Ptaki

Ta miła i ta mniej miła, czyli od norników i saren do motyli i ptaków przez krety i kuny

Re: Ptaki

Postautor: Cebulka » ndz lip 07, 2013 9:52 pm

Ależ misterna robota [brawo]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Ptaki

Postautor: Cebulka » śr sie 28, 2013 11:36 pm

Czy ktoś wie co to za ptak? [skrob]
Obrazek
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Ptaki

Postautor: amita » czw sie 29, 2013 10:34 am

troszke przypomina samicę kapturki.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Re: Ptaki

Postautor: Cebulka » czw sie 29, 2013 10:39 am

Może tego nie widać, ale to spory ptak - wielkości gdzieś kosa, trochę mniejszy od sójki.
Może jakiś drozd? Chyba w życiu nie widziałam drozda, jakoś się nie zdarzyło [lol]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Ptaki

Postautor: Cebulka » śr paź 23, 2013 9:54 pm

A te trzy łobuzy straszną aferę ostatnio robiły, podobają im się nasze sterty drewna chyba [lol]
Jeden to rudzik, ten na słupie na pierwszym zdjęciu - ale następnych jeszcze nie sprawdziłam [skrob]
Szkoda że nie udało mi się ich naraz w 3 na jednym zdjęciu złapać :)
Jak się ma aparat z zoomem to nagle się okazuje że nie wszystkie ptaki ćwierkające po krzakach to wróble i sikorki [ubaw]
Obrazek Obrazek
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Ptaki

Postautor: tereklo » śr kwie 29, 2015 3:43 pm

Będą ptasiaczki. Gniazdują w moim ogródku [tuli]

DSC_0011pm.jpg
Wiedza jest czymś, co istnieje w umysłach, nie w bazach danych – to relacyjna sieć faktów i umiejętności, wyuczona, praktykowana, z czasem doprowadzana do mistrzostwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
tereklo
Administrator
 
Posty: 4422
Rejestracja: sob cze 04, 2011 6:07 am
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Ptaki

Postautor: Jedynka » sob maja 14, 2016 2:06 pm

U nas nową budkę już szpak zasiedlił.Teraz podrywa samiczki,zaprasza do nowego M .
Załączniki
20160511_181120 (2).jpg
Kto zezar Harnasia ?!!!!!!!
Awatar użytkownika
Jedynka
Weterani
 
Posty: 1393
Rejestracja: sob mar 01, 2008 8:12 pm

Re: Ptaki

Postautor: Cebulka » sob maja 14, 2016 7:04 pm

Słyszałam gdzieś taką teorię, że szpak nie zjada czereśni w swoim rewirze, a za to pilnuje żeby obce szpaki nie przyłaziły 8)
Coś mi się jednak wydaje, że to bujda [ubaw]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Ptaki

Postautor: Emmi » sob maja 14, 2016 7:16 pm

To chyba prawda. Bo sąsiad narzeka, że mu szpaki czereśnie i winogrona zjadają i niewiele z nich ma a u nas są [lol] Winogrona zjadają nam przelatujące szpaki ale specjalnie dla nich zostawiamy, bo u nas winogrona wspinają się na olchy i tam nikt nie sięga. Nie wiem czy istnieją gruszki na wierzbie ale na pewno są winogrona na olsze [ubaw]

Jak o ptakach, to mój dom właśnie piszczy. Z każdej strony jest czyjeś gniazdo, nawet osiedliły się sikory i drą się teraz z gniazd wszystkie maluchy. Tynk jest obs...y ale spoko. Pamiętacie jak opisywałam Wam sprawę z gniazdem szerszeni i trzeba było odpłatnie wzywać odpowiednią firmę? Tak więc, w zeszłym roku znów mieliśmy gniazdo szerszeni ale po innej stronie i ptaki same się z nim rozprawiły. Wisiało, wisiało i nagle znaleźliśmy na dole jego strzępy. A młodziutki dzięcioł, który w zimą (2 lata temu) przy okropnych mrozach przylatywał do nas na słoninkę, a walił w nią, że obawiałam się, że jak mu się dziób ześlizgnie i trafi w okno to będzie po szybie, zadomowił się i mamy go na stałe w ogrodzie. Żyje w lesie ale odwiedza nas. Fantastyczny to widok jak siedzi sobie tak po prostu na jakimś z naszych drzew, w naszym ogrodzie, jakieś 5-6 metrów od nas i pracuje [prosi1]
Ostatnio zmieniony ndz maja 15, 2016 6:47 am przez Emmi, łącznie zmieniany 1 raz
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ptaki

Postautor: Cebulka » sob maja 14, 2016 8:45 pm

O, tego nie wiedziałam, że ptaki mogą zniszczyć gniazdo szerszeni [szok] Brawa dla nich [prosi]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Ptaki

Postautor: Jedynka » pn maja 16, 2016 8:00 am

A my nie mamy czereśni.Ale fakt,ze....ł całe schody do narzędziownika.Trudno, w tym sezonie mu to wybaczę.
Kto zezar Harnasia ?!!!!!!!
Awatar użytkownika
Jedynka
Weterani
 
Posty: 1393
Rejestracja: sob mar 01, 2008 8:12 pm

Re: Ptaki

Postautor: zomarel » sob maja 21, 2016 9:28 pm

Wszyscy mamy tak samo,cieszymy się jak ptasie trele umilają nam pobyt na działce czy w ogrodzie przydomowym i dlatego denerwuje mnie jak sąsiad przychodzi na działkę i pierwsze co robi to włącza radio [wnerw]
Awatar użytkownika
zomarel
Weterani
 
Posty: 2650
Rejestracja: wt sty 22, 2008 7:34 pm

Re: Ptaki

Postautor: Emmi » ndz maja 22, 2016 3:23 pm

A to jest klasyczna nieumiejętność przebywania w ,,ciszy" [kawka] Ludzie nawykli do hałasu muszą stworzyć wokół siebie dźwięki, jeśli ich nie mają. Mam sąsiada, który się buduje i na razie traktuje działkę jako coś weekendowego i zawsze jak przyjeżdża to robi wiele hałasu, a to lata z kosiarką po trawie, której prawie nie ma, a to właśnie też radio musi grać itd. :)
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ptaki

Postautor: Cebulka » śr paź 26, 2016 10:00 pm

A takiego gościa miałam na strychu parę dni temu ;)
Obrazek

Jak kopciuszki wlecą szparą tam gdzie kiedyś będzie podbitka to potrafią generalnie wylecieć - ale sroka nie umiała [glupek]
Musiałam urządzić polowanie, było o tyle proste, że przestraszona poleciała w okno, walnęła głową o szybę i jak otumaniona spadła na podłogę to ja myk ręcznik na nią i mam ;> Nic jej się nie stało, po sesji zdjęciowej położona na ganku doszła do siebie, otrzepała się i poleciała na drzewa :)

Ech, starzeję się...
Miałam kiedyś takie powiedzmy marzenie, żeby złapać sikorkę i złapać srokę. Z sikorką to udało mi się jakieś 20 lat temu już, założyłam sidła ze sznurka na słonecznik, ale sroki pozostawały daleko poza zasięgiem. A tu nagle znienacka trzymałam w rękach młodą srokę... Muszę nowe marzenia wymyśleć :D
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Ptaki

Postautor: Emmi » ndz lis 06, 2016 10:36 am

Cudowne zdjęcie takie proekologiczne - człowiek i ptak. Poproszę je przy najbliższej okazji na pierwszej stronie :)))
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ptaki

Postautor: Baś_22 » ndz lis 06, 2016 11:21 am

zomarel pisze:Wszyscy mamy tak samo,cieszymy się jak ptasie trele umilają nam pobyt na działce czy w ogrodzie przydomowym i dlatego denerwuje mnie jak sąsiad przychodzi na działkę i pierwsze co robi to włącza radio [wnerw]

....nie cierpię tego także [wnerw] i od razu zwracam uwagę i grzecznie proszę o wyłączenie radia :)
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ptaki

Postautor: biolka » śr lis 30, 2016 1:31 pm

Ptaki w ogrodzie to zmora wielu ogrodników, ale przyznacie rację, że bez ptaków byłoby smutaśno :D [dance12]
Sprawdź, jakie zabiegi kosmetyczne są najlepsze dla tłustej cery - http://pielegnacja-cery-tlustej.pl/jakie-zabiegi-kosmetyczne-dla-cery-tlustej/
Awatar użytkownika
biolka
 
Posty: 4
Rejestracja: pn lis 28, 2016 8:11 am
Lokalizacja: Gniezno

Re: Ptaki

Postautor: Cebulka » śr lis 30, 2016 2:08 pm

Co racja to racja, tak piszę i patrzę przez wykuszowe okno na towarzystwo siedzące na tłuszczowej kuli i pod nią - ŚMIECĄ tym strasznie (słonecznikiem jeszcze gorzej) - ale to dzięki nim ogród żyje wtedy gdy rośliny wyglądają na martwe :)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Ptaki

Postautor: Emmi » pt gru 02, 2016 11:45 am

Kocham ptaki... Wiem, że wiecie [tuli] Moja miłość do nich nie gaśnie a z wiekiem staje się co raz mocniejsza. Jak ja je kocham...
To jest ten badyl w kuchennym oknie, dla mnie piękny, bo patrzę na niego inaczej, ale dla gości budzi wiele konsternacji. Patrząc na niego widzę pewną sikorkę, która nastroszona w kulę siedziała sobie w rogu i drzemała kiedy to na dworze sypał gruby śnieg. Wyglądało jakby była za kotarą bieli. Okno ma lekkie zadaszenie i ptaki na tym grubym kiju mogą odpocząć. W ścianie są zamontowane haki na których osadzony jest kij z wywierconymi dziurami do wbicia na te haczyki.
Obrazek
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ptaki

Postautor: Cebulka » pt maja 19, 2017 9:28 pm

Doczekaliśmy się pierwszych narodzin w domu ;) Mamy gniazdo kopciuszków na strychu w więźbie dachowej, byłam im dzisiaj zdjęcia porobic, ale potem poszłam bo strasznie się wkurzali. Trzeba tylko będzie chyba pisklętom pomóc trafi na dwór jak z gniazda wyjdą bo nie wiem czy tak wylecą przez lukarnę jak rodzice [skrob]
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Ptaki

Postautor: Emmi » sob maja 20, 2017 6:08 am

Gratuluję :)
Myślę, że sobie poradzą :)
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ptaki

Postautor: Cebulka » wt cze 20, 2017 10:03 pm

Wiedzieliście o tym że jaskółki są granatowe? [mysli]
Obrazek Obrazek Obrazek
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Ptaki

Postautor: Emmi » śr cze 21, 2017 4:47 pm

Jest wiele odmian jaskółek :)
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ptaki

Postautor: Cebulka » sob lip 22, 2017 9:09 pm

Dudek! Dudek!
Ostatnio widziałam dudka jakieś o matko 20 lat temu ;)
A tu proszę już drugi raz przyfruwa na trawnik sąsiada robaki wyjadać, tym razem nawet dał sobie zdjęcia zrobić :)
Obrazek
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Ptaki

Postautor: Cebulka » wt sty 09, 2018 10:53 pm

CZy mamy tu na pokładzie jakiegoś myśliwego? ;) Bo chyba myśliwego potrzeba do specjalizacji w bażantach [lol]

Sprawa jest taka, że dziś udało mi się wreszcie zrobić zdjęcie ptakowi którego widziałam już któryś raz, ale zawsze zdążył zwiać zanim sięgnęłam po aparat.

Typowa samica bażanta wygląda tak, nic wyjątkowego:
Obrazek

Tymczasem ta której udało mi się zrobić dziś zdjęcie wygląda tak:
Obrazek

Nie wydaje mi się żeby było to upierzenie zimowe, tak samo wyglądała w lecie (pamiętam to zdziwienie 'a cóż to za żółta czajka czy kura'). Jest jakby wysmuklejsza, bardziej pionowo się trzyma jak stoi, bardziej płochliwa - i przede wszystkim wyraźnie żółtawa. Czyżby gatunek bażant miał jakieś różne odmiany barwne? [skrob]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Ptaki

Postautor: Emmi » czw sty 11, 2018 2:13 pm

Są różne gatunki bażantów. Ta bardziej żółta pewnie jest z odmiany bardziej ozdobnej i przy kolorystyce samca i tak wygląda skromnie. Ale nie interesowałam się odmianami. U mnie są tylko te zwyczajne. Może komuś uciekło z hodowli i zadomowiło się? W każdym razie bardzo ładna :)
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ptaki

Postautor: Sz_elka » czw sty 11, 2018 5:03 pm

Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Ptaki

Postautor: Cebulka » czw sty 11, 2018 9:02 pm

Też właśnie w końcu pooglądałam trochę różnych kur bażantowych po internecie i rzeczywiście - każda inna [szok]
Moja żółta dostaje od dziś pseudonim 'Chinka' i będę z ciekawością czekała na jej ponowną wizytę :)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Ptaki

Postautor: Cebulka » wt mar 06, 2018 10:14 pm

Zagadka - znajdź ptaka ;>
Obrazek
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: Ptaki

Postautor: Emmi » śr mar 07, 2018 3:35 pm

ja nie widzę, Tom obstawia jedno miejsce ale nie wiem... czekam na innych :D
__________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Emmi
Weterani
 
Posty: 4627
Rejestracja: sob sty 27, 2007 5:45 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ptaki

Postautor: amita » śr mar 07, 2018 4:49 pm

Tak ze 2,5 cm środka zdjęcia od lewej strony? jak idzie taka gałązka na dół, poniżej plamy śniegu?
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Re: Ptaki

Postautor: żyjąca marzeniami » śr mar 07, 2018 6:46 pm

Po kliknięciu w zdjęcie lepiej widać :)

ptak znaleziony.jpg
Pozdrawiam Amelia
Awatar użytkownika
żyjąca marzeniami
Weterani
 
Posty: 452
Rejestracja: pt lip 12, 2013 8:20 am
Lokalizacja: woj.świętokrzyskie

PoprzedniaNastępna

Wróć do Fauna naszych ogrodów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron