Roztocze, miejsce magiczne

Czyli zbiór wszelkich przydatnych linków

Postautor: Anamaria » ndz maja 16, 2010 3:52 pm

W Zwierzyńcu będziemy w sobotę 5 czerwca :D - cały dzień,
a w Krasnobrodzie dopiero po 18.00 - na nocleg.
Awatar użytkownika
Anamaria
Weterani
 
Posty: 3178
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 2:36 pm

Postautor: Sz_elka » śr maja 19, 2010 10:08 pm

saginata pisze:To ja Was muszę gdzieś dopaść-i zjeść z Wami lody :D

Wysłałam Ci na adres mailowy program naszej wycieczki! :)
Wierzę, że uda nam się! [kwiatka]
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Samanta » pt maja 21, 2010 1:20 pm

Zjedzcie ryby w smażalni w Krasnobrodzie, nad wodą. Od 20 lat je czule wspominam...
Jeśli mówisz do Boga, to się modlisz. Jesli Bóg mówi do ciebie, masz schizofrenię.
Awatar użytkownika
Samanta
Weterani
 
Posty: 1868
Rejestracja: sob paź 18, 2008 10:40 pm

Postautor: Sz_elka » pn maja 31, 2010 9:38 pm

Samanta pisze:
I najlepsze lody są w Zwierzyńcu a przynajmniej były tak ze 20-30 lat temu.


A dokładnie - to gdzie ... bo Zwierzyniec, to chyba nie jest taki całkiem mały?!!! :)
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Samanta » pn maja 31, 2010 10:32 pm

Mały jest! Ale te lody to były bliziutko, jak idziesz np. od PKS przez park, to na skraju tego parku idąc w kierunku kościółka na wodzie była taka niepozorna budka... Jak się przy niej stoi, to już kościółek widać.
Tak było 30 lat temu, teraz to się napewno zmieniło ale z tego co wiem od rodziny to na lody do Zwierzyńca dalej się jeździ z termosem....
Rozmarzyłam się.... dlaczego nikt ale to nikt inny nie potrafi zrobić takich samych lodów?!
Jeśli mówisz do Boga, to się modlisz. Jesli Bóg mówi do ciebie, masz schizofrenię.
Awatar użytkownika
Samanta
Weterani
 
Posty: 1868
Rejestracja: sob paź 18, 2008 10:40 pm

Postautor: Cebulka » wt cze 01, 2010 10:43 am

Szeluś, Anamaria - zostajecie niniejszym komisyjnie oddelegowane z ekotopiku do sprawdzenia jakości lodów w Zwierzyńcu i prawdziwości plotek o tym krążących [salut]

[haha]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Samanta » wt cze 01, 2010 1:05 pm

Cebulka pisze:Szeluś, Anamaria - zostajecie niniejszym komisyjnie oddelegowane z ekotopiku do sprawdzenia jakości lodów w Zwierzyńcu i prawdziwości plotek o tym krążących [salut]

[haha]

Ale Cebulko to nie są żadne plotki!!!! To jest najprawdziwsza prawda!!!! [lol]
To jest produkt sprawdzony wielokrotnie przez kilka pokoleń ludzi z bliższej i dalszej okolicy a również przez licznych turystów [lol]
Ja sama przeprowadzam badania rynku w tym zakresie, jak tylko mam okazję, i nie są to tylko 2 gałki [oops]
Jeśli mówisz do Boga, to się modlisz. Jesli Bóg mówi do ciebie, masz schizofrenię.
Awatar użytkownika
Samanta
Weterani
 
Posty: 1868
Rejestracja: sob paź 18, 2008 10:40 pm

Postautor: Sz_elka » wt cze 01, 2010 11:22 pm

Cebulka pisze:Szeluś, Anamaria - zostajecie niniejszym komisyjnie oddelegowane z ekotopiku do sprawdzenia jakości lodów w Zwierzyńcu i prawdziwości plotek o tym krążących [salut]

[haha]


No cóż! [rol] Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko podjąć się tej wiekopomnej misji! ;> Przyjmiemy to "na bary"! [haha]
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: saginata » śr cze 02, 2010 5:52 am

[quote:9f90cdc561]

No có¿! [rol] Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko podj±æ siê tej wiekopomnej misji! ;> Przyjmiemy to "na bary"! [haha][/quote:9f90cdc561]

A ja my¶la³am,¿e na jêzyk-ewentualnie do ¿o³±dka :D

Tak sobie my¶lê o tym spotkaniu-i wychodzi mi,¿e najlepiej dopa¶æ Was na noclegu-bo inaczej to ci±gle w trasie jestescie. Bêdzie to wiêc czwartek lub sobota po 18-stej.
saginata
 

Postautor: Samanta » ndz cze 13, 2010 4:30 pm

No i co , jak tam lody bo nie mogę się doczekać ?
A i na piwo do Zwierzyńca przy okazji trzeba było wdepnąć, nie tylko na lody. ..
Jeśli mówisz do Boga, to się modlisz. Jesli Bóg mówi do ciebie, masz schizofrenię.
Awatar użytkownika
Samanta
Weterani
 
Posty: 1868
Rejestracja: sob paź 18, 2008 10:40 pm

Postautor: amita » ndz cze 13, 2010 10:09 pm

Zeżarły te lody te cholery czy nie??? Szela,przyznawaj się!
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: Cebulka » pn cze 14, 2010 9:46 am

Właśnie [cisza]
Bo tu do porządku przywołamy - meldować jak te lody [salut]
[radocha]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Sz_elka » pn cze 14, 2010 8:17 pm

Cebulka pisze:Właśnie [cisza]
Bo tu do porządku przywołamy - meldować jak te lody [salut]
[radocha]


Jak powiedziałam - przyjęłam "na klatę" obowiązek sprawdzenia lodów w Zwierzyńcu! :D
Do tego stopnia się przejęłam misją, że zeżarłam 2 porcje lodów - jedną najpierw w nowo powstałej lodziarnio-cukierni, zlokalizowanej przy sklepie z piwem "Zwierzyniec " oczywiście (hurtowy zakup dla koleżanek pilnujących stolika i zamówienia)- na prostopadłej do jeziorka czy też stawu - ulicy wiodącej przez mostek do centrum - jakieś 800 metrów, od właściwej lodziarni promowanej przez Was - nad wodą - wedle młyna :D , a drugą porcję wtrząchnęłam, bezpośrednio po kwaśnicy zaserwowanej knajpce "Nad młynem" (kapuśniak, jak kapuśniak ;) chciałam pieróg biłgorajski ale czas oczekiwania był 1 godzina, więc zrezygnowałam :( ) - w lodziarni nad wodą - vis a vis kościoła na wodzie! :P
I tu wyszła na jaw prawda - te drugie lody - znad wody - zalatywały proszkiem, a te pierwsze, z nowopowstałej cukierenko-lodziarni, były wyborne - wszystkie trzy gałki 8) - mascarpone, pistacja i zabajone! Mniaaaam [!] [!] [!] - ukręcone jedwabiście - konsystencja właściwa, a smak ....... mniamniuśny! [rol]
Reszta relacji za czas jakiś, jak ogarnę wspomnienia! ;>
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: amita » pn cze 14, 2010 9:43 pm

Szela,miałaś tylko spróbować a nie pożerać! teraz to ja Ci zazdroszczę bardzo,bardzo!a bociunio jakie było? ;>
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: Sz_elka » pn cze 14, 2010 10:56 pm

Nie mogłam sie powstrzymać! [oops]
Jasne, że było - jako okrasa do pierogów z mięsem i z kapustą z grzybami! ;>
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Sz_elka » pn cze 14, 2010 11:03 pm

Znalazłam w necie taki pokaz slajdów http://www.polskiekrajobrazy.pl/Galerie ... odzie.html - większości obiektów nie widzieliśmy na wycieczce - a szkoda! :(
Niektóre zdjęcia - dziwnie znajome, z wcześniejszego pobytu! :)
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: amita » pn cze 14, 2010 11:09 pm

No wiesz :) a zżarłaś maleńką porcyjkę na mnie?Ja np poświęcam się dziś i piwo piję za wszystkich :D
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: Sz_elka » pn cze 14, 2010 11:19 pm

Może być, że i na Ciebie, bo to była dużo za duża porcja jak na mnie! ;>
Ale piwka, to mogłaś trochę zostawić! :D
Ostatnio zmieniony wt cze 15, 2010 10:38 am przez Sz_elka, łącznie zmieniany 1 raz
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Cebulka » wt cze 15, 2010 9:04 am

amita pisze:Ja np poświęcam się dziś i piwo piję za wszystkich :D


Dzięki Amitko! Uratowałaś mnie [jupi] ;>
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Anamaria » wt cze 15, 2010 8:12 pm

Sz_elka pisze: ... te pierwsze, z nowopowstałej cukierenko-lodziarni, były wyborne - wszystkie trzy gałki 8) - mascarpone, pistacja i zabajone! Mniaaaam [!] [!] [!] - ukręcone jedwabiście - konsystencja właściwa, a smak ....... mniamniuśny! [rol]

Potwierdzam, wszyściuchno prawda :D oj, obżarłyśmy się do wypęku- nie tylko lodami! Szela tak się zaangażowała w te degustacje, że nadążyć za nią było trudno [lol] [lol]

Wyborne piwko zwierzynieckie także zostało wypite (gdzie nam się to wszystko zmieściło ??! [skrob]) oraz zapas dzielnie przytargany przez nieocenioną koleżankę Szelkę do autokaru :*
Awatar użytkownika
Anamaria
Weterani
 
Posty: 3178
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 2:36 pm

Postautor: Samanta » śr cze 16, 2010 7:15 pm

O matko ależ Wam Koleżanki zazdraszczam!
Ale co się do cholery stało z tymi lodami w starej lodziarni?! No nie ma wyjścia tylko albo poślę siostrę niech obada co i jak, może Wyście lodziarnie pomyliły? To po piwie było, czy przed?
Albo przy najbliższej wizytacji u siostry poproszę siostrzenc ażeby cioteczkę do Zwierzyńca zawiózł [lol]
Jeśli mówisz do Boga, to się modlisz. Jesli Bóg mówi do ciebie, masz schizofrenię.
Awatar użytkownika
Samanta
Weterani
 
Posty: 1868
Rejestracja: sob paź 18, 2008 10:40 pm

Postautor: Sz_elka » śr cze 16, 2010 9:40 pm

Samanta pisze: To po piwie było, czy przed?
[lol]


No wiesz ...... oczywiście, że przed! ;>
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Samanta » pt cze 18, 2010 11:18 am

Sz_elka pisze:
Samanta pisze: To po piwie było, czy przed?
[lol]


No wiesz ...... oczywiście, że przed! ;>

A skąd mam wiedzieć?! [lol]
Jeśli mówisz do Boga, to się modlisz. Jesli Bóg mówi do ciebie, masz schizofrenię.
Awatar użytkownika
Samanta
Weterani
 
Posty: 1868
Rejestracja: sob paź 18, 2008 10:40 pm

Poprzednia

Wróć do Ciekawe strony www

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości