Koty działkowe

Ta miła i ta mniej miła, czyli od norników i saren do motyli i ptaków przez krety i kuny

Koty działkowe

Postautor: amita » wt maja 27, 2008 9:39 pm

A to Emi mała cholerka :D Ja dziś zauwazyłam na działce pięknego kota.Cudny,o umaszczeniu brązowym(nie burym,nie rudym)Zostawiłam dwie kaszanki jakby się coś chciało pożywić,ale koty nie wyglądają na zabiedzone.Sorry,że tak ni przypioł zapytam,czy mogę im jakieś szczepionki kupić?Środki anty?Koty są cudne,wiecie,że musiałam swojego oddać [cry] chciałabym pomóc innym,tym,których właściciele nie zadbali o nie.Mój kot jest głównym myszołowcom na wiosce,choć nie wiem jak taki łajbus może coś upolować oprócz zakrętki z butelki???
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Re: Koty działkowe

Postautor: Cebulka » śr maja 28, 2008 6:59 am

amita pisze:Sorry,że tak ni przypioł zapytam

Teraz już jak nmajbardziej w temacie [lol]

,czy mogę im jakieś szczepionki kupić?Środki anty?

Wydaje mi się że tak, ale może lepiej pomoże tu Fil po konsultacjach z mężem :)
Z tym że środki anty to dla kocic tylko :P
Ale na pewno możesz im do jedzenia dodac środki odrobaczające - czy szczepionki, to nie jestem pewna.
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Fil » sob cze 07, 2008 5:27 pm

Jestem, jestem - choć przez zupełny przypadek tu dotarłam :) Za kotami nie przepadam, ale chciałam, żeby mi na stronie głównej nie migało na czerwono :D
Amitko, spytam męża, tylko jakbyś mogła sprecyzować o anty co Ci chodziło? Antykoncepcję, czy antykleszcze, czy anty inne choroby? Ja najchętniej zaaplikowałabym kotom, które pojawiaja sie nieproszone na mojej działce jakiś srodek antysikowy :D :P
Awatar użytkownika
Fil
Weterani
 
Posty: 490
Rejestracja: pt sie 10, 2007 12:03 pm
Lokalizacja: wiocha pod Warszawą :)

Re: Koty działkowe

Postautor: wac » sob cze 07, 2008 7:43 pm

Cebulka pisze:Wydaje mi się że tak, ale może lepiej pomoże tu Fil po konsultacjach z mężem :)
i ja. [kot] [wac2] [wac]
Awatar użytkownika
wac
Weterani
 
Posty: 2058
Rejestracja: wt sty 30, 2007 11:56 am

Postautor: cicho_borowska » sob cze 07, 2008 9:36 pm

wac, Ty chyba jakąś nową splówkę masz. Tamta była chyba bez lunetki i więcej huku robiła... [rol]
"Najtrudniejsze dzieło świata od łatwego trzeba rozpocząć, a największe dokonania od drobiazgów"
Lao Tsy
Awatar użytkownika
cicho_borowska
Weterani
 
Posty: 3355
Rejestracja: śr lip 18, 2007 12:36 pm

Postautor: amita » sob cze 07, 2008 10:38 pm

Anty to już chyba za pózno,drą sią okropnie.Mi chodzi o to coby człek,raz na tydzień widzący kota może mu z c
hemii fundnąć.Coś co zeżrą i im pomoże,
Fil,kotecków nie lubisz???
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: Fil » ndz cze 08, 2008 9:39 pm

Amitko, ale na co ma im to "coś" pomóc? [hmm] Przepraszam, ale ja jakaś niekumata chyba jestem, bo nadal nie wiem o co mam męża spytać :?
A kotecki toleruję pod warunkiem, że nie mam ich w domu i nie łażą mi po łóżku, stole i blatach w kuchni, nie obsikują mi kół w samochodzie i roślin i nie ocieraja sie o mnie za bardzo. [lol]
Awatar użytkownika
Fil
Weterani
 
Posty: 490
Rejestracja: pt sie 10, 2007 12:03 pm
Lokalizacja: wiocha pod Warszawą :)

Postautor: Cebulka » pn cze 09, 2008 10:34 am

amita pisze:Coś co zeżrą i im pomoże

Fil - nie martw się, ja tez nie rozumiem [lol] Myslałam że chodzi o kontrolę urodzeń, ale teraz to juz nie wiem [rol]
Chyba że chodzi o jakieś "pacaneum" na dobrostan ogólny [rotfl]
Amito - na co ma im pomóc? [haha]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: cicho_borowska » pn cze 09, 2008 10:40 am

Chyba jednak chodzi o tabletki dla kocic i co to ją jeden kolega raz bez sensu pożarł. Tak Amitko?
"Najtrudniejsze dzieło świata od łatwego trzeba rozpocząć, a największe dokonania od drobiazgów"
Lao Tsy
Awatar użytkownika
cicho_borowska
Weterani
 
Posty: 3355
Rejestracja: śr lip 18, 2007 12:36 pm

Postautor: amita » pn cze 09, 2008 10:51 am

Tak ogólnie chciałam im pomóc,a na kotach się nie znam.Tyle,że to coś musiałoby być podane ogółem wszystkim kotom,bo raczej wykluczam łapanie kotek i podawanie im tabletek.Chociaż one chyba niczego nie potrzebują,bo wypasione są i mają lśniącą sierść.Wyglądają zdrowo.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: Cebulka » pn cze 09, 2008 10:57 am

Koledze co to ją zjadł zdaje sie nic nie było i jego córa zdrowo rośnie, to myślę że może kocurom tez by nie zaszkodziło [rotfl]

Ale jeśli amicie chodzi o takie "coś na dobrostan ogólny" co można by kotom dac i będzie im od tego od razu lepiej, to polecam surowe mięsko w regularnych odstępach czasu [lol] Koty same z siebie sobie dobrze daja rady i niespecjalnie trzeba im jakos chemią w tym pomagać :)

A tak bardziej serio to może ewentualnie tabletki odrobaczające?
Z tym że to tez musi by w odpowiednich dawkach, więc musisz dawać kotom porcje z tabletkami pojedynczo, żeby jeden nie zjadł wszystkich, nie możesz tak tego domieszać do jedzenia i zostawić. Z tym że może zacznij od rozmowy ze współdziałkowiczami, czy ktos inny juz tego nie robi :)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: amita » pn cze 09, 2008 7:44 pm

Nie ma szans na karmienie pojedyńcze.Bo nie wiadomo który przyjdzie i kiedy.I czy akurat będzie miał chęć jeść.Więc chyba lepiej jak im nie będę pomagać,bo mogę zaszkodzić.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: żabcia » śr kwie 08, 2009 8:03 pm

A to zauważyłam wieczorem ze swojego balkonu,akurat to grządka sąsiadki ale na moich robią to samo,po prostu bezczelnie srają.Przepraszam za wyrażenie [zly] Obrazek
Awatar użytkownika
żabcia
Weterani
 
Posty: 849
Rejestracja: wt lut 03, 2009 10:22 am

Postautor: saginata » czw kwie 09, 2009 6:00 am

¯abciu-nawo¿enie organiczne gratis [haha]
saginata
 

Postautor: żabcia » czw kwie 09, 2009 8:04 am

[lol] [zly] [zly] [zly] .
Awatar użytkownika
żabcia
Weterani
 
Posty: 849
Rejestracja: wt lut 03, 2009 10:22 am

Postautor: beza » pt kwie 17, 2009 8:18 pm

No gdzieś muszą [haha]
kwiaty kwitną nawet wtedy,
gdy nikt im się nie przygląda...

Phil Bosmans
Awatar użytkownika
beza
Weterani
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt lip 17, 2007 11:36 am

Postautor: amita » pt kwie 17, 2009 10:29 pm

Dobrze,że to nie pustynia,bo by nie ogarnęły toalety [haha]
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Re:

Postautor: zomarel » wt lis 16, 2021 2:08 pm

amita pisze:Nie ma szans na karmienie pojedyńcze.Bo nie wiadomo który przyjdzie i kiedy.I czy akurat będzie miał chęć jeść.Więc chyba lepiej jak im nie będę pomagać,bo mogę zaszkodzić.
20201119_125213.jpg
.Na działce mamy taką koteczkę,ktoś ją podrzucił 2 lata temu,od początku nie bała się nas,w ub.r.miała kocięta, które TOZ je zabrał do adopcji,a kotka została wysterylizowana i ja z moją Ewą opiekujemy się nią, bo cały czas trzyma się w pobliżu . Wcześniej opiekowała się nią pani,która miała działkę w pobliżu naszej,ale niestety zmarła. Dzięki kotce mamy obowiązkowy codzienny spacer :D
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Re: Koty działkowe

Postautor: amita » wt lis 16, 2021 2:43 pm

Jako świeży wtedy działkowiec miałam obawy o ich zdrowie. Ale one sobie dają radę same i to bardzo dobrze. Dokarmiam jednego, choć jestem przeciwniczką dokarmiania zwierząt kiedy mogą śmiało same polować. Ale ten jest taki pieszczoch, że karmi go połowa działkowiczów :D No jak nie dać smakołyka jeśli kot tak kocha człowieka?
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm


Wróć do Fauna naszych ogrodów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron