobny problem... na naszą drogę dojazdową poszła cała dachówka z domu, 2 ciężarówki kamienia "drogowego" takiego, jakiego używają drogowcy przy budowie dróg... . Na to kolejne wywrotki klińca aż po latach (10) doczekałam się kostki :) . Wszystko jeszcze przed Tobą Teresko ;) .
"... miarą naszego życia są związki, które tworzymy"...
mój blog decoupage: http://madach.blog.onet.pl/
Awatar użytkownika
magdziołek
Weterani
 
Posty: 4432
Rejestracja: pn paź 15, 2007 6:28 am

Re: Jak utwardzic drogę?

Postautor: Cebulka » czw lis 06, 2014 3:40 pm

Ale o ile pamiętam, krawężniki miałas wczesniej?
I to był dobry pomysł, nie rozłaziło się to (poza odsnieżaniem [lol] )
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Jak utwardzic drogę?

Postautor: magdziołek » pt lis 07, 2014 3:55 pm

No nie zupełnie, krawężniki pojawiły się po kilku latach mordęgi z gliną... a później, gdy wymienialiśmy ogrodzenie, pojawiły się krawężniki :) ... oojjj ile to już lat temu [mysli] . ..
"... miarą naszego życia są związki, które tworzymy"...
mój blog decoupage: http://madach.blog.onet.pl/
Awatar użytkownika
magdziołek
Weterani
 
Posty: 4432
Rejestracja: pn paź 15, 2007 6:28 am

Re: Jak utwardzic drogę?

Postautor: pan_jan » śr lis 12, 2014 9:21 am

U mnie podjazd na działce: na początku budowy wybranie humusu jakieś 20m x 2m x 0,5 m i w to miejsce pokruszony gruz. Jeździły po tym wszystkie dostawy materiałów na budowę i sprawuje się bardzo dobrze. Na koniec budowy położyłem płyty ażurowe geoproduct i sprawdza się bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
pan_jan
Ekoraczki
 
Posty: 1
Rejestracja: pt paź 31, 2014 8:31 am


Wróć do Hyde Park

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron