Motyl czy ptak?

Ta miła i ta mniej miła, czyli od norników i saren do motyli i ptaków przez krety i kuny

Motyl czy ptak?

Postautor: megan » wt sie 11, 2009 5:31 pm

Dziś nad kępą floksów zauważyłam dziwne fruwające stworzenie:było malutkie,niesamowicie szybko trzepotało skrzydełkami wisząc w powietrzu i wypijało nektar z kwiatów.Nie zdążyłam zrobić zdjęcia więc poszukałam w necie i jest.Stworzonko wygląda tak: Obrazek ObrazekJest piękne.to zgadnie co to jest? [rol] ;) [?]
Nowy dzień-nowe wyzwania,a czasem i stare.
Awatar użytkownika
megan
Weterani
 
Posty: 628
Rejestracja: pt lip 31, 2009 9:46 am
Lokalizacja: mazowieckie

Postautor: tomicron » wt sie 11, 2009 6:32 pm

Trochę podobne do nietoperza [?] [oops] [rol]
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Postautor: saginata » wt sie 11, 2009 6:46 pm

Co¶ z motyli-u mnie te¿ siê takie co¶ pokazuje czasem-a wygl±da jak koliberek :D
saginata
 

Postautor: farmerka63 » wt sie 11, 2009 7:30 pm

To jest motyl z rodziny zawisaków - po łacinie Sphingidae . Polscy entomolodzy zwą je potocznie sfinksami. Polska nazwa jest jak najbardziej uzasadniona - motylki owe nie siadają na kwiatach w celu wytrąbienia nektaru a zawisają w locie nad nimi - jak kolibry. Na zdjęciu prawdopodobnie Fruczak gołąbek :)

Uwielbiam sfinksy - u nas przylatują do wiciokrzewu, floksów, lawendy i fuksji. To prawdziwa rzadkość ! Megan , Sagi - gratulacje ;D
Awatar użytkownika
farmerka63
Weterani
 
Posty: 1287
Rejestracja: ndz mar 02, 2008 3:21 pm

Postautor: megan » wt sie 11, 2009 7:48 pm

Masz rację Farmerko to rzeczywiście "Fruczak gołąbek" ale zanim sprawdziłam w necie to myślałam,że to koliberek.Szkoda ,że nie. :( [lol]
Nowy dzień-nowe wyzwania,a czasem i stare.
Awatar użytkownika
megan
Weterani
 
Posty: 628
Rejestracja: pt lip 31, 2009 9:46 am
Lokalizacja: mazowieckie

Postautor: Cebulka » wt sie 11, 2009 8:40 pm

Podobny jest też zawisak powojowiec - ale on lata noca :)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: amita » wt sie 11, 2009 10:09 pm

Mogłam złapać z jednego u Farmerki i zagospodarować u siebie ;) U mnie tylko chmara komarów [diabel]
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: Cebulka » śr sie 12, 2009 8:12 am

Amita - a masz floksy, tytonie albo wiciokrzew?
I przede wszystkim - czy jesteś na działce w takich porach żeby je zaobserwować jeśli się pojawiają? ;)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: amita » śr sie 12, 2009 9:28 am

floksy mam,od przedwczoraj ;) tytoń to tylko w papierosach.Bywam o różnych porach,na bank zauważyłabym takie dziwowisko :D
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm


Wróć do Fauna naszych ogrodów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron