Moje kanny w 2008roku

Nasiona, siew i pielęgnacja

Moje kanny w 2008roku

Postautor: poranek » czw lut 05, 2009 10:35 pm

Witam serdecznie wszystkich kochających ogrody.
Moim ulubieńcami w ogrodzie są kanny. Uprawiam je już od 26lat i wciąż mnie fascynują. Posiadam niewielką kolekcję dość ciekawych odmian i dalej poszukuję nowośći. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam wszystkich ogrodowo zakreconych Janusz
poranek
Ekoludki
 
Posty: 52
Rejestracja: czw lut 05, 2009 9:38 pm

Postautor: Cebulka » czw lut 05, 2009 10:46 pm

Witaj wśród nas Januszu [tuli]

Ale o kannach ja sie nie wypowiem, bo...
Zaraz na mnie nakrzyczą znowu [devil]

Chociaż ta ostatnia nawet nawet mi się podoba... [haha]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Onaela » czw lut 05, 2009 10:48 pm

[shock] Ale śliczności [!] :)
Witaj Poranku w naszym gronie! :D
Onaela
Weterani
 
Posty: 3761
Rejestracja: pn cze 14, 2010 12:02 pm

Postautor: poranek » czw lut 05, 2009 10:58 pm

Witam Cebulko witam Onaelu
Jeszcze kilka zdjęc z mojej skromnej kolekcji: Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam wszystkich ogrodowo zakreconych Janusz
poranek
Ekoludki
 
Posty: 52
Rejestracja: czw lut 05, 2009 9:38 pm

Postautor: żabcia » czw lut 05, 2009 11:09 pm

Witaj właśnie dzisiaj pierwszy raz zafundowałam sobie dwie takie roślinki,tylko ta co u Ciebie nazywa się Picasso u mnie na opakowaniu En Avant a druga ma być ogniście czerwona i ma nazwę Black Knight :D
Awatar użytkownika
żabcia
Weterani
 
Posty: 849
Rejestracja: wt lut 03, 2009 10:22 am

Postautor: amita » czw lut 05, 2009 11:15 pm

Skromna kolekcja??? [shock] Jej,piękne są.I ile jest odmian.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: żabcia » czw lut 05, 2009 11:18 pm

Cebulko ,Onaelu ,czy wy spotykacie mężczyzn co tak fascynują się kwiatami? bo w moim otoczeniu to panowie wolą iglaki i równo przyciętą trawę :D .A tak na marginesie to strasznie mi się podoba twój piesek a jeszcze bardziej jego ogonek Onaelu,zawsze jak go widzę to się uśmiecham.
Awatar użytkownika
żabcia
Weterani
 
Posty: 849
Rejestracja: wt lut 03, 2009 10:22 am

Postautor: Onaela » czw lut 05, 2009 11:30 pm

Masz rację Żabciu-nigdy nie spotkałam 'na żywo" faceta,który pasjonowałby się kwiatami [shock]
(poza hodowcami na wystawach ,ale to niejako ich biznes)
Cieszę sie,ze mój piesek Ci sie podoba :) .Miałam kiedyś bardzo podobnego szczeniaczka rasy Husky,był śliczny,ale psotnik był z niego okrutny [diabel]
U mnie teraz taki uśmiech na twarzy wywołuje lew Romana :D A i tańcząca Cebulka też miała swoje pieć minut [!] [lol]

Poranku,a czy masz w swojej kolekcji białą kannę?
Onaela
Weterani
 
Posty: 3761
Rejestracja: pn cze 14, 2010 12:02 pm

Postautor: żabcia » czw lut 05, 2009 11:51 pm

Poranku przyznaj się szczerze czy to Twoja kolekcja czy Twojej żony? :D
Awatar użytkownika
żabcia
Weterani
 
Posty: 849
Rejestracja: wt lut 03, 2009 10:22 am

Postautor: żabcia » czw lut 05, 2009 11:55 pm

Poranku a jakie oryginalne masz jeszcze roślinki????
Awatar użytkownika
żabcia
Weterani
 
Posty: 849
Rejestracja: wt lut 03, 2009 10:22 am

Postautor: Cebulka » pt lut 06, 2009 8:34 am

Onaela pisze:Masz rację Żabciu-nigdy nie spotkałam 'na żywo" faceta,który pasjonowałby się kwiatami [shock]
(poza hodowcami na wystawach ,ale to niejako ich biznes)


Fakt [lol] Jako męskie bezinteresowne hobby to znamy tylko winogrona i drzewka owocowe [haha]
A jak to jest u ciebie, poranku?
Tylko hobby? Czy też targi,wystawy i allegro? A może biolaboratorium do tworzenia nowych odmian? [lol]

Onaela pisze: U mnie teraz taki uśmiech na twarzy wywołuje lew Romana :D [lol]

U mnie też [jupi] Super ten nowy Romanowy nabytek [haha]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Anamaria » pt lut 06, 2009 11:03 am

Witaj Januszu w Ekotopiku [lol] Nareszcie mamy specjalistę od pacioreczników [jupi] Twoje canny będą śnić mi się po nocach, piękne są! Długo zajmujesz się ich hodowaniem?
Awatar użytkownika
Anamaria
Weterani
 
Posty: 3178
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 2:36 pm

Postautor: Baś_22 » pt lut 06, 2009 11:18 am

Janusz fantastyczna kolekcja [brawo] jestem zauroczona :)
Moje kany wszystkie pogibły :( żadna nie wylazła z ziemi w poprzednim sezonie ;(
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: żabcia » pt lut 06, 2009 12:04 pm

Czużby Poranek nas tak szybko opuścił? nie wie jakie zainteresowanie wywołał wśród nas? :D /a glizdka Amitki też jest super,też się uśmiecham jak ją widzę/
Awatar użytkownika
żabcia
Weterani
 
Posty: 849
Rejestracja: wt lut 03, 2009 10:22 am

Postautor: poranek » pt lut 06, 2009 12:20 pm

O..o . nie myślałem, że będzie takie zainteresowanie tym tematem.
Dziękuję wszystkim za uznanie i miłe slowa.
Żabciu Nazwy kann żółtych w cętki, zależą od gęstości i wielkości czerwonego zabarwienia. Kolekcja jest moja, żona ma inne zainteresowaia choć nie powiem mam pełną aprobatę i pomoc w 'gorącym czasie' w ogrodzie.
Amito kolekcja moja to 21 szt.
Onelu faktycznie zjawisko to rzadkie ale jak już-"to na całaść". mając naście lat inne "kwiatki" były w głowie ateraz - w pełni tego słowa znaczeniu. Białej odmiany jeszcze nie mam. Poszukuję "Erminy".
Kwiaty o jasnych barwach gubią się w masie zieleni i są mało dekoracyjne.
Cebulko Winogronem nie interesuję się ze względu na ostry klimat w moich stronach. Mam mały sad 50 drzewek. Uprawiam maliny "Polanę", "Pokusę", "Polkę", malinojeżynę "Taybery" czarną "Bristol" trzy odm. jeżyny bezkolcowej, porzeczki, agrest i jagodę kamczacką. Część nadwyżek ogrodowych sprzedaję. Mam ponad sto karp kann. Dzieląc otrzymam ponad 400 sadzonek - co z tym robić wyrzucić szkoda. Koszt utrzymania ogrodu śr. ochrony, nawozy, zakupy nowości itp. to suma ponad 1000zł więc każdy zastrzyk gotówki się liczy.
Na koniec jeszcze kilka zdjęć kann. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam wszystkich ogrodowo zakreconych Janusz
poranek
Ekoludki
 
Posty: 52
Rejestracja: czw lut 05, 2009 9:38 pm

Postautor: magdziołek » pt lut 06, 2009 12:47 pm

Poranek witaj :) Ale kolekcja [shock] . Napisz, jak Ty to robisz, że one są takie zdrowe i tak obficie kwitną ? Czy pędzisz je wcześniej, czy od razu sadzisz bulwy do gruntu w maju?
Awatar użytkownika
magdziołek
Weterani
 
Posty: 4432
Rejestracja: pn paź 15, 2007 6:28 am

Postautor: żabcia » pt lut 06, 2009 12:51 pm

Ja bym się bardzo do Ciebie uśmiechnęła o kawałeczek karpy z pierwszego zdjęcia/z tych ostatnich/różowobiałą i Kleopatrę.wszystkie są piękne ale ja jeszcze ich nigdy nie sadziłam więc na raz za dużo niechcę a i miejsca mam za mało
Awatar użytkownika
żabcia
Weterani
 
Posty: 849
Rejestracja: wt lut 03, 2009 10:22 am

Postautor: tuurma » pt lut 06, 2009 1:19 pm

Z kannami miałam takie zdanie jak Cebulka, ale pomału zmieniam :) Wszystko zależy od kompozycji tak mi się zdaje :)

Januszu, imponująca kolekcja, mam pytanie praktyczne - jak to robisz, że wiesz które są które, zwłaszcza przy przechowywaniu?

I jak właściwie należy dzielić karpy. Bo moje są już całkiem spore, nie wiem, czy lepiej je zostawić jak są, czy właśnie podzielić na młode sadzonki. Które lepiej kwitną?
Awatar użytkownika
tuurma
Administrator
 
Posty: 2159
Rejestracja: pt maja 18, 2007 9:58 am

Postautor: poranek » pt lut 06, 2009 3:10 pm

Witam!
Trochę mi nie wyszło wsawianie zdjęć - poprawię się [oops]
Kilka zdań jak ja zaczynam nowy sezon z cannami może znajdę naśladowców. Już za dwa tygodnie ok.20lut. zaczynam dzielić karpy. Jak dzielić. W zależności jak duża urosła w ub. roku. Jedna zasada jak chce się mieć ładnie kwitnące rośliny to każda sadzonka musi mieć przynajmniej trzy dobrze wyrośnięte oczka. Wszystkie wybujałe pędy, które wyrosły zimą trzeba wyciąć nisko są bezwartościowe. Powstałe rany przy dzieleniu koniecznie zasypać miałem z węgla drzewnego lub pozostawić na dwa, trzy dni by wytworzył się korek w miejscu cięcia. Jeżeli są nieduże sadzonki najlepiej posadzić w doniczkach. Większe można po kilka w skrzynkach. Trzymać w temp. powyżej 0*C dopóki nie zaczną wyrastać liście wtedy trzeba przenieść do cieplejszego i widnego miejsca. Przed wysadzeniem do gruntu ok.15 mja trzeba przez pare dni hartować. Moje canny pierwsze kwiaty mają już na Jana 24.06 i kwitną do pierwszych większych przymrozków.
Jak pznaję która jest która - przeważnie oddzielam odmianowo i podpisuję
Na zdjęciu moje canny w połowie kwietnia Obrazek
Pozdrawiam wszystkich ogrodowo zakreconych Janusz
poranek
Ekoludki
 
Posty: 52
Rejestracja: czw lut 05, 2009 9:38 pm

Postautor: poranek » pt lut 06, 2009 3:23 pm

Tuurmo Zawsze dzielone są zdrowsze i ładniej kwitną, chyba, że jest nieduża karpa o 4-5 oczkach to po oczyszczeniu z martwych resztek można posadzić całą.
Pozdrawiam wszystkich ogrodowo zakreconych Janusz
poranek
Ekoludki
 
Posty: 52
Rejestracja: czw lut 05, 2009 9:38 pm

Postautor: koliberek » pn lut 09, 2009 10:11 am

Poranku piekne te kanny. mam prosbę, czy masz moze fotki takie bardziej ogólen? Chciałabym zobaczyc w jakim otoczeniu je sadzisz, w jakich zestawieniach i kompozycjach :)
"Miłość i spokój wykluczają się wzajemnie. Kto szuka w miłości spokoju przegrywa na starcie"
P. Coelho "Walkirie"
Awatar użytkownika
koliberek
Weterani
 
Posty: 5318
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:32 am

Postautor: poranek » pn lut 09, 2009 8:26 pm

Koliberku Niestety tylko to pierwsze zdjęcie co pokazałem jest w większym skupieniu. Mam zdjęcia wszystkich kompozycji jakie były w ogrodzie w ub. roku ale są przy nich znajomi ,przyjaciele, rodzina i nie mogę tego pokazać z wiadomych względów. W tym roku planuję zupełnie inną scenogrofię. Już przygotowywałem glebę jesienią pod nasadzenia i myślę, że będzie interesująca choć jeszcze mam kilka koncepcji ( jak nasz były prezydent) może je wprowadzę. Sadzę co roku ponad 100 cann przeważnie w grupach. Pojedyńcze to są nowości wymagające specjalnej troski.
Pozdrawiam wszystkich ogrodowo zakreconych Janusz
poranek
Ekoludki
 
Posty: 52
Rejestracja: czw lut 05, 2009 9:38 pm

Postautor: koliberek » pn lut 09, 2009 9:58 pm

Dziękuje za odpowiedź, rozumiem, ze nie mozesz pokazac zdjeć...chociaz tutaj są tacy spece co i na fotce osoby potrafią albo wyciąć, albo przynajmniej zamaskowac oczy (jak na zdjęciach policyjnych) hihi [radocha]. Jednakże nie upieram się...Za to skoro masz jakies fajne koncepcje to moze byś rąbka tajemnicy uchylił :)
"Miłość i spokój wykluczają się wzajemnie. Kto szuka w miłości spokoju przegrywa na starcie"
P. Coelho "Walkirie"
Awatar użytkownika
koliberek
Weterani
 
Posty: 5318
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:32 am

Postautor: poranek » pn lut 09, 2009 10:29 pm

Nie jestem grafikiem komputerowm bym takie korekty wykonywał. Nie mam takiego programu, choć kiedyś coś takiego próbowałem, przyznam, że z miernym skutkiem [lol]
Pozdrawiam wszystkich ogrodowo zakreconych Janusz
poranek
Ekoludki
 
Posty: 52
Rejestracja: czw lut 05, 2009 9:38 pm

Postautor: Emmi » wt lut 10, 2009 7:38 am

poranek pisze:Onelu faktycznie zjawisko to rzadkie ale jak już-"to na całaść".


[lol] W rzeczy samej.... w rzeczy samej... znamy to :D Ileż to odmian winogron mają nasi panowie [skrob] :D
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: beza » wt lut 10, 2009 10:43 pm

poranku... :D jestem zauroczona Twoimi kannami. Zawsze mi się podobały jak widziałam je gdzieś kwitnace na skwerach. Tylu odmian jeszcze nie widziałam. [shock] Coś pięknego - super. Przyciągają z daleka wzrok swoimi kolorami.

Co do mężczyzn i kwiatów, to mam trochę inne doświadczenia. ;) Moja druga połowa co roku wysiewa nasionka kwiatów do takiego specjalnego pojemnika w którym kiełkują. Kiedyś były to różne kwiaty, teraz ograniczył się do wysiewania gazanii i maciejki bo te się najbardziej sprawdziły i jedne są najładniejsze a drugie najładniej pachną. [lol] Uwielbia też tulipany i wszelkie cebulowe kwiaty zwłaszcza te kwitnące na wiosnę.
Do niedawna też istniał dla niego tylko trawnik i iglaki, ale jakoś tak nagle zafascynował się tym że można samemu sobie wyhodować coś tak pięknego, co uspokaja i cieszy oko. :D
Myślę że w mężczyznach też siedzi taki cichy zachwyt nad kwiatami tylko się do tego nie przyznają. ;)
kwiaty kwitną nawet wtedy,
gdy nikt im się nie przygląda...

Phil Bosmans
Awatar użytkownika
beza
Weterani
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt lip 17, 2007 11:36 am

Postautor: amita » wt lut 10, 2009 10:47 pm

Bezo,czyli dla mojego trawnikomaniaka jest nadzieja! [diabel]
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: Anamaria » wt lut 10, 2009 10:53 pm

amita pisze:Bezo,czyli dla mojego trawnikomaniaka jest nadzieja! [diabel]

Oj jest, jest! Przecież ponoć nadzieja umiera ostatnia. Więc masz szansę się doczekać męza siejącego kwiatki!
Awatar użytkownika
Anamaria
Weterani
 
Posty: 3178
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 2:36 pm

Postautor: poranek » śr lut 11, 2009 7:22 pm

Doczekacie sie miłe Panie doczekacie. Mam takiego sąsiada u którego przed poru laty rosły przed domem stare porzeczki a trawę kozy spasały ale zobaczył, że wokół niego trochę jest inaczej teraz ma prawie ogród botaniczny. Można go z żoną w lecie już przed wschodem słońca zobaczyć w ogrodzie jak coś pielą.
Ostatnio zmieniony śr lut 11, 2009 9:13 pm przez poranek, łącznie zmieniany 1 raz
Pozdrawiam wszystkich ogrodowo zakreconych Janusz
poranek
Ekoludki
 
Posty: 52
Rejestracja: czw lut 05, 2009 9:38 pm

Postautor: beza » śr lut 11, 2009 8:48 pm

No i coooooo :P
kwiaty kwitną nawet wtedy,
gdy nikt im się nie przygląda...

Phil Bosmans
Awatar użytkownika
beza
Weterani
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt lip 17, 2007 11:36 am

Postautor: poranek » czw mar 12, 2009 10:35 pm

I jest na czym "oko zawiesić' mają ładny ogród
Pozdrawiam wszystkich ogrodowo zakreconych Janusz
poranek
Ekoludki
 
Posty: 52
Rejestracja: czw lut 05, 2009 9:38 pm


Wróć do Kwiaty w ogrodzie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron