Zima

Tematy związane z kalendarzem ogrodniczym, porą roku, pogodą i jej anomaliami itp

Postautor: Emmi » czw mar 26, 2009 6:11 pm

beza pisze:Jutro albo za dwa dni :D będzie około 20 stopni

A powrót zimy, kiedy? :? Akurat jak wszystko ruszy, aby zmrozić, tak? Chyba gdzieś optymizm mi uciekł [skrob]
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: saginata » wt sty 12, 2010 12:31 pm

W tym roku chyba ka¿demu daje siê we znaki-zw³aszcza te ogromne ilo¶ci ¶niegu,które jak lawina spadaj± z dachu-i to prosto na wjazd do gara¿u [zly]

Tu jest zdjêcie dachu mojego s±siada-ta fa³da ¶niegu ma ok.50cm grubo¶ci-a w najszerszych miejscach ok.70cm.-i niech to tak zrobi srrrruuuuuuuuuuuuuuuu-np.na czyj±¶ g³owê [shock]

[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=66cce6cf25451dd3][img:980277888c]http://images48.fotosik.pl/247/66cce6cf25451dd3m.jpg[/img:980277888c][/URL]
saginata
 

Postautor: Baś_22 » wt sty 12, 2010 12:52 pm

Sagi to może uświadom swojego sąsiada,że czym prędzej powinien ten śnieg sprzatnąć z dachu póki jeszcze nie ma nieszczęścia [!]
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Sz_elka » wt sty 12, 2010 12:53 pm

Przytoczę z SB fragment wypowiedzi Sagi na temat śniegu z dachu ... [shock]
Saginata na SB pisze:12.01.2010r.[Wto 10:46] saginata: mówią,że w górach duuuuuuuuuuuużo śniegu
... u nas też-musimy przyczepką z podwórka wywozić-bo już się nie mieści
... zwłaszcza jak ostatnio zsunął się z dachu i zawalił wjazd na wysokość płotu
... dobrze,że łąki mamy niedaleko
... zdjęcia zrobię dziś, bo nowa porcja śniegu leży pod płotem-a wjazd wąziutki mamy-nie ma gdzie składować .....
[Wto 11:12] Cebulka: No nie wiem - ja tam uwielbiam odśnieżać :D Jakby prace łopatą były lepiej płatne to bym sie najęła ;)
[Wto 11:19] saginata: No frajda-tylko jak śnieg leci z dachu to jak lawina-i na dole jest strasznie zbity i cięzki-i takie odśniezanie nie jest fajne
... ostatnio jak Mateusz pojechał samochodem do kolegi-to taka lawina runęła na podjazd przed jego powrotem
... gdy przyjechał,to oczom nie wierzył-myslał,że to jaki pług odśnieżający wepchnął nam śnieg na wjazd-izrobił sobie zawrotkę
... pół nocy odśnieżał-aby wjechać do garażu


Szkoda, że nie porobiłaś zdjęć tego sruuuuu .... a raczej w chwilę po ... ! [shock]
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Anamaria » wt sty 12, 2010 7:35 pm

Całe szczęście, że nie runęła jak wyjeżdżał albo wjeżdżał. Strach pomyśleć [strach]
Awatar użytkownika
Anamaria
Weterani
 
Posty: 3178
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 2:36 pm

Postautor: Cebulka » pn sty 25, 2010 9:27 pm

Oj zima, zima...

Zamarzła w tym roku Wisła pod Wawelem... Zdarza się to raz na kilka lat.
Najbiedniejsze w tym wszystkim są łabędzie - jak się nie pilnują, to łapy wmarzają im w lód... :/ Sporo osób je dokarmia - co jednak nie do końca im pomaga - bo trzymają się tej kałuży zamiast lecieć kilkadziesiąt metrów w górę rzeki, tam nurt jest szybszy i nie zamarza tak łatwo. Cóż - moze latają tam na noc :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

zima

Postautor: zomarel » śr mar 09, 2011 8:40 pm

Rozochociłam się i pokaże wam jak wyglądały zimą nawłocie za wspominanymi przeze mnie torami
Obrazek
Niestety nadal nie mam aparatu fot.i zdjęcie zrobione było telefonem.
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Postautor: beza » czw mar 10, 2011 8:36 am

:D śliczności
kwiaty kwitną nawet wtedy,
gdy nikt im się nie przygląda...

Phil Bosmans
Awatar użytkownika
beza
Weterani
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt lip 17, 2007 11:36 am

Poprzednia

Wróć do Kalendarium

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron