Studia w Polsce dla ludzi spoza UE

Wszelkie inne NIEOGRODNICZE różności - dom, hobby, święta...

Studia w Polsce dla ludzi spoza UE

Postautor: tereklo » pt sie 02, 2013 5:46 am

Jak to jest z możliwością studiowania w Polsce dla ludzi zza granicy.
Wiem, że info jest w necie i będę kopać szukając informacji ale może ktoś się zetknął z takim tematem i może podzielić się informacją.

Chodzi o młodych ludzi z kraju nie należącego do UE. Czy moga studiować tylko dziennie czy też zaocznie. Każdy kierunek? Jakie dokumenty i przede wszystkim - jakie koszty?

Jak coś "ukopię" będę tu wpisywać.
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Studia w Polsce dla ludzi spoza UE

Postautor: Cebulka » pt sie 02, 2013 10:43 pm

Ja tylko wiem że można studiować za darmo (czy prawie) jak się załapiesz na program Sokrates - Erazmus.
To znaczy nie wiem czy to aktualne, ale jeszcze kilka lat temu nasi studenci tak wyjeżdżali (koleżanka z pracy nawet do Singapuru hehe) a studenci z całego świata przyjeżdżali do nas ;)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Studia w Polsce dla ludzi spoza UE

Postautor: tereklo » sob sie 03, 2013 5:36 pm

No proszę, na Lubelszczyźnie przyjaźnie się nastawiają do studentów z Ukrainy

Pod adresem:
Lwów ul. Stecka 3a, urzęduje w poniedziałek i w piątek pan Danyło Tkanko pomaga w rekrutacji na studia - tam UMCS Lublin (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej) czyli uniwersytet lubelski ma biuro informacyjne.

2000 tys Ukraińców studiuje w woj lubelskim, UMCS ma swoją stronę w języku ukraińskim.

Cebulko, dzięki. Nie jestem pewna czy Erazmus dotyczy tych spoza UE.
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Studia w Polsce dla ludzi spoza UE

Postautor: Anamaria » sob sie 10, 2013 1:32 am

tereklo pisze:Chodzi o młodych ludzi z kraju nie należącego do UE. Czy moga studiować tylko dziennie czy też zaocznie. Każdy kierunek? Jakie dokumenty i przede wszystkim - jakie koszty?


Na prywatnych uczelniach mogą studiować co chcą- stacjonarnie i niestacjonarnie.
Koszty - czesne w euro, co najmniej za rok z góry plus wpisowe.
Dokumenty -paszport, ważna wiza i zezwolenie na pobyt, ubezpieczenie zdrowotne w Polsce, świadectwo uwierzytelnione przez polskie kuratorium oświaty (o ile RP nie ma podpisanej umowy z danym krajem o uznawalności świadectw ), 4 fotografie oraz inne formularze wymagane przez uczelnię. No i znajomość j.polskiego o ile uczelnia nie prowadzi zajęć w j.angielskim lub innym.
To tak najogólniej. Na państwowych uczelniach są większe wymagania i nie każdy kierunek można chyba studiować.
Awatar użytkownika
Anamaria
Weterani
 
Posty: 3178
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 2:36 pm

Re: Studia w Polsce dla ludzi spoza UE

Postautor: tereklo » sob sie 10, 2013 8:38 am

Anamario, dzięki :*
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka


Wróć do Hyde Park

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron