Ptaki

Ta miła i ta mniej miła, czyli od norników i saren do motyli i ptaków przez krety i kuny

Re: Ptaki

Postautor: Emmi » sob kwie 04, 2020 4:02 pm

Udało mi się dzisiaj upolować. Podobno to rudzik, ale mnie się rudziki kojarzą z pomarańczowym brzuszkiem. Pięknie śpiewał... I sesja zdjęciowa szpaka.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ptaki

Postautor: Cebulka » śr kwie 08, 2020 10:07 pm

Dobre to zdjęcie rudzika [kciuk2]
A im nie tak łatwo zrobić, kręcą się jak nie wiem co [lol]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Ptaki

Postautor: Emmi » pt maja 01, 2020 2:22 pm

Obrazek Obrazek
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ptaki

Postautor: Cebulka » czw cze 04, 2020 9:29 pm

Ale słodziak [wiosna]
Uwielbiam mazurki - za to ktoś mi mówił że liczebność wróbli drastycznie się zmniejsza i rzeczywiście nie pamiętam kiedy i gdzie widziałam zwykłego wróbla [skrob]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Ptaki

Postautor: tomicron » śr gru 16, 2020 8:02 pm

Hej - taka sytuacja na obrzeżach Pucka...
kto zgadnie co poza rzepakiem w liczbie około 200-300 jest na fotce?
(podpowiedź: nie są to owce)

Obrazek
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Re: Ptaki

Postautor: Baś_22 » czw gru 17, 2020 5:18 pm

Może gęsi :)
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ptaki

Postautor: tomicron » pn gru 21, 2020 6:13 pm

Rozmawiałem z typem fotografującym dziką faunę (obiektyw jak armata) i dowiedziałem się, że to łabędź krzykliwy. Ostatnio już mniej tych wielkich białasów za to pełno szarych młodych sie pojawiło :)
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Re: Ptaki

Postautor: Cebulka » sob gru 26, 2020 11:15 pm

Za daleko żebym podjęła się stwierdzenia czy to krzykliwy czy niemy bo nie widać koloru przy dziobie - ale skoro profesjonalista tak mówi to pewnie racja [kciuk2]
Ale tyle naraz [szok]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Ptaki

Postautor: tomicron » czw gru 31, 2020 4:56 pm

No niestety nie dało się blisko podejść bo płochliwe te ptaszyny :)
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Re: Ptaki

Postautor: Cebulka » ndz sty 03, 2021 9:26 pm

Cebulka pisze:Emmi, to raczej synogarlice, nie dzikie gołębie :)


Znalazłam przypadkiem przeglądając zdjęcia to wkleję - do nas zaglądają gołębie grzywacze. Piękne, wielkie ptaszyska! Niestety ani raz nie widziałam dwóch razem, nie wiem czy jest para która się gnieździ gdzieś w okolicy czy tylko jeden [skrob] Bardzo płochliwe łobuzy, trudno im zdjęcie zrobić...

Obrazek

Obrazek
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Ptaki

Postautor: tomicron » śr lut 03, 2021 6:26 pm

Tym razem udało się bardziej zbliżyć... te szare to chyba samice a nie młode (fotka sprzed tygodnia)

Obrazek
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Re: Ptaki

Postautor: Cebulka » czw lut 04, 2021 9:07 am

Myślę że to będzie łabędzia młodzież Tomku - cytuję z Wikipedii, bo ciekawe informacje, nie wiedziałam [kciuk2]

Łabędź krzykliwy[6] (Cygnus cygnus) – gatunek ptaka z podrodziny gęsi (Anserinae) w rodzinie kaczkowatych (Anatidae)., zamieszkujący Palearktykę od Islandii po Kamczatkę. Zimuje w Europie oraz środkowej i wschodniej Azji. Przeloty w marcu – maju i wrześniu – listopadzie. W Polsce pierwsze gniazdowanie stwierdzono w 1973[7], obecnie gniazduje w ilości kilkudziesięciu par, szczególnie liczny jest na wybrzeżu Bałtyku zimą i podczas przelotów.

Jest to gatunek monotypowy[8][9]. Łabędź trąbiący (Cygnus buccinator), który niegdyś uznawany był za jego północnoamerykański podgatunek, obecnie jednoznacznie traktowany jest jako osobny gatunek.

Morfologia
Długość ciała 140–165 cm, rozpiętość skrzydeł 205–243 cm; masa ciała samic 5600–13100 g, samców 7200–15500 g[10]. Dorosłe ptaki jednolicie białe, dziób czarny z dużą, klinowatą żółtą plamą (większą niż u łabędzia czarnodziobego). Młode szare, plama na dziobie w kolorach bladożółtym i cielistym, szatę białą uzyskują w 3. roku życia. Jego okrzyki są charakterystyczne dla zimnych krajobrazów północy, zwłaszcza w czasie jesiennych przelotów. Dźwięki wydawane zarówno w locie, jak i na wodzie, przypominają klangor żurawi. Wtedy to ptaki lecą w regularnych formacjach. Prawie dorównuje wielkością łabędziowi niememu, choć nie ma tak okazałej sylwetki. W przeciwieństwie do łabędzia niemego, nie przyjmuje postawy grożącej z uniesionymi na kształt żagla skrzydłami, a pływając trzyma szyję prosto (łabędź niemy często wygina szyję w kształt S)[11]. Na wodzie ma wyprostowaną szyję i skrzydła położone na grzbiecie, a niemy szyję zgiętą w S i wzniesione skrzydła. Różnica polega też na tym, że w czasie jego lotu nie słychać szumu skrzydeł.
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Ptaki

Postautor: tomicron » czw lut 04, 2021 8:54 pm

No i codziennie można się nauczyć czegoś nowego :)
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Re: Ptaki

Postautor: Emmi » ndz mar 21, 2021 11:01 am

Tak spędzały czas nasze mazurki, kiedy czekały na codzienny, poranny nasz zwyczaj dosypywania ziarna do karminków :)
Obrazek
Będzie mi tego widoku brakować latem :D
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ptaki

Postautor: Cebulka » pt kwie 02, 2021 10:35 pm

Ale się fajnie ułożyły! [kciuk2]
Mi też będzie brakować ptactwa przy karmniku... Już niedługo czas zaprzestać całkiem karmienia, narazie ja jeszcze podrzucam jak jest mróz nocą. Ale poidło zostaje, myślę że będą też fajne widoki w lecie. W każdym razie teraz bez przerwy ktoś się w nim kąpie [lol] A modraszki to najczęściej parami - nie wiem, chyba uświadomione ekologicznie oszczędzają wodę [ubaw]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Ptaki

Postautor: Cebulka » sob sty 15, 2022 11:15 pm

A ja mam więcej fotek moich ulubionych gili [kciuk2]


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Ptaki

Postautor: koliberek » ndz sty 16, 2022 10:38 am

Cudne.
"Miłość i spokój wykluczają się wzajemnie. Kto szuka w miłości spokoju przegrywa na starcie"
P. Coelho "Walkirie"
Awatar użytkownika
koliberek
Weterani
 
Posty: 5318
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:32 am

Re: Ptaki

Postautor: Emmi » wt lip 05, 2022 8:32 pm

Kopciuszkowa para uwiła sobie gniazdo pod dachem. Ależ te małe drą dzioba. Kopciuszki są mięsożerne, pan kopciuszek był w ciągłym ruchu. Od same ranka już się uwijał.
Obrazek
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ptaki

Postautor: Cebulka » pn sie 08, 2022 11:24 pm

Kopciuszki są super [kciuk2]
Mówimy tu na nie 'ciekawskie ptaszki' [lol]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Ptaki

Postautor: Alcyk » czw sie 25, 2022 9:48 pm

Dzisiejsze popołudnie z bocianami, jak w filmie "Ptaki". Wrażenie jakby miały za chwilę wejść do domu. Pierwszy raz widziałam całe niebo w bocianach. Na polu wylądowało w pewnym momencie ok. 50 szt. Na zdjęciu mniej bo rozeszły się na łąki obok. Idzie jesień, ptaki odlatują...
Załączniki
IMG_20220825_161737.jpg
IMG_20220825_162506.jpg
IMG_20220825_162045.jpg
Pozdrawiam
Alicja

Úsměv trvá chvilku, ale někdy se na něj vzpomíná celý život.
Awatar użytkownika
Alcyk
Weterani
 
Posty: 433
Rejestracja: pt sie 22, 2008 9:37 am

Re: Ptaki

Postautor: tomicron » pt sie 26, 2022 12:41 pm

Niezłe zgromadzenie :o
Ciepło czy nie - odwiecznym prawem lecieć trzeba :)
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Re: Ptaki

Postautor: Cebulka » sob sie 27, 2022 9:45 pm

Wrażenie rzeczywiście musiało być niesamowite jak leciały, przeciez to wielkie ptaszyska!! [szok]

Nawet jak tu u nas szpaki latają to nieźle wygląda - a jakby tak każdego szpaka na bociana wymienić... [ubaw]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Ptaki

Postautor: Cebulka » czw mar 09, 2023 11:53 am

A to ja jeszcze wrzucę fotki z naszych ogrodowych gości :)

Ten ogon to musicie uwierzyć na słowo że raniuszek [rotfl] Tak sie szybko ruszają że nie da rady zdjęcia zrobić [haha]

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


I jeszcze taka fotka uroczego biedaka który się schował pod drzewem bo pada... (A to drzewo to rododendron :D )
Obrazek
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Ptaki

Postautor: Emmi » pt kwie 14, 2023 10:05 am

Kapitalne te karmniki. Kupne czy sama robiłaś? Przymierzałam się do robienia coś w podobie, ale nie dowierzałam, że to się sprawdzi.
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ptaki

Postautor: Cebulka » pn maja 15, 2023 9:35 am

Emmi jeśli pytasz o tą odwróconą przeźroczystą butelke w pierwszych dwóch zdjęć to to jest kupiony gotowy pokarm dla ptaków z Lidla, sprzedają to w sezonie na karmienie, jest wypełnione jakąś tam mieszanką słonecznik i orzeszki, kosztuje zupełnie przyjemnie, kilkanaście złotych razem z ta karmą na początek, a dozownik jest odkręcany i spokojnie mozna potem to napełniać czyms innym (u mnie łuskany słonecznik bo wkurza mnie to śmiecenie łupkami a poza tym korzystają wtedy z tego właśnie szczygły i inne drobne ptaszki zbieraja resztki pod spodem). Może niezbyt wygodnie się nasypuje potem, ale bardzo polecam [salut]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Ptaki

Postautor: Emmi » czw lip 20, 2023 8:51 pm

Dzięki za informację, rozejrzę się :)
Coś się stało ze zdjęciami, czy tylko ja ich nie widzę?
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ptaki

Postautor: Cebulka » ndz sie 06, 2023 12:27 pm

Aktualnie je widać - ale niestety Fotosik jęczy o więcej pieniędzy i bez tego zdjęcia są okresowo blokowane [wnerw]
Chyba się ugnę i zapłacę [rol] W końcu jest ich kilkanaście tysięcy, zawsze to jakaś kopia zapasowa w razie odpukać awarii dysków...

Widzę że jeszcze nie udało mi się tu pochwalić - mamy 'na stanie' dudki [love]
Mało je widać tak w ciągu roku, ale zawsze się uda gdzies na wiosnę zoczyć, potem w lecie raz czy dwa, a przede wszystkim słychać to ich charakterystyczne pohukiwanie. Jest w końcu para [love] , widziałam właśnie niedawno dwa razem - może będzie więcej [kciuk2]

Zdjęcia z lipca 2022
Obrazek

Obrazek

Obrazek

a tu aktualne z lipca 2023
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Ptaki

Postautor: tomicron » wt sie 08, 2023 7:02 pm

Każdy dudek ma swój czubek :)
"Z obecnego kryzysu są dwa wyjścia: normalne i cudowne. Normalne to takie, że Matka Boska jak zwykle zrobi cud i nas uratuje - a cudowne, że wszyscy zaczną uczciwie pracować, wypełniać swoje obowiązki itd."
Awatar użytkownika
tomicron
Weterani
 
Posty: 3286
Rejestracja: sob maja 10, 2008 10:30 pm

Poprzednia

Wróć do Fauna naszych ogrodów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość