terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Tematy związane z kalendarzem ogrodniczym, porą roku, pogodą i jej anomaliami itp

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: Cebulka » pn mar 04, 2013 12:22 am

Taaa...
Czytam trochę o kalendarzach, że wszędzie są różnice - no ale kurde to jest zasadnicza różnica, czy (przykładowo) dni liścia to następujące po sobie siedem dni w miesiącu a potem 3 tygodnie przerwy czy też 2-3 dni w odstępach mniej więcej tygodniowych... [skrob]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: tereklo » pn mar 04, 2013 1:22 am

Logicznie rzecz biorąc to drugie ma sens, bo co - kwiatków w doniczce nie podlejesz przez 3 tygodnie? ;>
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: Cebulka » pn mar 04, 2013 8:54 pm

Własnie też się skłaniam ku tej myśli...
Ale to aż szkoda bo kalendarz Przybylaka wydawał się taki prosty i przystępny... :(
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: zomarel » wt mar 05, 2013 11:17 am

To może żyjący ogród +kalendarz działkowca,w którym terminy prac nie pokrywają się z terminami kalendarza Przybylaka,tam nawet fazy księżyca były inne [lol]
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: Cebulka » wt mar 05, 2013 8:59 pm

Właśnie nad taką kombinacją myślę, ewentualnie z kalendarzem Marii Thun :)

Kurdę a myślałam że to jest niezbity fakt w którym znaku zodiaki znajduje się księzyc danego dnia tak jak nikt generalnie nie kwestionuje tego w którym znaku znajduje się słońce [shock]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: Baś_22 » wt mar 05, 2013 10:07 pm

Upraszam uprzejmie całe towarzystwo o zachowanie spokoju i bez emocjonalne podejście do tematu [haha]
Wystarczy spoglądać na Księżyc i tylko sprawdzać czy jest dopełniający czy ubywający i to na początek w zupełności wystarczy,
aby zasiewy i roślinki dobrze wystartowały.
Trzeba tylko zapamiętać co wolno a czego nie wolno robić w tych fazach i ot cała filozofia :)
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: Tosia » czw mar 07, 2013 6:33 am

Pozdrowienia Tosia.
Awatar użytkownika
Tosia
Weterani
 
Posty: 2131
Rejestracja: ndz lip 06, 2008 10:31 am

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: Cebulka » śr mar 27, 2013 3:12 pm

Czy możecie mi kumy-czarownice polecić jakąś książkę Marii Thun?
Jej kalendarz najbardziej do mnie przemawia, więc chciałabym coś więcej poczytać, tylko nie wiem którą mam kupić :)

Chyba że ktoś mi pożyczy do przeczytania? :)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: zomarel » wt kwie 30, 2013 11:30 pm

Zgodnie z kalendarzem Przybylaka jutro jest ostatnim dniem sadzenia i siania korzeniowych,a potem są zaćmienia i dni krzyżowe,czy w związku z tym idziemy na żywioł i sadzimy,czy czekamy do 12 maja i tylko pielimy? [bezradny]
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: Baś_22 » wt kwie 30, 2013 11:38 pm

Ja jadę jutro i kończę sianie tego co trzeba. Dzisiaj posadziłam cebulkę dymkę i szalotkę :)
Sorry, właściwie to jadę dzisiaj, bo już po północy :)
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: tuurma » pn maja 06, 2013 11:28 pm

Ja w tym roku kupiłam kalendarz M.Thun i kalendarz biodynamiczny "Przepis na ogród" czy jakoś tak i są mniej-więcej zgodne. Dodatkowo okazało się, że nieświadomie posiałam dynie, cukinie, poziomki oraz przepikowałam pomidory w dzień odpowiedni :) więc zachęcona jeszcze parę innych posiałam/posadziłam tak lege artis i zobaczymy jak wyjdzie :) Podlewać to ja generalnie nie podlewam - tylko donice i trawnik 2razy podlałam po zasiewie.

Basiu, mogłabyś jak krowie na rowie wyjaśnić co można przy tym księżycu dopełniającym i ubywającym a czego nie?

W każdym razie podeszłam w tym sezonie do sprawy "naukowo" zrobiłam listę upraw warzywnikowych, z tabelki sprawdziłam co koło czego i jeszcze zamiast normalnie posiać hurtem to na raty to robiłam przez tydzień, żeby trafić w odpowiednie dni :) I robię notatki póki mi weny starcza :)
Awatar użytkownika
tuurma
Administrator
 
Posty: 2159
Rejestracja: pt maja 18, 2007 9:58 am

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: tomicron » wt maja 07, 2013 8:37 am

Nonono - coraz bardziej biodynamiczni jesteśmy ;>
Tuurmuś, szacun [prosi]
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: Baś_22 » wt maja 07, 2013 10:57 am

tuurma pisze: Basiu, mogłabyś jak krowie na rowie wyjaśnić co można przy tym księżycu dopełniającym i ubywającym a czego nie?

Najogólniej rzecz ujmując:

Księżyc dopełniający - (kształt literki "D", na początku cieniutka a później coraz grubsza :) ), soki roślin są nad ziemią.
- siać i sadzić wszystkie roślinki, które plonują nad ziemią (kwadra liścia i owocu)
- bieżąca uprawa w/wym. roślin (zruszanie ziemi, odchwaszczanie....itp.)
- zbieranie plonów w/wym. roślin
- nie wolno ciąć krzewów i drzew !
Księżyc ubywający - kształt literki "C", na początku cieniutka a później coraz grubsza :) ), soki roślin są pod ziemią.
- siać i sadzić wszystkie roślinki, które plonują pod ziemią (rośliny korzeniowe - kwadra korzenia)
- bieżąca uprawa w/wym. roślin (zruszanie ziemi, odchwaszczanie....itp.)
- zbieranie plonów w/wym. roślin
- cięcie wszelkich krzewów i drzewek,
- podwiązywanie i podpieranie krzewów najlepiej naturalnymi materiałami
- wykonywanie ścieżek w ogrodzie, stawianie płotów, murków, układanie kamiennych spirali (nie będą się rozsuwały)
- rozrzucanie kompostu wiosną na powierzchni gleby, nawożenie gleby (kwadra uprawy)
- ścięcie i pozostawienie na glebie zielonego nawozu (kwadra uprawy)
- rozkładanie ściółki (kory) na glebie (kwadra uprawy)

Tuurma bardzo się cieszę z Twojego naukowego podejścia do ogrodnictwa i zasilenia szeregów ogrodników zaprzyjaźnionych z Księżycem [tuli]
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: lucysia » pn maja 13, 2013 5:46 pm

Od jutra można siać,już nie mogłam się doczekać ,ale cierpliwie poczekałam.Opieliłam tylko grządki zagrabiłam.Posprzątałam z podpórek łęty fasoli i jutro mogę zacząć sianie.Późno trochę,ale to i tak ciepłolubne roślinki to trudno się mówi.Marchew,pietruszka,sałata,rzodkiewka,szpinak i por z selerem juz powschodziły lub sadzonki były posadzone.Najbardziej cieszą mnie pietrucha z marchwią.ładnie wschodzą,tylko czekam na słońce bo chwasty też są niczego sobie.Trzeba by przedziabać bo pielić mi się nie uśmiecha [jezyk2]
https://docs.google.com/presentation/d/ ... p=drivesdk
*******************************************************************************
http://kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com

Obrazek
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: Cebulka » śr maja 15, 2013 10:48 am

Tuurmo, też mam Marii Thun, chyba juz o tym pisałam :)

Widziałaś to zdjęcie rzodkiewek??? [shock]
Ja tak trochę z przymrużeniem oka traktowałam całe to księżycowanie, no ale to zdjęcie rzodkiewek namieszało mi w głowie tak że już nie wiem czy faktycznie nie zaczynam poważnie wierzyc w księżyc i jego wpływ... [strach]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: koliberek » śr maja 15, 2013 6:23 pm

Cebulka pisze:Ja tak trochę z przymrużeniem oka traktowałam całe to księżycowanie, no ale to zdjęcie rzodkiewek namieszało mi w głowie tak że już nie wiem czy faktycznie nie zaczynam poważnie wierzyc w księżyc i jego wpływ... [strach]


Cebulko ja rozmawialam kiedys z "moim" Bauerem i on mi opowiadal, ze byl w takim duzym gospodarstwie ekologicznym, gdzie troche eksperymentowali z salatami. Widzial na wlasne oczy salaty siane czy tez sadzone (nie wiem dokladnie) zgodnie z fazami ksiezyca i obok te, ktore nie byly siane zgodnie z kalendarzem ksiezycowym. Powiedzial, ze roznia byla niesamowita, a Niemcy nie sa sklonni ani do przesady, ani do wiary w jakies zabobony.
"Miłość i spokój wykluczają się wzajemnie. Kto szuka w miłości spokoju przegrywa na starcie"
P. Coelho "Walkirie"
Awatar użytkownika
koliberek
Weterani
 
Posty: 5318
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:32 am

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: Fil » śr maja 15, 2013 7:31 pm

Słuchajcie, to przecież można łatwo zrobić taki mały własny eksperyment. Ja się w tej chwili warzywami nie zajmuję (poza posianą pietruszką i rukolą nie mam nic) ale Cebulko, z takim warzywnikiem możesz zaszaleć :) połowa w fazach księżyca, połowa w fazach odwrotnych. :D
Awatar użytkownika
Fil
Weterani
 
Posty: 490
Rejestracja: pt sie 10, 2007 12:03 pm
Lokalizacja: wiocha pod Warszawą :)

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: zomarel » śr maja 15, 2013 9:30 pm

Czyli co?Posadzić część pomidorów jutro,a pozostałe po niedzieli i obserwować różnicę [mysli]
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: Cebulka » śr maja 15, 2013 9:38 pm

Fil pisze:Słuchajcie, to przecież można łatwo zrobić taki mały własny eksperyment. połowa w fazach księżyca, połowa w fazach odwrotnych. :D


Ależ co ty, ja mam za mało miejsca na takie hece, ledwo upycham co chcę miec a i tak mi juz warzywa wypełzły na grządkę roślinną [haha]

Ale właśnie dokładnie to zrobiła Maria Thun (która miała dużo miejsca [lol] )
I moje szkiełko i oko zgłupiało jak to zobaczyło... [rol]
Obrazek
Kobita nie robiła tego dla kasy, nie była powiązana z żadnym koncernem spożywczym ani nawozowym, to nie te czasy były...
No i jak tu teraz siac w piątej kwadrze księżyca? [skrob]

Wg Marii Thun dni owocu są teraz od 13ej w piątek do 6ej rano w poniedziałek jak chodzi o sadzenie pomidorów ;)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: zomarel » śr maja 15, 2013 9:49 pm

[prosi]
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: Fil » śr maja 15, 2013 9:49 pm

Moje szkiełko i oko natomiast jest bardzo nieufne. :) Chętniej zaufa eksperymentowi wykonanemu przez znaną mi osobę niż jakiejś książce. Nie zawsze co w książkach prawda jest. [skrob] I nie zawsze kłamstwem :D No ale robią wrażenie, fakt.
Awatar użytkownika
Fil
Weterani
 
Posty: 490
Rejestracja: pt sie 10, 2007 12:03 pm
Lokalizacja: wiocha pod Warszawą :)

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: amita » śr maja 15, 2013 9:54 pm

O kurcze, ja jakoś tak z ;) traktuję kalendarz. W sensie, że jak trza to robie i już. Czyli jak dostałam sadzonki pomidorów od sąsiadów to na miejsce stałe dopiro w piątek po godzinie abstynentów wsadzić?
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: amita » śr maja 15, 2013 9:54 pm

Fil, a widziałaś uprawy Basi? ona z księżycem za pan brat.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: Cebulka » śr maja 15, 2013 9:56 pm

Amita - jak wiesz, że będziesz miała czas w piątek na działkę jechac, sadź w piątek (lub weekend).
A jak wiesz że albo jutro albo na świętego Dygdy, to sadź jutro [haha]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: amita » śr maja 15, 2013 10:17 pm

No tak, albo księżyc alby Dygdy :) no i bądź tu człowieku ekologiczny! to ja może do św. Judy Tadeusza - on od spraw beznadziejnych jest ;D
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: tomicron » śr maja 15, 2013 10:44 pm

No tak wszystko piknie, tylko żeby taki eksperyment miał sens trzeba by zapewnić roślinom idealnie takie same warunki termiczne, wilgotnosciowe, przyswajalności makro i mikroelementów, presji patogenów, długości dnia, itp. itd. Dopiero wówczas można wyciągać jakieś wnioski z porównania wielkości korzeni rzodkiewek...
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: amita » śr maja 15, 2013 10:51 pm

Mnie się nie bardzo chce tak sadzić ratami, ale na moim 2*4 to raczej słońce równo pada i deszcz też. No jak to na jednej długości geograficznej :D choć ostatnie stwierdzenie to nadużycie [bezradny]
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: Cebulka » śr maja 15, 2013 11:02 pm

Tomku, ale o to też chodzi, że warunki atmosferyczne nie sa takie same [skrob]
Patrzę, widzę - ale wciąż nie wierzę, wciąż uważam że to przypadek - ale kurna no od kiedy obserwuję pogodę w zależnościach z księżycem to cholera co są np dni kwiatu to jest pogoda i nie leje [shock] W głowie mi się to nie mieści, ale tak jest - z małymi wyjątkami (tzn jednym jedynym jak dotychczas, piątkowe popołudnie w majówkę, bo juz sobota w Koliberkowie była OK, a niedziela ładna, przynajmniej u nas)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: amita » śr maja 15, 2013 11:10 pm

Co jeszcze teraz można wysiać? dwa rzędy znajdę.Tylko mi napiszcie kiedy siać dobrze a kiedy wręcz przeciwnie
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: amita » śr maja 15, 2013 11:12 pm

Osz [glupek] straszliwie jestem ciężki przypadek. Że nie na grządkach obok ale grupa nie jest reprezentatywna. [ufff]
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: tomicron » śr maja 15, 2013 11:13 pm

Ewuś :) No ja nie neguję wpływu księżyca, ale chodzi o to, że jest jeszcze 123 tys. innych czynników, które wpływają na rośliny. Krótko mówiąc - to, że pani Thun wyrosły w danym okresie ładniejsze rzodkiewki MOŻE, ale NIE MUSI wynikać z terminu siewu, a na pewno nie wynika wyłącznie z tego.

Mi się tam nie chce, ale jakby ktoś posiał w sterylnych idealnych warunkach laboratoryjnych coś na identycznej pożywce wg księzyca i ze ślepej próby... ;>
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: Cebulka » śr maja 15, 2013 11:43 pm

Amitka, czwartek i piątek do południa jakie chcesz liściowe (ja siałam dziś drugie rzuty sałaty i kalarepy, pory zimowe, koper i jarmuż) (Teresko, wyślę ci na dniach czerwonego, jest nasion strasznie dużo w tej paczce)
Potem do 6ej rano w poniedziałek są dni owocowe, ja będę siac fasolę (już się moczy) i ogórki i dynie, sadzic pomidory, nie wiem co by tam można jeszcze.
Od poniedziałku do południa w czwartek korzeniowe, ja dosieję znów rzodkiewkę, może posieję późną marchew i pietruszkę dosieję chociaż nie wiem czy to już nie za późno ale strasznie marną mam :/
W czwartek jeszcze od południa do wieczora jest dobry dzień na sianie kwiatków - i podobno koniec siania na ten miesiąc bo nadchodzą turbulencje astronomiczne [lol]
Ale wiesz - jak posiejesz w piątej kwadrze i też dobrze wyrośnie, to żeby nie było że to moja wina [dokuczacz]

Jak chodzi o to rzodkiewkowe zdjęcie to ja nie twierdzę że po nim od razu w to wszystko uwierzyłam - no ale muszę powiedziec, że cwieka mi zabiło niezłego i narazie po prostu udaję że go nie widziałam bo nie wiem co myślec [glupek]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kalendarium

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron