Książki-co czytacie i po co warto sięgnąć?

Wszelkie inne NIEOGRODNICZE różności - dom, hobby, święta...

Re: Książki-co czytacie i po co warto sięgnąć?

Postautor: Baś_22 » sob mar 23, 2013 8:35 am

A ja po raz kolejny czytam sobie "Szukajmy szczęścia w przyrodzie" Ojca Andrzeja Czesława Klimuszko.
Jest to pozycja z serii CZŁOWIEK I NATURA wydana w 1992 - moja własna :)
Najogólniej rzecz ujmując ksiażka traktuje o tym, że człowiek powinien cieszyć się zdrowiem a pomóc może w tym natura.
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Książki-co czytacie i po co warto sięgnąć?

Postautor: Samanta » sob mar 23, 2013 10:10 pm

cicho_borowska pisze:Chyba i powinnam przeczytać. Wszak jestem Kuklińska i to córka Ryszarda. [haha] Na do datek też urodzona 13 czerwca. [haha]

No to nie ma wyjścia, musisz! :D

Koli, ale Greya? Mnie pozostał niesmak...

Polecałam Wam "Amnezję" Lisy Unger? Jeślik tak, to polecam powtórnie :D
Ja teraz czytam "Bielszy odcień śmierci". Polecam też, ale to przyjemność dla ludzi o mocnych nerwach a moje juz nie takie :(
Jeśli mówisz do Boga, to się modlisz. Jesli Bóg mówi do ciebie, masz schizofrenię.
Awatar użytkownika
Samanta
Weterani
 
Posty: 1868
Rejestracja: sob paź 18, 2008 10:40 pm

Re: Książki-co czytacie i po co warto sięgnąć?

Postautor: cicho_borowska » ndz mar 24, 2013 7:34 pm

Wszystko to przypadek z tymi zbieżnościami, choć prawda. :D
Zaglądam co czytacie, bo marzy się mi przeczytanie jakiejś lekkiej, radosnej książki.

Mam już dość "ciężkiego kalibru", czyli ostatnio trochę na własne wszak życzenie same podręczniki czytam. Do pracy magisterskiej potrzebuję napisać rozdziały teoretyczne z pedagogiki społecznej, a nie miałam nigdy tego przedmiotu. Straaaaaszna nuda.
"Najtrudniejsze dzieło świata od łatwego trzeba rozpocząć, a największe dokonania od drobiazgów"
Lao Tsy
Awatar użytkownika
cicho_borowska
Weterani
 
Posty: 3355
Rejestracja: śr lip 18, 2007 12:36 pm

Re: Książki-co czytacie i po co warto sięgnąć?

Postautor: belva » pn kwie 01, 2013 2:18 pm

Czesc kochani, ja postanowilam poczytac troche ksiazek ktore mam w domu. Kupione albo przez nas samych albo jeszcze w Polsce prze moich rodzicow. Ciekawe uczucie czytac cos co jest niby prawda ale jest napisane bardzo tendencyjnie. Chodzi o "Zlota wanna i inne naft-stories" Zbigniewa Domaranczyka.Znaleziona w biblioteczce rodzicow i dokonczona a wlasciwie nie zupelnie niedokonczona juz tu.
Na poczatku bardzo bardzo ciekawa wlasnie dlatego ze taka inna od terazniejszej poprawnosci politycznej ale pod koniec juz ciezkostrawna. Bardzo ciekawe podejscie do sprawy "naftowej" No i duzo ciekawostek.
Pewnie niektorzy czytali.
Wydanie jest z 1975 roku.
Juz od poltora roku bylam szczesliwa mezatka i mieszkalam we Wloszech.
A tak w nawiasie to pomyslalam ze wszystko to co mam w domu powinnam na nowo przeczytac bo nic nie pamietam.
"Wielki sztorm pozostawił na plaży tysiące rozgwiazd. Starzec idący brzegiem morza brał rozgwiazdy do ręki i odnosił do wody. Co ty robisz, starcze? Zapytał go przechodzący obok młodzieniec - przecież tych rozgwiazd jest tutaj dziesiątki tysięcy, tak ich wszystkich nie uratujesz! Twoje staranie nie ma sensu.. Tymczasem starzec, wkładając kolejną rozgwiazdę do wody, odpowiedział: dla niej ma sens"
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Re: Książki-co czytacie i po co warto sięgnąć?

Postautor: Samanta » pn kwie 01, 2013 3:31 pm

Belvo, masz rację, ja też czasami czytam powtórnie już kiedyś przeczytane książki. Teraz czytam, po raz pierwszy, ksiązki Lisy Unger
Jeśli mówisz do Boga, to się modlisz. Jesli Bóg mówi do ciebie, masz schizofrenię.
Awatar użytkownika
Samanta
Weterani
 
Posty: 1868
Rejestracja: sob paź 18, 2008 10:40 pm

Re: Książki-co czytacie i po co warto sięgnąć?

Postautor: lucysia » śr maja 08, 2013 3:39 pm

Ja ostatnio katuję sagę :Gra o tron.To samo leci teraz w hbo.Opuściłam się w wekend majowy ,ale pewnie zaraz wrócę z powrotem na dobre tory.Widziałam kiedyś urywki filmu-broń nas Boże od oglądania.Książka super(chociaż najlepsze pierwsze 2-3 tomy).Film dosłowny,wszelkie egzekucje,gwałty bardzo dosłownie pokazane,szaro ,smutno i siermiężnie,jak to w starych czasach bywało.Wolę czytać i wyobrażać sobie niż oglądać na ekranie.Oglądałam urywki dosłownie(jak niechcący trafiłam,ale zaraz przekręcałam kanał bo mi się nie podobało)
https://docs.google.com/presentation/d/ ... p=drivesdk
*******************************************************************************
http://kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com

Obrazek
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Re: Książki-co czytacie i po co warto sięgnąć?

Postautor: Samanta » czw maja 09, 2013 1:16 pm

Przeczytałam "Grę o tron" z zapartym tchem ale film tez uważam za gorszy niż książka. Najczęściej zresztą tak bywa.
A czytałaś "Malowany człowiek" i "Pustynna włócznia"? P. V. Brett. Jesli podoba Ci się "Gra" to tamto tez chyba Ci się spodoba....
Jeśli mówisz do Boga, to się modlisz. Jesli Bóg mówi do ciebie, masz schizofrenię.
Awatar użytkownika
Samanta
Weterani
 
Posty: 1868
Rejestracja: sob paź 18, 2008 10:40 pm

Re: Książki-co czytacie i po co warto sięgnąć?

Postautor: belva » pn maja 20, 2013 7:18 pm

Lucysiu, w twoim stanie to chyba lepiej nie ogladaj tej gry o tron. Cos okropnego.
Ludzie ostatnio lubuja sie jednak w sredniowiecznym stylu przemocy. Zadza krwi.?.
Na mojej twarzy nie zniknal grymas zgrozy i obrzydzenia... przez 10 minut. po czym przestalam ogladac.
Nie wierze aby az tyle krwi bylo na codzien wtedy. To tylko chora fantazja pisarza .
"Wielki sztorm pozostawił na plaży tysiące rozgwiazd. Starzec idący brzegiem morza brał rozgwiazdy do ręki i odnosił do wody. Co ty robisz, starcze? Zapytał go przechodzący obok młodzieniec - przecież tych rozgwiazd jest tutaj dziesiątki tysięcy, tak ich wszystkich nie uratujesz! Twoje staranie nie ma sensu.. Tymczasem starzec, wkładając kolejną rozgwiazdę do wody, odpowiedział: dla niej ma sens"
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Re: Książki-co czytacie i po co warto sięgnąć?

Postautor: Samanta » wt cze 11, 2013 7:36 pm

Dostałam 4 tom "Pana Lodowego Ogrodu" więc teraz czytam od początku pierwszy tom i potem pozostałe, żeby sobie przypomnieć, bo już zapomniałam, długo to jednak trwało.
Bardzo polecam wszystkim wielbicielom fantastyki, ale przecież napewno kto lubi, ten już czytał.

Mam jeszcze "Marinę" Zafona - jesli ktoś lubi Zafona, to warto. Ja akurat nie lubię, ale jakoś akurat ta książka mi sie podoba. Klimat fajny.
Jeśli mówisz do Boga, to się modlisz. Jesli Bóg mówi do ciebie, masz schizofrenię.
Awatar użytkownika
Samanta
Weterani
 
Posty: 1868
Rejestracja: sob paź 18, 2008 10:40 pm

Re: Książki-co czytacie i po co warto sięgnąć?

Postautor: tereklo » wt cze 11, 2013 8:46 pm

Pan Lodowego Ogrodu - OK, fajny. Tez polecam.
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Książki-co czytacie i po co warto sięgnąć?

Postautor: lucysia » wt wrz 17, 2013 3:43 pm

Kurcze mam zaległości książkowe,kiedy ja je nadrobię ?? [lol]
https://docs.google.com/presentation/d/ ... p=drivesdk
*******************************************************************************
http://kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com

Obrazek
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Re: Książki-co czytacie i po co warto sięgnąć?

Postautor: Samanta » śr wrz 18, 2013 8:55 pm

lucysia pisze:Kurcze mam zaległości książkowe,kiedy ja je nadrobię ?? [lol]

A co czytasz Lucysiu? Nadrobisz pewnie jesienią i zimą, kiedy wieczory długie :)
Ja nadal tkwię w fantastyce. Przeczytałam "Sagę Vorkosiganów" a teraz czytam "Paladyna dusz" taj samej autorki. I już żałuję, że to koniec :D
Szczęsliwie mam jeszcze 3 część "Dziewiatego maga" a w międzyczasie coś się napewno znajdzie.
Jeśli mówisz do Boga, to się modlisz. Jesli Bóg mówi do ciebie, masz schizofrenię.
Awatar użytkownika
Samanta
Weterani
 
Posty: 1868
Rejestracja: sob paź 18, 2008 10:40 pm

Re: Książki-co czytacie i po co warto sięgnąć?

Postautor: Cebulka » śr wrz 18, 2013 9:23 pm

Ja póki karmiłam cycem czytałam, potem to już znacznie z tym gorzej [lol]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Książki-co czytacie i po co warto sięgnąć?

Postautor: Baś_22 » czw wrz 19, 2013 8:40 am

Ja obecnie czytam "Steve Jobs" Waltera Isaacsona, potem wybiorę się na film :)
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Książki-co czytacie i po co warto sięgnąć?

Postautor: tereklo » czw wrz 19, 2013 9:11 am

Baś_22 pisze:Ja obecnie czytam "Steve Jobs" Waltera Isaacsona, potem wybiorę się na film :)


Czytałam i na filmie też byłam [hi]
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Książki-co czytacie i po co warto sięgnąć?

Postautor: Baś_22 » czw wrz 19, 2013 9:13 am

tereklo pisze:
Baś_22 pisze:Ja obecnie czytam "Steve Jobs" Waltera Isaacsona, potem wybiorę się na film :)


Czytałam i na filmie też byłam [hi]

i jak porównanie książki z filmem?
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Książki-co czytacie i po co warto sięgnąć?

Postautor: tereklo » czw wrz 19, 2013 9:16 am

Jak zwykle, książka bije film. Ale film akurat dobry.
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Książki-co czytacie i po co warto sięgnąć?

Postautor: tereklo » sob lis 16, 2013 12:27 am

Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Poprzednia

Wróć do Hyde Park

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości