Rękodzieło artystyczne

Wszelkie inne NIEOGRODNICZE różności - dom, hobby, święta...

Postautor: madeelaine » czw maja 22, 2008 9:08 pm

Jedyneczko, szyde³kowaæ te¿ lubiê, zazwyczaj jak jak±¶ kartkê muszê zrobiæ na urodziny, walentynki itp to na szyde³ku robiê jaki¶ motyw a potem przyklejam do kartki
[lol]
madeelaine
 

Postautor: amita » czw maja 22, 2008 9:25 pm

Z reguły jest tak,że Ci co mają cierpliwość to i zdolności manualne.Ja tam wolę przekopać kawałek pola ;) Choć kiedyś haftowałam,jak 12 lat temu(wtedy mój mąż namiętnie sklejał statki i wszystkie elementy robił własnoręcznie)zaczęłam haftować wigilijny obrus to nie skończyłam go do tej pory...
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

rękodzieło

Postautor: zomarel » czw maja 22, 2008 9:41 pm

Amitko,ja też na dzień dzisiejszy wolę przekopać kawał ziemi,niż dziergać szydełkiem.Dawniej i owszem,robiłam wiele rzeczy:szydełkowałam,robiłam na drutach,wyszywałam,ale w tamtym okresie ratowałam tym swój budżet domowyTeraz niestety, stawy mi na to nie pozwalają.Precyzyjne robótki poszły na bok.Pozostało mi tylko plewienie grządek,co też sprawia mi dużą przyjemność.Podziwiam młode osóbki za ich pracowitość,ale z tego co zaobserwowałam,to tylko takie tutaj trafiają,czyli bardzo pracowite i pełne zapału.Wszystkie bardzo gorąco pozdrawiam. :*
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Postautor: amita » czw maja 22, 2008 9:53 pm

Trafne spostrzeżenie.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: Cebulka » ndz cze 29, 2008 9:33 pm

Tak się właśnie zastanawiałam, że właściwie powinnam może umieścić te zdjęcia w temacie "A właśnie że dam radę" [lol]
Bo reakcja tych niewielu osób którym powiedziałam, co zamierzam zrobić była niezachęcająca. W końcu jedyne co w życiu szyłam to jakieś kołderki dla lalek, a teraz zamierzałam zrobić pełnowymiarową wielokolorową kapę z falbanami i haftem jako prezent ślubny... [strach]

Ale do dzieła :D
Kapa miała być polarowa, żeby łatwiej sie prało, ale niestety o tej porze roku jak się dowiedziałam polary "nie idą" więc wybór kolorów marny, a siostra ma sypialnię w kolorach różowo-śliwkowych więc musiało to byc coś pasującego. Okazało się, że w niewiele większej cenie mogę mieć aksamit w odpowiednich kolorach. No to jest :)
Najpierw oczywiście rysunek, przeliczenia, potem zaznaczenie kredą linii na materiale - i szycie :) Duuużo szycia. Stwierdziłam że zanim nauczę się od zera szyć na maszynie, to szybciej będzie, jak zrobię to wszystko ręcznie :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Do kapy doszyte już najpierw osobno zszyte falbany...
Obrazek Obrazek

Czas zabrać się za poduszki
Obrazek Obrazek Obrazek

Oraz za haft (haft ostatnio przerabiałam na ZPT w podstawówce, ale jakoś to będzie [lol] )
Obrazek Obrazek Obrazek

I wreszcie efekt końcowy - tu za modela robi nasze łóżko, które ma bardzo podobne wymiary materaca:
Obrazek Obrazek Obrazek

A tak wyglądało to cudo zapakowane:
Obrazek Obrazek
Ten materiał który jest zewnętrzną warstwą opakowania to organza. Mama oszalała zupełnie na jej punkcie i wszystko w domu było nią udekorowane ;> Zresztą i ja jak widać uległam organzomanii. Jest to coś pomiędzy atłasem i taftą, a do tego przeźroczyste :)

A to juz zdjęcie siostry, kapa na łóżku i najważniejsza osoba w mieszkaniu wydaje sie ją akceptować [lol]
Obrazek

Szkoda, że szycie jest tak czasochłonne, bo mi się spodobało... A my właściwie tez nie mamy żadnej kapy na łózko [haha] ;>
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: koliberek » ndz cze 29, 2008 10:05 pm

Cebulko, piekne :) Jak byś jakąs produkcje masową zaczynała to zglaszam się ajo [ierwszy klient ;)
"Miłość i spokój wykluczają się wzajemnie. Kto szuka w miłości spokoju przegrywa na starcie"
P. Coelho "Walkirie"
Awatar użytkownika
koliberek
Weterani
 
Posty: 5318
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:32 am

Postautor: tuurma » ndz cze 29, 2008 10:25 pm

A na mnie szczególne wrażenie zrobiło opakowanie. Super!
Awatar użytkownika
tuurma
Administrator
 
Posty: 2159
Rejestracja: pt maja 18, 2007 9:58 am

Postautor: Baś_22 » ndz cze 29, 2008 10:39 pm

Cebulko piękny prezent, bo własnoręcznie wykonany [brawo] Oj napracowałaś się przy nim nieco ale efekt wspaniały :) Gratulacje za pomysł i wykonawstwo :)
A tak przy okazji, to czy poziomica widoczna na 6 zdjęciu służyła Ci za linijkę [hahaha]
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Cebulka » pn cze 30, 2008 5:30 am

Basiu - tak, poziomica oddała mi nieocenione usługi jako metrowa linijka [lol] Oprócz tego mieliśmy jeszcze półtorametrową listwę, ale to tylko na początku, do wyrysowania tych trójkątów i pasów na falbany :)

tuurmo - fascynuje mnie ostatnio celofan jako materiał do pakowania prezentów. A tym razem jako że były resztki organzy (i róż) mogłam spróbować z materiałem - i daje to bardzo dobre połączenie. Taki celofan można w małych ilościach kupić po prostu w kwiaciarni ( a w duzych na giełdzie kwiatowej), polecam!
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: saginata » pn cze 30, 2008 6:00 am

Jeste¶ niesamowita!!! [shock] [shock] [shock]
Jakie talenty Ty jeszcze skrywasz???
saginata
 

Postautor: Cebulka » pn cze 30, 2008 6:12 am

Sagi - hihi sama nie wiem :D
Właśnie dziś mija pół roku jak się wyprowadziłam z domu i bardzo odżyłam pod względem robienia różnych nietypowych rzeczy od kiedy dysponuję swoim czasem wolnym jak tylko chcę.
Tak więc sama siebie czasem zadziwiam :)

Chociaż znów bez przesady - szycie naprawdę nie jest niczym trudnym - trzeba tylko mieć jakiś cel i dużo wolnego czasu :D

Zwłaszcza szycie poduszek było samą przyjemnością. Więc jak ktoś chce wiatraczkowe poduchy, to da się zrobić [lol]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Onaela » wt lip 01, 2008 9:24 am

łooo matko Cebulko!!! jaka piękna robota!!! A z czego są te róze na opakowaniu?.Czy ta organza to taki sztywnawy tiul??? Zdaje sie,że mam coś takiego w duzej ilosci w kolorze turkusowym :? .Świetny pomysł z tym opakowaniem-szkoda,ze ja nie daje prezentu Parze Młodej,bo zażyczyli sobie "bileciki ze znakiem wodnym" :D
Onaela
Weterani
 
Posty: 3761
Rejestracja: pn cze 14, 2010 12:02 pm

Postautor: Cebulka » wt lip 01, 2008 4:43 pm

Onaelu - tak, w sumie sztywny tiul to chyba najlepsze określenie :)
Róże to takie gotowe tiulowe sie kupuje na giełdzie kwiatowej, te były do dekoracji bodajże drogowskazów i parę zostało [haha] "Moja" para młoda też dawała do zrozumienia że najbardziej interesują ich prezenty 'instant' ale w końcu niech mają jakąś pamiątkę :D Tym bardziej że dobieraną kolorystycznie i potem się okazało, że też faktycznie potrzebowo :D
Chociaż można młodych zrozumieć poniekąd - dostali w sumie i tak troche prezentów, i niektóre trafione, ale też np porcelanowy kuchenny zegar z kwoką - a kuchnie oni maja w stylu minimalistyczno-orientalnym... :F [rotfl]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Onaela » wt lip 01, 2008 5:08 pm

[lol] [lol] [lol]
Onaela
Weterani
 
Posty: 3761
Rejestracja: pn cze 14, 2010 12:02 pm

Postautor: koliberek » śr lip 02, 2008 5:54 am

ło mamo, pamiętam jak moja ciocia dostała na slub chyba z 5 zegarów ;) Oczywiście kazdy od kogo innego..
"Miłość i spokój wykluczają się wzajemnie. Kto szuka w miłości spokoju przegrywa na starcie"
P. Coelho "Walkirie"
Awatar użytkownika
koliberek
Weterani
 
Posty: 5318
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:32 am

Postautor: tuurma » śr lip 02, 2008 10:05 am

Cebulko, nawet w minimalistycznej kuchni potrzebny jest jakiś oryginalny akcent, żeby nie wyglądała jak prosto z salonu pokazowego producenta mebli :)

A co do zegarów z kwoką, to jednego razu złodzieje włamali się do mieszkania rodziców. Zabrali 50zł leżące na stole i porcelanowy zegar z psami stojący na telewizorze. Za to drugie wszyscy domownicy byli im wdzięczni, chociaż trudno było dociec, co złodziejami kierowało ;)
Awatar użytkownika
tuurma
Administrator
 
Posty: 2159
Rejestracja: pt maja 18, 2007 9:58 am

Postautor: koliberek » śr lip 02, 2008 10:23 am

hihi,a mój wujek kupił od jakiegoś przygodnego sprzedawcy tez taki jakiś zegar z kwiatami. Przyszłam do nch i od razu zauwazyłam nowy nabytek na scianie w kuchni i walnęłam do cioci: "a cózes sobie taki zegar strzeliła wieś tanczy i śpiewa" :D
"Miłość i spokój wykluczają się wzajemnie. Kto szuka w miłości spokoju przegrywa na starcie"
P. Coelho "Walkirie"
Awatar użytkownika
koliberek
Weterani
 
Posty: 5318
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:32 am

Postautor: lucysia » sob lip 12, 2008 8:52 pm

No no no czapki z głów,dziewczyny zdolne z was babki [lol]
Koszyczki bomba i kapa przepiękna(notabene ja krawcowa z zamiłowania i nie mam czasu od 6 lat do własnej sypialni uszyć kapy ;) ,ale się poprawię)
https://docs.google.com/presentation/d/ ... p=drivesdk
*******************************************************************************
http://kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com

Obrazek
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Postautor: amita » sob lip 12, 2008 9:10 pm

Tuurmo,po prostu stał na świętym miejscu,czyli był potencjalnie cenny ;)
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: Emmi » ndz lip 13, 2008 6:07 am

Przepiekne te koszyczki :) Muszę odszukać swój, bo byłam pewna, że to wiklina taka typowa. A jakby nie, to muszę na nią bardziej uważać :) Nawet mi do głowy nie przyszło, że można z papieru [shock]
Nie miałabym cierpliwości tak przekładać... wolę już moje wyszywanie krzyżykowe.
Kapa przepiękna i jaka pomysłowa. Sama przymierzam się do uszycia u siebie, ale to jeszcze trochę potrwa. Najpier musi wejść łóżko aby można było miarę wziąć, a to dopiero jak podłogi zrobimy [rol] więc jeszcze trochę... ale jak oglądając te wielkie łoża sypialnianie zobaczyłam ceny kap, to zdębiałam [shock]
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: Cebulka » ndz lip 13, 2008 6:59 am

Dzięki [tuli]

A swoją drogą to nawet nie interesowałam się w cenach gotowych kap, ale same materiały na moją kosztowały około 300 zł ( z tym że trochę tego zostało jeszcze, zwłaszcza tej 'malinki') To jak się robociznę doliczy... [rol]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: amita » ndz lip 13, 2008 2:08 pm

Koszyki są super,nie żebym nagle dostała zdolności manualnych.Magda nie obdarowała.Dziewczyny,bierzcie się do dzieła,bo warto.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: Jedynka » pn lip 14, 2008 3:08 pm

Koszyki już pochwaliłam a kapa jest świetna. Cebulka czego się nie tknie to wszystko zrobi [brawo] [brawo] [brawo]
Kto zezar Harnasia ?!!!!!!!
Awatar użytkownika
Jedynka
Weterani
 
Posty: 1393
Rejestracja: sob mar 01, 2008 8:12 pm

Postautor: Cebulka » pn lip 14, 2008 3:13 pm

Swoją drogą to przypomniałyście mi o tych koszykach... [lol]
Od dziś zbieram gazety [jupi]
I chętnie wymienię aksamit koloru malinkowego na zielony lub błękitny aksamit, jak ktos by takowe posiadał [lol]

A teraz:

Emmi pochwaliła się na innym forum, że wyszywa obrazki ściegiem krzyzykowym.
Emmi wklei jakieś zdjęcia takich obrazków, bo ja przynajmniej jestem bardzo ciekawa, o co to wogóle chodzi i czym to sie je [skrob]

Wklei, prawda? [rol] [tuli]
Proszę... [prosi]
Najlepiej z jakąś instrukcją, jak sie zabrać do czegoś takiego i co jest potrzebne. Bo u mnie ściany dalej takie gołe... :/
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Emmi » wt lip 15, 2008 9:20 am

Kiepska jakość, odbija się szyba. Ale coś widać. Cyganka jest formatu około A3, wyszywałam ją chyba 2 lata. Martwa natura jest mniejsza, w kwadracie, ale tak mniej więcej A4 (rok wyszywałam) jeszcze nie powieszona, bo kłopot ze znalezieniem odpowiedniej ramki [skrob]. Piesek A5 (kilka miesięcy). Tyle z gotowych, które zostawiłam sobie, kilka ofiarowałam w prezencie. Inne są w trakcie wyszywania. Ostatnio siedzę, na krajobrazami, ale jeszcze potrwa za nim skończę, poza tym nie siadam do tego codziennie...ale bardzo wycisza mnie to i uspokaja ;)
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: tuurma » wt lip 15, 2008 10:00 am

Uwaga, to wciąga... Zaczęła moja ciotka jedna, teraz wszystkie jej siostry całe ściany mają obwieszone krzyżykowymi obrazkami... Całą zimę "dziub, dziub, dziub"... Można też takim haftem zdobić obrusy (chociaż osobiście wolę inne techniki (jeśli idzie o efekt, bo osobiście nie uprawiam żadnej)).
Awatar użytkownika
tuurma
Administrator
 
Posty: 2159
Rejestracja: pt maja 18, 2007 9:58 am

Postautor: koliberek » wt lip 15, 2008 1:43 pm

Też mam jeden obrazek, który dostałam w prezencie, jak Cebulko będziesz u mnie następnym razem -przypomnij to sobie w naturze obejrzysz:)
"Miłość i spokój wykluczają się wzajemnie. Kto szuka w miłości spokoju przegrywa na starcie"
P. Coelho "Walkirie"
Awatar użytkownika
koliberek
Weterani
 
Posty: 5318
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:32 am

Postautor: Cebulka » wt lip 15, 2008 1:50 pm

Super, chętnie oglądnę :D

Kurczę, aż mnie ciekawi co jest na zdjęciach Emmi, nie moge się doczekac jak juz w domu włączę komputer i zdjęcia będą :)

Wiem, że wciąga - ale chyba chcę dać się wciągnąć [haha]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Emmi » śr lip 23, 2008 1:53 pm

Cebulko :) z haftowaniem trzeba uważać. Po pierwsze to męczy oczy, bo musisz się w to wpatrywać, dwa brzydko napiszę , ale rąbie kręgosłup. Jeśli chodzi o zdrowie, to bardzo niewdzięczne hobby :? Ale jest to jedno z nielicznych rękodzieł, które można zrobić nie mając talentu [lol]
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: Cebulka » czw lip 24, 2008 5:08 am

Rany [shock] [shock] [shock]
Tyle się dzieje na topiku ze teraz mi się przypomniało, że w końcu nie oglądałam tych zdjęć [!]
Piękne [brawo]
Wyglądają zupełnie inaczej niż myślałam, nie widać wcale krzyżyków z takiej odległości :shock:
Ale Emmi - ty masz do tego jakies szablony? Czy... z głowy tak? [strach]
W każdym razie powala na kolana [prosi]
Oj nieprędko dojde do produkcji takich małych arcydzieł... [skrob]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: koliberek » czw lip 24, 2008 5:13 am

Emmi pisze:Cebulko :) z haftowaniem trzeba uważać. Po pierwsze to męczy oczy, bo musisz się w to wpatrywać, dwa brzydko napiszę , ale rąbie kręgosłup. Jeśli chodzi o zdrowie, to bardzo niewdzięczne hobby :? Ale jest to jedno z nielicznych rękodzieł, które można zrobić nie mając talentu [lol]


A nasza Cebulka ma liczne talenta więc to może sobie odpuścic.

Wrócę do tych koszyczków z gazety, widziałam je w naturze u koleżanki, cos fantastycznego. Chyba się przemoge zima i spróbuję.
"Miłość i spokój wykluczają się wzajemnie. Kto szuka w miłości spokoju przegrywa na starcie"
P. Coelho "Walkirie"
Awatar użytkownika
koliberek
Weterani
 
Posty: 5318
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:32 am

Postautor: Cebulka » czw lip 24, 2008 5:19 am

koliberek pisze:Wrócę do tych koszyczków z gazety, widziałam je w naturze u koleżanki, cos fantastycznego. Chyba się przemoge zima i spróbuję.

Hihi ja juz gazety odkładam... ;>
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

PoprzedniaNastępna

Wróć do Hyde Park

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości