Czyszczenie pralki

Wszelkie inne NIEOGRODNICZE różności - dom, hobby, święta...

Czyszczenie pralki

Postautor: lucysia » pt sty 27, 2012 10:54 am

Jako że wczoraj szukałam po necie jak zadziałać żeby grzybów,brzydkiego zapachu i kamienia pralka nie miała,wpisuję dla potomności:


*raz na miesiąc puścić pralkę na pusto z proszkiem w temp.90 st.C
*podobno dobry Kamix do pralki(nie wiem nie próbowałam):nastawić 90st.C i ustawić żeby zostawiło wodę w bębnie,zapomnieć na kilka godzin i odpompować(podobno wywali dużo złogów),pisał to spec od pralek(męścizna ;) )
*500g.sody i 90st.C na pusto
*butla octu i 90st.C na pusto.

A dla ciekawości dziewczyny pisały że pojemnik na proszek(który tak ładnie się brudzi i doczyścić za chiny nie można [diabel] )myły w zmywarce [shock]

Powodzenia. [salut]
https://docs.google.com/presentation/d/ ... p=drivesdk
*******************************************************************************
http://kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com

Obrazek
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Postautor: Cebulka » pt sty 27, 2012 11:49 am

Ja ze swoich dotychczasowych doświadczeń mogę dodac, że jeżeli jest nam w sumie obojętne, czy pralkę ładowaną od góry czy z przodu - to TYLKO z przodu [!]

U rodziców pamiętam dwie pralki ładowane z przodu i nigdy nie było problemów z pralkowym zapachem, żaden syf się nie zbierał na kołnierzu, dziwiłam się co ludzie piszą w necie, że jest problem z zapachem prania.

A teraz mamy ładowaną od góry i tragedia [shock] [strach] To co się dzieje na tym górnym kołnierzu to po prostu syf malaria i mikrokosmos a wyczyścic się tego porządnie nie da, bo niewyjmowalne. I to nie wina naszego modelu - zaglądam jak tylko mam możliwośc do innych pralek ładowanych od góry - i wszędzie jest to samo :(

Zobaczymy, może rady które Lucysia wyszperała pomogą. A na przyszłośc już nie popełnimy błędu z ładowaną od góry. No chyba że ktoś mi powie że taką ma i nie ma tam syfu - to przyjadę i na własne oczy muszę to zobaczyc, bo nie uwierzę [haha]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm


Wróć do Hyde Park

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron