Roztocze, miejsce magiczne

Czyli zbiór wszelkich przydatnych linków

Roztocze, miejsce magiczne

Postautor: Anamaria » wt lip 22, 2008 7:35 pm

Coś dla nas, na czasie :D Oglądajmy...
http://polskajestfajna.wp.pl/gid,901704 ... leria.html
Awatar użytkownika
Anamaria
Weterani
 
Posty: 3178
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 2:36 pm

Postautor: koliberek » pt lip 25, 2008 5:50 am

och pieknie :) Zdjęcie 10 z makami przypomniało mi dzieciństwo :)
"Miłość i spokój wykluczają się wzajemnie. Kto szuka w miłości spokoju przegrywa na starcie"
P. Coelho "Walkirie"
Awatar użytkownika
koliberek
Weterani
 
Posty: 5318
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:32 am

Postautor: Samanta » pt sie 14, 2009 6:16 pm

Jakim cudem dotychczas nie widziałam tego wątku? To moje strony.
Tylko że na drugim zdjęciu to napewno nie jest żadna stodoła a spichlerz.
Jeśli mówisz do Boga, to się modlisz. Jesli Bóg mówi do ciebie, masz schizofrenię.
Awatar użytkownika
Samanta
Weterani
 
Posty: 1868
Rejestracja: sob paź 18, 2008 10:40 pm

Postautor: saginata » pt sie 14, 2009 6:20 pm

Jak to Twoje strony???Ja mieszkam na Roztoczu-¶rodkowym!
saginata
 

Postautor: saginata » pt sie 14, 2009 6:21 pm

Masz racjê-to nie stodo³a-stodo³y s± duuuu¿o wiêksze.
saginata
 

Postautor: Samanta » sob sie 15, 2009 2:13 pm

saginata pisze:Jak to Twoje strony???Ja mieszkam na Roztoczu-środkowym!

Gdzie?!
Awatar użytkownika
Samanta
Weterani
 
Posty: 1868
Rejestracja: sob paź 18, 2008 10:40 pm

Postautor: Samanta » sob sie 15, 2009 2:16 pm

Sagi a daleko masz do Biłgoraja? Ja teraz mieszkam niestety gdzie indziej ale co z tego, stamtąd pochodzę!
Jeśli mówisz do Boga, to się modlisz. Jesli Bóg mówi do ciebie, masz schizofrenię.
Awatar użytkownika
Samanta
Weterani
 
Posty: 1868
Rejestracja: sob paź 18, 2008 10:40 pm

Postautor: saginata » sob sie 15, 2009 6:54 pm

No do Bi³goraja mam kawa³ek-ok 70km.W³a¶nie wróci³am od te¶ciowej-ona mieszka bli¿ej Bi³goraja-Obsza-nie wiem czy Ci to co¶ mówi.
Nie wiem dlaczego piszesz jakby ze wstydem,¿e stamt±d pochodzisz-ja kocham swoje Roztocze-biedne ale piêkne-i wcale mi nie przeszkadza,¿e to ¶ciana wschodnia.W kazdym miejscu na ziemi mozna znale¼æ plusy i minusy.Dla mnie Roztocze jest piêkne....jest moje....roztoczañskie poletka,³±ki,pagórki-nie ma nigdzie takich drugich....wie¶-zwyk³a,prosta-z krowami....bocianami..nie zamieni³abym tego na ¿adne inne miejsce-na najpiêkniejsze miasta....
Nie ma tu zak³adów pracy-przez co nie zbija siê tu kokosów-ale za to jest powietrze czyste jak ma³o gdzie...wiem,¿e samym powietrzem nie da siê ¿yæ- ale da siê tu ¿yæ w miarê normalnie....jeszcze zale¿y czego siê w ¿yciu szuka....czego oczekuje...
Ja kocham wiosenny ¶piew skowronka,rechot ¿ab...ciszê-i to mam-i co najwa¿niejsze-jestem szczê¶liwa-i nie potrzebujê szukaæ szczê¶cia gdzie¶ w ¶wiecie...
Ale to s± moje odczucia-Ty mo¿esz mieæ inne-wszak ka¿dy z nas jest inny...moze odnalaz³a¶ swoje szczê¶cie tam,gdzie teraz jeste¶....
saginata
 

Postautor: Samanta » sob sie 15, 2009 9:19 pm

Obsza, jak ma mi nie mówić jak tam pierog biłgorajski nie tylko pieką ale i wożą po różnych targach przysmaków regionalnych! Nawet w Radomiu byłi!
A poważnie, Obsza jest na tyle blisko Biłgoraja że chociaż nigdy tam nie byłam, to wiem gdzie to jest.

I co Ty kobieto piszesz że ja piszę ze wstydem?! No teraz toś palnęła jak ten łysy o beton, ja się wszędzie i zawsze czuję wyróżniona że pochodzę z takiego miejsca, które na zawsze w jakiś sposób zostaje we krwi. I ludzie tam inni, i pejzaż, i wszystko inne ale lepsze.
A że ściana wschodnia to nie jest negatywne ale raczej pozytywne określenie. Nie napiszę "kresy" a ta ściana wschodnia brzmi w moim mniemaniu jakoś podobnie.
Jak czytam swoje posty na ten temat (bo z wrażenia przeczytałam) to nie rozumiem jak mogłaś to w ten sposób odebrać, mnie się wydaje że z każdego słowa wyziera moja tęsknota i pragnienie powrotu tam skąd przyszłam.
I mówię Ci, nie wierz kobieto że gdzieś indziej jest lepiej niż w domu (szeroko pojętym) bo mądrze mówił ten ktoś, kto powiedział że człowiek powinien żyć tam, gdzie się urodził.
Jeśli mówisz do Boga, to się modlisz. Jesli Bóg mówi do ciebie, masz schizofrenię.
Awatar użytkownika
Samanta
Weterani
 
Posty: 1868
Rejestracja: sob paź 18, 2008 10:40 pm

Postautor: amita » sob sie 15, 2009 9:24 pm

Oj,Samanto,nie koniecznie,tam się powinno mieszkać,gdzie się urodziło.Za nic nie chciałabym wrócić do Sosnowca.I tu mi się też nie do końca podoba.Sama jeszcze nie wiem gdzie chciałabym mieszkać,ale rodzinne lubelskie mojego ojca najsilniej do mnie przemawia :)
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: Samanta » sob sie 15, 2009 9:32 pm

Może dlatego tak uważam, ze sama chciałabym tam wrócić skąd pochodzę.
A jeżeli chodzi o ścisłość, to lubelskie i Roztocze to prawie to samo a w każdym razie na styku. Nic dziwnego że przemawia do Ciebie!
Jeśli mówisz do Boga, to się modlisz. Jesli Bóg mówi do ciebie, masz schizofrenię.
Awatar użytkownika
Samanta
Weterani
 
Posty: 1868
Rejestracja: sob paź 18, 2008 10:40 pm

Postautor: amita » sob sie 15, 2009 9:57 pm

Ja jakoś czuję,że pochodzę stamtąd.Co prawda rodzina mojego ojca to już okolice Łukowa,jakieś 40 km w stronę Lublina.Kurcze,żadne większe miejscowości nie przychodzą mi do głowy co nie ma dziwne,bo tak większych nie ma ;) Lecę popatrzyć na mapę.
40 km od Lubartowa,62 od Lublina.
Sagi,do Ciebie to aż 191 km,ale tylko 3,40 min. ;>
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: Samanta » sob sie 15, 2009 10:17 pm

Tak naprawdę to są żadne odleglości bo to wszystko jest w kupie. No i proszę, ile nas stamtąd.
Jeśli mówisz do Boga, to się modlisz. Jesli Bóg mówi do ciebie, masz schizofrenię.
Awatar użytkownika
Samanta
Weterani
 
Posty: 1868
Rejestracja: sob paź 18, 2008 10:40 pm

Postautor: saginata » ndz sie 16, 2009 5:29 am

Je¶li tak-to bardzo przepraszam,¿e opatrznie to zrozumia³am-ale Twoje s³owa:
"Z tzw centralnej Polski. Tzn tu mieszkam, nic na to nie poradzê, ale jestem ze ¶ciany wschodniej."
No i wydawa³o mi siê,¿e siê t³umaczysz,¿e pochodzisz ze ¶ciany wschodniej.
Czy te-"Ja teraz mieszkam niestety gdzie indziej ale co z tego, stamt±d pochodzê!"W rozmowie w realu tego by nie by³o-bo by¶my sobie wyjasni³y-a tak jeden pisze-i ma co innego na mysli ni¿ ten co przeczyta :)

Wybacz mi bo nie zamierza³am Ciê uraziæ [tuli]
saginata
 

Postautor: Cebulka » ndz sie 16, 2009 7:53 am

Przejęzyczenie językowe [haha]
Faktycznie - szyk w tym zdaniu może myli jak się go szybko przeczyta, ale myślę że chodzilo o to:

"Ja teraz mieszkam niestety gdzie indziej ale co z tego, stamtąd pochodzę!"

WCALE NIE znaczy -"Ja teraz mieszkam niestety gdzie indziej ale co z tego,( ŻE ) stamtąd pochodzę!"

tylko "Ja teraz mieszkam niestety gdzie indziej ale co z tego, ( nie ważne jest gorsze miejsce gdzie aktualnie mieszkam, ale lepsze, ) stamtąd pochodzę!"

No [lol]
Przecież Roztocze to jedno z piękniejszych miejsc na świecie i nie wiem Teresko czemu uważasz że wogóle potrzebuje obrony [tuli]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Cebulka » ndz sie 16, 2009 7:55 am

Zaraz, a o czym wogóle rozmawiamy? [haha]

Muszę zobaczyc tego linka ;)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: saginata » ndz sie 16, 2009 7:59 am

Nawet nie próbowa³am go braæ w obronê...stara³am siê je pokazaæ jak ja je widzê....co czujê.....
saginata
 

Postautor: Cebulka » ndz sie 16, 2009 8:04 am

Ujęcia niezłe, ale jakośc tych zdjęc trochę marna ;)

Zastanowił mnie podpis pod drugim zdjęciem "Stodoła, jedna z niewielu na Roztoczu"... :shock:
Ale to fakt - jak się idzie w małopolską wieś to stodoła na stodole a jakoś z Roztocza tego nie pamiętam...
Kurczę - ale to przeciez niemożliwe - jak się u Was Teresko siano składuje? [haha]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: saginata » ndz sie 16, 2009 8:07 am

Te¿ jest stodo³a na stodole-fotograf widocznie nie wiedzia³ gdzie szukaæ [haha]
A i w naturze np.Czartowe Pole jest duuuu¿o piêkniejsze...nawet nasze zdjêcia potrafi³y je piêkniej pokazaæ .
saginata
 

Postautor: Cebulka » ndz sie 16, 2009 8:10 am

Ale jestem dumna z siebie, bo co jakieś zdjęcie to ja wiem skąd [super]

Kolory też są strasznie podkręcone :/
Wniosek z tego jeden - najładniejsze własne zdjęcia z Roztocza [tuli]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Samanta » ndz sie 16, 2009 11:33 am

No tak, takie sytuacje mogą się zdarzyć tylko w sieci- ja miałam na mysli że niestety teraz mieszam tutaj ale nie pochodzę stąd , tylko ze ściany wschodniej i uważam że jestem właśnie stamtąd. Komedia.

Cebulka pisze:Ale jestem dumna z siebie, bo co jakieś zdjęcie to ja wiem skąd [super]

Kolory też są strasznie podkręcone :/
Wniosek z tego jeden - najładniejsze własne zdjęcia z Roztocza [tuli]


I najlepsze lody są w Zwierzyńcu a przynajmniej były tak ze 20-30 lat temu.
Staram się już uważać na szyk słów w zdaniu ale i tak odruchowo uzywam skrótów myślowych, możliwe że stąd to zamieszanie.
Jeśli mówisz do Boga, to się modlisz. Jesli Bóg mówi do ciebie, masz schizofrenię.
Awatar użytkownika
Samanta
Weterani
 
Posty: 1868
Rejestracja: sob paź 18, 2008 10:40 pm

Postautor: Mania » ndz wrz 20, 2009 2:09 pm

Też sie mogę zapisać do klubu.

Moja mama pochodzi z Janowa lubelskiego- nigdy tam nie byłam :)
Awatar użytkownika
Mania
Weterani
 
Posty: 728
Rejestracja: czw sty 22, 2009 7:03 pm

Postautor: Samanta » ndz wrz 20, 2009 3:35 pm

To jedź Maniu, jedź tam koniecznie. Pięknie tam jest, woda i powietrze. Jedź jeśli tylko masz możliwość.
Jeśli mówisz do Boga, to się modlisz. Jesli Bóg mówi do ciebie, masz schizofrenię.
Awatar użytkownika
Samanta
Weterani
 
Posty: 1868
Rejestracja: sob paź 18, 2008 10:40 pm

Postautor: Yennyfer » pn wrz 21, 2009 1:46 pm

Lubelszczyzna. Z klubu jestem, a jak!
Awatar użytkownika
Yennyfer
Weterani
 
Posty: 1374
Rejestracja: pn lut 09, 2009 6:34 pm

Postautor: Samanta » wt wrz 22, 2009 10:00 am

No i okaże się zaraz że nie tylko mafia dolnośląska jest tu licznie reprezentowana bo nas tez tu sporo.
A ja okrakiem, i Roztocze i mazowieckie.
Jeśli mówisz do Boga, to się modlisz. Jesli Bóg mówi do ciebie, masz schizofrenię.
Awatar użytkownika
Samanta
Weterani
 
Posty: 1868
Rejestracja: sob paź 18, 2008 10:40 pm

Postautor: amita » wt wrz 22, 2009 6:13 pm

Śląska,Samanto jest najliczniejsza,dolnośląska jest tylko zbrojnym ramieniem ;)
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: Samanta » wt wrz 22, 2009 6:22 pm

Aj, a nie wiedziałam że są odgałęzienia. Dla mnie jak Śląsk to Śląsk, Górny czy Dolny i tak Śląsk.
Siostrę mam na Górnym Śląsku, mówiłam już może?
Jak tam pięknie. Jakie pałacyki gdzie tylko rzucić okiem. Jakie cmentarze przy kościołach. I ludzie też fajni, przynajmniej ci, których poznałam i moja siostra ze szwagrem też.
Jeśli mówisz do Boga, to się modlisz. Jesli Bóg mówi do ciebie, masz schizofrenię.
Awatar użytkownika
Samanta
Weterani
 
Posty: 1868
Rejestracja: sob paź 18, 2008 10:40 pm

Postautor: megan » wt wrz 22, 2009 9:58 pm

To ja też zapisuje się do <klubu roztoczańskiego> mieszkam na pograniczu Mazowsza i Lubelszczyzny [lol]
Nowy dzień-nowe wyzwania,a czasem i stare.
Awatar użytkownika
megan
Weterani
 
Posty: 628
Rejestracja: pt lip 31, 2009 9:46 am
Lokalizacja: mazowieckie

Postautor: gruby miś » pt wrz 25, 2009 7:58 pm

ech... bratowa z bratem naście lat temu odziedziczyli dom przy rynku w tomaszowie lubelskim... byłam tam dwa razy... tak łatwo, jak oni bym sie nie pozbyła ;) i... przejedli dom zwany "nora babciora" [oops]
Awatar użytkownika
gruby miś
Weterani
 
Posty: 1701
Rejestracja: czw sty 15, 2009 12:21 am

Postautor: Anamaria » pt maja 14, 2010 9:04 pm

Ja i Szelka wybieramy się znów w te strony - na początku czerwca. Lodów w Zwierzyńcu spróbujemy, a jakże [lol]
Awatar użytkownika
Anamaria
Weterani
 
Posty: 3178
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 2:36 pm

Postautor: saginata » sob maja 15, 2010 7:28 pm

To ja Was muszê gdzie¶ dopa¶æ-i zje¶æ z Wami lody :D
Choæ pewnie trudno bêdzie mi siê wyrwaæ-bo Magda bêdzie mia³a w tym czasie bia³y tydzieñ.
Mam nadziejê,¿e jednak dam radê dopa¶æ Was np. w Krasnobrodzie :D
saginata
 

Postautor: Samanta » sob maja 15, 2010 7:52 pm

O, lody w Zwierzyńcu to jest poemat... mam nadzieję że się nie zepsuły przez te marne 24 lata ?
Jeśli mówisz do Boga, to się modlisz. Jesli Bóg mówi do ciebie, masz schizofrenię.
Awatar użytkownika
Samanta
Weterani
 
Posty: 1868
Rejestracja: sob paź 18, 2008 10:40 pm

Następna

Wróć do Ciekawe strony www

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron