Dawcy szpiku

Wszelkie inne NIEOGRODNICZE różności - dom, hobby, święta...

Dawcy szpiku

Postautor: Papierowe_Nozyczki » pn gru 20, 2010 10:29 am

właśnie zarejestrowaliśmy się z Nożykiem - moim mężem - w banku dawców szpiku. Może ktoś z Was tez chciałby? Nie trzeba jechać na żadne badanie krwi, tylko wypełnić formularz zgłoszeniowy. Otrzymuje się pocztą patyczek do pobrania wymazu z policzka i formularz zgody na wpisanie do bazy danych dawców
Dawcami mogą zostać osoby od 18 do 50 roku życia, a pozostałe "za i przeciw" znajdziecie na tej stronie

http://www.dkms.pl/index.php?id=23
Awatar użytkownika
Papierowe_Nozyczki
Weterani
 
Posty: 772
Rejestracja: sob sty 17, 2009 10:12 am

Postautor: Anamaria » pn gru 20, 2010 11:17 am

Świetna sprawa. Szkoda, że jestem już za stara na oddanie szpiku :(
Awatar użytkownika
Anamaria
Weterani
 
Posty: 3178
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 2:36 pm

Postautor: Papierowe_Nozyczki » pn gru 20, 2010 12:06 pm

jak ktoś się nie kwalifikuje, a chciałby w jakis inny sposob pomóc to na tej stronie jest tez numer konta - każda złotówka wpłacona się liczy, bo takie badania są kosztowne - przebadanie jednej osoby kosztuje 250 zł - oczywiscie zapisac do grona dawców mozna się za darmo, ale jesli ktos może wesprzec organizację finansowo to oni o to też bardzo proszą
Awatar użytkownika
Papierowe_Nozyczki
Weterani
 
Posty: 772
Rejestracja: sob sty 17, 2009 10:12 am

Postautor: tereklo » pt kwie 13, 2012 8:16 pm

Ja też już jestem w gronie bankowców szpikowców. Krew oddaję od jakiegoś czasu dość regularnie, mam stosunkowo rzadką grupę krwi. A do szpikowców należę od miesiąca.
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka


Wróć do Hyde Park

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości