terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Tematy związane z kalendarzem ogrodniczym, porą roku, pogodą i jej anomaliami itp

Postautor: tereklo » pn mar 19, 2012 8:34 pm

Nie wiem jak Wy, ale ja mam troche kłopot z odczytaniem informacji z kalendarza Zomarel.
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Postautor: Cebulka » pn mar 19, 2012 8:46 pm

Ja patrzyłam tylko na tą stronę z kalendarzem i faktycznie trochę musiałam 'ściubic' żeby zobaczyc, ale da się :)
Problem jest zdaje się że porządniejszy skan jest za duży dla Fotosika :/

Który to wogóle jest kalendarz? Ten wydawnictwa Działkowca?
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: tereklo » pn mar 19, 2012 8:54 pm

Może na Garnek wrzucić?
Chciałam sobie druknąć ale to się mija z celem.
Z innego źródła - włosy ścinać i modelować 2,3, 4 kwietnia - juz umówiłam fryzjera :)
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

terminy prac

Postautor: zomarel » pn mar 19, 2012 11:03 pm

Zekanowałam strony Ekologicznego Poradnika Księżycowego Zbigniewa Przybylaka,który nasze dziewczyny kupowały hurtem w ub.latach.Instrukcja obsługi dodana przez Amitę w ub.roku znajduje się kilka postów wczesniej.Nie ma problemu z odczytaniem stron gdy na fotosiku skorzystamy z opcji powiększenia znajdującej się nad zdjęciem.Masz rację Cebulko,ręce aż same sie rwą do nasionek [lol] .Na szczęście już w piątek można siać i warto zapoznć się z treścią na 1 str.marca bo tam dokładnie jest opisane co i kiedy siać,a dopiero później na kalendarz.
Miłej pracy i wysokich plonów życzę wszystkim :*
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

terminy prac

Postautor: zomarel » śr maja 02, 2012 10:43 pm

Posiałam dzisiaj ogórki,bo od niedzieli jest pełnia i leżymy do góry brzuchem [lol] Żartuję,my nie marnujemy czasu!Jutro postaram się wstawić terminarz prac na maj,chyba,że Amita zrobi to"na skróty"
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

terminy prac

Postautor: zomarel » ndz maja 06, 2012 4:42 pm

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Postautor: amita » ndz maja 06, 2012 8:36 pm

[prosi]
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: Cebulka » pn maja 07, 2012 9:11 am

Z tego jak dobrze rozumiem wynika, że sadzenie szabrów zlotowych należy i tak odłożyć do jutra [lol]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Baś_22 » pn maja 07, 2012 10:04 am

Cebulka pisze:Z tego jak dobrze rozumiem wynika, że sadzenie szabrów zlotowych należy i tak odłożyć do jutra [lol]

dobrze rozumiesz Ewa :)
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: admin » sob lip 07, 2012 3:42 pm

zomarel pisze:Uprzejmie donoszę,że z ekokalendarzem,i z racji zaćmień od jutra do wtorku włącznie nie sadzimy i nie siejemy!!!!!!


Cebulka pisze:No to przykre bo ja właśnie muszę [haha]


megan pisze:No ja też muszę bo właśnie popadało i nie będę czekać bo znów mnie susza dopadnie :?
Szkoda,że pogoda nie chce współpracować z kalendarzem ;)


tereklo pisze:A ja nie mam zupełnie czasu, przynajmniej nie żal, że roślinek nie przesadzam :( a powinnam.
Może uda mi się wyrwać i chociaż trawę skosić? Koszenie dozwolone? Nawet wzkazane - wolniej trawa powinna odrastać :D


Baś_22 pisze:
tereklo pisze: Koszenie dozwolone? Nawet wzkazane - wolniej trawa powinna odrastać :D

Koszona trawa najwolniej odrasta w kwadrze uprawy czyli najbliższy termin od 11 - 18 czerwca :)


tereklo pisze:
Baś_22 pisze:najbliższy termin od 11 - 18 czerwca :)

To wtedy musiałabym zatrudnić drwala a nie kosiarza :D
Awatar użytkownika
admin
Administrator
 
Posty: 132
Rejestracja: czw sty 01, 1970 1:00 am

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: Cebulka » śr lut 13, 2013 8:39 pm

Czytam "Żyjący Ogród".
Generalnie rózne myśli przechodzą mi przez głowę jak to czytam - ale generalnie nieźle się bawię [haha]

Basiu - mam pytanie - czy siałaś pietruszkę w środę przed południem oraz marchew 8 czerwca i co o tym sądzisz? [pijany]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: Baś_22 » czw lut 14, 2013 8:15 am

Cebulka pisze:Czytam "Żyjący Ogród".
Generalnie rózne myśli przechodzą mi przez głowę jak to czytam - ale generalnie nieźle się bawię [haha]

Ewa nie czepiaj się szczegółów oraz śmiesznych i dziwnych teorii [shock] (tak też to oceniam) ale patrz na ogół :)

Cebulka pisze: Basiu - mam pytanie - czy siałaś pietruszkę w środę przed południem oraz marchew 8 czerwca i co o tym sądzisz? [pijany]

Nie, nie siałam, bo ciągle o tym zapominałam [haha] ale tytułem eksperymentu zamierzam to zrobić (jak znowu nie zapomnę) [haha]
Nie pamiętam też o jaką datę chodzi, ale jest jakaś, w której jeśli się coś tam podetnie czy wyplewi [skrob] to już tak na amen ...po prostu ta roślina
zginie.
Uważam, że z tej książki trzeba "wyciągnąć" esencję i przeczytać ją co najmniej 2 razy. Ja ją czytałam kilka razy, zwłaszcza bardziej mnie interesujące
rozdziały, robiąc wiele notatek. W ogóle podeszłam do prezentowanych tam teorii jak do wspaniałego eksperymentu ale przyznam się, że z dozą pewnego
sceptyzmu. Okazało się jednak i to w większości, że się sprawdziło [!] i tak sobie eksperymentuję od paru lat ku pełnemu zadowoleniu moim i moich roslinek i warzyw [haha]
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: Cebulka » czw lut 14, 2013 8:50 pm

Też uważam że jakby było w niej mniej mistycyzmu i czarnej magii, byłaby znacznie bardziej wiarygodna [haha]

8 czerwca to data kiedy należy siać marchewkę na przechowywanie. Faktycznie było też coś o mordowaniu chwastów, ale nie pamiętam.

Ja tą książkę potraktowałam przede wszystkim jako bardzo ciekawe doświadczenie i zupełnie inne spojrzenie na 'zwyczajną' rzeczywistość :)
Aczkolwiek myślę że do rozpoczynania przygody z kalendarzem księżycowym lepszy jest Przybylak, bo 'Żyjący Ogród' to już wyższa szkoła jazdy [lol]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: tomicron » pt lut 15, 2013 10:09 am

Hej. Czy są jakieś wyniki badań naukowych, które pokazują jak istotny (procentowo) wpływ na plonowanie, zdrowotność roślin ma stosowanie tych 'magicznych' metod w porównaniu z próbą nieksiężycową? Ja to z lenistwa i braku czasu ignorowałem wpływ księżyca, ale jestem ciekaw czy skórka warta wyprawki...
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: tereklo » pt lut 15, 2013 4:45 pm

Nie badane naukowo, nie wiem na ile zbieg okoliczności a na ile wpływ księżyca ale włosy mojej bratanicy ścinane według faz księżyca zmieniły się nie do poznania - z pięciu piórek na krzyż dziewczynie zmieniły sie włosy na gęstą czuprynę z mocnymi włosami (w przeciągu niespełna roku).
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: Cebulka » pt lut 15, 2013 8:33 pm

Też nie czytałam żadnych badań naukowych na ten temat :)

Aczkolwiek muszę powiedzieć, że do mnie przemawia to że księżyc bardzo oddziaływuje na wszelką wodę na Ziemi. Tego nie widać na Bałtyku, bo jest taką dużą kałużą - ale na wszelkich większych morzach, czy to we Włoszech, czy jak ktoś był we Francji w Mont Saint Michel to widać, że pływy morza są kilku, a czasem kilkunastometrowe. Już nie mówiąc o oceanach (np Zanzibar) bo tam to rano normalnie masz plażę przed hotelem, a w południe wielka pół-sucha łacha piasku a wody nawet na horyzoncie nie widać :shock:
Więc skoro takie są zmiany w pozycji wody, powodowane tylko księżycem - to kurczę może na mniejszą skalę, nie do zaobserwowania gołym okiem ale musi to też mieć wpływ na wodę w tkankach ludzkich i roślinnych [skrob]

Tak więc po przemyśleniach stwierdziłam, że narazie bez skrajności, będę podlewać ogród - ale postaram się to robić w te 'księżycowo' odpowiednie dni :)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: zomarel » pn lut 25, 2013 10:53 pm

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: lucysia » czw lut 28, 2013 10:44 am

Dzięki Zomarel za zdjęcie kalendarza.Właśnie szukałam tematu i miałam prosić o zdjęcia poszczególnych miesięcy bo się za późno obudziłam [pech] .Jakbys miała wenę to wklej wszystkie miesiące.Wydrukuję sobie i zepnę.Będzie jak znalazł.
https://docs.google.com/presentation/d/ ... p=drivesdk
*******************************************************************************
http://kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com

Obrazek
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: lucysia » czw lut 28, 2013 12:34 pm

Czy tylko mi się wydaje czy wkradł się jakiś błąd drukarski w kalendarz.Z tego co pamiętam krzewy i drzewa przycinamy i prześwietlamy gdy księżyca ubywa.Księżyca ubywa w marcu od począktu1.03 do11.03.Tutaj zaś napisane jest owszem że przy ubywającym księżycu ,ale juz daty są skopane.Porównałam z wcześniejszych lat kalendarz i wydaje mi się że mam rację.Jezeli ktoś nie bardzo się zna to zostaje wprowadzony w błąd.Basiu ty chyba największym ekspertem od biodynamiki jesteś.Mam rację?
Załączniki
c5664395227895b5.jpg
https://docs.google.com/presentation/d/ ... p=drivesdk
*******************************************************************************
http://kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com

Obrazek
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: tomicron » czw lut 28, 2013 1:19 pm

Lucy [tuli] Ja też już zaczynam mieć wiosenne przesilenie hehe. Na biodynamice się nie znam, ale przecież tam jest napisane do 11 (do nowiu) i od 28 (po pełni) - to chyba wtedy właśnie ksieżyc robi sie coraz mniejszy [skrob] [lol]
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: zomarel » czw lut 28, 2013 6:28 pm

Tomi [brawo] za interpretację :D 25 lutego była pełnia i teraz do 11 III księżyca ubywa,jest to kwadra korzenia - uprawy,nie siać,ale drzewa można ciąć i sama mam zamiar to robić od wtorku .Wszystko zależy od temp. chyba musi być pow.O st.no i powinno trochę przeschnąć bo gdzieś doczytałam,że gdy jest za mokro to niedobrze jest udeptywać trawniki,zwłaszcza teraz po zimie.
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: lucysia » pt mar 01, 2013 11:48 am

A patrz Tomi ja przeczytałam "od -do" [jezyk2] ,gapa ze mnie.Nic to dziś juz ciełam winogron i agrest.Agrest to tak porządnie,będzie mało a duze i nie będzie tak strasznie zagęszczony.
https://docs.google.com/presentation/d/ ... p=drivesdk
*******************************************************************************
http://kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com

Obrazek
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: mietek » pt mar 01, 2013 2:46 pm

I to się nazywa pełen serwis :D
Od trzech dni ładnie świeci [slonce] jakieś nasionka walają się po stole, jest trochę czasu - zatem myślę sobie wysieję co nie co na parapecie, aż tu coś mnie tchnęło i myślę ja sobie zapytam zwolenników czczenia księżyca co na dziś mówi przepowiednia - no i proszę- jest gotowa odpowiedź:
zomarel pisze:... 25 lutego była pełnia i teraz do 11 III księżyca ubywa, ... ,nie siać,ale drzewa można ciąć ....


Wciąż nie bardzo rozumiem czym różni się to że nasionka leżą w torebce od tych leżących w ziemi w doniczce - toć to nikt im niczego nie narzuca - niech kiełkują kiedy chcą bez względu na to czy będą patrzeć na księżyc czy nie, ale to tylko taka moja teoria, a właściwie antyteoria, albo pytanie na które nie znalazłem przekonywujących mnie dowodów - jak zwał tak zwał.

Dodam tylko, że to już kolejny raz - jak ja chcę coś siać czy sadzić - bo akurat mam czas i pogoda ładna to "księżyce" mówią NIE ;)
Zaglądając tu do wątku najpierw frajda - bo jest odpowiedź zanim zapytałem - a potem okazuje się, że księżyc, który od kilku dni nie daje spać bo świeci prosto w oczy (to akurat mu wybaczam bo to całkiem przyjemny widok) to jeszcze za dnia straszy i nie pozwala niczego siać [haha]

A tak całkiem poważnie to nie usłucham tego słońca mroku i dziś wysieję to co mi w ręce wpadnie - ale też zrobię z tego eksperyment i zrobię notatki - potem czynność powtórzę tj. księżyc sobie życzy czyli po 11.03.2013 i porównam efekty.

Zachęcam też do podjęcia podobnej próby innych choćby z rzeżuchą czy co tam kto ma - będzie pełniejszy obraz, a co za tym idzie większa lub mniejsza wiara w kumpla księżyca.

pozdrawiam: [piwo]
Awatar użytkownika
mietek
Weterani
 
Posty: 1472
Rejestracja: sob gru 06, 2008 6:59 pm

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: lucysia » pt mar 01, 2013 3:54 pm

Mietku mając większą lub mniejszą wiarę w działanie księżyca staram się robić jak tam piszą.A jak nie dam rady to robię jak ty i też jest ok. ;) Teraz akurat mam wenę na cięcie,pogoda sprzyja,ochota jest,brzuch jeszcze nie przeszkadza to i do roboty się garnę.Jak ogarnę cięcie zobaczymy co tam można posiać i pewnie akurat będę miała dobre dni na sianie :P ,a jak skończę siać to pewnie wezmę się za przesadzanie domowych kwiatków a to pewnikiem będzie tuż przed Wielkanocą,znaczy się Wielki Tydzień i też będzie ok. [lol] I tak akurat wychodzi że jest ok z moją chęcią pracy i księżycem [jezyk2]
https://docs.google.com/presentation/d/ ... p=drivesdk
*******************************************************************************
http://kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com

Obrazek
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: Cebulka » pt mar 01, 2013 11:00 pm

Super Mietku, zrób taki eksperyment [brawo]
Też jak mi się kiedyś będzie chciało to na pewno będę tak próbować i patrzyć czy są jakieś różnice :)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: zomarel » sob mar 02, 2013 12:39 am

Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: Baś_22 » sob mar 02, 2013 8:18 am

Zosiu, widzę, że poszłaś ciosem i po całości [haha] [brawo] dozgonną wdzięczność masz zapewnioną [prosi]
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: tereklo » sob mar 02, 2013 8:41 am

Zosiu, jestes wielka! [prosi]
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: lucysia » sob mar 02, 2013 12:20 pm

oj tak tak wdzięczność masz zapewnioną [prosi] [prosi] [prosi]
wrócę doma to będę drukować [tuli] dzięki
https://docs.google.com/presentation/d/ ... p=drivesdk
*******************************************************************************
http://kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com

Obrazek
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: zomarel » sob mar 02, 2013 10:48 pm

[oops]
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: Cebulka » ndz mar 03, 2013 10:45 pm

Mam słuchajcie problem z tymi kalendarzami księżycowymi [skrob]

No bo wiadomo - podlewać w dni liścia, powodów nie będę tu wymieniać bo kto się tym interesuje to wie.
Chciałam wypróbować jak to będzie z pilnowaniem podlewania tylko w te dni na kwiatkach doniczkowych.

Ale kurdę jak ja to mam robić, jeśli wg Przybylaka dni liści np w marcu 2013 obejmują dni 11-19 marca czyli znaki Zodiaku Ryb, Barana, Byka, Bliźniąt.

A według 'Zyjącego Ogrodu' dni liści to Rak, Skorpion, Ryby czyli 1-3, 10-12, 20-22 marca.

To przecież (poza kilkoma) totalnie inne dni!!! :shock: :shock: :shock:
I co z tym tematem...? :(
Kiedy ja to mam podlewać, kiedy te dni liści...?
Bo jak mam wg tego działać, to już bym chciała dokładnie i dobrze... :/
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: terminy prac / EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Postautor: tomicron » pn mar 04, 2013 12:05 am

Czyli ryby lubią liście zgodnie ze wszystkimi znanymi źródłami [lol]
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kalendarium

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości