Chryzantemy

Nasiona, siew i pielęgnacja

Chryzantemy

Postautor: Cebulka » wt sie 19, 2008 6:08 pm

Ech, łobuzy, w Shoutboxie by dyskutowali... [rotfl]

X E [Wto 13:56] gao: Cebulko czy gdzieś na forum jest cos o chryzantemach? pobieznie szukałem ale nic nie znalzłem

X E [Wto 14:03] Cebulka: Gao - wpisałam hasło "chryzantema" w "Szukaj", ale nie wydaje się - tylko gdzieniegdzie w czyichś ogrodach - między innymi... u ciebie (też u Basi, Saginaty i Weigeli - u niej nawet sa zdjęcia)

X E [Wto 14:17] gao: problem chryzantemowy jest taki, że nie wiem jak je uprawiać. Co roku sadzimy z mama chryzantemy żeby były na Wszystkich Swietych, ale nie za bardzo sie udaja. tzn. rosna duże krzaki są duże, rzadkie, a kwiaty mają małe (nie zawsze zdążą w pełni rozkwitną

X E [Wto 14:18] gao: o jejku wyświetliło mi tylko część wiadomości a tyle sie opisałem

X E [Wto 14:19] gao: czyli w SB jest jak w sms ograniczona ilość znaków?

X E [Wto 14:23] gao: wiem, że trzeba je przycinać żeby zgęstniały, ale ile razy? kiedy ostatni raz, że by zdążyły zakwitąć na 1 listopada?

X E [Wto 17:14] tuurma: Gao, o ile mi wiadomo, to chryzantemy nie tyle trzeba po całości przycinać X razy, tylko uszczykiwać, żeby nie było dużo małych kwiatów, za to mało wielkich. Całkiem jak pomidory

X E [Wto 17:14] tuurma: Ale to są wiadomości teoretyczne - robiłam kiedyś wywiad u klienta, co ma szkółkę chryzantem i chciał program do obsługi Ale ponieważ ostatecznie się nie zdecydował, to wiadomości mam pobieżne

To kto pomoże gao [?]
Macie u siebie chryzantemy? Przycinacie, uszczykujecie, czy nie?
:)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: gao » wt sie 19, 2008 9:36 pm

pozdrawiam, gao
gao
Weterani
 
Posty: 210
Rejestracja: czw lip 19, 2007 7:59 pm

Postautor: gao » wt sie 19, 2008 9:45 pm

i jeszcze to
http://www.botanika.rzeszow.pl/chryzantemy.php
chwile jeszcze poszukam ale już późno i trzeba będzie iść spać
pozdrawiam, gao
gao
Weterani
 
Posty: 210
Rejestracja: czw lip 19, 2007 7:59 pm

Postautor: Jedynka » ndz sie 24, 2008 5:32 pm

Chryzantemy bardzo lubię, ale one mnie chyba nie . Ich żywotność w moim ogródku to góra dwa sezony. I zazwyczaj kwitły już o tej porze. W lisopadzie były już suche badyle. :(
Kto zezar Harnasia ?!!!!!!!
Awatar użytkownika
Jedynka
Weterani
 
Posty: 1393
Rejestracja: sob mar 01, 2008 8:12 pm

Postautor: irys » pt lip 24, 2009 7:24 pm

Moje chryzantemki już kwitną

Obrazek Obrazek

Grażynko - te są nie zniszczalne :D
Awatar użytkownika
irys
Weterani
 
Posty: 328
Rejestracja: sob mar 07, 2009 3:28 pm

Postautor: magdziołek » śr lip 29, 2009 6:29 am

Jedyneczko, chryzantemkom trzeba późną wiosną uszczykiwać czubki tak na 7cm , z tych ułamanych kawałków świetnie robi się nowe sadzonki a krzaczki, które były podskubywane zakwitają później ale są obsypane kwiatami. :) .
Awatar użytkownika
magdziołek
Weterani
 
Posty: 4432
Rejestracja: pn paź 15, 2007 6:28 am


Wróć do Kwiaty w ogrodzie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości