Świat Zapachów

Nasiona, siew i pielęgnacja

Postautor: saginata » śr lip 16, 2008 12:18 pm

No to czekamy na ciep³e wieczory [lol]
saginata
 

Postautor: belva » śr lip 16, 2008 11:03 pm

Onaela pisze:
Belvo-u nas lwia paszcza nie pachnie wcale.Za to lewkonia cudownie [!]

no tak.. pamietam zapach lewkonii.. mialam z niej wianek do 1 komunii.. Pieknie pachnie.. Ale lwia paszcze tez pamietam jeszcze z dziecinstwa .Byla w ogrodzie babci i pachniala dosc mocno.. Nie wiem co moze spowodowac ze jakas roslina traci zapach.. Moze jest z nasion hybrydy??
A moze to my mamy slabsze nosy?? Dla mnie zapach jest bardzo wazny. Czuje zycie nosem.. [lol]
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Postautor: Słoneczko » czw lip 17, 2008 5:32 am

Onaelo jeżeli koło tych torów będzie więcej tych róż to wiesz chętnych nie brak :D
Awatar użytkownika
Słoneczko
Weterani
 
Posty: 617
Rejestracja: śr kwie 18, 2007 11:42 am

Postautor: Cebulka » czw lip 17, 2008 5:42 am

belva pisze:Ale lwia paszcze tez pamietam jeszcze z dziecinstwa .Byla w ogrodzie babci i pachniala dosc mocno.. Nie wiem co moze spowodowac ze jakas roslina traci zapach.. Moze jest z nasion hybrydy??
A moze to my mamy slabsze nosy?? [lol]

Belvo - wiesz, tak się zastanowiłam... Jest troche racji w tym to mówisz - ja też mgliście pamiętam, że kiedyś były lwie paszcze, które troche pachniały. Pamiętam jakąś taką ciemnobordową, którą się bawiłam i właśnie pachniała... Ale wtedy lwie paszcze były jakies takie inne trochę - miały owłosione, bardziej mięsiste liście... (chyba, tak mi sie coś wydaje)
Natomiast te które obecnie są dostępne jako sadzonki wiosną to jakieś nowe hybrydy, które mają wiotkie liście i gałązki, rosną bardziej krzaczasto niż do góry - no i nie pachną... [rol]

Czytałaś "Pachnidło"? Tam tez był taki co to żył zapachem... :D
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: magdziołek » czw lip 17, 2008 6:24 am

A feee, "Pachnidło" to okropieństwo, ale fakt gość miał fioła... . A tytuł ksiązki taki obiecujący... .
Awatar użytkownika
magdziołek
Weterani
 
Posty: 4432
Rejestracja: pn paź 15, 2007 6:28 am

Postautor: juleczka2 » ndz sie 03, 2008 9:28 pm

Floksy ,zapach mojego dzieciństwa ;) Obrazek
Awatar użytkownika
juleczka2
Weterani
 
Posty: 225
Rejestracja: czw mar 20, 2008 8:49 pm

Postautor: Cebulka » wt sie 19, 2008 10:58 am

magdziołek pisze:A feee, "Pachnidło" to okropieństwo, ale fakt gość miał fioła... . A tytuł ksiązki taki obiecujący... .


Magdziołku - wiesz, rozumiem - jest to książka kontrowersyjna i może się nie podobać [lol] Ale mnie się podobała, tyle w niej magii (oczywiście mieszanej z błotem co chwilę) [devil] i sam koncept widzenia świata poprzez zapach...
A film oczywiście jak to film - zostawił sama akcję a obciął całą rozbudowana teorię za nią stojącą [zly] Chociaz i tak nie jest zły - ale w kolejności najpierw film, potem książka.
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Poprzednia

Wróć do Kwiaty w ogrodzie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron