Kury kaczki gęsi :)

Ta miła i ta mniej miła, czyli od norników i saren do motyli i ptaków przez krety i kuny

Re: Kury kaczki gęsi :)

Postautor: Emmi » pn mar 20, 2017 1:02 pm

amita pisze: Teraz o wegetę jest wojna, ale koleżanka mi w termomiksie zrobiła i udaję, że kupna.


I o to między innymi chodzi. Ja z Tomem toczę boję o kostkę rosołkową :/ Zawsze gdzieś coś... nie uciekniemy ani nie unikniemy współczesnego jedzenia. Co nie zmienia faktu, że to chore aby takie g... produkować.
To może tak żeby bardziej pod temat było...
Obrazek Obrazek Obrazek

ooo i nową stronę mamy :D

Miałam napisać i zapominam.
Nie wszędzie można hodować kury. Mimo mieszkania na przedmieściach, wśród pól i łąk z dużą działką może być zakaz jeśli teren został wyłączony z produkcji rolnej. Należy wybrać się do gminy i zapoznać się z lokalnym regulaminem porządkowym, potem jeśli jest to uchwały lokalnej wspólnoty. Zdarzają się takie, które zabraniają hodowania niektórych tylko zwierząt, na przykład pszczół czy gołębi a o kurach nic nie ma. Mogą też określać ilość dozwolonych zwierząt w hodowli.
Tak samo trzeba się zapoznać w temacie, jakie budynki potrzebują zgody na postawienie a jakie nie.
Ostatnio zmieniony czw mar 23, 2017 6:24 am przez Emmi, łącznie zmieniany 1 raz
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Kury kaczki gęsi :)

Postautor: amita » pn mar 20, 2017 7:51 pm

Emmi, kostki rosołowe też mi zrobiła :D Jeśli tylko zostanę w pracy i spłacę kredyt za remont to kupię sobie termomiks.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7632
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Re: Kury kaczki gęsi :)

Postautor: Cebulka » pn mar 20, 2017 10:31 pm

Ja się kostek rosołowych pozbyłam z domu już hoho lat temu ;) I pamiętam minę sąsiadki jak przyszła do mnie pożyczyć, bo jej brakło a ja jej mówię, że nie mam, bo nie używam [lol]
Ale odzwyczajałam Jurka delikatnie, przez pół roku przynajmniej.

Jak tam wogóle grypa? Dalej jest zakaz, czy juz można wypuszczać?

Szukałam kiedyś czy nasza gmina coś w tej sprawie postanawiała, ale nie mogłam znaleźć. Myślę jednak że skoro na osiedlu jest facet co ma kur chyba 100tkę, kilka koni i kozy a inny kilkanaście krów i kury - to chyba wolno, a jak nie wolno to może nie ode mnie zaczną [ubaw]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14920
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Kury kaczki gęsi :)

Postautor: żyjąca marzeniami » pn mar 20, 2017 11:08 pm

Zakaz wypuszczania obowiązuje od 27 grudnia 2016 do odwołania,a kiedy odwołają to jeszcze nie wiadomo.

Gmina powinna zamieścić takie informacje na swojej stronie.Rozporządzenie obowiązuje cały kraj,wielkie fermy i babunie z 3 kurkami również.Tyle od strony prawnej.
Większość ludzi nie przestrzega tych przepisów.Ci co mieli pecha i trafiła im się kontrola inspekcji weterynaryjnej dostawali mandaty od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

https://www.wetgiw.gov.pl/artykuly/382/ ... ptakow.pdf
Pozdrawiam Amelia
Awatar użytkownika
żyjąca marzeniami
Weterani
 
Posty: 452
Rejestracja: pt lip 12, 2013 8:20 am
Lokalizacja: woj.świętokrzyskie

Re: Kury kaczki gęsi :)

Postautor: Cebulka » wt mar 21, 2017 1:47 pm

Tak mi się to może głupio napisało - pytanie o grypę było swoją drogą a moje dywagacje w sprawie gminy to inną drogą, tak bardziej w odpowiedzi na post Emmi, czy u nas w gminie wolno hodować kury czy nie ;)

Gdzieś czytałam jakąś teorię spiskową, że ptasia grypa skończy się po Wielkanocy :/
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14920
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Kury kaczki gęsi :)

Postautor: Emmi » czw mar 23, 2017 6:32 am

Cebulka pisze:U mnie kurnik będzie w pomieszczeniu na tyłach garażu - tylko że chwilowo nie ma tam jeszcze ścian i wylewki... no takie drobiazgi, jak je pokonam to się wezmę za realizację :)


Bardzo ważny jest też wybieg dla kur. Nie musi być duży, ani wysoki, bo możesz wszystkie poidła i karmniki ustawić przy wejściu, po które sięgniesz. Warto zrobić coś na wzór woliery. Boczne ściany muszą być z minimum klasycznej siatki bo ci kury i kurczaki mniejsze wyjdą, a te maluchy to na bank. Dawniej i nadal to się sprawdza mocuje się pasy starej firanki u dołu siatki aby maluchy nie przełaziły. Ważna też jest góra woliery i jeśli ma być bezpieczna przed lisem, to też z drobnym oczkiem, jeśli tylko przed uciekaniem kur to wystarczy nawet taka z tych leśnych.
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Kury kaczki gęsi :)

Postautor: Cebulka » czw mar 23, 2017 8:11 am

Właśnie - przy okazji mam pytanie do hodujących kury. Może głupie, ale jakoś nie znalazłam odpowiedzi [skrob]
Czy kury się karmi w kurniku czy na wybiegu? [rol]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14920
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Kury kaczki gęsi :)

Postautor: Emmi » czw mar 23, 2017 2:50 pm

Cebulko :) Nie ma głupich pytań. Jeśli kury wychodzą wiosną do jesieni a nawet podczas lekkiej zimy to karmi się je na wybiegu z prostej przyczyny, że nie brudzą kurnika, który trzeba sprzątać. Jeśli kury są zamknięte to daje się jedzenie i picie w środku, bo jeść muszą.

Póki pamiętam - Nowe kury (zakupione) wstawia się do kurnika i zamyka się je na kilka godzin, pozostawiając w spokoju aby się rozejrzały i zadomowiły, potem się je wypuszcza i one będą widziały, że wieczorem właśnie tutaj muszą wrócić. Każde nowe kury zamykamy najpierw w kurniku.

Kiedy jest kwoka z kurczakami też dobrze jest wydzielić miejsce w kurniku i tak jak w naszym przypadku, że coś polowało nam na kurczaki to zamknęliśmy na kilka tygodni w kurniku kwokę z małymi i tam oczywiście było poidło i woda. Jak podrosły to się dopiero wypuszczało, ale my mamy kurnik jakby dwuczęściowy to mogliśmy sobie na to pozwolić. Normalnie to musi być otwarty aby inne kury mogły do niego wchodzić, znieść jajko czy na spoczynek.
Ostatnio zmieniony pt mar 24, 2017 9:36 am przez Emmi, łącznie zmieniany 1 raz
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Kury kaczki gęsi :)

Postautor: Emmi » pt mar 24, 2017 9:29 am

Mój wolny czas dobiega końca, tak mnie dużo bo jestem na zwolnieniu lekarskim. Dlatego postanowiłam Cebulko wstawić Ci kilka zdjęć z naszymi rozwiązaniami do przemyślenia. Wiadomo, że wszystkiego pełno jest w necie ale ja sama lubię pytać konkretne osoby. A chyba nie jest tak źle, skoro mam... pochwalę się... blogowych uczniów a raczej moja pasja, bo pasja lubi się dzielić :D

Najprostsze poidło zbite z desek i na górze przegrody z wąskich deseczek aby kury nie właziły do środka koryta, pomysł skradziony naszej Knutsel [tuli]. W tle stare, po przypalane, poobijane garnki, nawet mam prodiż jako poidła do wody. Stara wanna prysznicowa ustawiona pod kątem jest basenem dla kaczek.
Obrazek

Na terenie podmokłym kołki drewniane ogrodzeniowe bardzo szybko gniją i się rozpadają, aby w kółko nie poprawiać ogrodzenia, zastosowaliśmy nierdzewne kotwice z castoramy, są też plastikowe, mają długi szpikulec, który wbija się w ziemię, bardzo stabilne. W nie osadzamy słupy i ciągniemy ogrodzenie. Siatka dość rzadka i słabo się sprawdzi jeśli chodzi o kurczaki ale na same kury jest ok.
Obrazek
Obecnie stosujemy to wszędzie do drewnianych konstrukcji.

Bardzo dobrze na miejsca do znoszenia jaj nadają się stare, drewniane skrzynki po owocach wyścielone słomą albo sianem.
Obrazek

Mieliśmy stare drzwi od kredensu i zbiliśmy takie jakby szafy do znoszenia jaj, kury też to lubią, ale pojemnik musi być co najmniej 40x35x40 cm. (dł-gł-wys)
Obrazek Obrazek

Wykorzystany róg w szopie. Deska w poziomie nisko aby siano i jaja się nie stoczyły, kury też to lubiły. Potem przejęły to kaczki.
Obrazek

Półka z sianem szczególnie lubiane przez kokoszki do wysiadywania jaj.
Obrazek

Jeszcze takie zdjęcie znalazłam, jak robiliśmy drugi kurnik. Deski, na to styropian aby ocieplić i na koniec papę. Teraz bym wstawiła lufcik z siatką. Przed nami wymiana okna, bo Kacper rozwalił więc coś pokombinujemy. Na zdjęciu nie widać, słupy stoją na klocach betonowych z gruzu aby nie gniły i mają się nad podziw dobrze. Nie mamy wylewki bo już byśmy musieli zgłaszać, a jak by nam wzięli to za stały budynek gospodarczy to byśmy mieli dodatkowy podatek od dachu :/
Obrazek Obrazek Obrazek
Ach jak miło powspominać :D
Ostatnio zmieniony ndz gru 16, 2018 10:55 am przez Emmi, łącznie zmieniany 4 razy
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Kury kaczki gęsi :)

Postautor: Emmi » pt mar 24, 2017 10:06 am

Zabawa w lany poniedziałek, kiedy jeszcze było pusto wokół kurnika fotka z 2011 r.
Obrazek

tu kurnik mniejszy dla liliputów. Rany jak było pusta na działce [shock] 2011 r. Zdjęcia niewyraźne ze względu na dzieci.
Obrazek Obrazek

konstrukcja drzwi, solidna, Melka nie może ich sforsować ;)
Obrazek

prowizoryczna podpora pod winorośli, ale wszystko co kojarzy się z grzędą jest kurze ;)
Obrazek
bardzo lubią siadać na różnych rzeczach :)
Obrazek

takie zdjecie jeszcze znalazłam...
Obrazek

No i życzę Ci takiego widoku [blowkiss] (2009 r)
Obrazek
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Kury kaczki gęsi :)

Postautor: amita » pn kwie 10, 2017 8:51 pm

Mam nadzieję, że coś widać.
Załączniki
kurki.jpg
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7632
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Re: Kury kaczki gęsi :)

Postautor: Cebulka » wt kwie 11, 2017 11:24 am

Super pomysł a prosty [!]
Kurczaki jako ochronny płot przeciw jamnikom ;>
W pierwszej chwili pomyślałam że i ty Amitka zechciałaś dołączyć do hodujących kury [ubaw]
A swoją drogą dobre pytanie - czy na działkach ROD jest to zabronione czy nie? Gołębie widziałam ludzie mają...
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14920
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Kury kaczki gęsi :)

Postautor: amita » śr kwie 12, 2017 3:06 pm

Dopuszcza się chów kur, gołębi i królików pod warunkiem, że nie zabrania tego prawo miejscowe.
Ja się nie podejmuję :D
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7632
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Re: Kury kaczki gęsi :)

Postautor: Emmi » śr kwie 12, 2017 3:56 pm

Fajny pomysł z tym tunelem tylko za bardzo mało realny przy tych psach [mysli]
Musiałaby to być bardzo sztywna siatka, super mocno zakotwiczona w ziemi.
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Kury kaczki gęsi :)

Postautor: Cebulka » ndz kwie 16, 2017 7:16 pm

Albo 'pełen' tunel, w sensie że szerokooczkowa siatka również od strony ziemi :)

Amita - jeszcze wszystko przed tobą ;) To się zaczyna niewinnie, od czytania etykiet, a potem leci... ;>
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14920
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Kury kaczki gęsi :)

Postautor: Emmi » pn kwie 17, 2017 3:56 pm

Cebulko :D Podoba mi się ten pomysł z siatką pod spodem, w razie psiego zapomnienia kury z całym tunelem się potoczą to może być nawet ciekawy widok [mysli] i ... [ubaw] ale nie jestem do końca przekonana...
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Kury kaczki gęsi :)

Postautor: Emmi » sob kwie 22, 2017 8:10 am

Tegoroczny sezon ogrodowy rozpoczęty tylko szkoda, że nadaje się jedynie na temat kurnikowy niż ogrodowy :/

Zwierzyniec penetruje rabaty w poszukiwaniu szkodników. Pomijając chwile, w których robią sobie ziemne kąpiele to ogólnie można powiedzieć, że są bardzo przydatne. Nie da się przy nich bezpośrednio wysiewać.
Największym zainteresowaniem cieszy się kompostownik.
Obrazek
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Kury kaczki gęsi :)

Postautor: Cebulka » pn kwie 24, 2017 10:21 am

Czyli co koniec wreszcie tej grupy?
A ja nie zdążyłam zrobić zdjęcia prześmiesznym znakom drogowym jaki sie w Krakowie pojawily, 'Ueaga, wysoce zjadliwe wirusy' czy jakos tak... [ubaw]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14920
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Kury kaczki gęsi :)

Postautor: Emmi » wt kwie 25, 2017 4:43 pm

Tak, jakoś tak na początku kwietnia został zakaz zniesiony.
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Kury kaczki gęsi :)

Postautor: Emmi » sob lip 08, 2017 1:41 pm

Opanowałam umiejętność nagrywania filmików na komórce ale nadal testuję jakość kosztem długości bo na bloga można do określonej wielkości wstawiać. Zauważyłam, że niektórzy mają problem z obejrzeniem, na telefonie się nie da i oczywiście program ale to ten ogólnie dostępny.
Filmik jest tutaj, jakość słaba http://agatekmix.blogspot.com/2017/06/k ... cocks.html
A tutaj dla miłośników kur o tym jakim tatą są koguty - http://agatekmix.blogspot.com/2017/07/r ... oguta.html
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Kury kaczki gęsi :)

Postautor: Emmi » śr lip 19, 2017 4:28 pm

Tu może lepiej się otworzy inny filmik.
https://www.youtube.com/watch?v=Nhb5HDzZDE0&t=34s
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Kury kaczki gęsi :)

Postautor: Emmi » sob lis 18, 2017 2:57 pm

Cebulka napisała w temacie dyniowym:
Cebulka pisze:O rany Emmi, jesteś pierwszą osobą która mówi, że ma kompostu ZA DUŻO [szok] Wszędzie wszyscy narzekają że mają go zawsze za mało...
To jak rzeczywiście masz za dużo, szkoda dyniom żałować :)


Cebulko, to może zachęci Cię to bardziej do posiadania kilku kurek? [dance12] Fakt, że do nadmiaru kompostu również przyczyniają się kozy, ale i same kury produkują go dużo :)

Jesienne fotki z naszych porządków...
Załączniki
APDC7834.JPG
APDC7830.JPG
APDC7831.JPG
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Kury kaczki gęsi :)

Postautor: Cebulka » ndz lis 19, 2017 12:04 am

A ty wiesz że jakoś nigdy mi wcześniej do głowy nie przyszło że rzeczywiście, ściółka od zwierzaków tez będzie wspaniałym dodatkiem do kompostu? [glupek]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14920
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Kury kaczki gęsi :)

Postautor: Emmi » pn lis 20, 2017 12:34 pm

Cebulka pisze:A ty wiesz że jakoś nigdy mi wcześniej do głowy nie przyszło że rzeczywiście, ściółka od zwierzaków tez będzie wspaniałym dodatkiem do kompostu? [glupek]

[shock] ... [shock] [shock] .... [lol] ... [jupi] nie tylko ja jestem taka bystra [wstydzi]

Zobrazowałam powyżej mój tok myślowy :)

A tak poważnie, to noszę się z zamiarem nakreślenia postu na temat mojego kompostu połączonego z odchodami zwierząt bo to istne czary mary, z klasycznego gnoju robi się dość szybko niesamowicie czarna, pachnąca ziemia. Przemiana jest tak ogromna, że kiedy w etapie 1 nawet ciężko dotknąć tego rękawiczką tak w etapie ostatnim biorę gołą ręką, wącham ( nie smakuję, to już byłaby dla mnie przesada) Istne czary mary :D
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Kury kaczki gęsi :)

Postautor: Cebulka » śr lis 22, 2017 12:55 am

Wierzę, bo ja taki własnie kupuję obornik koński - kompletnie nie pachnie jak 'g' tylko własnie tak spokojnie, raczej ziemią.
To juz taki suszony granulowany z worka jak dla mnie w porównaniu to capi jak 150 [lol]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14920
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Kury kaczki gęsi :)

Postautor: Emmi » sob sty 06, 2018 4:44 pm

Nasz nowy kogutek i przy tych wszystkich jarzębatych to wygląda na bardzo kolorowego.I na kolejną opowieść kurnikową zapraszam chętnych tutaj https://agatekmix.blogspot.com/2018/01/ ... .html#more

Obrazek Obrazek
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Kury kaczki gęsi :)

Postautor: Emmi » śr sie 01, 2018 3:01 pm

Kto w dzieciństwie na wakacjach na wsi zbierał jajka do podkoszulki? To ja tam zbieram często...
A tak to nie wiem czemu nie mam nowych zdjęć z kurzego wybiegu [mysli]
Załączniki
APDC8856.JPG
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Kury kaczki gęsi :)

Postautor: Emmi » wt sie 07, 2018 7:01 am

Świeże zdjęcie z kurnikowego świata i zakamuflowany blaszak... Załapało się jeszcze jedno przez pomyłkę to będą dwa :)
Obrazek Obrazek
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Kury kaczki gęsi :)

Postautor: Cebulka » czw sie 16, 2018 7:27 pm

Nie zbierałam tak niestety jajek... Ale za to różne owoce tak [kciuk2]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14920
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Kury kaczki gęsi :)

Postautor: zomarel » ndz sie 26, 2018 4:56 pm

Ja zbierałam jajka,ale podobnie jak Cebulka często tak przynosiłam jabłka do domu. :D
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Re: Kury kaczki gęsi :)

Postautor: Emmi » śr paź 17, 2018 10:52 am

Koleżanka zainspirowana przeze mnie i moją hodowlę kur postanowiła też mieć i zbudowała przestawny kurnikowolierę, świetnie jej wyszło :)
Zdjęcia powiększałam bo wzięłam sobie z FB za jej zgodą ale coś widać. Na zdjęciach nie bardzo widać, ale w ramach woliery też mogą chodzić pod samym kurnikiem.
Załączniki
43877743_1953094918332461_1313284279085563904_n.jpg
43514660_1953094921665794_8740193258346381312_o.jpg
43588783_1951854611789825_2571223145738403840_n.jpg
43314833_1951854605123159_7477128292391190528_n(1).jpg
43304715_1951854688456484_2265356238004944896_n.jpg
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Kury kaczki gęsi :)

Postautor: Emmi » śr lis 07, 2018 7:11 am

Z dedykacją dla Tosi i innych miłośników kur :)
Obrazek Obrazek
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

PoprzedniaNastępna

Wróć do Fauna naszych ogrodów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron